Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

BUCK   buttermilk buckskin
08 lipca 2024 08:02
ale jednoosobowy właściciel jednego wałacha póki nie ma obowiązku mieć numeru producenta, to nie ma celu tracić czas na ARMiR
Karla o jakie dopłaty moze ubiegać sie właściciel konia mieszkający np w Warszawie mający ziemie tylko na parapecie w doniczce ???
adriena, nie wiem, może tak stanowi prawo unijne?
W Niemczech właściciel konia ma swój numer.
Na ten moment jedyną korzyścią jest możliwość wglądu do IRZ i wprowadzania zmian.
IMG_5579.jpeg IMG_5579.jpeg
BUCK   buttermilk buckskin
08 lipca 2024 14:48
ale kod producencki przypisany do właściciela konia, i dający wgląd w bazę i podgląd danych swojego konia/i był w przepisach od początku
Blucha, nie wiem, ale jest sporo osob prowadzących inne działalności rolnicze, spełniających wymogi, a trzymający konie w pensjonacie. Ja dzięki numerowi i dzialom spec mam preferencyjne warunki na szkoleniach agrifood, a moj kolega z pracy dostal jakieś fajne stypendium i kasę dla startupu agri, tam się to przydało🙂
desire   Druhu nieoceniony...
08 lipca 2024 15:22
A mi by się to podobało jakbym miała swój numer i możliwość samemu wprowadzenia i wyprowadzenia konia z danej siedziby stada. Jeśli jednak kazdy będzie musiał mieć numer producenta tylko po to żeby mieć wgląd to dla mnie jest to totalnie bez sensu 😅
A to właściciel nie może swojego konia przepisać z jednego pensjonatu do innego? I wtedy akceptują to posiadacze? Jeśli nie to rzeczywiście bez sensu
kortina, już widzę tych właścicieli prawidłowo zgłaszających przemieszczenia 😉

Posiadacz odpowiada przed ARiMR, to jemu ma się zgadzać stan stada. Nie pozwoliłabym nikomu na mieszanie w moim stadzie 😉

Możliwość podglądu, weryfikacji, wprowadzania zmian dotyczących np nazwy czy coś - ok. Ruchy w stadach - NOPE 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się