Kącik Rekreanta (część XIV) 2021

(Ale że nikt jeszcze nie założył nowego wątku??)

Szczęśliwego Nowego Roku dla Was i Waszych ogonów! Żeby był lepszy i spokojnieszy od starego!

Edit. Dobrze rozpoczęty nowy rok, w siodle 😉
wątek zamknięty
Szczęśliwego nowego! Oby był lepszy niż 2020 😉
wątek zamknięty
Gillian   four letter word
01 stycznia 2021 09:59
Oby był lepszy, kochani  🥂 :kwiatek: 😍
wątek zamknięty
Szczęśliwego Nowego Roku  🙂 I Zdrowia dla Jeźdźców i koni  🏇
wątek zamknięty
Zdrowego dla wszystkich!  :kwiatek:
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
04 stycznia 2021 17:28
Co tu znowu tak cicho?

Zdrowego dla wszystkich - kopytnych i dwunożnych rekreantów!  😅

Jestem z siebie wybitnie dumna, że przez ten świąteczny czas udało mi się naprawdę godnie porzeźbić Kulistego, zawsze była to motywacja, żeby wstać od stołu, nie żreć tyle i się poruszać, hehehe  😁
Z szoku tak dobrej rzeźby, byliśmy nawet w zeszłym tygodniu w Ciekocinku poskakać parkury. Nie było łatwo, kręty parkur, trudne jak dla nas zakręty, ale Kulisty był bardzo pozytywnie nastawiony na płotki i super skakał  😍







+ tyle czasu się śliniłam do nugacikowego dralona, aż wyhaczyłam okazję i oto nugacikowy muffinek Kulisty  😍
(powstrzymałam się i nie spałam pod nim, wzięłam do stajni, hehehe  🤣 )



wątek zamknięty
Moon widziałam filmiki, fajne turbo mieliście. 🙂 W ogóle szał, oby sezon w tym roku był normalny i podbijecie parkury. 😅

Ja też życzę wszystkim dobrego i oby normalnego 2021 roku.

I się witam razem z moim nowym dzieciątkiem do jazdy.

Renatka. 😀 Mam ją od soboty, dwa dni chodziła tylko na lonży, dzisiaj lonża plus wsiadłam i przeżyłam. 😎

A reszta familii "in progress". Na Fabince może w końcu w tym tygodniu zagalopuje, mam taka schizę na punkcie jej nóg, że przez miesiąc z 5 minut kłusa doszłam do 20 i oczywiście głównie na prostych, bo koła to zło i za duże obciążenie dla jej nóg. 😜 Szkielecik w zeszłym tygodniu miał więcej lonż niż jazdy plus od trzech tygodni zaczął dostawać paszę, w efekcie dzisiaj był wrednym bachorem. 🤣 Ale i tak mimo to jak na młodziaka, to grzeczne toto i nadal top. 😉 A na Siwym miałam dzisiaj najlepszą jazdę ever, zero walki, cały czas luźny w dole, parskający, no sama przyjemność. 😍
Także nowy rok zaczęty z przytupem, bo jeszcze jazd szkółkowych nie ma, więc mam jeszcze rekreanty i w sumie cały dzień coś jeżdżę, żyć nie umierać, aż się chce iść szybko spać, żeby był już nowy dzień. 💘 I dzięki temu, że w poprzedni lockdown schudłam mocno, to teraz nadrabiam to, że nigdy nie jeździłam na kucykach i powiem wam, że po pierwszym szoku (dlaczego przede mną nic nie ma/boże jak muszę szybko anglezować), to mi się całkiem przyjemnie na nich jeździ, śmieszne to takie.😀

Porzygałam tęczą, idę stąd. 😀
wątek zamknięty
Wszystkiego najlepszego rekreanci 😀

Moon, piekny Kul, ale jakiego smaka robisz na skakanie to oj, nieladnie :P

Kucyzmora nabiera powolutku aparycji konia wierzchowego 😉 acz brzuch jeszcze wisi 😁



Wolno nam galopowac, juz od swiat jakos i noga ma sie bardzo dobrze 😀 w przyszlym tygodniu mam pierwsza jazde z trenerka, co za emocje 😜 rozwazam tez powrot na czworobok (na razie online), chociaz sobie oczka do P wyjezdze czy cos xd

Pod koniec stycznia ostatnia kontrola w klinice i sie dowiem, kiedy mozemy zaczac jakies podskoki 🙂
wątek zamknięty
Pan Krewetka pozdrawia wątek z pewną nieśmiałością (zawsze ta sama mina na widok kamer  :hihi🙂.



Jak dobrze pójdzie (tzn.pozwolą na to Covidowe restrykcje...) to pod koniec lutego dostanie braciszka.  😍 ale już wolę nic nie mówić, żeby nie zapeszać.

Moon jak zwykle stylowy koń i outfit, co tu dużo gadać.  🥂
wątek zamknięty
feno minę ma słodką, nie czepiaj się 😉 no i co to za braciszek?
flygirl Renatka małolat? Trochę się pogubiłam, ile masz ogonów?
Moon to zdjęcie w dralonie jak z katalogu, ślicznie mu w tych kolorach 😀
kokosnuss zdrówka nieustannie! My też dopiero zaczynamy wracać do życia po ropie w kopycie 😉

U nas pięknie, zimowo, biało:



wątek zamknięty
anai, no nie, skąd taka zima??? nie pamiętam już jak wygląda śnieg..

My z nowym rokiem mini sesję złapaliśmy 🙂


wątek zamknięty
Burza, ło matko! Piorek  😍
To mój zdecydowany forumowy ulubieniec  😎 Co u Was?
wątek zamknięty
Puma, tak tak to my, on już prawie 19 lat, ja to się nawet nie przyznam 😀
Dość dobrze i stabilnie, tfu tfu bez przerywników w robocie. Czółko u niego już siwe 🙂
wątek zamknięty
anai, no nie, skąd taka zima??? nie pamiętam już jak wygląda śnieg..


U nas chwilowo śnieżnie i bajkowo. Ale jest nietypowa sytuacja, bo w całym trójmieście  niektóre dzielnice są zaśnieżone i to konkretnie, a inne nawet śniegu nie widziały.  I ludzie przyjeżdżają np. tam gdzie ja mieszkam z sankami, dzieciom tym mniejszym śnieg pokazać 😉 Taki klimat.
Piorek ma już 19 lat?? Kiedy to zleciało? Świetnie wygląda, zazdroszczę braku przerywników w robocie.

To jeszcze trochę śniegu:




wątek zamknięty
anai Renatka rocznikowo już ma 5, także tak, małolat. 😀 Ogonów mam aktualnie cztery na stałe, trzy w pełnym zakresie a Siwego dwa dni w tygodniu. I okazjonalnie wsiadam na szkółkowe konie plus czasami mi szefowa daje do jazdy swoją kobyłę.😀

Turbokula/Kulka mocy, czyli Renata pozdrawia.

Z dnia na dzień coraz fajniejsza, super progres robi. 😍 Jeszcze troszkę się gubi i nie wie, gdzie jest najwygodniej, ale idziemy w dobrym kierunku. To jest w sumie pierwszy koń, którego mam oficjalnie w treningu i się jaram jak pochodnia. 😜 😀
wątek zamknięty
Witam kącik w nowym już roku  😍 muszę się pochwalić zdjęciami, bo i w Poznaniu zawitała zima pierwsza chyba od dawna, a na dodatek to ja stoję po drugiej stronie obiektywu i aż mi dziwnie być na zdjęciach  😜
kawał dobrej roboty od Cecylii  😅

Moja 3,5 letnia ogierza-klacz  🤣







Jeszcze czekam za resztą zdjęć, nie było łatwo bo Daisy normalnie w ogóle nie współpracuje do zdjęć, tak tym razem miała jeszcze niezłą wikse... przez co zrezygnowałyśmy ze zdjęć pod siodłem żeby chronić swoje życia  🤣
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
15 stycznia 2021 18:04
dairoxroxi, prze-pię-kneeeee!!! Kucynka no jak gwiazda filmowa!  😍 😜

Burza, oboje jesteście jak wino!  😍 Pan Pioruś wygląda ślicznie! I do pyska mu z siwizną  😎

my znowu byliśmy w Ciekocinku


ogarnęłam swój początkowy chaos, bardzo chciał mnie złapać tyłkościsk, ale sprowadziłam go do pionu i to były całkiem wyględnie wykulane parkury  😎 😁

a poza tym... zima przyszła i jak przyszła to z ostrym pier...dyknięciem  🤔
Kulisty padokowy w obiektywie anai  :kwiatek:




Kulisty z kolegą, który musiał udać się na "karny" padok z metalowego ogrodzenia, bo kilka dni temu zrobił za tarana i dwa agenty udały się na wycieczkę zwiedzać okoliczny las 😵  🤣 Na szczęście oba agenty to pierdoły życiowe i zostały szybko odłowione  😁
wątek zamknięty
Moon ja to w ogóle od zawsze byłam fanką twojego kulistego i jego chrapki, jak ja się cieszę że trafił mi się koń z podobna chrapką  😜 czy jest bardziej urocza odmiana na świecie?!
wątek zamknięty
dairoxroxi, nie ma, też zawsze dziwnym trafem konie z chrapką najbardziej mnie przyciągały 🤣 W dodatku Twoja kucynka ma mega szlachetną głowę i do tego ta grzywka 😍 Po cichu do niej wzdycham i bacznie obserwuję 😀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 stycznia 2021 14:27
dairoxroxi, prawda, biały nochal albo chociaż część białego nochala jest a mrrrr! Idealna do miziania i buziania hahahaah 🤣 i *wstydliwewyznaniamodeon - uwielbiam „ćpać” chrapy kulistego 🤣 zawsze mi to przywraca równowagę po parszywym dniu :p

Jedyny minus takiej chrapy - dodawanie chevinalu do meszu ;p wtedy, po jedzeniu lepiej nie buziać :p
wątek zamknięty
Moon co to za kantar z koroną? 😀
wątek zamknięty
Dzięki flygirl za przypomnienie gromadki 🙂

dairoxroxi już pisałam, śliczna jest Twoja baba.

Moon co to za kantar z koroną? 😀


Chodzi Ci o kantar mojego dużego konika? 😉


to horze Amalfi, polecam!  W ogóle wszystkie w tym stylu kantary horze są super, i na mojego pasuje nawet full (horze ma duże kantary, hura)

Mam też piękne zimowe zdjęcia od Moon, to jedno wrzucę



U nas po kilku dniach powrotu do życia po ropie, powtórka z rozrywki. Wystarczyło że musieliśmy wyjść na śnieg i znów masakra, tydzień koń umierał, dziś ropa poszła piętką. Wykończę się psychicznie...
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
18 stycznia 2021 19:13
Moon - Ty wiesz  😍 😍 😍

Burza - Piorek to naprawdę wyjątkowy koń, ma w sobie tyle ciepła, dobra, sama nie wiem jak to nazwać - ale nie sposób się nie uśmiechnąć, kiedy się na niego patrzy. I to niezmiennie od tylu lat!

dairoxroxi - absolutnie przepiękny koń, totalnie w moim typie  😍 i w życiu bym nie powiedziała, że to kobyła  😁 zdjęcia wspaniałe!

anai - w Twoim dzieciaku, pomimo upływu czasu, wciąż tak dużo... dzieciaka  😉 Miło się na niego patrzy, taki zadziorny łobuz z niego, moje klimaty  😁 😁



Skoro już "wypluło" mi KR na szczycie, to pozdrowię Was Ślepaczkiem w obiektywie Ani Przybył  🙂

Korab jak wino - im starszy, tym lepszy  😉 Ponad tydzień temu obchodziliśmy jego 15 urodziny - naprawdę nie wiem, kiedy te już prawie 12 wspólnych lat zleciało  😜 😜

wątek zamknięty
Chodzi Ci o kantar mojego dużego konika? 😉

to horze Amalfi, polecam!  W ogóle wszystkie w tym stylu kantary horze są super, i na mojego pasuje nawet full (horze ma duże kantary, hura)



Taak dokładnie, pomyliłam oczywiście nick  😵
U nas baaardzo rzadko się zdarza, żeby wlazł w fulla, więc jestem pełna nadziei!

Cudowne te zimowe zdjęcia!
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2021 06:46
Siwaa, ale byłaś blisko! 🤣
Potwierdzam, horze te kantary z polarem na nachrapniku robi ogromne - kiedyś kupiłam fulla, na normalny fullowy łeb (nie żaden mastodont) i dyndał na samym koniuszku nosa :P

Darolga loff, bro  😍

Sporo się u nas dzieje - co prawda nowy rok zaczął się stajennie mocno średnio, aż się boję czytać co nowsze wiadomości na grupie stajennej, serio...  😵 ale na szczęśćie, #kulistyzajebisty ma się wporzo. Byliśmy w niedzielę treningowo poskakać na hali - stało to się to, czego się "obawiałam" - że jak te nasze szkapy poczują inne podłoże pod kopytami niż śnieg to będzie oooostrrrroooo  😜 - Tak więc Kulisty bardzo rączo mnie targał, na obandażowanym Nathe, który generalnie jest git na moją paskudną łapę do skoków, ale miałam niewiele do powiedzenia i drogę hamowania, hmm... dłuuugą 🤣 Kozacko skakał, nawet jeden emocjonalny zgrzyt go nie zagotował i się nawet nie spocił zbytnio (a na sopockiej hali jest przecież sauna...) no ale po jeżdżeniu w śniegu po kolana, nasze konie z owczy, mają kondycję terminatorów i się nie męczą w-ogóle-w-ogóleeeee 😁

Fotek jak anai nie mam, bo to ja miałam maraton fotkowy, focąc portretowo połowę stajni 😜 😍 ale z kolei anai poświęciła się i fociła na placu (żeby tam w ogóle dość pieszo trzeba mieć obecnie kondycję!  🤣 ) w... burzę śnieżną!  😲 Serio, tak jeszcze nie jeździłam nigdy, wyjechałam na plac, nie było źle, ale jak sypnęło... Kulałam na pamięć po orbicie, bo gucio widziałam  🤣 Grupa ludzi, co pojechała w tym czasie w teren, wróciła wyglądając jak stado bałwanów  😁 ale mówili że las magiczny!  😍

tu jeszcze nie było źle...


... tu już "widzę ciemność"  🤣


Kulisty z kolei był zdeka zniesmaczony, że coś mu ciągle na łepetynę sypie, w dodatku w porze padokowania i zabawy w kantarki zabrali do roboty...  🤣



wątek zamknięty
My dziś świętujemy pierwszą rocznicę
wątek zamknięty
KR gdzieś nisko na drugiej stronie, Rekreanty korzystają z uroków zimy?  😍

Siwka rośnie, Pamsik dzielnie drepcze pod swoimi dziewczynkami, a z Corinką dzielnie pracujemy nad jej masą + zgraniem się, zaczął do nas przyjeżdżać trener i tak mi się już dobrze na niej podróżuje!  💘

Wczoraj skorzystaliśmy z przepięknej pogody i zrobiliśmy foto rodzinne:


Ja z dziewczynkami:


Oraz Siwy golasek - dla sprawdzenia "rośnięcia" brzuszka:
wątek zamknięty

Wczoraj skorzystaliśmy z przepięknej pogody i zrobiliśmy foto rodzinne:



No i powiedzcie mi, czy szmatoholizm nie jest cudowny?!
Przepiękne zdjęcia, cudowne zestawy, jesteście fantastyczni!! 😍
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
01 lutego 2021 15:34
Nirv, śliczna obła ciężarówka!
Reszta stadka też, ofc :P

U nas... Zakopane przenieśli nad morze 🤔 W sobotę zasypało nas konkretnie. A wczoraj nawet słoneczko wyszło i anai pofociła nasze kulanko w sniegu  😍





wątek zamknięty
Przepiekne macie te sniegowe fotki 🙂😉)
U nas o dziwo tez snieg, ale z racji pracy do 16 - glownie podziwiam sciany hali 🙂

Pozdrawiam od Schabszczunia!
W koncu mamy znow nasza cudowna trenejro wiec jest radocha 🙂

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.