Czy chcecie powrotu starej wersji forum ?

Jak w temacie. Najchętniej widziałbym tu ankietę pod tym tytułem z możliwymi odpowiedziami:

1) Tak, nieodwołalnie
2) Tak, do czasu opracowania nowej wersji, poddanej następnie "konsultacjom społecznym"
3) Nie
4) Nie mam zdania
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 kwietnia 2021 15:28
Najlepiej byłoby przywrócić starą wersję a obecną uznać jako Betę, która będzie testowana, w której będzie sensowna droga feedbacku, który jakoś będzie sensownie projektowany i wdrażany. Czyli tak, jak to się robi po Bożemu.
Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że nowe wersje są często krojone czasowo z funkcjonalności (MVP), że są błędy, że niektóre rzeczy się wykrzaczają. Ale od tego są Bety (a wcześniej Alfy!) żeby przejście było jak najłagodniejsze i bez szkód dla użytkowników.
Mi by pasowało, gdyby nie to, zeżarło połowę naprawdę niezbędnych funkcjonalności... A strona główna wygląda tak biednie, że bardziej się nie da. Powrotu do starej nie potrzebuje, ale po cichu liczę, że nie skończy się na tym, że zostanie jak jest, i wrócą linki do nowych wiadomości, galerii, ogłoszeń itd...
Mi trochę wstyd narzekać bo rozumiem, że ktoś to robi charytatywnie. Oczywiście lubiłam starą wersję forum, bo już ją miałam obcykaną. Ale nie ukrywam, że byłam poirytowana tym, że ludzie nie skracają linków. A ja albo mam taki dupny telefon (bo mega stary) albo tak było u większej ilości użytkowników, ale serio miałam rozjechany co 2-3 wątek. W dobie korzystania głównie ze smartfonów dla mnie to było duże utrudnienie.
Tak, przynajmniej aż to będzie dopracowane. Nawet nie mogę się zalogować bo wywala mi że to nie to hasło ? ? ? Musiałam wejść przez fejsa 🙁 Do tego wątki otwierają się na 1 stronie, a nie jak przedtem na tej na której skończyłam czytanie, lub powstały nowe posty.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 kwietnia 2021 18:30
Ja dopiero teraz dalam rade sie zalogować - dziekuje bardzo adminom 😀

Będąc trochę w temacie webdev to jestem zaskoczona że nie wybrano po prostu gotowca forum gdzie UX i UI jest sprawdzony przez autora. Fakt na pewno nie bedzie wygladal jak stara volta ale jest intuicyjny + przystosowany pod urzadzenia mobilne. Mialam cicha nadzieje ze bedzie wygladalo (a przede wszystkim dzialalo) to forum jakos bardziej nowoczesnie a wrazenie mam wrecz przeciwne niestety.

Chocby przy logowaniu mialam problem, powinien być jakiś alert że poszlo cos nie tak, a wywalalo mnie w sumie na glowna.

Jesli faktycznie forum bylo robione charytatywnie oraz pisane od deski do deski to chyle czola... bo to ogrom roboty. Naprawde.
Brakuje mi możliwości wejścia od razu w najnowszą odpowiedź na dany wątek (w ogóle widoczności, że jest nowa odpowiedź) i funkcji "ulubione wątki". Trochę mi smutno 😑
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2021 07:33
No własnie, brakuje oznaczenia który wątek ma nową nieprzeczytaną wiadomość, odnośnika tylko do ostatniego nieprzeczytanego wpisu. Teraz jest chaos i nic nie widać... mało to przejrzyste wszystko. Mi się nie wyświetlają żadne emotki, mam kwadraciki same...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2021 08:02
Nie ma opcji edycji??
Kurcze, kiepsko to wygląda. Na starej wersji jedyne czego brakowało to uproszczenia dodawania linków i większych zdjęć. Poza tymi dwiema funkcjami, było jasno i przejrzyscie. Teraz też zauważyłam, że okienko do wpisywania tekstu jest strasznie maleńkie, widac 3 linijki tekstu... No mega mi się te zmiany nie podobają.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2021 08:47
To znowu ja... edytowałabym, ale się nie da.
Brakuje jeszcze odnośnika na dole strony, żeby wrócić do działu, albo strony głównej.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 kwietnia 2021 10:27
zembria, edytować możesz przez 10 minut
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2021 10:44
No to chyba nigdy się nie wyrobię, trudno będę walić posty pod postami, nie ma wyjścia.
Jeszcze mi brakuje informacji z kogo cytat jest. Czytam jakiś post i nie wiem, kogo ktoś zacytował i z jakiego dnia... lipa.
edit.
O! Zdążyłam.
Brakuje też listy aktualnie aktywnych użytkowników.
Mam wrażenie, że forum zamiast być ulepszone, to zostało okrojone do wersji minimum... jakby się z worda do notatnika przerzucić.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 kwietnia 2021 14:02
Stara re-volto wróć!!!
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 kwietnia 2021 09:53
Do wątku 'głównego' Czy chcemy zmian? Ulepszenie forum. wjechała ankieta 🙂
Zapraszam do wypełnienia i do przeniesienia ewentualnych dalszych dyskusji tam, zawsze łatwiej śledzić jeden wątek niż dwa 🙂

polecam wypełnić i proszę myśleć głównie o starej wersji i podejść w miarę bez emocji do odpowiedzi 😉
https://forms.gle/SV8oTfDTGdi3pXko9
Galindia   Pozdrawiam Galindia.
23 kwietnia 2021 09:58
Brakuje mi możliwości wejścia od razu w najnowszą odpowiedź na dany wątek (w ogóle widoczności, że jest nowa odpowiedź) i funkcji "ulubione wątki". Trochę mi smutno 😑
Bombal, Mam tak samo. Nowa wersja forum jest zbytnio okrojona.
Stara wersja forum była bardziej przyjazna i intuicyjna.
Ta stara wersja była jednak dużo lepsza, brakuje tej ikonki, która pokazywała że jest nowy wpis do wątku. Te ikonki emocji są kiepskie, niektóre nie wiadomo co pokazują, brak mi tej z uśmiechem i kwiatkiem (podziękowanie). .
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 czerwca 2021 14:42
Watrusia,

Co do emotek, to jak pisałem są to standardowe emoji. Na każdym urządzeniu będą pojawiać się nieco inne, bo każdy dostawca używa swoich emoji. Poprzednie emotki, niestety były pikselowe i nie da się ich skalować. O ile na PC wyglądałyby w miarę, to na telefonach, w widoku mobilnym, wyglądałyby kiepsko. Domyślam się, że gdybym je zostawił, usłyszałbym od wielu użytkowników, że emotki są brzydkie i jak tak może być 🙄<br>
Acha, jeśli chcecie mogę zmieniać zestaw tych podstawowych emoji - dodawać przydatne lub usuwać niepotrzebne. Można też wklejać, przynajmniej niektóre, emoji z innych portali itp. List emoji w sieci jest dużo, np: <a href="https://emojipedia.org/&#x22; target="_blank" rel="ugc">https://emojipedia.org/</a><br>
<br>

safie, dzięki.
Minęło trochę czasu od szczęśiwego przejścia z dobrego na lepsze, więc mogę wyrazić swoje zdanie bez narażenia się na zarzut, że narzekam nie wiedząc na co narzekam.

Więc wiem, na co narzekam: prawie na wszystko (prawie, bo może coś nieistotnego jest, o czym akurat nie pamiętam). Nie widzę nic, co by mogło powodować, że nowe forum jest lepsze.

Przede wszystkim jest nieczytelne i korzystanie z wielu funkcji jest trudniejsze (np. zgłoszenie postu do moderatora - zamiast jednego kliku muszę najpierw wyszukać, kto jest moderatorem, a potem napisać pw i podać linka - chyba że można prościej, ale co z tego, skoro prościej jest gdzieś ukryte)

A poza tym co i już pojawiają się jakieś kwiatki, np autor postu jest usunięty.

Potwierdza się stara prawda, że lepsze jest wrogiem dobrego. I to, że ktoś robi to charytatywnie, nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Można charytatywnie dobra i charytatywnie źle.

Ulało mi się.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lipca 2021 14:25
trusia, zgłosić posta można przyciskiem pod danym postem. Nie wiem czy wystarczy kliknąć czy tam coś się więcej pojawia, bo nie korzystałam, ale widzę że jest
safie, którym przyciskiem? Chyba ślepa jestem, bo nie widzę.


Masz 3 opcje pod postem - odpowiedz, cytuj o zgłoś. Wystarczy kliknąć i nic nie trzeba podawać więcej.
Ja mam tylko dwie: odpowiedz i cytuj. Pewnie tak zostałam ukarana za to, że mi się to forum nie podoba. ;(
Za nieumycie okien na Wielkanoc 😎
Screenshota wstawiam.
Może kwestia przeglądarki, ciastek albo coś w ten deseń .
Screenshot_20210702-181230-455.png Screenshot_20210702-181230-455.png
faith,

Skąd wiesz, że nie umyłam? Bo czarownicą jesteś? 🙂

Nie, to nie przeglądarka, ale moje gapiostwo. Patrzyłam na to, co rzuca si w oczy, odległy prawy róg mi się nie rzucił 🙂. Co oczywiście głównie wynika z tego, że jestem mało spostrzegawcza, ale też jest to przykład, że forum jest mało czytelne. Jaki jest sens ustawienia jednej opcji daleko od dwóch pierwszych?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2021 07:12
trusia, na telefonie one są mniej więcej w podobnych odległościach od siebie.
Mnie tak pasuje, bo w starej wersji na telefonie ciagle mi się zgłaszanie klikało przypadkowo
Pewnie tu leży przyczyna, ja nie czytam na telefonie, tylko na komputerze. Na monitorze komputera są tak daleko, że w ogóle na to nie zwróciłam uwagi.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
15 lipca 2021 21:35
Czemu tego wątku nie można dodać do ulubionych?
Z komórki można. Z tableta/kompa już nie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się