Cytaty

Nav super cytaty 😀 przebrnęłam przez całość, muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobają 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 września 2009 09:51
[quote author=Strucelka link=topic=1035.msg327103#msg327103 date=1251836683]


i ktoś z voltowiczów miał w opisie coś w stylu "Mam dostatecznie mało lat by dostać kolejną szansę i wystarczająco dużo by już jej nie zmarnować". Jak to było dokładnie? 🙇


"mam na tyle mało lat, że jeszcze szanse dostać mogę, i na tyle dużo, że już jej nie zmarnuję.."  😉
[/quote]

i to jest ta właściwa wersja podpisu  😉 a ukradłam go od wrotka  dawno,dawno temu 👀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
11 września 2009 17:14
Smarcik :kwiatek: :kwiatek:


"It's my life and it's now or never, I ain't gonna live forever, I just want to live when I'm alive..."
John Bon Jovi

"Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach."
Fiodor Dostojewski
Kochani specjaliści od cytatów, mam sprawę.

"www.wirtu@lnypsycholog.pl" Ewa Klepacz-Gryz
Czy ktoś ma może tą książkę i mógłby mi przepisać jeden cytat?

Dokładniej chodzi mi o pierwszego (czy drugiego może...) maila, jakiego bohaterka dostaje od Wirtualnego. Mowa tam o dwóch osobach, które spodkały się w pociągu, rozmawiały na intymne tematy i nawet się sobie nie przedstawili. Potem jedna z tych osób napisała książkę, a ta druga wiedziała najlepiej na świecie co jest tam napisane. To tak w największym skrócie.

Może ktoś przepisać? Prooooooooooooooszę!  :kwiatek:
"Only unfullfilled love can be romantic" 😉
Lov   all my life is changin' every day.
13 września 2009 12:04
szepcik, aaa, moje ulubione z Vicky Christina Barcelona!


"Wszyscy marzymy, lecz nie tak samo.
Ci co śnią nocą w najgłębszych zakamarkach umysłu ,
łudzą się, by odkryć próżność swych snów.
Ci natomiast, co za dnia marzą, to ludzie niebezpieczni,
ponieważ mogą - oczy mając otwarte - wprowadzić swoje marzenia w czyn."

"Jedynym bogactwem człowieka jest czas, który pozostał mu do przeżycia. Z czasem wszystko jest możliwe. Bez niego - nic."

"W tej chwili żałujesz, że wyjeżdżasz, prawda? Boisz się, że nie wszystko zostało powiedziane. Ale nie da się wszystkiego powiedzieć. Nigdy. Na ogół nie mówimy właśnie najistotniejszego."

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
14 września 2009 08:27
Hija skad te cytaty- bardzo fajne?

Prosze podpisujcie je... 🙁
Hija skad te cytaty- bardzo fajne?

Prosze podpisujcie je... 🙁

Tylko proszę się nie śmiać  😡 Na forum wizaż jest jakiś wątek z cytatami z książek i to z niego  😡
Tylko przebrnąć przez to wszystko dość ciężko, bo na 2 strony jak dla mnie jest jeden fajny 🙂

I nie podpisuje, bo te cytaty chyba też nie były podpisane i po prostu nie znam autorów.

To jeszcze jeden (z podpisem):
"Matka zdążyła wpoić mi tylko jedno - najbardziej krucha na tym świcie jest miłość. Rząd może przezwyciężyc największy kryzys, ciało pokonać najcięższe choroby, ale miłości tak trudno przetrwać. Tłumi ją brzemię czasu, choć dzieje się to bez naszej wiedzy, wbrew naszej woli. Nie znika pod wpływem nagłego gniewu, nie wygasa w jeden dzień. To byłoby zbyt piękne. Pozwala się roztrwonić przez brak uwagi i w potwornej metamorfozie przemienia się w czułość albo czystą żądzę albo współczucie i zrozumienie, albo w zwykłą przyjaźń. Wtedy ludzie udają, że nigdy nie była niczym innym. Ale właśnie w ten sposób miłość umiera."
Chantal Delsol "Wariatki"
"pijemy za bijatykę, zeby bić się za przyjaciela
za kradzież, żeby skraść kobiecie serce,
za oszustwo, żeby oszukać śmierć "

strasznie mi sie spodobalo !
Lov   all my life is changin' every day.
15 września 2009 20:01
A macie może coś dotyczącego wytrwałości w pracy, motywacji?
'żeby mi sie chciało tak jak mi się nie chce'  😉
trzynastka   In love with the ordinary
15 września 2009 21:22
bardzo lubię cytaty z serialu One tree Hill

"Zostało powiedziane, że najsmutniejszą rzeczą,
z jaką człowiek musi stanąć twarzą w twarz
to to, co mogło być.
Ale co z tymi, którzy stanęli twarzą w twarz z tym co było?
Albo z tym czego już nie będzie?
Albo z tym czego już nie ma?
Wybranie właściwej drogi nigdy nie jest łatwe...
...to decyzja, którą podejmujemy słuchając jedynie serca...
...ale czasami droga zaprowadza nas do czegoś lepszego...
...czasami walczymy z żalem i wyrzutami związanymi z naszymi błędami,
naszą złośliwością i naszą zazdrością,
i wstyd nam za to, że nie jesteśmy tymi ludźmi, którymi mieliśmy być.
I wtedy znajdujemy drogę do czegoś lepszego...
...albo coś lepszego znajduje nas. "

„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”


Czasami kiedy jesteś młody, myślisz, że nic nie może Cię zranić.
To jak bycie niewidzialnym.
Całe twoje życie jest przed tobą i masz wielkie plany,
Żeby znaleźć perfekcyjny związek.
Kogoś, kto Cię uzupełni.
Ale gdy stajesz się starszy zdajesz sobie sprawę,
że nie zawsze jest tak łatwo.
Przed końcem swojego życia zdajesz sobie sprawę,
jak proste były plany, które miałeś.
Ponieważ na końcu kiedy patrzysz wstecz zamiast iść na przód,
Chcesz uwierzyć, że wykorzystałeś najlepiej życie, które Ci dano.
Chcesz uwierzyć, że zostawiasz za sobą coś dobrego...
Wszystkie cytaty pochodzą z książki Osho "Bliskość. Zaufaj sobie i innym".

Człowiek, osobowość, indywidualność.

1. Po pierwsze, nigdy nie słuchaj nikogo, kto mówi ci jakim masz być.
2. Pamiętaj - jesteś na pierwszym miejscu. Nie pozwól innym manipulować tobą i kontrolować cię - a chętnych jest wielu.
3. Nie nakładaj masek. Bądź sobą za wszelką cenę.
4. Człowiek może istnieć tylko, gdy idzie na kompromis z różnymi nonsensami.
5. Człowiek powinien umieć ze sobą przebywać w samotności, być sam ze sobą i czuć się z tym wspaniale.
6. W każdej chwili rodzisz się na nowo.
7. Świat to supermarket, każdy jest zainteresowany tym, żeby ci coś sprzedać. Każdy jest handlarzem. Jeśli będziesz słuchać zbyt wielu z nich, oszalejesz.
8.  Jesteś wyjątkową i niepowtarzalną jednostką, nieporównywalną; nigdy wcześniej takiej nie było i nigdy już nie będzie, tylko ty jesteś taki. Ciesz się tym!
9. Nie bądź egistą, ale bądź pewien siebie.
10. Gdybyśmy potrafili traktować innych jak osoby, to nie próbowalibyśmy ich zawłaszczać, bo posiadać można tylko rzeczy.
11. Każdy człowiek istnieje dla samego siebie, takie właśnie znaczenie ma bycie sobą.
12. Urok, magnetyzm, czar - ulegniesz temu, staniesz się niewolnikiem.
13. Wolność jest najwyższą wartością. Nawet miłość nie jest tak ważna jak wolność. Wolność stoi najwyżej, zaraz po niej miłość.
14. Być oznacza być unikalnym. Nie ma innego sposobu istnienia.
15. Dwie podobne rzeczy nie istnieją, nie ma więc potrzeby starać się być kimś wyjątkowym. Bądź sobą, a nagle pojmiesz jaki jesteś unikalny, niepowtarzalny.
16. Stań się zwyczajny, a będziesz niezwykły. Staraj się być kimś wyjątkowym, a staniesz się kimś zwyczajnym.


Miłość.

1. Gdy nie jesteś w stanie pokochać siebie, nie będziesz w stanie pokochać kogoś.
2. Zacznij kochać siebie. Jeśli nie kochasz siebie, to kto inny cię pokocha?
3. Pamiętaj: Kochaj siebie, ponieważ jeśli nie będziesz siebie kochać, nikt inny nie będzie w stanie pokochać ciebie.
4. Bycie z kimś blisko oznacza, że trzeba odłożyć na bok swój scenariusz.
5. Ludzie nawiązują kontakty, ale są one nietrwałe. Potrzebują związków, ponieważ boją się, że zostaną sami i się zagubią. Toteż za wszelką cenę poszukują kogoś do pary. Każdy związek jest lepszy niż żaden; nawet jeśli jest wrogość - nie ma sprawy; przynajmniej człowiek ma coś do roboty.
6. Zanim nadejdzie śmierć, pamiętaj o jednej rzeczy: przed śmiercią musisz przeżyć miłość.
7. Przekonanie, że czegoś brakuje, gdy język zaczyna znikać, jest błędne.
8. (Związek) Jeśli sprawisz, że będzie bezpieczny, całkowicie bezpieczny, wtedy nie możesz się nim cieszyć, bo straci cały swój urok, całą atrakcyjność.
9. Chodzi o to, że jeśli będzie w pobliżu, kochaj ją. Nie trać chwili na rozmyślanie i zamartwianie się tym, co przyniesie przyszłość. Nie poświęcaj nawet cienia uwagi temu, co może się zdarzyć w przyszłości, ponieważ nie masz na to wpływu, to zwykła strata energii. Kochaj tego człowieka i pozwól się kochać. (...) Tak naprawdę zamartwiając się na zapas, skłaniasz tę osobę do odejścia.
10. Miłość potrzebuje totalnej odpowiedzi. Nie wypływa ona z poczucia obowiązku lecz rytmu twojego serca, z twojej radości, z pragnienia aby się dzielić.
11. Miłość to niebezpieczne doświadczenie, ponieważ dostajesz się w posiadanie czegoś potężniejszego niż ty sam. Nie da się jej kontrolować; nie uda ci się wprowadzić porządku. A gdy zniknie, nie ma możliwości aby ją przywrócić. Jedyne co wtedy możesz zrobić, to udawać, być hipokrytą.
12. Lojalność to nic więcej jak mieszanka takich chorób jak: wiara, obowiązek, szacunek.
13. Miłość jest możliwa jedynie przez głęboką akceptację siebie, drugiego człowieka, świata.
14. Miłość nigdy nie myśli o przyszłości. Toteż nie ma problemu przyszłości. Dla prawdziwej miłości dzień jutrzejszy nie istnieje, nie istnieje dla niej czas.
15. Co będzie jutro? Zobaczymy... jutro. A jutro nie nadchodzi nigdy. Prawdziwa miłość istnieje jedynie w teraźniejszości.
16. Prawdziwa miłość dzieli się; nie jest po to, by wykorzystywać drugą osobę, nie po to, by ją posiadać. Kiedy chcesz kogoś posiadać, wtedy pojawia się problem: ktoś może posiąść i ciebie.
17. Każdy mężczyzna ma na świecie kobietę, ktora do niego pasuje; każda kobieta ma takiego, stworzonego dla niej, mężczyznę. Oboje mają w sobie zupełnie przeciwstawne cechy. Jeśli uda ci się znaleść tego człowieka, wszystko natychmiast ułoży się harmonijnie.
18. To miłość czyni pięknym, nie vive versa.


Prywatność.

1. Tak jak nasiona potrzebują ciemności i prywatności w ziemi, tak wszystkie głębokie i intymne związki pozostają wewnątrz. Potrzebują prywatności, potrzebują miejsca, gdzie istnieją tylko oni dwoje. Wtedy nadchodzi moment, gdy znikają dwie osoby i pojawia się jedność.
2.  Jeżeli nie masz czegoś wewnątrz siebie, czegoś co nie jest zależne od tego co na zewnątrz, czegoś co jest tylko twoje - świata, własnej przestrzeni, w której możesz zamknąć oczy, poruszać się i zapomnieć, że cokolwiek innego istnieje - popełniasz samobójstwo.
3. Jeśli jesteś otwartą księgą będziesz prostytutką, będziesz stać nago na targu, ubrana jedynie w kroplę perfum.


Medytacja, teraźniejszość.

1. I zawsze gdy czujesz się wyczerpany pamiętaj, że źródło energii jest wewnątrz. Zamknij oczy i wejdź.
2.  Żyj w teraźniejszości. To co przeszło - minęło, nie przejmuj się tym. A co jeszcze nie nadeszło - to się nie zdarzyło; nie przejmuj się niepotrzebnie przyszłością, bo wejdzie ona do twojej teraźniejszości i zniszczy ją.
3. Każdy moment jest jak atom. Nie jest kontynuacją momentu, który już stanowi przeszłość i nie jest powiązany z tym, który nastąpi w przyszlości. Każdy moment jest jak atom.
4. Dzięki nieprzewidywalności dany moment staje się niezapomniany. Staraj się jak najpełniej przeżyć każdą chwilę, ponieważ kolejna może nigdy nie nadejść.
5. Przeszłość jest zamknięta. Wszystko już się stało i niczego nie da się zmienić, wszystko jest całkowicie zamknięte.
6. Przeszłość jest wszystkim i decyduje o przyszłości.
7. Więc kochaj tę osobę i zapomnij o przyszłości. Odrzuć nonsens rozmyślania o niej. Jeśli możesz kochać, kochaj. Jeśli nie możesz kochać, zapomnij i poszukaj kogoś innego. Ale nie trać czasu.
8. To czego nie możesz zmienić, po prostu zaakceptuj - zaakceptuj z radością.
9. Jezus mówi: "Nie myśl o jutrze. Spójrz na lilie w polu, one kwitną teraz".
10. Teraźniejszość jest tak krótkotrwałym zjawiskiem - mrugnięcie powiek - i nie ma jej.
11. Przeżywaj każdy moment całą pełnią. I żyj uważnie, tak by nie ciągnąć za sobą przeszłości.
12. Pamiętajcie więc by być bezużytecznymi. Jeżeli nie, staniecie się pożywką dla wojny. (Lao Cy)
13. Bądźcie jak to drzewo - bezużyteczni. Wtedy nikt was nie zetnie. I popatrzcie na nie - jak wielkie się stało po prostu dzięki temu, że jest bezużyteczne. (Lao Cy)
14. Odpowiadam na pytania, w których otwieracie przede mną swoje rany, bo jeśli je otworzyć, istnieje możliwość wyleczenia. Kiedy się otwierasz, stajesz na drodze ku przemianie. Dopóki nie obnażysz swojej prawdziwej twarzy, nie będą możliwe żadne zmiany w twoim życiu, żadne przemiany w twojej świadomości. (OSHO)
15. Do odpowiedzi trzeba samemu dotrzeć, lecz aby tego dokonać musisz przestać wciąż pytać.


Prawda, szczerość.

1. Nawet najkrótszy moment prawdy jest lepszy niż całe życie w fałszu.
2. Dla prawdy zaryzykuj wszystko, nie chodź z prawdą na żadne kompromisy. Niech twoim podstawowym prawem będzie: nawet jeśli będę musiał poświęcić siebie, moje życie, poświęcę je dla prawdy, ale nigdy nie poświęcę prawdy.
3. Jeżeli ktoś robi coś pod presją, nawet jeśli to zrobi, nie zrobi tego. Szacunku nie można wymusić. Albo rozumiesz, albo nie rozumiesz.


Życie/śmierć.

1. Jeśli ci się nie uda wygrać, a potem znów i znów, to i tak przecież kolejne przeprawy przez burzę wzmocnią cię. Nadchodzi dzień, gdy człowiek zaczyna cieszyć się burzą, zaczyna tańczyć w burzy. Wtedy burza przestaje być wrogiem - to również jest okazja, dzika okazja, żeby być.
2. Wszystko można stracić, nic nie jest pewne i właśnie dlatego wszystko jest tak piękne. I właśnie dlatego nie odkładaj niczego na później - jeśli chcesz kogoś kochać, zrób to, kochaj tę osobę tu i teraz. Kochaj. Nikt nie wie co stanie się za moment. W następnej chwili możesz nie mieć już szansy na miłość, a wtedy będziesz żałować do końca życia. Mogłeś kochać, mogłeś żyć.
3. Aby poruszać się przez życie, trzeba być hazardzistą.
4. Esencją życia jest brak bezpieczeństwa.
5. To pogodzenie się z faktem, że życie jest niebezpieczne, odrzucenie obrony i pozwolenie na to, by życie przejęło kontrolę. To ryzykowny krok ale ci, którzy odważą się go postawić, zostaną nagrodzeni, ponieważ tylko oni będą naprawdę żyli. Inni jedynie przetrwają.
6. Czego miałbyś się bać trwając pomiędzy kołyską a grobem? Śmierć jest pewna... a ty nie masz nic do stracenia.
7. Śmierć istnieje - zaakceptowana traci całą swoją moc, nie da się z nią niczego zrobić. Jeśli nie da się niczego zrobić, to po co się przejmować?
8. Ostatecznie, niezależnie od tego czy idziesz powoli czy pędzisz, dojdziesz do śmierci.
9. Próbujesz ciągnąć życie za sobą. Jesteś jego maleńką cząsteczką, niemal niezauważalną, tak znikomą, a próbujesz pociągnąć za sobą cały wszechświat.
10. Przyszłość daje nadzieję, przeszłość dostarcza pożywienia, a pomiędzy nimi znajduje się wieczność, pełnia życia, którą przegapiasz. Zamiast żyć, ty umierasz pomiędzy swoją przeszłością i przyszłością.
11. Życie kocha miękkość, bo poprzez miekką istotę łatwiej mu płynąć.
12. Możesz słyszeć odgłosy życia, ale nie usłyszysz śmierci. Kiedy nadchodzi jest tak mięciutka, że nawet na sekundę wcześniej nie możesz wyczuć, że jest blisko. I jest taka słaba, taka czuła... nie, ona nie jest problemem.
13. Życie nie jest problemem do rozwiązania lecz tajemnicą, którą należy przeżyć.
14. Życie to jeden wielki kac.
15. Życie ma być radosne, nie użyteczne.


Inne.

1. Im bardziej dzielisz się swoim szczęściem, tym więcej go masz.
2. Jeśli nie chcesz płakać, twoje oczy tracą blask, bo łzy są potrzebne. (...) To dlatego kobiety mają piękniejsze oczy - ciągle jeszcze płaczą.
3. Pamiętaj, jeśli nie umiesz serdecznie płakać - nie umiesz także śmiać się, bo to dwa przeciwne bieguny.

Gillian   four letter word
18 września 2009 22:14
jak się powtórzą to przepraszam 🙂

- Wszystkie namiętności każa nam popełniac błędy, ale miłośc - najśmieszniejsze ( F. Rochefoucauld)
- Zazdrośc jest największym z cierpień, a zarazem tym, które budzi najmniej współczucia u sprawcy (j.w.)
- Nie zdradzę Ci racji, dla których mnie kochasz. Nie ma ich. Racją miłosci jest miłosc. (A. de Saint-Exupery)
- Nic w świecie nie jest warte, żeby człowiek odwrócił się od tego , co kocha. (A. Camus)
- Kobieta wybaczy Ci wszystko prócz jednego - tego, że jej nie kochasz (A. Musset)
- Odrobina mniej obcości w stosunku do kogos - to jest miłośc (S. Napierski)

i moje najulubieńsze, anonimowy autor: "Co to jest miłośc? To spacer podczas bardzo drobniutkiego deszczu. Człowie idzie, idzie i dopiero po pewnym czasie orientuje się, że przemókł do samego serca".
To ja jeszcze dodam pewne które usłyszałam niedawno:
" Dlaczego nic nie mówisz? Zasługuję na 'przepraszam' tak jak samo jak Ty na 'spierdalaj' "
"Życie jest zbyt krótkie by chodzić na około brukowanymi ścieżkami"
" Dlaczego nic nie mówisz? Zasługuję na 'przepraszam' tak jak samo jak Ty na 'spierdalaj' "

CUDO !!  😍
[quote author=Carunia link=topic=1035.msg338287#msg338287 date=1253353669]
" Dlaczego nic nie mówisz? Zasługuję na 'przepraszam' tak jak samo jak Ty na 'spierdalaj' "


CUDO !!  😍
[/quote]

ŚWIETNE!!!  🤣
Carunia skąd to jest, wiesz może?
To tekst mojej koleżanki, autentycznie zakończyła tak rozmowę ze swoim byłym, miała więcej takich 'ripost' ale nie pamiętam teraz 🙂
Na początku jest:
"Seks, który jest niebezpieczną zabawą - naraża kogoś na życie."

Później rodzisz się i tak rozpoczyna się Twoje
"Dzieciństwo, które jest snem rozumu."

Z wiekiem zaczynasz twierdzić, że:
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale pamiętaj - dla niektórych ludzi jesteś całym światem"...

Później odkrywasz, że jedyne o czym marzysz, to bycie szczęśliwym. Aby to osiągnąć
"Chodź własnymi drogami nawet po obcych rajach"

Jednak po jakimś czasie odkrywasz, że
"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli..."

Gdy stałeś się już tchórzem i zrezygnowałeś już z marzeń, zaczynasz robić plany - czyli to co ma większe szanse na zrealizowanie niż marzenia, a
"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o Twoich planach na przyszłość..."

Potem okazuje się, że pozostaje Ci już tylko starość,a
"Człowiek na starość przypomina emerytowanego aktora, który siedzi na widowni i smętnie spogląda jak jego ulubione role gra kto inny"

A potem ... ?
Czy wszystko pozostanie tak samo, kiedy mnie już nie będzie? Czy książki odwykną od dotyku moich rąk, czy suknie zapomną o zapachu mojego ciała? A ludzie? Przez chwilę będą mówić o mnie, będą dziwić się mojej śmierci - zapomną. Nie łudźmy się, przyjacielu, ludzie pogrzebią nas w pamięci równie szybko, jak pogrzebią w ziemi nasze ciała. Nasz ból, nasza miłość, wszystkie nasze pragnienia odejdą razem z nami i nie zostanie po nich nawet puste miejsce. Na ziemi nie ma pustych miejsc..."

P.S.
"A miało być tak pięknie, miało nie wiać w oczy nam i ociekać szczęściem..."
Ostatnio znalezione w lekturze:
"Wszyscy przemądrzali pedagogowie i ochmistrze godzą się na to, że dzieci nie wiedzą, czego chcą, natomiast nikt uwierzyć nie chce, mimo naocznej rzeczywistości tego faktu, że także dorośli wałęsają się po tej ziemi podobni dzieciom, równie jak one nie wiedząc wcale, skąd się wzieli i dokąd zmierzają i że tak samo nie kierują swych czynów ku prawdziwym celom i tak samo podlegają rządom łakoci i łozowej rózgi."
- J. W. Goethe "Cierpienia młodego Wertera"

oraz jeszcze jeden fajny znaleziony gdzieś:
Mężczyznę można „wykastrować” jednym zdaniem: Wolę, abyś był moim przyjacielem niż kochankiem.
- Woody Allen
zaba   żółta żaba żarła żur
24 września 2009 13:49
"Ktoś powiedział, że kochanie się jest teraz nieomal tak trudne technicznie jak pilotowanie helikoptera. Tymczasem pilotowanie helikoptera jest nieco łatwiejsze, bo drążki sterownicze nie wiotczeją nagle w najmniej spodziewanym momencie."
-Graham Masterton
"W życiu każdego człowieka istnieje punkt zwrotny. Jest to chwila, kiedy człowiek musi sam siebie zaakceptować. Już nie chodzi o to, jakim się ma stać. Chodzi o to jaki jest i jakim pozostanie."  John Fowles, "Mag"
złote myśli Violetty Kubasińskiej   😉

1. Trzeba podkreślać swoje mocne strony: włosy, oczy, usta, figurę...To jest podstawowy kobiecy savoir-vivre. Tylko niektórzy muszą podwójną ciągłą, że tak powiem, się podkreślić.
2. Najważniejsze decyzje zapadają nad talerzem, nie w gabinetach prezesów.
3. Violettów jest jak mrówków. Zwłaszcza Kubasińskich.
4. Uwielbiam uczucie, jak ma się takie mole w brzuchu.
5. Dbam przede wszystkim o swoje podstawowe podstawy życiowe.
6. Czego oczy nie słyszą, tego sercu nie żal.
7. W życiu trzeba czasem dodać odrobinę szczypty z pieprzem.
8. W miłości najważniejsza jest fizyka. Musi iskrzyć.
9. Nie lubię pośpiechu, bo pańskie oko konia tłucze.
10.Czasem można ponaginać paragrafki.
11.Jak ktoś jest dla mnie miły to ja mu vis a vis.
12.Koniec z solarium. Teraz opalam się tylko na plaży, ekologicznie.
13.Czasem ludzie plotą straszne andruty.
14.Dobrze, gdy wilk syty i owca.
15.Odpowiednia kobieta jest w stanie zmienić mężczyznę o 360 stopni.
16.Lepszy wróbel w garści niż gołąb.
17.Jak się stresuję, muszę zjeść pomidora. Inaczej padłabym sparaliżowana strachem. Mój organizm instynktownie wyczuwa zagrożenie. Jeśli się pojawia problem, to mam takie parcie...na pomidora, że nie mogę się pohamować. On sam przelicza wielkość zagrożenia na ilość pomidorów. Małe zagrożenie zaspokaja jeden pomidor, duże zagrożenie dwa, trzy...
18.Trzeba myśleć logistycznie.
19.Niektórzy mają serce z kamienia łupanego.
20.Między dwojgiem musi być fizyka...
21.Nie chcę wyglądać jak dziesiąte dziecko ciecia.
22.Dla potrzebującego nic trudnego.
23.Nie lubię sytuacji, gdy mam nóż na karku.
24.Wyczarować można wszystko, jeśli tylko zna się zaklęcie.
25.Mistrz gry wstępnej nigdy nie wie kiedy skończyć.
26.Tylko krowa nie zmienia poglądów.
27.Ten się śmieje, kto jest ostatni.
28.Czasami mam ochotę na słonia z kopytami.
29.Beze mnie wiele spraw by się posypało, jak amen w popiele.
30.Jak ktoś igra i igra, to ma potem przeigrane.
31.Serca nie można oszukać.
32.Jak mówię, że zrobię, to chyba mówię.
33.Ja to firma, a firma to ja.
34.Jak dasz ludziom palec, oni wejdą ci na głowę.
35.Jestem urodzoną negocjatorką. W dodatku w czepku.
36.Nie toleruję, gdy ktoś obiecuje śliwki na wierzbie.
37.Jestem sama. Jak jakiś święty turecki.
38.Czasem drę z innymi koce.
39.Por to najlepszy afrodyzjak.
40.Jestem zdrowa jak koń. Konik morski.
41.Czasem myślę o niebieskich michałach.
42.Dobre chęci matką głupich.
43.Czasem jestem wściekła jak krowa.
44.Takie kobiety jak ja, silne i niezależne, powinny grać do jednej bramki. Jedna za wszystkich. Wszystko za jednego.
45.Nie można, ale to nigdy, czekać na faceta! Im jest się dla niego gorszą, tym jest się dla niego lepsza!
46.W święta to człowiek człowiekowi Św. Mikołajem.
47.Biednemu zawsze wiatr w plecy.
48.Czasem jestem głodna jak lew.
49.Marzę, by odejść do krainy błędów i wybaczeń… razem ze wszystkimi swoimi błędami.
50.Koniec z dążeniem do perspektyw.
51.Jak myszy nie ma to kot harcuje.
52.Nie znoszę, gdy ktoś obiecuje jabłka na wierzbie.
53.Jestem szczera. Nigdy nie gram na dwa ognie.




Kochająca osoba popełnia prawie zawsze ten błąd, że nie czuje, kiedy druga strona przestaje kochać...
Trzeba być zimny lub gorącym, nie letnim lub obojętnym na wszystko...
oko za oko, ząb za ząb tylko dlaczego dupa za pieniądze?
ovca   Per aspera donikąd
11 października 2009 09:52
z książek JL Wiśniewskiego:

Jestem pijana. Od wina tylko trochę. Najbardziej od wspomnień.

Kobiety żyją wspomnieniami. Mężczyźni tym, co zapomnieli.

Odkąd Cię kocham zawsze byłeś. I przedtem też. Bo tak naprawdę to nie było „przedtem” przed Tobą.

Podarowałeś mi coś, co nawet trudno nazwać. Poruszyłeś we mnie coś, o istnieniu czego nawet nie wiedziałam. Jesteś i zawsze będziesz częścią mojego życia. Zawsze.

Ale zapisu bólu w jednym obszarze pamięci nie można wymazać zapisami szczęścia w innych.

Gdyby zakochanie trwało zbyt długo, ludzie umieraliby z wyczerpania, arytmii lub tachykardii serca, głodu lub syndromu odstawienia snu.


Kocham Cię tak bardzo, że nie mogę sobie wyobrazić jutra.

Miał rację. Zupełną. Jak zawsze, nawet gdy nie miał.

Nienawidziłem poranków. Przypominały, że noc ma swój koniec i trzeba znowu radzić sobie z myślami.

Przypominaj mi nieustannie, że jesteśmy tylko przyjaciółmi. Chyba że i Ty się zapomnisz. Jeśli tak, to mi nie przypominaj. Takie zapomnienie może zdarzyć się nawet najlepszym przyjaciołom.

Wiesz, że ja zawsze tęskniłam za Tobą już troszeczkę, nawet gdy byłeś blisko mnie. Tęskniłam już tak sobie troszeczkę na zapas.

Szczęście to tylko garść pełna wody – wiem jak szybko przecieka przez palce i jak trudno je zatrzymać na dłużej...

Bo teraz są nie tylko dobre czasy na preparaty typu wash'n'go, ale także na męski preparaty typu fuck'n'go.

Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to Ty...

Słowo „tęsknić” było tak strasznie zużyte w dzisiejszych czasach. Amerykanie je wyświechtali, używając w każdej możliwej konfiguracji. „Tęsknili” za gazetą rano w niedzielę, za brakiem korków na drogach, za odśnieżonym chodnikiem w zimie lub za zimą ze śniegiem. Tęsknota jako uczucie w połowie dwudziestego wieku zupełnie się zdewaluowała.
dialog z lekcji religii :
katecheta: Gdzie kończy się wolność?
S: na granicy ruskiej  😵
Gillian   four letter word
04 listopada 2009 19:39
Elizabeth: I guess I'm just looking for a reason.
Jeremy: From my observations, sometimes it's better off not knowing, and other times there's no reason to be found.
Elizabeth: Everything has a reason.
Jeremy: Hmm. It's like these pies and cakes. At the end of every night, the cheesecake and the apple pie are always completely gone. The peach cobbler and the chocolate mousse cake are nearly finished... but there's always a whole blueberry pie left untouched.
Elizabeth: So what's wrong with the blueberry pie?
Jeremy: There's nothing wrong with the blueberry pie. Just... people make other choices. You can't blame the blueberry pie, just... no one wants it.

🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁
Kłopot rodzi kłopot, z tego - kłopotów potok

jakieś moje nazbierane cytaty, niektóre z piosenek.

Bo jeśli problem za problemem, powiem krótko - skończ scenę.
wygrala twoja słabosc, a byles juz tak blisko.
zycie zepsulo nas juz dawno.
i chyba znów rozmijamy sie przez to całkiem.
masa prób męczy wciąz nieugięty czas.
cały czas ciągle w nas taka miłość w stylu "summer sale".
Ale czy może być większa tortura niż nagłe uświadomienie sobie, że ta nadzieja była tylko złudzeniem zmysłów?
a o miłości powie nam najwięcej codzienność kiedy pretensje zaczną zabijać namiętność.
nie myśleć. Nie być, nie istnieć. na chwilę się zgubić, a kiedy będzie po wszystkim wtedy wrócić.
więcej wku*wienia niż ukojenia
bez znieczulenia zabijasz mnie.
pamietasz? nadzieja umierała ci na rękach.
za chwile chwili nie ma.
coraz więcej bólu, aż przestajesz czuć cokolwiek.
pozytywnie... nie wyłączaj mi tego.
Jeśli dni te trafił szlag, nie łudź się nie wrócą.
przyrzeknij, że nie spóźnisz się o całe życie.
The more I get the more I want.
bywają takie rozmowy, własne lub zasłyszane, które są w stanie wywrócić do góry nogami cały nasz świat.

Znów nie jest tak jak miało być
Ogarnij sie i nie patrz w tył
Jesteś zbyt dobra
Słuchaj
Jesteś zbyt dobra
Znów nie jest tak jak miało być
Ogarnij się

Dziewczyno, po co ci to? On cie wcale nie kocha
Raz pokieruj się głową, a nie tym co czujesz
Wiem, to musi być gorzkie; zostawić tak osobe
Z którą dzieliłaś pościel a w niej sny
Może miałaś już plany, może tylko marzenia
Może typ nie jest zły, ale to jeszcze szczeniak
Dałaś mu szanse. Zmarnował i następne kolejne
I wiesz komu prędzej to serce pęknie
Wiesz kto będzie cierpieć, a kto nawet nie tęskni
-Wdowa


sama nie wiem ile we mnie jest ciebie a w tobie mnie
miłość po to jest żeby dzielić ją
przez wszystkie chwile te piękne i przykre
zostawiłeś swój ślad na mnie
teraz dobrze wiem że go nie wytrę
gdzie znaleźć myśli te które dla nas obojga będą mostem? pytam...
-Marika


'Mi niewolno absolutnie nic obiecywać...
Nienawidzę rozczarowań...
Ufam- czasem za bardzo...
Więc zanim coś do mnie powiesz pomyśl dwa razy...
Nigdy nie mów o uczuciach, jeśli one naprawdę nie istnieją...
Nigdy nie mów "Kocham" jeśli naprawdę Ci nie zależy...
Nigdy nie mów że na "zawsze"jeśli nie jesteś pewien...
Nigdy nie bierz mnie za rękę, jeśli masz zamiar złamać mi serce...
Nigdy nie mów, ze coś będzie, jeśli nawet nie masz zamiaru zacząć... Nigdy nie patrz w moje oczy, jeśli wszystko co robisz jest kłamstwem...''

Życie jest jak balonik. Najpierw to zwykły 'flak'. im bardziej się starasz i im więcej z siebie dajesz nabiera kształtów. Ale w końcu przesadzisz, zagapisz się i balonik pęka albo odlatuje w powietrze..

Nie wart więcej niż pół gumy do żucia. Wyzutej gumy.

- wypuściłam szczęście...
-  jak to wypuściłaś szczęście?
- nie zdołałam go złapać bo było troche za ciężkie...
- a jak wyglądało...?
- było trochę wyższe ode mnie i miało brązowe oczy .

Z pytaniem naiwnym, jak pojąć ten dziwny świat...
You don't really know what you got 'til it's gone.
obietnica bez pokrycia.
owszem każdy ma swoje jazdy , przecież nie każdy czyn musi być rozważny.
wiesz jak łatwo poddać sie jak łatwo zwyczajny lęk zamienić w obłęd?
Setki skutków, miliony przyczyn, dużo goryczy i multum najlepszych chwil.
Widzę spójność, czujność, podstawą tej kombinacji ostrożność, dość.

Faktycznie tak jest, nie należy bać się zmian, które powodują ran wyleczenie, kwestia spojrzenia i punkt widzenia, to doświadczenie człowieka zmienia na lepsze czy gorsze, nie rozmień się na grosze.
-WWO

Czuję smak chwili, choć była bardzo krótka
Smak jak ciepła wódka z plastikowego kubka
To chwila, a pamiętasz jak pachniał wtedy świat
Dziś nie przestaniemy iść, dumnie żyć.
-WWO

Przestań człowieku, odrzuć te myśli chore, podnieś głowę, okoliczności są wyjątkowe. Damy rade, bo nie damy się skłócić, nie będziemy słuchać ludzi, którzy sami są głusi, chociaż słyszą i chociaż patrzą, to nie widzą.
-WWO

Drastyczny moment, zły omen nosisz w sobie niesamowity dar fenomen,
Zamiast się poddać skumuluj złość
I zamień ją, zamień ją w siłę do działania.
-WWO

bez ciebie jestem jak bigos bez kapusty dasz wiare?  🙂


"A tak, mam słomiany zapał i sporo siana w głowie, a jakiś mały podpalacz wciąż podkłada ogień.

Bo chodzi o to, żeby kiedyś znaleźć to coś, czym warto podjarać się na dobre.
O jakiś własny gorejący krzaczek, pierdoną paprotkę
- jeśli tylko do Ciebie przemówi.

"Mężczyzna z kodem kreskowym"
Joanna Oparek

Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać.

Wieża Jaskółki - AS


A taka to była spokojna okolica. Nawet skrzaty z rzadka jeno szczały tu babom do mleka.
Mniejsze Zło - AS

Najbardziej brakowało mi twojego milczenia.
AS

Z czego mam w tym czasie żyć? Skrzyknąć kilka panienek, kupić wóz i zorganizować objazdowy dom rozpusty?
AS

Terry Pratchett miał bezwzględną rację, gdy kiedyś mówił, że tylko głupi pisarz nie słucha tego, co mówią fani, ale że tylko supergłupi pisarz robi to, czego oni chcą.
AS

Pan Bóg, jak wiadomo, tworzył świat przez bodajże tydzień, a potem spojrzał na swoje dzieło i powiedział: "Ooo kurwa!". A później dodał: "A, mam jeszcze chwilę, teraz zrobię coś naprawdę ładnego. Coś mnie godnego, coś zaprawdę w boskim wymiarze. Coś takiego, co jest autentyczną kwintesencją piękna i nie ma wad". I zrobił kota.
Sapkowski - Bereś "Historia i fantastyka"

Poglądy są jak dupa, każdy jakieś ma, ale po co od razu pokazywać...
AS

Jak słusznie zauważyłeś, paralele między nami nie do końca były paralelne.
AS

Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
AS

Ciało do użytku codziennego i dusza na specjalne okazje.
xyz


Bywa, że budzę się nocą i widzę na poduszce konwalie, kwitną, przechodzą metamorfozę
i stają się czerwonymi, kłującymi różami...a potem, potem
Nie ma już nic i otacza mnie biała, przerażająco martwa cisza.
xyz

Gillian   four letter word
05 listopada 2009 21:31
niecnie skradzione z pewnego pb 🙂

"Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu z wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż."
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się