GPS dla konia, koń uciekinier

Hej! W niedziele kupiłam konia uciekiniera i powoli przekonuje się, jak bardzo to jest uciążliwe (ucieka po 15 kilometrów dalej). Macie może jakieś sprawdzone gpsy które dałyby radę na taki dystans? Może macie jakieś inne sposoby na ucieczki póki agent nie przywiązał się do stada?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 sierpnia 2020 15:57
Końskich sposobów nie znam, ale są takie wynalazki dla psów gdzie przyczepia się klips/brelok do obroży i śledzi się na apce na telefonie. Może jak ma kantar bądź derkę na sobie to by można było go tak śledzić?
Końskich sposobów nie znam, ale są takie wynalazki dla psów gdzie przyczepia się klips/brelok do obroży i śledzi się na apce na telefonie. Może jak ma kantar bądź derkę na sobie to by można było go tak śledzić?


No właśnie o tym myślałam, nawet patrzyłam już gpsy polecane dla psów myśliwskich, ale nigdzie nie ma informacji na jaki dystans działają. Jako ze nie znalazłam nic w lupce to stwierdziłam ze założę nowego posta, może ktoś coś mądrego doradzi albo poleci
[quote author=donkeyboy link=topic=103151.msg2942851#msg2942851 date=1598453853]
Końskich sposobów nie znam, ale są takie wynalazki dla psów gdzie przyczepia się klips/brelok do obroży i śledzi się na apce na telefonie. Może jak ma kantar bądź derkę na sobie to by można było go tak śledzić?


No właśnie o tym myślałam, nawet patrzyłam już gpsy polecane dla psów myśliwskich, ale nigdzie nie ma informacji na jaki dystans działają. Jako ze nie znalazłam nic w lupce to stwierdziłam ze założę nowego posta, może ktoś coś mądrego doradzi albo poleci
[/quote]
Jeśli to jest GPS, to nie ma znaczenia dystans przecież. GPS łączy się z satelitami, a nie nadajnik-telefon. I tak samo ta satelita wysyła Ci miejsce tegoż sygnału. To nie Walkie Talkie. 😀
satelita nie wysyla miejsca, mejsce ustala moduł gps w urządzeniu, na podstawie sygnału z kilku satelit.
z urządzeniem trzeba sie jakoś skomunikować i w tym celu urządzenie musi miec kartę sim (prepaid, albo abonament, są takie specjlane do urzadzeń śledzących, alarmów, etc.). W związku z powyższym odległość nie ma znaczenia - po prostu urządzenie musi znajdować się w zasięgu operatora.
satelita nie wysyla miejsca, mejsce ustala moduł gps w urządzeniu, na podstawie sygnału z kilku satelit.
z urządzeniem trzeba sie jakoś skomunikować i w tym celu urządzenie musi miec kartę sim (prepaid, albo abonament, są takie specjlane do urzadzeń śledzących, alarmów, etc.). W związku z powyższym odległość nie ma znaczenia - po prostu urządzenie musi znajdować się w zasięgu operatora.

To był z mojej strony kompletny skrót myślowy, mający tylko wyjaśnić, że odległość nie ma znaczenia, jeśli chodzi o GPS, o ile nie wlezie się do jakiejś dziury. :P
Zobacz sobie Garmin dla psów myśliwskich. Super urządzenie.
Roksa35, a nie lepiej dobrze zabezpieczyć pastwisko i dorzucić siano jeśli mało trawy?
Skoro koń uciekam ogrodzenia nie działają...
Garmin dla psów ewentualnie Trackimo. Polecam. Garmin sporo droższy, szkoda jak by koń zgubił ten nadajnik, Trackimo tańsze, ale trzeba sobie wykupować licencję co roku (koszt chyba 120zł?).
[quote author=_Gaga link=topic=103151.msg2942955#msg2942955 date=1598517416]
Roksa35, a nie lepiej dobrze zabezpieczyć pastwisko i dorzucić siano jeśli mało trawy?
Skoro koń uciekam ogrodzenia nie działają...
[/quote]

Właśnie problem w tym, ze konie mają trawy i siana pod dostatkiem i nie da się bardziej zabezpieczyć pastwiska, bo agent wyskakuje górą..
anetakajper   Dolata i spółka
28 sierpnia 2020 07:24
[quote author=_Gaga link=topic=103151.msg2942955#msg2942955 date=1598517416]
Roksa35, a nie lepiej dobrze zabezpieczyć pastwisko i dorzucić siano jeśli mało trawy?
Skoro koń uciekam ogrodzenia nie działają...


Właśnie problem w tym, ze konie mają trawy i siana pod dostatkiem i nie da się bardziej zabezpieczyć pastwiska, bo agent wyskakuje górą..
[/quote]

A jest ogrodzone na 170-180 cm 😉
Nie zna problemu kto nie miał konia uciekiniera. Są konie, które jak chcą to uciekną i żadne ogrodzenie ich nie zatrzyma (no może mur 3-metrowy 😉). Mój ogier lubił skakać, siatka 180 cm nie stanowiła dla niego problemu, potrafił wyskoczyć przez bramkę w boksie na korytarz stajenny, a kiedyś przeskoczył przeze mnie jak trzymałam nad głową żerdź zamykając ogrodzenie - czyli jakieś 2,5 metra. Koleżanka, revoltowiczka zresztą, miała konia Olszyna, którego nigdzie się nie dało wypuścić, bo leciał i skakał wszystkie płoty napotkane po drodze.
Skoro koń jest nowy to nie wiadomo jak wyglądało jego życie przed zakupem, czy był padokowany, etc.
anetakajper   Dolata i spółka
28 sierpnia 2020 08:21
Nie strasz!!!
Mam właśnie nową panne która uciekła przez 140.
Stała w stajni przez tydzień żeby się przyzwyczaiła. Była wyprowadzana na lonży.Ogrodzenie podnieśliśmy do 170 puściliśmy z jednym koniem i było ok.
Teraz mają karcer  do ok 15 września. Mam nadzieje że nie spindoli  !!
Phi. Przy 140 mój nawet nie baskilował  😁 😁 😁
Ja swojej na wyjeździe w nowym miejscu dla pewności podpielam GPS mojego psa, używamy tractive, nie potrzebuje sima, płacisz za urządzenie plus roczny abonament, wszystko widać na apce i dystans absolutnie nie ma znaczenia. Na łące sprawdziło się super - 2 tygodnie przypinanie do kantara od spodu i ani razu nie zgubiła mimo codziennych tarzanek. Super jest to ze
Możesz ustawić „wirtualny płot” indostaniesz notyfikacje na telefon kiedy zwierze go przekroczy- dla uciekinierów idealne. Jedyny mankament to to ze urządzenie trzeba raz na 3 dni naładować, kiedyś mieli tez opcje dla większych zwierząt która wytrzymywała tydzień na jednej baterii - może warto sprawdzić te opcje.
Można tez nauczyć chodzić w „pętach” na przednich nogach.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się