Czego brakuje jeźdźcom i ich koniom?

Witajcie!
Drodzy czytelnicy Revolty. Kieruje do Was pytanie - czego brakuje jeźdźcom i koniom? Co jest według Was niszą w jeździectwie?
Pytania odnoszą się do sprzętu jeździeckiego. Kieruję je do osób zajmujących się tym rekreacyjnie jak i sportowo. Jakie produkty jest Wam najciężej wyszukać lub (jeśli są) są wątpliwej jakości? Najchętniej utworzyłabym ankietę, ale chyba nie ma tutaj takiej możliwości. Będę Wam niezmiernie wdzięczna, za dosyć krótkie i zwięzłe odpowiedzi - bez uzasadnień i nadmiernego rozwodzenia się 🙂
szpak89,

1. Sklepu z naprawdę dużym wyborem wędzideł, w tym bdb marek typu sprenger, neue schule, winderen, pompoccini, który miałby wędzidło testowe z każdego modelu z możliwością wysyłki na test na tydzien. Najlepiej żeby miał dużo modeli na stanie, a nie żeby trzeba było czekać miesiąc, bo czasami dobranie wędzidła ciągnie się i ciągnie przez brak dostępności
2) w tej chwili jest tyle sprzętu różnej maści, że najtrudniej przychodzi mi znalezienie dobrej jakości sprzętu do stajni. Za porządnymi widłami friskars przejezdzilam kiedyś pół dnia. Kupozbieraczki - no długość kija 90cm to jest trochę lipa jak ma się 170+ wzrostu, po posprzątaniu padoku plecy bolą. To samo żłoby - przy kerblu jeden dobry kop i nie ma żłobu, kobyla mi połamała jeden z ich top modeli, z listwą w dwa dni. Do tego żłoby dla źrebiąt - jak ktoś wymyśli coś innego niż żłób z kratami (w którym zaraz utkną kopyta) albo wiązanie i czekanie aż wszyscy zjedzą to będzie mój szczęśliwy dzień.
A mi niczego nie brakuje tak jak sprzętu dla koni w rozmiarze mini shetty. Jak już coś się dorwie to przeważnie jakość słaba...
Generalnie brakuje dużego i małego sprzętu. Na przykład ładne kantary xfull - chyba jedynie Eskadron faktycznie produkuje ładne i porządne. Reszta to zwykłe parciane paski. To samo z derkami, często produkowane są z myślą tylko o koniach gorących. Na ziemniaki często te derki nie pasują, na długość w grzbiecie ok, jednak odkrywają brzuszek i trzeba kupować coś znacznie większego. Ładnych ogłowi xfull również w Polsce mamy mało, oddzielnie kupowanenl naczółki zazwyczaj kończą się na full.
No i co najważniejsze wędzidła! Jedyna firma, która produkuje smakowe wędzidła w rozmiarze 15,5 to HKM. Jednak mimo to i tak wybór mamy ograniczony, większych rozmiarów nie robi nikt.
A koni zimnokrwistych pod siodłem wciąż przybywa 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 października 2021 10:22
Mało jest sklepów/miejsc gdzie jest duży wybór butów dla koni, a jeszcze mniej takich gdzie jest możliwość przymiarki i przetestowania.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 października 2021 10:40
Sklepów/wypożyczali z butami dla koni oraz akcesoriów do tychże (wkładki - szeroki wybór twardości i grubości geitry, śruby, mocowania, zaczepy).

Sklepów/hurtowni kowalskich gdzie można dostać podkowy syntetyczne, a w szczególności klejone. Klejonych ze świecą szukać o ile syntetyczne przykuwane można w miarę dostać.
Moi Drodzy! Dziękuję Wam za cenne odpowiedzi. Na efekty tego wątku będzie trzeba jeszcze trochę poczekać... tymczasem liczę na zwiększoną frekfencję 😊 Każda wskazówka, rada jest tutaj brana pod uwagę! Zapraszam do dalszych propozycji 😉
Na przykład ładne kantary xfull - chyba jedynie Eskadron faktycznie produkuje ładne i porządne. Reszta to zwykłe parciane paski.
zdecydowanie, ciężko znaleźć ładny kantar z podwójną regulacją i podszyciem lub futrem, albo ceny są bardzo wysokie, albo rozmiary kończą się na full 🙁
Jak dla mnie - ochraniaczy/ opatrunków na różne dziwne rzeczy. Jak wiadomo koń potrafi, a mój to już szczególnie.. :p
Obecnie szukam czegoś ochronnego na staw pęcinowy na noc, bo koń sobie rozwala nogi wstając i znalazłam tylko to: https://hayloft.pl/produkt/ochraniacze-magnetyczne-na-peciny-emagnetic-fetlock

Cóż, chyba coś zrobię DIY, bo nie wydam tyle kasy. Ale tak samo ze stawem nadgarstkowym, po zabiegu opatrunek spadał codziennie i nawet back on track nie przytrzymał. Nie wiem czy jeszcze nie wymyślono czy nie ma dostępnych w Polsce porządnych opatrunków/ ochraniaczy dla koni po różnego typu dziwnych kontuzjach :p
Pierwsze co mi przyszło do głowy - zdrowego rozsądku i pieniędzy 🤣
Derek, które poza rozmiarem - długością są w wersji na szerokie i wąskie klaty. Połowę mam za długą, żeby konia dopinać, wszelkie przedłużki są upierdliwe jak diabli, to i tak się nie układa. Ochraniaczy, gdzie full od coba różni się też objętością, nie tylko wysokością. Ogólnie sprzętu na postawniejsze konie, nie tylko te szczuplutkie na pajęczych nóżkach.
Białych ocieplanych bryczesów - ze świecą takich szukać.
Przydasie stajenne, torby na boks, organizery, torby na oficerki - na tym polu ciągle bida na rynku. Wszędzie we wszystkich stajniach te same granatowe torby na boks, wieje nudą 😅
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 09:35
Męskich bryczesów z naprawdę wysokim stanem 😁.
Ubrań jeździeckich dla chłopaków, wszystko różowe, z brokatem albo w cukierkowe kucyki. Zapomnij, że kupisz koszulkę lub bluzę z rycerzem, husarzem czy innym ułanem. Przydały by się też tanie bryczesy w kolorystyce szary, czarny lub granatowy, zwykłe bawełniane ale raczej tańsze niż drogie, bo płacenie 300zł za spodnie do ubrania kilkanaście razy to przegięcie. Ja nie mam czasu odsprzedawać drogich zamałych ubrań na olx, wolę oddać znajomym za darmo więc te ciuchy nie mogła być za drogie.
<b>szpak89,</b>
1. Sklepu z naprawdę dużym wyborem wędzideł, w tym bdb marek typu sprenger, neue schule, winderen, pompoccini, który miałby wędzidło testowe z każdego modelu z możliwością wysyłki na test na tydzien. Najlepiej żeby miał dużo modeli na stanie, a nie żeby trzeba było czekać miesiąc, bo czasami dobranie wędzidła ciągnie się i ciągnie przez brak dostępności <br>


Yyyyy... ale kumasz, że to są marki konkurencyjne i one właśnie unikają dystrybucji razem w danym kanale. Wręcz nie dostaniesz jednej do sprzedaży, jeśli będziesz posiadać drugą.

Do tego wędzidła testowe w każdym rozmiarze, czyli dajmy na to 50 modeli x np. 6 rozmiarów i x średnio 300 pln za każde (zamrożonej kasy w towarze)...- czyli 90 000PLN zamrożonej gotówki... Po to aby ktoś przymierzył... i kupił używane gdzie indziej, plus oczywiście aby były "hejty", że jednak nie ma od ręki - bo ktoś inny wizał na testy czy jets np. kolejka. Plus kasa na amortyzację tego- bo się zużywa, plus kasa na :magazynowanie tego" i ogarnianie tej wypożyczalni.
Post został usunięty przez autora
kotbury,
Temat wędzideł wyjaśniony w punkt - nic dodać, nic ująć 👏
Ikonic ma ogromny wybór wędzideł. Do tego jest strona (przepraszam, zapomniałam jak się nazywa) na której można wypożyczać wędzidła. Kwestia lepszego researchu 😊 Myślę, że temat wędzideł mamy zamknięty.

@Matrix69 - niestety... jeśli producent sprzedaje tanio swoje produkty to znaczy, że do produkcji użył tanich "części". Wiele osób nie chce do siebie tego przyjąć, ale droższe rzeczy (tutaj ubrania) cechują się lepszą wytrzymałością, elastycznością, lepszymi nićmi i dopracowaniem najdrobniejszych szczegółów. Przepraszam... nie chcę wdawać się w dyskusje bo odbiegamy od tematu... ale nie wiem co robisz, że bryczesy wystarczą Ci na kilkanaście ubrań 😅.

Dziękuję za nowe pomysły! Czekam na... jeszcze nowsze 😎
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 17:22
szpak89, niekoniecznie droższe=lepsze. Zobacz np. Eskadron vs Start. Jakościowo podobnie, a cenowo niekoniecznie. Czasem płaci się za znaczek 😉.

Zdradź z czym tam startujecie, bo coś czuję, że z niczym o czym było pisane, a z jakimś jednym, "nowatorskim" produktem 😉.
Przepraszam... nie chcę wdawać się w dyskusje bo odbiegamy od tematu... ale nie wiem co robisz, że bryczesy wystarczą Ci na kilkanaście ubrań 😅.
szpak89, wystarczy, że masz do ubrania dziecko, które szybko rośnie 😉
Muchozol2, z porównaniem jakości Eskadrona do Starta totalnie się nie zgodzę. Zarówno ubrania, jak i czapraki czy derki Eskadrona są jakościowo super. Start jedna używa tańszych materiałów i to widać...
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 17:53
Nie zauważyłam tego stojąc kilka lat w stajni gdzie trochę Eskadrona było 😉. Moja derka Starta vs inne Eskadrona to była różnica na korzyść Starta, niestety. Odżałować nie mogę, że już nie mają tego modelu.
Zresztą inna polska firma mi pomaga w uszyciu wymarzonej derki - cenowo są przystępniejsi, a derki mają pancerne.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 października 2021 17:55
Muchozol2, plandeki start ma fajne, ale reszta rzeczy zdecydowanie mocno odstaje os Eskadrona... Chociażby polarówki czy kantary
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 18:04
Pati2012, używałam plandek i kantarów - i z wszystkiego byłam zadowolona bardzo. Wręcz oddawałam kantary, bo mi się kolor znudził 😅.
Polarówki miałam z Caballa - najfajniejszy polar jaki macałam.
@_Gaga
@Muchozol2
@Pati2012

Wasze ostatnie odpowiedzi na pewno są przydatne i trafne, jednak powinny znaleźć się w innym wątku😇 Bardzo prosiłabym o niezaśmiecanie tematu. Wszak nie dotyczy on jakie są czy nie są konkretne firmy.

Czy ktoś chciałby się jeszcze wypowiedzieć W temacie? 🎠
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 18:46
szpak89, sam(a) dałaś pierwszy post do OT 😉. Powinnaś więc się dopisać do listy zaśmiecającej wątek 😉
szpak89, dokładnie. Sam zacząłeś dyskusję...
Co do niszy na rynku, cóż mi chyba niczego konkretnego nie brakuje, ale i konie mam nie za długo, tak ze 25 lat jakoś ;-)
Może przydałaby się w Polsce firma na miarę Premier Equine, szyjąca derki w ich jakości i polskich cenach ;-) i brakuje wyboru golarek, a Niemczech większy wybór producentów... z tym, że ja do Niemiec mam z 5 km , więc w sumie problem żaden ;-) no i to sprzęt, który kupuje się raz, więc interes żaden...
Poza tym wszystko jest: od breloczków i kolczyków w kształcie konika, po warte kilkadziesiąt tysi siodła pasowane na konia, czy wodne karuzele... pasze, ciuchy, kosmetyki, suplementy z kraju i świata. Aby znaleźć niszę trzeba by chyba stworzyć nową potrzebę... modę może?
Ale tu nie podpowiem, a i taka wiedza jest sporo warta.
Darmowe badanie rynku na forum, utrzymywanym przez właścicielkę sklepu jeździeckiego też tak sobie wygląda ;-)
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
04 października 2021 20:29
Ja także dopiszę, że brakuje sprzętu dla ponadgabarytowych koni. Kantary jeszcze jakoś idzie znaleźć ale kupić derki, ochraniacze na zimnioka to już wyczyn. Jak kupiłam wytok to musiałam dosztukować pasek 50 cm żeby szyję objąć.
<b>kotbury,</b> <br>
Temat wędzideł wyjaśniony w punkt - nic dodać, nic ująć 👏<br>
Ikonic ma ogromny wybór wędzideł. Do tego jest strona (przepraszam, zapomniałam jak się nazywa) na której można wypożyczać wędzidła. Kwestia lepszego researchu 😊 Myślę, że temat wędzideł mamy zamknięty.<br>
<br>
@Matrix69 - niestety... jeśli producent sprzedaje tanio swoje produkty to znaczy, że do produkcji użył tanich "części". Wiele osób nie chce do siebie tego przyjąć, ale droższe rzeczy (tutaj ubrania) cechują się lepszą wytrzymałością, elastycznością, lepszymi nićmi i dopracowaniem najdrobniejszych szczegółów. Przepraszam... nie chcę wdawać się w dyskusje bo odbiegamy od tematu... ale nie wiem co robisz, że bryczesy wystarczą Ci na kilkanaście ubrań 😅.<br>
<br>
Dziękuję za nowe pomysły! Czekam na... jeszcze nowsze 😎

szpak89,
Nie mnie a dziecku, które rośnie... chetnie kupię tańsze spodnie polskiej produkcji, które oddam później komuś z młodszym dzieckiem, bo mój się w nie już nie mieści...serio dzieci szybko rosną i nie ma sensu kupowania im drogiej odzieży hobbistycznej. Gdyby były bryczesy na chłopców tańsze to bym kupiła ...już nie marzę nawet o tym żeby krój bryczesów był męski a nie uni sex. Mieszkam w dużym mieście oglądałam spodnie jeździeckie dla chłopców w sklepach stacjonarnie i albo są rózowe, albo w cenie 300zł+. Pytasz czego brakuje, to konkretnie odpowiadam odzieży jeździeckiej dla chłopców w wieku od 3 lat. Ale czytając twoje odpowiedzi to raczej się nie zanosi za zmianę tej sytuacji na rynku, poczekam jeszcze, w końcu młody dorośnie i będzie się łapał w męskie rozmiarówki bo według producentów chłopcy nie jeżdżą konno i nie interesują się jeździectwem albo są zniewieściali i lubią brokat 😉
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 21:57
MATRIX69, potem nie jest dużo lepiej 😉. Mąż ostatnio szukał bryczesów z wysokim stanem i problem. Dla kobiet są i "pod cycki", dla facetów wysokie bryczesy przy tym wyglądają jak biodrówki.
Muchozol2 spoko poczekam jeszcze z 10 lat to może młody kupi sobie męskie bryczesy 😎 na razie zostają dresy i leginsy...do gumofilców pasują jak ulał.
Może projektanci bryczesów wychodzą z zalożenia, że każdy jeżdżący facet chce eksponować swój taktyczny kałdun. Może twój mąż powinien zamówić sobie coś na indywidualne zamówienie w jakichś historycznych pracowniach krawieckich szyjących dla rekonstruktorów historycznych. Zależy pewnie od rzemieślinika, ale są tacy co uszyją wszystko.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
04 października 2021 23:02
MATRIX69, jak tylko FB wróci to zgłoszę go jako modela do Startu, żeby zrobili Equestrian King 🤣.
On jeździ west - sprawdziłam na sobie, że wbrew pozorom nie ma to jak legginsy/bryczesy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się