Końska Rewia Mody XV (2021)

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2021 09:44
Tak, chodziło mi o telefon, ale ten sposób na telefonie też działa. Dzięki! 😀 o tym nie pomyślałam!
wątek zamknięty
budyń, Musicie mi wybaczyć, bo nie mam wprawy jak dairoxroxi, która jest starym wyjadaczem w tym wątku 😉 Po praz pierwszy udało mi się w ogóle fotę wrzucić :P Więc tak, poprawię się, nawet chętnie zrobię zdjęcia detali 🙂
wątek zamknięty
anai, - piękny! Deepberry to zdecydowanie jeden z najładniejszych kolorów ever. I jaki model 😁
Renobiusz, - bardzo zacna kolekcja 😀
dairoxroxi, - wrzucaj na Kucynkę, będzie szał 😍

Z okazji nastawienia dupki i wczorajszej kąpieli odpaliłam Anky Candy Pink - układa się super, dziubek sterczy, silikon trzyma siodła jak wściekły, aż ciężko przesunąć... ale brudzi się od patrzenia na niego 🤣 Chyba nie pokochamy się z materiałem, łapie kurz jak wściekła, nawet od rękawiczek.

20210512_194951.jpg 20210512_194951.jpg
wątek zamknięty
Tesio z naszej stajni w komplecie coffee z Ps ⚡😍 ten czaprak jest chyba najpiękniejszym brązem na świecie
60A6DB0F-8EA6-480A-B608-61971114D40A.jpeg 60A6DB0F-8EA6-480A-B608-61971114D40A.jpeg
wątek zamknięty
zgodzę się, bo ja brązów nie lubię a ten jest top 😍
wątek zamknięty
Rzeczywiście przepiękny brąz, ale i koń laleczka!

A słuchajcie, jak się robi takie rzadkie, grube koreczki? Dużo bardziej mi się takie podobają, niż te drobne kulki. Macie może jakiś tutorial?
wątek zamknięty
Meise, a kojarzysz, jak się robi takie "puchate" warkocze na swojej głowie? To tak samo. :P Robisz warkoczyka i wzdłuż całego rozciągasz go na boki, rozpłaszczając. Jak chcesz, żeby nie klapły, to też lakierujesz. Jak u siebie na głowie. :P
wątek zamknięty
A wieeem o co chodzi, ale nigdy nie robiłam takich ani na głowie, ani na końskiej szyi (-:

Ok, czyli robię takie luźne, grube warkocze i co dalej? Jak to się zawija?
wątek zamknięty
Takie to się raczej szyje a przynajmniej nie spotkałam się, żeby ktoś takie normalnie zawijal.
wątek zamknięty
Jak się to szyje? Nitką? Napisz mi na IG na priv plis, żeby offtopa nie robić 😉
wątek zamknięty
dairoxroxi, wow! trudno oderwać wzrok ...
keirashara -dziękuję! Jak już opanowałam wrzucanie zdjęć, pewnie częściej będę tu gościć 🙂 Mnie na starość też ciągnie do różu, mimo że długo sobie wmawiałam, że Rosewood mi się nie podoba poległam na całej linii ... Właśnie wczoraj po pierwszej w sezonie kąpieli zarzuciłam Mango na karusa, ale nie było już czasu na zdjęcia 🙁
Meise - na grube i rzadkie koreczki niestety potrzebna jest stosownie dłuższa grzywa ... Nie może być też za gruba 🙂 Ewentualnie niżej patent na grubszy temat 🙂 Ważne żeby ograniczyć się do 8-10 sekcji 🙂
wątek zamknięty
Renobiusz, efekt przepiękny, ale absolutnie nie na moje zdolności 😋
wątek zamknięty
My zawsze jak robimy sesje kucykom to szyjemy koreczki normalnie igła i nitka, czasem jak są zdjęcia tylko w stój to na wsuwki da radę. Jednak nie niektórych grzywach jest ciężko je zrobić.
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 maja 2021 13:14
Siwy pluszak w miętowej zieleni 😀
IMG_20210514_131344.jpg IMG_20210514_131344.jpg
wątek zamknięty
Ja jeszcze znam patent dobry na koreczki - jak zaplatam warkocze to wplatam w grzywę cienki drucik wiazałkowy i potem zawijam i cyk gumeczka na koniec. Ale to bardziej na same zdjęcia niż zawody 🙂
wątek zamknięty
Meise



Sama bym chciała się w końcu nauczyć szyć, ale nigdy jakoś czasu nie ma. :/
wątek zamknięty
Czy ktoś mi podpowie w czym prać białe, grube czapraki które wierzch mają niebawełniany? Ja się już poddaję w tej materii. 3x puszczone pranie i spód czysty a góra sina i zabrudzona..
wątek zamknięty
Jak się to szyje? Nitką? Napisz mi na IG na priv plis, żeby offtopa nie robić 😉
Meise,

Specjalną igłą gruba i z okrągłym zakończeniem i specjalną nitką do koreczków.
Meise - grubość (szerokość) korków zależy od dyscypliny. Tak się przyjęło.
Takie kartofle (ja też lubię duże korasy) i najczęściej leżące mocno na jedną stronę to ujeżdżenie.
Mniejsze i mniej położone to skoki.
Wkkw- takie do góry jak sterczące szpilki. Małe i gęsto.
Teraz już tak sędziowie nie zwracają chyba na to uwagi , ale kiedyś i owszem.
wątek zamknięty
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 maja 2021 11:35
adriena ja przed praniem moczę czaprak w wannie i smaruje mydełkiem do odplamiania z Rossmana (koszt ok 8 zł). Poleży trochę, potem poszoruje plamy miękką szczoteczką do rąk i spłukuję a potem do pralki. Jeśli trzeba powtarzam czynność.
wątek zamknięty
kotbury, - a nie od szyi? Ja jestem nauczona dobierać koreczki do koni (pokazy hodowlane/zaprzęgi). Sterczące poszerzą szyję, leżące wysmukłą, małe i dużo wydłużą, szerokie i rzadkie skrócą, itd. Choć ja na swojego krótkoszyjnego kluska i tak robię duże i leżące, najbardziej mi się na nim podobają 😅
Meise, - ja zwyczajnie robię grubsze warkocze i tak solatam gumkami, żeby leżały. Oczywiście wszystkie foty z zawodów mam od strony bez koreczków 🤣 ale jak pojedziemy za tydzień to mogę wrzucić, jak to wygląda.
adriena, - robię tak samo jak Constantia, tylko czasem zwykłym białym/szarym mydłem 😉
wątek zamknięty
Widzę, że to bardziej skomplikowane niż myślałam, dzięki za filmy i opisy, kiedyś jak będzie dobra okazja to spróbuję 🙂

Ja mam polubione różne stacje ogierów i stadniny hodowlane w Niemczech i tam bardzo dużo koni ma te grube, położone koreczki na zdjęciach "marketingowych" i okropelnie mi się podobają 😉
No ale pewnie trzeba być bardzo doświadczonym groomerem, żeby coś takiego wyczarować, a ja póki co mam problem z równym obcięciem grzywy. No i teraz jeszcze mój koń ma taki sterczący żagiel w połowie szyi z odrastającej grzywy (wytartej po zimie od derki), także nie poszaleję... 🙈
wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 maja 2021 20:33
Kabanos w różu 😄
Komplet jest przepiękny! Ale nie lubię takich jasnych czworaków przez to, że brudzą się od samego patrzenia 😉 także piękny jest ale będzie na niedzielne jazdy 😀
IMG_20210515_203018.jpg IMG_20210515_203018.jpg
IMG_20210515_202448.jpg IMG_20210515_202448.jpg
wątek zamknięty
Meise też szalenie lubię takie koreczki, ale mocno podejrzewam, że a) nie ma do tego bezpłatnego instruktażu w sieci b) robi się je przy użyciu drucików, wtedy dałoby radę nadać masywny a precyzyjny kształt róży.
wątek zamknięty
halo, o właśnie! One przypominają róże!
Natomiast te druciki to niezły pomysł, wydaje mi się, że łatwiej byłoby mi coś takiego wykonać 😉 Jednak operuje się nimi łatwiej niż nitką i igłą 🙈
wątek zamknięty
Niestety nadal kicha, w mojej ocenie nadal brudny.. ten wierzchni materiał trzyma cały brud, nie mam pojęcia jak prać ten czaprak. To jakaś porażka i zastanawiam się czy to podlega gwarancji. Spód czapraka mam bielusieńki, góra jest sino-brudna

To ten czaprak
https://www.equishop.com/pl/czaprak-dla-konia-czapraki-dla-koni-potnik/21104-cavallino-marino-czaprak-mondiale-mesh.html

wątek zamknięty
adriena, - za próbę reklamacji nikt się na Ciebie nie obrazi, pracowałam w sklepie, nie takie rzeczy ludzie przynosili 😉
Pati2012, - piękny cukierek 😍 Z tym brudzeniem to prawda, ten materiał okrutnie łapie brud, już jasne cottony lepiej dają radę 😅 I to chyba moje ostatnie anky przez to, a na pewno ostatnie jasne.
wątek zamknięty
Anky Raisin w sensownym świetle (nie centralnie pod słońce 😂😉



Mam dwa Ruby (jeden nadal nowy) i jak tak patrzę na to Raisin, to też bym kupiła, gdyby był gdzieś drugi. 🤣 To już chyba choroba.
wątek zamknięty
keirashara,

A może te takie czapraki można przezroczystym sprayem do butów do nubuku jakoś zabezpieczyć.. ? ... Nie wiem, tak kombinuję.
wątek zamknięty
Wreszcie mogę się pochwalić moją skompletowaną kolekcją. Tak mnie urzekła, że nie mogłam się powstrzymać 😅
187535877_784876078896535_2853366647351965005_n.jpg 187535877_784876078896535_2853366647351965005_n.jpg
wątek zamknięty
Cudo! - i pensji nie ma 🤣😜
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.