Cytaty

Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 maja 2011 11:10
dziewczyny dawac jakies nowe cytaty 😉
ovca   Per aspera donikąd
02 maja 2011 11:44
- Masz ochotę na herbatę?
- Nie, pragnę pieśni, muzyki. Pragnę miłości i piękna.
- Naprawdę nie chcesz herbaty? ”
Woody Allen

Potrafię sama zasunąć sukienkę z tyłu, otworzyć butelkę wina, naprawić komputer i wymienić żarówkę. Nikt do mnie nie dzwoni z pytaniem "kochanie, co u Ciebie?", nie okrywa mnie swetrem, kiedy jest mi zimno, a kiedy w nocy nie mam się do kogo przytulić, przytulam głowę do poduszki i zasypiam spokojnie.
Jeśli zepsuje mi się kran, poproszę o pomoc sąsiada, albo auto na drodze - zadzwonię po pomoc drogową.
Poradzę sobie sama, bo przecież jestem sama. Sama nie znaczy szczęśliwa.

Skąd tu wiedzieć, jak mogłoby zakończyć się coś, co nie miało początku, co ukazało się od środka i znikło bez określonego kształtu, rozpływając się na skraju innej mgły?

Raz na jakiś czas w naszym życiu pojawiają się ludzie, po których sprzątamy latami.

Znam kobiety tak pragnące miłości, że pozwalają swymi świeżo umytymi włosami wymiatać z kątów kurz. Znam kobiety tak łaknące czułości, że pozwalają napełniać się nasieniem byle komu, byle gdzie. Znam ich córki, które dla ciepłego słowa, pozwalają rozpruwać swą niewinność na parapetach nocnych klubów.
Nosowska

galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2011 11:47
xxagaxx e... 🤔 nie znam autora, probowalam w googlach znalezc ale nie mogłam więc co? domyslam sie ze pytanie ,,skąd to" dotyczy książki czy autora ale skoro nie wiem to co? mam nie napisac nic? chyba jesli napisze ze z fb to jasne jest ze najnormalniej w swiecie NIE WIEM czyj to tekst  🤔wirek:
galopada dlatego w takich przypadkach pisze się ze nie wiadomo skąd. Bo autor to raczej fb nie jest. I nie pisze tego tylko do Ciebie, ostatnio często widzę photoblog albo facebook jako autor  😵
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2011 12:48
xxagaxx ale gdzie ty w mojej wypowiedzi znalazłas ze autorem jest fb  😂 no litości. chyba zadna z nas nie mysli ze autorem tych cytatow jest jakis portal  😜 po prostu jesli ktos pyta: skąd to? to jako ze nie wiemy kto jest autorem to piszemy skąd jest skopiowany ten cytat  😵
"Świat kocha królewiczów na białym koniu, pod warunkiem, że ratują piękne księżniczki przed smokiem. Królewicz na białym koniu nie ma prawa ratować smoka — to jest nieetyczne i nieestetyczne."
Elleen (forum Mirriel)
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
02 maja 2011 23:07
"i może nawet kiedyś się zakochasz choć tamten raz miał być ostatni."

uwielbiam ten wątek!  😍
patataj   tyle smaku - we fraku
04 maja 2011 14:56
Miłość- najpierw ręka w rękę, potem ręka gdzieś, potem coś w ręce, a na końcu coś gdzieś.  😁

to dziwne - nie mieć kogoś, a bać się go stracić

Przychodzi moment, kiedy uzmysławiasz sobie, że pustka przeszywająca Twoje źrenice już nigdy nie będzie wypełniona odbiciem osoby, od której zależny jest rytm bicia Twojego serca

Na zewnątrz dziewczyna zła, wredna, chamska, niedająca się kochać.. a w środku miała serduszko z lukru tylko ze strachu przed odrzuceniem otoczyła je drutem kolczastym aby nikt więcej jej nie zranił.

miał tyle wad , a ona idealizowała go bez końca.

-Wiesz gdzie rozum i serce się dogadują ? -Gdzie ? -w reklamie

Przypieprzyłam głową w rzeczywistość

Kolejnej nocy zaznaczyła na ścianie kreskę, zupełnie jak ludzie w więzieniu. Było ich dosyć sporo. Przeliczyła wszystkie i uśmiechnęła się lekko do siebie. -No. To już 13 noc w miesiącu, kiedy przez Ciebie nie mogę zasnąć.

SMS-y to literki, tworzące na ekraniku telefonu wiadomość. Zaledwie 160 znaków. Mają jednak tę niesamowitą przewagę nad słowem mówionym, że pozwalają nie widzieć ani nie słyszeć reakcji adresata. Układając SMS-y, każde słowo możemy cofnąć, uszlachetnić, nie dbając o to, czy w oczach odbiorcy wywołamy radość, strach czy łzy. W SMS-ach jesteśmy inni, bardziej szczerzy, bo jakby anonimowi.
Szukam cytatu na kartkę urodzinową dla osiemnastolatki, może być zabawny a'la gossip girl  🙂
(Ovca skąd bierzesz te wszystkie świetne cytaty ? Jakie książki czytasz?)
Nie widzę cię, ani nie słyszę, ale cała moja istota wypełniona jest snem o tobie...

Jak byłem małym dzieckiem, wszystko czułem, ale nic nie wiedziałem. Teraz wszystko wiem i nic nie czuje.

Piłam, bo chciałam utopić swoje smutki, ale teraz te cholerstwa nauczyły się pływać.

ovca   Per aspera donikąd
05 maja 2011 19:04
(Ovca skąd bierzesz te wszystkie świetne cytaty ? Jakie książki czytasz?)


Hłasko, Kuczok, Żulczyk...sporo też biorę z różnych profili na soup.io 😉
no i uwielbiam czytać wywiady z najróżniejszymi mężczyznami ( takie moje małe dziwactwo  😁 )
-Nie chcę, żebyś się ze mną kochał - szepnęła, całując mnie w szyję. - Chcę, żebyś mnie objął, żebyś mnie ogrzał, żebyś wypędził ze mnie strach. Umieram ze strachu.

Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki
    * Kochanie się we trójkę jest wyrazem czci wobec Najświętszej Trójcy: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

🤣 🤣
ovca   Per aspera donikąd
07 maja 2011 19:57
- Napijesz się czegoś mocniejszego?
- Tak, herbaty z dwóch saszetek.

Naucz mnie, jak żyć tam, gdzie Ciebie nie ma. Naucz, jak zapamiętywać każdą Twoją czułość, by pączkowała, gdy jesteś daleko. Naucz, jak nie budzić się z krzykiem, bo jesteś nie dla mnie. Naucz, jak patrzeć na innych mężczyzn, by nie widzieć w nich Ciebie.
— Marta Fox

- Weź o nim po prostu zapomnij .
- A znasz wzór na pole kwadratu ?
- Znam .
- To kur*a spróbuj zapomnieć

jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do ciebie wrócić. może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci.

Czy to nie dziwne, że najmniej mówimy o rzeczach, o których najwięcej myślimy ?

Ej nie przejmuj się mną. Na świecie jest więcej niż milion głodujących dzieci, ponad milion biednych rodzin, toczą się wojny, katastrofy też mają miejsce.A ja mam tylko złamane serce.

Jesteś singlem z wyboru... a ona? Ona, też, tylko zapomniałeś dodać, że z Twojego.

Pokochałam go zdając sobie sprawę, że kiedyś może odejść zostawiając pustkę w moim sercu. Był pierwszym mężczyzną, którego pokochałam licząc się z konsekwencjami rozstania. A jako jedyny został. 

Każdy człowiek ma wspomnienia, których nie ujawniłby nikomu oprócz własnych przyjaciół. Ma on także inne myśli, których nie ujawniłby nawet swoim przyjaciołom, aby pozostały sekretem dostępnym tylko dla niego. Ale istnieją także inne kwestie, których człowiek boi się oznajmić nawet samemu sobie. Każdy porządny człowiek ma kilka takich myśli, które są gdzieś ukryte w głowie. 
Fiodor Dostojewski

żyć tak by nie zatruć serca dystansem
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
08 maja 2011 17:08
''Bo widzisz zawsze w ludziach tli się mały płomyczek nadziei. Nadziei na zmianę na lepsze.
Bo niby tak jak teraz jest ok. Ale jednak czegoś nam brakuje, coś jest nie tak. Tak jakoś pusto i tęskno nie wiadomo za czym właściwie...
Więc się łudzimy,że może to akurat jutro spotkamy swoje owo szczęście i będziemy mieli po co wstawać, dla kogo się uśmiechać.''



''To żałosne, że osoby ważne dla nas, będące naszym całym światem okazują się niewartymi nawet naszego najdrobniejszego zainteresowania..
Jednak brniemy w to dalej, bo chcemy być szczęśliwi..
Bo jesteśmy pewni, że szczęście spotkamy tylko u ich boku..  ''

edit. literówka

' Dzis pije za Ciebie : za Twoją obecność, ból zadawany każdego dnia, ten cholernie uwodzicielski uśmiech i te nic nieznaczące spojrzenia . Twoje zdrowie '
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
10 maja 2011 21:03
"jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić. może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci."
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 maja 2011 22:11
"I wonder what it's like to have it all - to never be afraid that I would fall"

"Maybe it's true, maybe we don't know what we have until we lost it. But, maybe it's also true that we don't know what we're missing until we find it."

"The best way to love is not to 'fall' but to 'feel'."

"Don't ruin today by worrying about yesterdays problems."

"When you say 'I love you', you're making a promise with someone else's heart. Try to honor it."

"I'm afraid that if you look at a thing long enough, it loses all of its meaning."
Andy Warhol
Obiecaj mi, ze nie pozwolisz, by świat zabił w Tobie marzenia. Proszę obiecaj...
Spotkasz ludzi, którzy wyśmieją cie, zadrwią z każdej twojej myśli, będą ci mówić, ze jesteś głupi, ze dla takich jak ty nie ma miejsca. Nie wierz im. Oni w głębi duszy nadal marzą, tylko się boja. Ty trzymaj się swoich chmur, nie boj się. Marzenia się spełnią.
Obiecaj mi, ze będziesz wytrwały. Wiem, ze będzie ci ciężko, wiele razy upadniesz, niekiedy nawet bardzo boleśnie. Trzeba będzie czasu, by rany się zagoiły, ale zobaczysz - zagoją się.
Pewnego dnia życie zburzy twe plany, zawali się coś, co tak długo budowałeś. Wydawać ci się będzie, ze to koniec, ze nie dasz rady. Siądź wtedy i płacz, a potem podnieś głowę i wstań. Zobaczysz, ze to jeszcze nie koniec.
Zaczniesz od nowa.
busch   Mad god's blessing.
13 maja 2011 00:14
"jeśli coś było na tyle ważne, że nie możesz o tym zapomnieć wiedz, że musi do Ciebie wrócić. może w innej osobie, innym miejscu, czasie, ale wróci."


Pozwolę sobie to zdanie zapisać, jest tak uroczo dwuznaczne że nie umiem go zostawić w spokoju.
Wiesz, kto to sformułował?
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
13 maja 2011 11:25
bush, szukałam, nie znalazłam. a sam cytat wyczytałam na jakimś z portali typu soup.io, niestety, bez autora. i sama zapisałam. 🙂
Wszystko niby po staremu, ale nowe.
Jak hiszpańskie truskawki w kwietniu.
Nic nie będzie takie samo, bo choć jest na wzór, to jakoś magii w tym nie ma.
ovca   Per aspera donikąd
18 maja 2011 09:53
Jak można tak zwyczajnie obrócić czyjś świat do góry nogami, nie robiąc nic?

Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku cię nie ma! Nie mogę bez ciebie spać!

Nie żałuj niczego. Pamiętaj, że nic innego nie mogło się wydarzyć, biorąc pod uwagę, kim wtedy byłaś i jak wyglądał wówczas świat. Zmienić możesz jedynie chwilę obecną, więc z przeszłości musisz czerpać naukę.

Mam dziwne wrażenie, że moje życie stoi w miejscu. Co najwyżej posuwa się świńskim truchtem. Nie dla mnie dostojny galop czy ekstatyczny cwał.

Czasami nie chodzi o to, aby się zmieniło na lepsze. Najczęściej chodzi o to, aby zmieniło się cokolwiek.

Cała literatura o miłości to, jak dotąd, tylko wspaniałe gówno. Cóż to ma wspólnego z miłością. Boże mój drogi. Chciałbym cokolwiek przeczytać o sobie i o swoich uczuciach, kiedy leżę dwudziestą noc bez snu i patrzę w sufit. Wszystko, co na ten temat napisano, jest mdłe jak miedź przy słońcu. Może jeden Dostojewski był odrobinę prawdziwy, ale od jego miłości ucieka się z rękami jak od rozpalonego żelaza. ”
Ósmy dzień tygodnia- Marek Hłasko

Bywa, że trzeba (...) każdego poranka przekonywać się do sensowności rzeczy najprostrzych, zaraz po przebudzeniu, samotnie w łóżku o wiele za dużym mówić do siebie jak pielęgniarka do niedołężnego pacjenta: "A teraz wstaniemy, otworzymy okna, wywietrzymy mieszkanko, umyjemy się"; Róża sie boi, bo z czasem może dojść do tego, że przestraszona nagłym bezdechem będzie musiała sobie po kilka razy dziennie przypominać: "Oj, musimy oddychać, jeśli przestaniemy oddychać, to już nie pożyjemy, a przecież chcemy sobie jeszcze trochę pożyć, mimo wszystko, prawda?" ”
— (auć), W. Kuczok "Senność"

Ludzie narzekający na swój los zbyt często zapominają, że z negatywów wywołać można piękne zdjęcie.

i trochę za późno uświadamiamy sobie, że to wszystko - miejsca, ludzie, uczucia, problemy - wszystko jest tylko chwilową dekoracją. Kiedy już wiemy, kiedy mamy tę pewność, że niczego nie możemy być pewni, wtedy zaczyna się prawdziwe życie. I całkiem niezła zabawa.
ovca, uwielbiam cytaty wstawiane przez Ciebie  💘
Czasem, tak po prostu, zupełnie nienormalnie, mam ochotę wykrzyczeć Ci w twarz jak bardzo mi zależy.
Dworcika   Fantasmagoria
20 maja 2011 08:51
"Piękno istnieje tylko w niedoskonałości. Piękno idealne nie istnieje. Piękne jest to, że każdy z nas jest inny: nie ma na świecie dwóch osób, które tak samo myślą, wyglądają i czują."

N. Portman
Wiem że mnie kochasz, choć nigdy tego nie powiedziałeś. Dlaczego? Dlaczego nie dałeś mi szansy powiedzieć że ja Ciebie też, dlaczego nie dałeś mi powiedzieć że jesteś wszystkim, że zupełnie straciłam rozum? Mówisz, że mogłam sama powiedzieć pierwsza. Nie mogłam, bałam się, że twoja miłość do mnie to jednak iluzja. Boję się mówić "Kocham".
Wolność jest najtrudniejszym wyborem, wolność jest wyborem najodważniejszym. Wolność wymaga mądrości. Niewola zaś jest wygodą.
"Faceci są jak radioaktywne pierwiastki: mają bardzo długi czas połowicznego rozpadu. Potem już promieniują śladowo. I przeważnie tylko w innych laboratoriach. Chociaż niekoniecznie. Wystarczy, że laboratoria jest obca i młodsza.”

„Jesteśmy zanurzeni w eterze dźwięków i tak naprawdę cisza to tylko pojęcie poetów, pisarzy i głuchoniemych. Cisza nie istnieje. Gdzie nie ma próżni, czyli wszędzie tam, gdzie można oddychać jest ruch, nie ma ciszy”

"Małżeństwa nie powinny być zawierane w tym stanie chorobowym, jakim jest tak zwane zakochanie. To powinno być prawnie zakazane. Jeśli nie przez cały rok, to przynajmniej od marca do maja, kiedy ten stan staje się z powodu zakłócenia mechanizmu wydzielania hormonów powszechny i objawy szczególnie nasilone. Powinno się najpierw iść na odwyk, porządnie się odtruć i potem dopiero powrócić do myśli o małżeństwie. W stanie, w jakim są zakochani ludzie, dopamina przelewa się im przez kanały rozsądnego myślenia i zatapia mózg. Szczególnie lewą półkulę. To udowodniono najpierw na szczurach, potem na szympansach, a ostatnio na ludziach. Gdyby zakochanie trwało zbyt długo, ludzie umieraliby z wyczerpania, arytmii lub tachykardii serca, głodu albo syndromu odstawienia snu. Ci, co by jednak nie umarli, w najlepszym wypadku skończyliby w szpitalu wariatów"

„Dawał mi to wszystko i nic nie chciał w zamian. Nic zupełnie. Żadnych obietnic, żadnych przyrzeczeń, żadnych przysiąg, że "tylko on i nigdy nikt inny". Po prostu nic. To była ta jego jedyna, potworna wada. Nie może być dla kobiety większej udręki niż mężczyzna, który jest tak dobry, tak wierny, tak kochający, tak niepowtarzalny i który nie oczekuje żadnych przyrzeczeń. Po prostu jest i daje jej pewność, że będzie na wieczność. Boisz się tylko, że ta wieczność - bez tych wszystkich standardowych obietnic - będzie krótka"


Ile trzeba połamać kwiatów
Żeby zrobić bukiet?

Ile razy trzeba umierać
Żeby zacząć żyć?

Ile razy trzeba zaczynać
Żeby nareszcie skończyć?

Ile razy trzeba rozpaczać
Żeby się pokryć zielenią?

Ile razy trzeba zasypiać
Żeby się obudzić po tamtej stronie marzeń?

Ile razy trzeba płakać
Żeby się łez zebrało na jeden uśmiech?

Ile trzeba popełnić zdrad
Żeby pojąć czym jest wierność?

Ile par nóg trzeba zniszczyć
Żeby się nauczyć fruwać?

Ile poronień
Żeby się coś narodziło?


Mam nadzieję ze nie było.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się