Spisujemy błędy działania nowego forum

Zakładam wątek na końskich bo na techniczne niewiele osób zagląda, potem przeniosę.

Proszę wpisywać tu błędy działania nowego forum najpilniej potrzebujące poprawki.
Wątek nie jest koncertem życzeń jakie chcielibyśmy nowe funkcje lub kiedyś istniejące na starym forum a teraz ich nie ma.
Na razie robimy listę błędów.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 maja 2022 01:06
Super plan!
Ucina wypowiedzi, nie wchodzą zdjęcia, posty pisane jako "użytkownik usunięty"
Nieczytelne cytowanie
Obracanie dodawanych zdjęć.
Pati2012, mamy obiecane że administracja przyjrzy się i naprawi co się da 😉

dorzucę jeszcze:
Błąd logowania się do galerii.
W edycji posta nie można usunąć/dodać zdjęcia
Wielokrotne powielanie tego samego posta z usuniętym użytkownikiem i zdjęciami
Losowe dodawanie zdjęć
Mapy nie działają w ogłoszeniach, sprawdzam teraz kilka stajni i niestety znajdują się u muzułmanów.
Często się zdarza, że po naciśnięciu "wyślij" forum się zawiesza i nie ma opcji wysłania 🙁
Aby je "odwiesić" muszę wyjć z wątku i wysłać post ponownie. Wtedy wchodzi.
Brak możliwości odzyskania hasła, tzn możliwość jest, ale żadna wiadomość z rv nie dochodzi z linkiem do zmiany / przypomnienia hasła. Musiałam założyć nowe konto.
19tedei, jaki miałaś poprzedni nick? pytam jako moderator, wg regulaminu za podwójne konto grozi ban.
Oczywiście w uzasadnionych przypadkach, szczególnie po zmianie forum, nie nakładamy bana ale to trzeba moderacji podrzucić info o podwójnym koncie i powodach 😉
BeAtra, to raczej kwestia jeśli ktoś używa dwóch kont zamiennie, a nie w przypadku gdy założył nowe bo do starego nie miał jak się dostać...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2022 07:43
Brak podświetlenia na czerwono działu w którym pojawiły się nowe wiadomości w czytanych wątkach. Brak możliwości dodawania emotek w edycji.
Nieszczęsne "głoszenia" w ogłoszeniach, no patrzeć nie mogę na taką literówkę 😉
Brak możliwości przejrzenia postów użytkownika, pokazuje tylko kilka najnowszych.
<b>BeAtra,</b> to raczej kwestia jeśli ktoś używa dwóch kont zamiennie, a nie w przypadku gdy założył nowe bo do starego nie miał jak się dostać...
martrix, w regulaminie póki co nie ma określonych przypadków, jest zakaz posiadania podwójnych kont.
W przypadku takim jak tutaj powinno się zgłosić moderacji stare konto do trwałego zbanowania.
Byłabym za zmianą regulaminu w tym punkcie bo wiem że takich osób jest więcej po zmianie wersji forum.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2022 10:35
Dobrze byłoby przywrócić opcję wejścia w ogłoszenia danego użytkownika.
zembria, przeczytaj pierwszy post 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 maja 2022 12:04
BeAtra, ok, myslalam ze chodzi ogolnie o buble ktore mamy obecnie.
BeAtra, czyli takim tokiem rozumowania wszyscy z podwójnym kontem powinni zostać zbanowani, bo skoro Zdrowy koń dostał ban to czemu inni nie dostali?
Czyli są równi i równiejsi?.

19tedei, oczywiście nie mam nic do Ciebie personalnie, tylko podaję to jako przykład.
Perlica, obecny regulamin zakazuje podwójnych kont 😉
Ale przecież nie damy się zwariować, trzeba analizować powody drugiego konta i reagować adekwatnie do powodu.

Nie porównywałabym tych dwóch spraw bo Zdrowy Koń został zbanowany z powodu wcześniejszego bana za rozsiewanie fake newsów.
19tedei założyła nowe konto z powodu braku możliwości zalogowania na stare bo nie doszedł mail do zmiany hasła.
Nic nie zawiniła, chyba jest różnica?

Trzeba może doprecyzować regulamin w tym punkcie.
Powiadomienia, że ktoś odpowiedział na mój priv (czy to z forum czy ogłoszeń) czasem przychodzą a czasem nie.
BeAtra, nie ma regulaminie punktu odnośnie fake news
Perlica, A czy ja pisałam że jest?
Poprzednia moderacja nałożyła na ZK bana za jego występy w wątku o koronawirusie. Nie będę dyskutować o zasadności czy nie, o tym musiałabyś porozmawiać z poprzednią moderacją, my nie podważamy wcześniejszych decyzji.
Obecna moderacja podjęła wspólnie decyzję że skoro wcześniej został zbanowany permanentnie to nie może wrócić na forum i został ponownie zbanowany.

To nie jest wątek na tą dyskusję, jeśli chcesz kontynuować to zapraszam do odpowiedniego wątku na technicznych.
BeAtra, wypowiedź wyżej napisałaś, że powodem były fake newsy, a tych w regulaminie nie ma.
Jak najbardziej jest to dobry wątek, bo zbiera błędy działania nowego forum.
Wg mnie działają błędnie moderatorzy banując jednych, a drugich nie, czyli czasem używają regulaminu, a czasami nie używają.
Perlica, dobsz, zapiszę taki punkt w wykazie błędów forum dla administracji 😉

Pojęcia "fake news" nie ma w regulaminie z bardzo prostego powodu: kiedy regulamin był pisany takie pojęcie nie funkcjonowało jeszcze w potocznym języku.

I jeszcze jedno. Prosiłam 19tedei o podanie poprzedniego nicka żeby wyłączyć tamto konto właśnie żeby w zgodzie z regulaminem miała jedno.

A mamy w ogóle możliwość wyłączania kont? Jest w ogóle jakaś opcja podglądu listy użytkowników jak na starym forum? Bo nie wiem czy ślepa jestem czy coś mnie ominęło?
Nevermind   Tertium non datur
16 maja 2022 21:25
Można pisać tutaj również błędy/braki w regulaminie? Cała ta sprawa z banowaniem kont by się idealnie w to wpisywała
Nevermind, ten wątek miał być wyłącznie listą z błędami technicznymi działania nowego forum żeby je ponaprawiać.

Już i tak jeden wielki offtop poleciał przez to że moja wiadomość do 19tedei zamiast na pw poszła na forum i zanim się zorientowałam została już skomentowana.
Konieczność zmian w regulaminie wypłynęła już w poprzedniej dyskusji o ZK i moderacja przymierza się do jego uaktualnienia.
Dyskusję o tym otwieram w osobnym wątku, tu:
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/103440/
Nieszczęsne "głoszenia" w ogłoszeniach, no patrzeć nie mogę na taką literówkę 😉<br>
zembria, w którym miejscu są te "głoszenia"?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 07:55
BeAtra, na każdej stronie, od roku ponad to wisi, pisałam o tym kiedyś na technicznych.
Screenshot_20220518-075345_Chrome.jpg Screenshot_20220518-075345_Chrome.jpg
zembria, nigdy nie zauważyłam tej literówki 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 maja 2022 08:54
Ja nie widzę nic innego jak ogłoszenia przeglądam 🙈
Gillian   four letter word
18 maja 2022 10:56
Jak dla mnie to wyszukiwarka wola o pomstę do nieba, czasem czegoś szukam i nawet znajdę ale nie ma możliwości wejść do tej konkretnej wiadomości. Muszę wejść w wątek, poszukać ponownie i dopiero wejść w daną wiadomość. Lekko upierdliwe 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się