Aktualizacja regulaminu forum - propozycje, dyskusja

Jak w temacie, regulamin forum przydałoby się uaktualnić do realiów nowego forum.

Wątek na razie będzie tutaj bo na techniczne mało osób zagląda, potem zostanie przeniesiony.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 maja 2022 07:50
Jeżeli nie zostanie przywrócona późniejsza możliwość edycji postów, oraz w czasie edycji możliwość dodawania zdjęć i emotikon, to trzeba znieść z regulaminu zapis o pisaniu postów pod własnymi postami.
Nevermind   Tertium non datur
17 maja 2022 13:09
Punkt mówiący o zakładaniu drugiego konta powinien być doprecyzowany
Proponuje w punkcie o tym, jakie narzędzia ma moderacja dodać coś w stylu „lista w punkcie 4 nie wyczerpuje rodzajów przewinień, za które moderatorzy mogą użyć środków ostrzegawczych wymienionych w niniejszym punkcie”.

Żeby uniknąć sytuacji, kiedy jakiś obrońca uciśnionych powie, że np. regulamin nie zabrania pochwalać okrucieństwa wobec zwierząt czyli uciśniony niesłusznie został uciszony.
Edit: sprawdziłam, chodzi mi o dodanie w obecnym punkcie 6
Nie wiem , dlaczego forum wykreowało nowy post, skoro pisałam w edycji.
Regulamin został zaktualizowany.
Dostępny jest tutaj: Regulamin forum


Ten wątek zostanie jutro przeniesiony na techniczne.
Komentarz moderatora: Zgodnie z zapowiedzią przenoszę do działu technicznego
prosze o sprecyzowanie co jest uznawane za ogłoszenie drobne dopuszczalne do umieszczenia na forum
Przenoszę czasowo znów na końskie, żeby więcej osób widziało że są nowe wpisy

Doprecyzuję tylko:
Regulamin zabrania wstawiania na forum każdych ogłoszeń, drobnych również.
Dopuszcza ogłoszenia drobne w wyznaczonych do tego wątkach ale takich wątków nie ma.
To zapis ze starego regulaminu, dotyczył dwóch wątków ogłoszeniowych które były na forum zanim powstały osobne ogłoszenia, wątków ogłoszeń końskich i niekońskich. Wątki te zostały zamknięte po utworzeniu działu ogłoszeń.
Przy zmianach w regulaminie zapis ten miał być wycięty jako nieaktualny, ale go zostawiłam bo pomyślałam żeby może zaproponować powrót do takich wątków dla ogłoszeń drobnych gdzie każdy forumowicz mógłby się ogłaszać że ma coś na sprzedaż.

Regulamin jasno precyzuje że żadnych ogłoszeń wstawiać nie można, chyba że w wątkach do tego przeznaczonych (ale takich wątków obecnie nie ma).
"Ogłoszenia kupna/sprzedaży można umieszczać wyłącznie w dziale ogłoszeń"

Dla osób pamiętających czasy zanim powstał osobny dział ogłoszeń zapis w regulaminie o wątkach przeznaczonych na ogłoszenia jest jasny.
Natomiast osoby które później przyszły na forum jak widać mogą mieć problem z poprawną interpretacją tego zapisu sądząc że w wątkach tematycznych można wstawiać ogłoszenia drobne z przedmiotami z zakresu tematu wątku. Na forum nigdy nie było takiej możliwości, ogłoszenia były dozwolone wyłącznie w wątkach ogłoszeń a później w dziale ogłoszeń.

Zapisy w regulaminie zawsze jednak można doprecyzować lub zmienić jeśli większość forumowiczów będzie tego chciała, stąd przeniesienie wątku i kolejne otwarcie dyskusji nt zmian w regulaminie.
Gillian   four letter word
03 lipca 2022 18:42
Ogłoszenie to każda informacja zawierająca sugestię chęci dokonania transakcji kupna-sprzedaży zawarta w treści posta. Jaśniej nie umiem 🙂

Zatem pytanie do użytkowników - chcecie aby była możliwość pisania ogłoszeń „drobnych” pt mam do sprzedania XYZ, szczegóły w ogłoszeniach? Bez podawania ceny i szczegółów? Jeśli większość będzie chciała to spoko :-)
Nevermind   Tertium non datur
03 lipca 2022 19:52
Dobrze byłoby przede wszystkim doprecyzować znaczenie słowa „ogłoszenie” w regulaminie.
Przecież każda wzmianka o chęci zakupu/sprzedaży nie może być traktowana jako ogłoszenie. „hej dziewczyny chcę kupić oficerki, jakie firmy polecacie?” to też już ogłoszenie? Trochę absurdalne.

Ja bym dodała do tego
chęci dokonania transakcji kupna-sprzedaży wyraźnie sprecyzowanego przedmiotu lub zwierzęcia zawarta w treści posta. Wtedy np. post bluchy z linkiem byłby traktowany jako ogłoszenie, natomiast bez linku (będę sprzedawać konia wtedy i wtedy) już nie.
Ogłoszenie to każda informacja zawierająca sugestię chęci dokonania transakcji kupna-sprzedaży zawarta w treści posta. Jaśniej nie umiem 🙂

Zatem pytanie do użytkowników - chcecie aby była możliwość pisania ogłoszeń „drobnych” pt mam do sprzedania XYZ, szczegóły w ogłoszeniach? Bez podawania ceny i szczegółów? Jeśli większość będzie chciała to spoko :-)


Jestem bardzo za.
Ułatwia to odróżnienie ogłoszeń osób nam „znanych” od absolutnie przypadkowych.
Ogłoszenie to każda informacja zawierająca sugestię chęci dokonania transakcji kupna-sprzedaży zawarta w treści posta. Jaśniej nie umiem 🙂
Gillian, z taką definicją to wszystkie wątki dotyczące chociażby sprzętu upadną, bo większość opiera się na postach typu "chcę kupić X spełniające warunki Y, co polecacie?"...

<br>
Zatem pytanie do użytkowników - chcecie aby była możliwość pisania ogłoszeń „drobnych” pt mam do sprzedania XYZ, szczegóły w ogłoszeniach? Bez podawania ceny i szczegółów? Jeśli większość będzie chciała to spoko :-)<br>

Gillian, - jestem ZA
Gillian, - też jestem za, nie popadajmy w paranoje. Punkt regulaminu jest/był spoko w kontekście nie rozumienia z forum serwisu aukcyjnego i reklamowego, a także możliwości banowania spamu, botów i bardzo nieudolnego marketingu szeptanego 😉 Natomiast rzucenie takiego luźnego info przez stałego użytkownika to inna para kaloszy. Sama czasem coś dużo chętniej kupiłam, jak po drugiej stronie była taka no, pewniejsza osoba.
Też jestem za! Nie sądzę, żeby to nagle zaśmieciło forum 🙂 Szczególnie jeżeli ktoś pyta o polecenie, a odpowiada jakiś znany, zaufany użytkownik.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 lipca 2022 07:34
Też jestem za rozluźnieniem tego zapisu. Bo wiadomo, nie róbmy tu tablicy ogłoszeń, ale odpowiedzenie komuś, że słuchaj ja mam do sprzedania, to moim zdaniem spoko. Zwłaszcza, że odkąd mamy tu nowy ład, to nie ma jak wejść w ogłoszenia użytkownika :/
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 08:46
Też jestem za - tym bardziej, że mi się zdarzyło rzucić taką informacją i nikt mnie za to nie upomniał, a było to już po transformacji tego forum. Mi bardzo brakuje możliwości zajrzenia w ogłoszenia forumowiczek, tym bardziej, że tak jak dziewczyny wyżej, mam większą chęć zakupu/sprzedaży jak znam/kojarzę osobę z aktywności na forum. Zwłaszcza jak teraz jest wysyp anonimowych kupujących i sprzedających z zewnątrz, osób.
I żeby było można linka do tych swoich ogłoszeń dać, skoro nie ma odnośnika jak kiedyś.
Gillian   four letter word
04 lipca 2022 11:20

Gillian, z taką definicją to wszystkie wątki dotyczące chociażby sprzętu upadną, bo większość opiera się na postach typu "chcę kupić X spełniające warunki Y, co polecacie?"...

maiiaF, nie nie. Chodzi o treść np - polecam siodło X, właśnie mam takie na sprzedaż”.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 lipca 2022 11:25
Myślę, że to dobry pomysł bo czasem ktoś szuka czegoś konkretnego, a ktoś inny ma na sprzedaż. Można by było wtedy jawnie poinformować osobę chcącą kupić.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
04 lipca 2022 12:50
Ja jestem za rozluźnieniem obowiązującego obecnie restrykcyjnego bardzo zapisu o zakazie wstawiania ogłoszeń. Nie usprawnia to życia forum nijak i jest upierdliwe dla forumowiczow.

Stary zapis o ogłoszeniach drobnych w odpowiednich wątkach jest fajny, jeśli go zinterpretować, że w wątku o siodłach mogę poinformować, że mam na zbyciu siodło, którego ktoś akurat poszukuje. Albo w wątku o arabach, że odsprzedam siodło na krótki grzbiet.
Czasami info w wątkach chorobowych o możliwości sprowadzenia/o posiadaniu preparatów ze Stanów czy innej Japonii może jakiemuś koniowi dupsko uratować. Nie blokujmy tego. Chyba wszyscy chcemy tu jak najlepiej dla kopytnych.
I myślę że czas wprowadzić zasadę, że regulamin interpretuje się na korzyść koni i użytkowników. Tam, gdzie oczywiście jest miejsce na interpretację.
Bez skrupułów należy tępić posty stricte reklamowe ludzi z dupy. To jasne. Ale dajmy żyć stałym użytkownikom, dajmy żyć forum. Forum ma nam pomóc w przepływie informacji.

Off topy to też dla mnie temat rzeka. Jeśli w jakimś wątku rozwija się ciekawa dyskusja, może nie stricte na temat wątku, ale od niego biorąca początek, to nie ma sensu jej ucinać. Często hasło - proszę się przenieść do odpowiedniego wątku - dyskusje kończy, a w "odpowiednim wątku" nikt już dalej tematu nie kontynuuje.

Poza tym jestem przeciwniczką banowania ludzi za poglądy, które głoszą na forum. Czy to dotyczy spraw końskich, czy światopoglądu, czy zwykłych spraw życia codziennego. Mamy do cholery wolność słowa. Jeśli ktoś nie obrażając innych twierdzi, że jedyną prawdziwa wiarą, jest wiara w potwora spaghetti, to ma do tego prawo. Ja mam prawo stwierdzić, że nie ma racji i, że wg mnie to głupie. Tak samo jak mam prawo stwierdzić, że dla mnie biblia to bajki dla niegrzecznych dzieci, a ktoś inny, że to prawda objawiona. Zbanowanie Zdrowegokonia było dla mnie kuriozum cenzury na tym forum i mam nadzieję, że więcej taka sytuacja nie będzie miała miejsca.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2022 19:23
Nawet w ordynacji podatkowej są zapisy o interpretacji przepisów na korzyść podatnika 😉
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
04 lipca 2022 21:29
Właśnie. Skoro w regulaminie wciąż funkcjonowały (i chyba funkcjonują) 2 zapisy, o tym że nie można zamieszczać ogłoszeń na forum i, że można tylko ogłoszenia drobne w odpowiednich wątkach, to moderacja mogła zinterpretować to jako - zakaz handlu na forum, ale pojedyncze ogłoszenia wynikające z tematu wątku i/lub z toczonej w nich dyskusji - tak.
A nie bezlitośnie wycinać wszystkie posty, zawierające słowo "sprzedam".
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 lipca 2022 07:21
ElMadziarra, Popieram!
chyba więcej głosów nie będzie 🙂 czy będzie zmiana ?
ElMadziarra, bardzo dobrze to opisała, popieram w pełnej rozciągłości.
Ja również jestem na tak, jeśli chodzi o ogłoszenia drobne w odpowiednich wątkach.
Również jestem za.
Gillian   four letter word
09 lipca 2022 12:33
Wyglada na to, że przegłosowane 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się