Cytaty

madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 grudnia 2010 00:06
(...) ani nieśmiertelne imię artysty, ani splendor korony nie czynią człowieka szczęśliwym; (...) szczęście można znaleźć tam, gdzie ludzi zadowala drobiazg, bo kochają i są kochani.

Zrozumiałem, że istnieją ludzie, w których towarzystwie człowiek czuje się lepiej, wszystko, co gorzkie przemija, a świat rozpromienia słońce.

To prawdziwe błogosławieństwo zapomnieć przez innych o sobie.

Obcego języka nie można się nauczyć stojąc na strychu, nawet przez dwadzieścia lat.

– (...) zadowolenie jest rzadkim darem na tej ziemi.(...) po to, by być zadowolonym, nic nie trzeba – tylko właśnie być zadowolonym.

Ale wymyślone baśnie i historyjki są do niczego, prawdziwe zaś przychodzą same, stukają w czoło i powiadają: Oto jestem!

H.Ch. Andersen
Gillian   four letter word
23 grudnia 2010 15:22
Jest jeszcze taka miłość
ślepa bo widoczna
jest szczęśliwe nieszczęście
pól radość pól rozpacz
ile to trzeba wierzyć
milczeć cierpieć pytać
skakać jak osioł do skrzynki pocztowej
by dostać nic
za wszystko

miej serce i nie patrz w serce
odstraszy cie kochać

~J. Twardowski
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 grudnia 2010 19:41
- Czego szukasz?
- Miłości.
- Ale w szafie?
- A co ku*wa, zabronisz?

***
404 Not Found. No love. No You.

***
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 grudnia 2010 21:01
Jesteś jak rozjechany drops – caly zniszczony ale nadal smaczny …

Kocham spotykać cie przypadkiem. Mogę ci wtedy pokazać moją udawaną obojętność w stosunku do ciebie. Obojętność wyćwiczoną przed lustrem. że wcale nie boli mnie serce. że wcale nie przechodzą mi dreszcze po całym ciele. że wcale nie ściska mi się gardło na widok twojego uśmiechu... Cholera! Nadal nie mogę o tobie zapomnieć.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 grudnia 2010 21:54
Be yourself, no matter what they say
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 grudnia 2010 19:38
"There are two types of scream,
the ones of excitement
and the ones of pain,
and it's hard to tell the difference."
Istnieją pewne granice przeżyć ludzkich i bezkarnie nie można ich przekraczać; jeśli się to stanie, gdy wyjdzie się "poza", wówczas już nie ma powrotu do dawnego. Zmienia się coś w zasadniczej strukturze; człowiek już nie jest ten sam, co kiedyś.

Antoni Kępiński

"Czymże jest życie, jeśli nie szeregiem natchnionych szaleństw? – Trzeba tylko umieć je popełniać! A pierwszy warunek: nie pomijać żadnej sposobności, bo nie zdarzają się co dzień."

George Bernard Shaw

Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: Dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było i mówię sobie: Dlaczego nie?

George Bernard Shaw

Młodość jest jak te butelki, które rozwalaliśmy o ściany. Nie można ich skleić z powrotem, ale jest jeszcze szansa dla każdego z nas, marnych ciuli, że przyjdzie ktoś, kto ułoży z nich witraże.

Piotr Czerwiński

Moja babcia zwykła mówić, że Bóg ma swój plan w stosunku do każdego z nas. Chciałbym móc zrealizować Jego plan, ponieważ mój okazał się do dupy.

Mickey Rourke
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
29 grudnia 2010 20:18
Zabierzcie moje życie, skoro niczego więcej nie potrafiliście mi zabrać.
Maja Lidia Kossakowska, "Beznogi Tancerz"

– Ene due rabe,
Zjadł głębianin żabę,
Żaba w brzuchu skacze,
A głębiani płacze.
Anielska wersja gry w klasy w wykonaniu Drop
Maja Lidia Kossakowska "Siewca Wiatru"

– Witaj, destruktorze – zaszemrał tuż przy uchu anioła ledwie słyszalny szept.
Daimon natychmiast otworzył oczy.
– Duma? Jak tu wlazłeś?
Paskudny pysk Anioła Śmiertelnej Ciszy wykrzywił uśmiech.
– Aaa, ma się różne sposoby.
– Do diabła, to moja prywatna łazienka! Nie zamawiałem towarzystwa, a w każdym razie nikogo twojego pokroju.
Duma potarł płaski nos.
– Nie odpowiadają ci moje wdzięki? – zarechotał. Daimon uniósł się na łokciach i usiadł.
– Anielice – powiedział powoli. – Rozumiesz? Lubię anielice. Którego słowa nie zrozumiałeś?
(...)
– Zasmuciłeś mnie. – powiedział. – Smutno w świecie, gdzie nie ma Czeluści takiemu jak ja. Anioł Śmiertelnej Ciszy, wieczny wyrzutek. Przeszkadza tam, gdzie wszystko tak ładnie uporządkowane. Aniołek to śliczny facecik w nocnej koszuli i utrefionych lokach. Koniecznie złotych. A ja? Z takim pyskiem i kwalifikacjami? Nie śmiej się! Ciebie to też dotyczy. – Wycelował w Daimona palcem.
– Zamknij się, wieczny frustracie. – Frey zbył go machnięciem ręki. – Nie wierzę w ani jeden z twoich dylematów.
– Jestem na skraju depresji – zaszemrał Duma, ale oczy mu się śmiały. – Poważnie. Potrzebuję wina i rozmowy. A może nawet gorzały i rozmowy. Masz coś w domu?
Frey sięgnął po ręcznik.
– Poczekaj, tylko wyjdę z wanny.
Maja Lidia Kossakowska "Siweca Wiatru"

– Zostałem pobity. Mam rozbity nos i chyba pęknięte żebra...
– Nie zajmujemy się patologią społeczną.
– To był wypadek przy pracy! Mam stosowne zaświadczenie!
– Proszę pokazać!
Saturnin wyjął z kieszeni kolejny świstek.
– Taak. Wygląda, że jest w porządku. Czy twoja choroba jest zakaźna?
– Słucham? – wykrztusił oszołomiony anioł.
– Czy jesteś zakaźnie chory?
– Przecież powiedziałem, że zostałem pobity! Pobicie jest zakaźne tylko na meczach piłkarskich!
Maja Lidia Kossakowska "Wieża zapałek"

Jeśli twoje marzenia zaczynają się nagle spełniać, strzeż się. Bo wkrótce czeka cię bolesne rozczarowanie. Oto prawo Kosmosu, od którego nie ma odwołania.
Maja Lidia Kossakowska "Zbieracz Burz"

Uwielbiem jej książki, mogę czytać bez końca- wszystkim polecam, szczególnie fanom fantastyki  😜
Gillian   four letter word
29 grudnia 2010 20:47
Z wiatrem będzie mu posyłać pocałunki, wierząc, że wiatr muśnie jego twarz i szepnie mu do ucha, że ona ciągle żyje i czeka.

Graba.   je ne sais pas
29 grudnia 2010 22:09
Gillian, to z Alchemika?
Gillian   four letter word
29 grudnia 2010 22:14
tak, ale cytat nie jest pełny.
"kiedyś miałam zapęd do wielu kwestii naraz, dziś mało co mi się chce przez efekty swych starań, gdyby mi w życiu wyszło, chętnie chciała bym to zobaczyć, bo za co się nie wezmę mierny wynik mojej pracy"
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 grudnia 2010 17:27
i turned on the TV and there was this really hot chick singing. so i saw that hot chick at a festival we were playing and i was like "i'm really into your band sweetheart" and she said "hi, i'm Ville" - Jimmy Pop
zabił mnie 🤣
Miłość spytała Przyjaźni:
- Dlaczego Ty istniejesz skoro ja już jestem?
Przyjaźń odpowiedziała:
- Istnieję, aby zostawiać uśmiech tam, gdzie Ty zostawiasz łzy.
patataj   tyle smaku - we fraku
30 grudnia 2010 22:54
"Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty staje się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest prawdziwe, uzależnia.
Być tam, gdzie się jest, mieć to, czego się nie posiada, dotykać kogoś, kto nie istnieje. Ten stan ma naturę falującą i sprzeczną sobie. Jest kwintesencją życia i jest przeciwko życiu. Przenika przez skórę do mięśni i kości, które odtąd zaczynają istnieć boleśnie. Nie boleć. Istnieć boleśnie - to znaczy, że podstawą ich istnienia był ból. Toteż nie ma od takiej tęsknoty ucieczki. Trzeba by było uciec poza własne ciało, a nawet poza siebie. Upijać się? Spać całe tygodnie? Zapamiętywać się w aktywności aż do amoku? Modlić się nieustannie?"
Olga Tokarczuk "Dom dzienny, dom nocny"
Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu.

                                                    Leopold Staff
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
31 grudnia 2010 13:50
hehe wiorek mam to na zaproszeniu studniówkowym  😉
smarcik ja też  😉, i własnie bardzo mi sie spodobało
"Zbrodnia jest zbrodnią niezależnie od tego jakie są motywy działania zabójcy"
"Zdziwienie to czasem też kawał cholery, potrafi nieźle oszpecić nawet łądną twarz"

-Co za parszywiec
-Nie ma ideałów. Jedyną doskonałością jest natura
-Więc i człowiek
-paradoks prawda?


"Cholera nagle zachciało mi się seksu, ale nic muszę wziąc na wstrzymanie".
0014   Koniarzem zostaje się raz i na zawsze.
01 stycznia 2011 03:47
Coś z parodii Zmierzchu (też książka) co nic nie wniesie, ale było tak głupie, że aż mnie rozbawiło :

[left]-Murp. - murpnął Edwart.[/left]

I cytat z książki, którą wygrzebałam na stoisku "Tania książka" nad morzem... Nie miałam zamiaru nawet jej czytać, a teraz po prostu ją uwielbiam.

"Czego jeszcze mógłby pragnąć czarny koń? [...] Towarzysz! Towarzysz, który nigdy nie utonie. Ktoś z kim Kelpie mógłby rozmawiać i kogo mógłby podziwiać. [...] Posadzili beznogiego konia na błotnistym brzegu pod takim kątem, że trzymał się względnie prosto. [...] - Kelpie - rzekła Kaye, kładąc liść na wodzie - mam coś, co może ci się spodobać. Koń wyłonił się z głębin i spoglądał na drewnianego pobratymca. Potem zarżał i wyszedł na brzeg. - Nie ma nóg - zauważył. - Ale i tak jest piękny - powiedziała Kaye. Kelpie okrążył prezent, obwąchując go starannie. - Myślę, że nawet bardziej. Wybrakowane rzeczy zawsze są piękniejsze. To właśnie w niedoskonałości tkwi piękno..."


Najbardziej bajeczna i niesamowita baśń dla dorosłych jaką czytałam. Polecam gorąco. Nazywa się "Danina".
Be yourself, no matter what they say

Sting 😜

Nav, świetny jest ten o butelkach i witrażach 😀
"Mogę oficjalnie potwierdzić, że w dzisiejszych czasach kluczem do serca mężczyzny nie jest uroda, kuchnia, seks czy dobry charakter, tylko umiejętność sprawiania wrażenia, że nie jesteś nim zainteresowana"


\"Konieczność otwierania ust podczas nakładania tuszu jest wielką, niewyjaśnioną zagadką natury.\"--  😀
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
03 stycznia 2011 19:52
''Nikt nie może stracić z oczu tego, czego pragnie.
Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że cały świat i inni są silniejsi.
Sekret tkwi w tym, by się nie poddać.''
Paulo Coelho  😍 😍 😍
Averis   Czarny charakter
03 stycznia 2011 23:15
'Czarny mój rumak jak burzliwa chmura,
Gwiazda na czole jego jak jutrzenka błyska,
Na wolę wiatrów puścił strusiej grzywy pióra,
A nóg białych polotem błyskawice ciska.'

Nie powiem, Mickiewiczowi czasami uda się napisać coś mądrego. Widzicie jakiego mam sławnego konia?  😁
    Nienawiść to ekstraklasa wśród uczuć.

— Kuba Wojewódzki
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 stycznia 2011 22:36
fin ,Sting,Sting  😍

"Ty jesteś tak zwana mądra kobieta, o ile takie w ogóle istnieją. To znaczy najbardziej nieszczęśliwa. Dlatego że jesteś mądra. Że wszystko rozumiesz, że wszystko wybaczasz, że wszystko potrafisz mądrze ustawiać. Za mądrość płaci się cierpieniem, Krystyno. Biedne nieszczęśliwe, mądre kobiety. Żal mi was, bo prawie zawsze giniecie przez głupców."

M.Hłasko,Pętla
"gdyby tęsknił to by powiedział. gdyby chciał to by napisał. gdyby kochał to by się starał.  bez ale. kropka. a teraz to zapamiętaj."
wygrzebane z internetu
    Nienawiść to ekstraklasa wśród uczuć.

— Kuba Wojewódzki


bardzo trafne 😉
Jasne, że to głupie tęsknić za kimś z kim się nie układa . Ale nie wiem, fajnie było mieć kogoś z kim zawsze mogłeś się kłócić .

Najbardziej ekscytujący, wymagający i znaczący związek to ten, który masz ze sobą samą. A kiedy znajdziesz kogoś, kto potrafi to pokochać, wtedy jest po prostu zjawiskowo .

jest taka jedna zasada w miłości : wszystko jest wszystkim, a zdrada to zdrada .

pomyśl chwilę jak często tak się dzieje, że konkretnym chwilom w życiu dajesz tytuły piosenek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się