Cytaty

Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
03 stycznia 2012 13:06
"Ci, których kochamy, odchodzą i nie zabierają nas ze sobą."
Santa Montefiore 'Jaskóła i koliber"

Jeśli nie ma Happy End'u to znaczy, że to jeszcze nie koniec.

A co jeśli któregoś dnia będę musiał odejść? spytał Krzyś, ściskając misiową łapkę. -co wtedy? nic wielkiego, odparł Puchatek. posiedzę tutaj i poczekam na Ciebie, bo jeśli się kogoś kocha, to ten ktoś nigdy nie znika, tylko siedzi i gdzieś na Ciebie czeka...

Jestem żywym argumentem tego, że człowiek nie uczy się na błędach.
"Świat, którego szukasz istnieje tylko z pozoru. Przetrwałem w nim tylko dlatego, że od początku wiedziałem, że jest pusty."

"I w mgnieniu oka wszystko się zmienia. Zostawiamy przeszłość za sobą i spieszymy w nieznane... Ku naszej przyszłości. Wyruszamy w odległe miejsca i próbujemy się odnaleźć... Albo zatracić, próbując przyjemności bliżej domu. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie pozwalamy zmianom się dokonać i trzymać się dawnych przyzwyczajeń. Jeśli zbyt mocno trzymam się przeszłości, przyszłość może nigdy nie nadejść"
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
03 stycznia 2012 18:38
Nie sex i kasa będą rządzić światem.
My będziemy nim rządzić, gdy zrobimy tę kasę...

Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A sk**wysyny będą zawsze.

Gdy denerwują mnie ludzie, to dla uspokojenia często sięgam po książki o zwierzętach. Jeśli w ich świecie w ogóle są jacyś politycy, to na pewno nie są aż takimi durniami. Nawet wśród gnid. Nicholas Sparks ~ Pamiętnik

Boże, użycz mi pogody ducha, abym się godził z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniał to, co mogę zmienić i szczęścia, aby jedno z drugim mi się nie popieprzyło

-Wiem czemu to zrobiłaś. Ja też potrzebuję makijażu.
-Kochanie wiem, że uważasz, że uroda jest najważniejszą rzeczą w życiu, ale uwierz mi że tak nie jest.
-Byłaś modelką, mamo.
-Tak byłam i przez całe moje życie ludzie mówili mi jaka jestem ładna. I wiesz co nigdy nie myślałam, że muszę przykładać się do nauki w szkole, albo pracować nad przyjaźniami lub swoją osobowością.
Potem przestałam pracować jako modelka i zdałam sobie sprawę, że nie mam zbyt bogatego wnętrza. I nie chcę żeby z Tobą stało się to samo. Chcę żebyś była dzielna, zabawna i twórcza. Żebyś była czymś więcej niż tylko opakowaniem. Chcę żebyś miała bogate wnętrze.
-A kiedy będę mogła się malować?
-Wiesz co? Będziesz mogła się malować w dniu, w którym zdasz sobie sprawę że wcale go nie potrzebujesz.

-Dlaczego płaczesz?
- Ja nie płaczę...
- Dlaczego się smucisz?
- Ja się nie smucę...
- To dlaczego masz smutne oczy?
- Bo to na co patrzą jest smutne.
- Na co patrzą?
- Na śmierć.
- Kto umiera?
- Ja.


Śmierć była na początku i śmierć będzie także na końcu. Czy to właśnie jakiś bystry cień tego przemknął w snach dziewczynki i obudził ją w ten nie prawdopodobny poranek, tego nigdy się nie dowie. Kiedy otworzyła oczy, wiedziała tylko tyle, że świat w jakiś sposób się zmienił. (...) Panował mrok, ale nie aż taki, jak powinien. Cisza wypełniająca dom również była inna, oczekująca, niczym przerwa pomiędzy zaczerpnięciem powietrza, a wypowiedzeniem słów.  Zaklinacz koni

Did you think that you could build a prison of memories to lock her in?

"Za drzwiami stał obcy człowiek wyglądający gburowato.
- Są tu kury? - spytał niegrzecznym tonem.
Szaleństwo zakotłowało się we mnie. Co za bydlę jakieś, budzi człowieka o wpół do szóstej rano, żeby pytać o kury!!!
- Nie - warknęłam, usiłując zamknąć drzwi. Facet je przytrzymał.
- A co? - spytał niecierpliwie.
- Krokodyle - odparłam bez namysłu, bliska uduszenia go gołymi rękami.
Antypatyczny gbur jakby się zawahał.
- Angorskie? - spytał nieufnie.
Tego było dla mnie doprawdy za wiele. O wpół do szóstej rano angorskie krokodyle.
- Angorskie - przyświadczyłam z furią. - Wyją do księżyca.
- Marchew jedzą?
- Nie, nie jedzą. Trą na tarce!"

Już odeszły tamte dni
I nie wrócą, nie ma ich
To historie dawnych spraw
Które pozostały w nas.'


Był taki ktoś, kogo nie zastąpi nikt.
Był taki dzień, lecz skończył się jak wszystkie dni,
Był taki list, który nie zawierał słów.
Był taki ktoś, kto nie wróci nigdy już

"- Jak to jest możliwe, żeby przeszło godzinę leżał w waszym biurze trup i żeby nikt go nie zauważył?
- Cicho leżał, to się nie rzucał w oczy."

" ... był uroczym nicponiem. Niepoprawnym wielbicielem wina, kobiet i śpiewu, nie wspominając o mocniejszych używkach, które wpadały mu w ręce, nos czy żyły"
trzynastka   In love with the ordinary
07 stycznia 2012 09:16
trzynastka   In love with the ordinary
11 stycznia 2012 19:33
    Budowałem na piasku

    I zwaliło się.

    Budowałem na skale

    I zwaliło się.

    Teraz budując zacznę

    Od dymu z komina.


— Leopold Staff
Podwaliny
Jest zdegustowana do granic wytrzymalosci. -Czym? - Miloscia.
ovca   Per aspera donikąd
23 stycznia 2012 21:33
Nie wiesz, co pamiętasz, dopóki nie spróbujesz tego opowiedzieć. I nie wiesz, co tak naprawdę sądzisz na dany temat, dopóki nie zaczniesz się o to z kimś kłócić. W samotności nie jesteś nawet świadomy swoich sprzeczności.
Dukaj
,,Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się."

Sapkowski
trzynastka   In love with the ordinary
31 stycznia 2012 18:10
Brrr. To takie uczucie, że nawet najmniejsza rzecz, jaka cię spotyka, to już zbyt wiele. Czasem odczuwasz fizyczny ból, kiedy ktoś mówi ci "cześć".
Melvin Burgess "Ćpun"

    Przeciwnie, Alicji K. często się wydaje, że jest siedemnastolatką uwięzioną w ciele kobiety dorosłej. Wystraszoną, zagubioną młódką, która udaje, że jest dojrzała i kompetentna, ale naprawdę ma wrażenie, że wszyscy wokół niej są coraz starsi i mądrzejsi, a tylko ona wciąż tkwi w tym samym miejscu.
Alicji K. życiowy poradnik/bezradnik

Jeśli on zdradził cię z inną – podejdz do niej i jej podziękuj! W końcu to ona uratowała cię od związku, w którym facet nie potrafił być wierny....

Wielki kochanek to ten, który potrafi usatysfakcjonować jedną kobietę przez całe życie i ten, który może być usatysfakcjonowany przez jedną kobietę przez całe swoje życie. Wielkim kochankiem nie jest ten, kto idzie od kobiety do kobiety. Każdy pies to potrafi.

-sluchaj kochana ty musisz pamietac ze teraz łatwiej jest zginac z rak terrorysty niz wyjsc za maz po czterdziestce
:a tyle teraz terroryzmu ze moje akcje idą w góre
-akcje moze tak, ale nie cycki.

To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem.

    To, co różni kulkudziesięcioletnich od kilkunastoletnich chłopców, to głównie cena ich zabawek.

    Potem, przez następne miesiące wydawało mi się, że żyję za karę. Nienawidziłam poranków. Przypominały mi, że noc ma swój koniec i trzeba znowu radzić sobie z myślami.
[i][i]
myślałam że gorzej być nie może niż facet nie widzący nic więcej niż czubek swojego nosa,
jednak gorszy jest facet nie widzący nic więcej niż czubek swojego penisa.
[/i]

facet to piekielna machina, niby prosta w obsłudze, ale jak się zepsuje to wszystko naraz. i nie wiadomo co naprawiać.

Jednym z najokropniejszych uczuć jest to, kiedy facet złamał Ci serce tak dogłębnie, że masz ochotę zostać lesbijką.   [/i]

A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem?
>  Sapkowski

Facet i cierpienie? Wyjątkowe.

Mężczyzna ideał... takie coś jednej kobiecie się kiedyś przyśniło i obudziwszy się wybuchnęła gorzkim i żałosnym szlochem. Opowiedziała sen przyjaciółkom. Też się popłakały.

Największym nieszczęściem kobiety jest mężczyzna jej życia.

Wybieranie mężczyzny to jak wybieranie mieszkania. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystkie przewody.

– Nie za bardzo skomplikowane, jak na jedną osobę? (...)
– Trudno, żebym się podzieliła na kilka sztuk dla przyjemności idioty.

  Słuchajcie, mam pomysł – (...) – to znaczy, nie mam żadnego pomysłu, ale tam leży takie coś. To do mnie przemawia, z tym, że nie wiem co mówi.


  Jako dziecko, podobno byłaś inteligentna, dopiero później ci przeszło.


prawie każda kobieta, odruchowo i bezmyślnie, butelkę do otwierania poda temu mężczyźnie, który jej się najbardziej podoba.

(...) spowodowałam rewolucję w stoisku ze stanikami, buntując klientki informacją, że tych rzeczy nie kupuje się na oko, bo nie na oku się je nosi (...).

  Zdaje się, że głowa posłużyła nam tylko do tego, żeby na nią upaść, i do niczego innego się nie przyda.


ta dama – upewnił się – to wasza mać?

(...) i nawet ci nie powiem, co z tego wyszło, bo takich słów nie znam. Gówno to byłby niezasłużony komplement.



>Joanna Chmielewska


Co najistotniejsze, zostało postanowione, nim się wszystko zaczęło, a kiedy się zaczęło, było już za późno.

Jak wywodzi nam Freud, kobieta pragnie czegoś wręcz przeciwnego, niż myśli lub mówi, co, jak dobrze się temu przyjrzeć, nie jest wcale czymś przerażającym, jeśli zważyć, że mężczyzna, jak wywodzą nasi rodzimi uczeni w piśmie, ulega z kolei dyktatowi swego narządu płciowego lub trawiennego.

Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.


Mężczyzna (...) rozgrzewa się jak żarówka: trzask prask i już jest rozżarzony do czerwoności, i kolejne trzask prask lub pstryk, jak kto woli, i w sekundę jest sopel lodu. Płeć niewieścia zaś, i to jest naukowo dowiedzione, rozgrzewa się jak ruszt, rozumiemy się? Powolutku, pomalutku, na wolnym ogniu, jak dobra escudella. Ale gdy się już rozgrzeje, nie ma siły, która by to zatrzymała.

Mistrz mówił, pokażcie mi don Juana, a ja wam w zamian ukażę zamaskowanego pedała.

Szata nie zdobi człowieka, ale swoje robi.

Ubrana była w suknię koloru kości słoniowej, a w oczach miała zapowiedź świata.


>Cień wiatru - Carlos Ruiz Zafón


  A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.
>Sapkowski


Oj, dałaś czadu!  😉
Kiedyś te słowa mocno potrząsneły moim jestestwem.
Towarzysza mi, bym nie zapomniała żyć

"Świat jest zaludniony śpiącymi, którzy pomarli i śnią, że żyją.
Na świecie jest coraz więcej ludzi, bo przybywa śpiących zmarłych, a ludzi prawdziwych - tych którzy żyją naprawdę jest niewielu.
W całym tym pomieszaniu nikt z nas nie wie i wiedzieć nie może, czy jest tym który tylko śni, czy żyje naprawdę.
Mam tylko jedna pewność - gdy sie tylko śpi nienawidzi się tego spania.

Olga Tokarczuk "Dom dzienny dom nocny"


pobudzające.
"Gdy słowa już daremne, myśli daremne, a wyobraźni nie chce się już wyobrażać, jeszcze tylko muzyka. Jeszcze tylko muzyka na ten świat, na to życie."

W. Myśliwski
Nav nie wiem jak to mozliwe, ale wracajac dzis ze stajni DOKLADNIE TO sobie pomyslalam. Kropka w kropke to samo! A nie znalalam tego cytatu. Niesamowite. Chyba czas zaczac sie leczyc  🤔wirek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 lutego 2012 18:40
Dawniej żądałem od ludzi więcej niż mogą dać: ciągłej przyjaźni, nieustannego wzruszenia. Dziś umiem od nich żądać mniej, niż mogą dać: towarzystwa bez frazesów. I ich wzruszenie, ich przyjaźń, ich szlachetne gesty zachowują w moich oczach całą wartość cudu: są łaską.

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.

Każda radość budzi w nas pragnienie innej radości.

Kiedy ciało jest smutne, serce powoli umiera.

Albert Camus
Cumis to lubie: "Prawdziwa miłość jest wyjątkiem, zdarza się mniej więcej dwa albo trzy razy na sto lat. Poza tym - próżność lub nuda."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lutego 2012 18:11
“I tell you, the more I think, the more I feel that there is nothing more truly artistic than to love people.”
Vincent van Gogh



"W deszczu lubi się nieraz najgorzej zapomniane przypomnieć. Jeszcze kiedy się rozpada, to pada i pada, a tobie wciąż się coś przypomina. "

"Chodźmy się kochać, mówisz, a ja nie muszę nigdzie iść bo kocham Cię tu i teraz. "

jeszcze takie Mysliwskiego  🙂

[i]Mam bardzo rozległe zainteresowania. Szczególnie mocno interesują mnie konsekwencję nieprzemyślanych i nieobliczalnych czynów, wynikających z nadmiaru nieuporządkowanej energii.

Mozna na niby rąbnąc poduszkę takiemu co ma ich dwadziescia szczegolnie jak sie samemu nie ma ale rabnac takiemu co ma tylko jedna po to zeby sobie pod tylek podlozyc a on niech trzyma łeb na golych deskach to jest zwyczajnie zbydlęcenie.

nie bede ukrywac ze wchodzi pan w zakres zagadek do rozgryzienia i czuje ze juz mnie zeby bolą.
[/i]


J.Chmielewska ''romans wszech czasów''
"Nie ma takiego życia, które by choć przez chwilę nie było nieśmiertelne" -Szymborska
daje do myślenia...
ovca   Per aspera donikąd
16 lutego 2012 12:26
Chodźmy się kochać, mówisz, a ja nie muszę nigdzie iść bo kocham Cię tu i teraz...
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
19 lutego 2012 13:28
"Bo są dwa rodzaje bólu, Oskarku. Cierpienie fizyczne i cierpienie duchowe. Cierpienie fizyczne się znosi, Cierpienie duchowe się wybiera."

"[]-Najciekawsze pytania wciąż pozostają pytaniami. Kryją w sobie tajemnicę. Do każdej odpowiedzi trzeba dodać "być może". Tylko na nieciekawe pytania można udzielić ostatecznych odpowiedzi.
- Chcesz powiedzieć, że dla "Życia" nie ma rozwiązania?
- Chcę powiedzieć, że dla "Życia" jest kilka rozwiązań, a więc nie ma żadnego.
- A ja myślę, ciociu, że dla życia nie ma innego rozwiązania niż żyć."

Eric-Emmanuel Schmitt
"Oskar i Pani Róża"
czy mozna podawac tutaj tez obcojezyczne cytaty w oryginale? czy przetlumaczone tylko?
a czemu nie? 😉
wolalam zapytac 😉 [s]byly tutaj wklejane fragmenty tekstow piosenek, mozna zatem tez wrzucic cala piosenke jesli nie jest zbyt dluga? [/s] - nieistotne juz  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lutego 2012 21:38
      Młodzieniec poszedł do Starca po radę.

                Starcze, rozbiłem coś.

                Jak bardzo to rozbiłeś?

          Na milion małych kawałków.

      Obawiam się, że nie mogę ci pomóc.

                          Dlaczego?

              Nic nie da się zrobić.

                        Dlaczego?

          Nie można tego naprawić.

                        Dlaczego?

    Jest za bardzo rozbite. Na milion małych kawałków.

Jeśli jednostka płci żenskiej akurat się odchudza, zasadnicze rozmowy z mezczyzna wskazane sa przed jedzeniem. Mur beton, jednostka straci aptetyt i odniesie ze swego nieszczescia niewatpliwa korzysc, ktora złagodzic moze wszelskie ciosy. Gorzkie łkania ucichna na wadze, a w zmaltretyzowanej duszy błysnie mała iskierka blogosci. Potem juz cicha zazdrosc przyjaciolek rozdmucha iskierke w potezne ognisko.
Istnieja wprawdzie osoby które ze zdenerwowania zra jak maszyny i apetyt w nich rosnie, na szczescie jednak jest ich niewiele i mozna je uznac za wyjatek potwierdzajacy regule. Osoby zreszta tez maja wyjscie niech sie uczepia chłopa po jedzeniu a nie przed. Moze im sie uda zjesc mniej.

Pozniej kiedy zwiazek juz istnieje, tajemnicza siła wpycha im knebel do gęby i predzej człowiek przeniesie Giewont do Gdanska niz wydrze z takiego ludzką mowę obojetnie w jakim jezyku. Szczegolnie jesli chłód poczyna mrozic ich uczucia do nas niegdys ogniste i wulkaniczne

Tyle ze widząc przerazliwa glupote kobiet przestali je cenic (mezczyzni)

Wyobraznia popełnia rozne wybryki i miewa szeroki zakres. Mogla podsunac inne obrazy.

Idiota jest to po prostu rodzaj spotykany na kazdym kroku.

Dla ofiary losu nalezy miec w sercu odrobine litosci co nie znaczy ze powinno sie go zabic zeby sie wreszcie przestał meczyc.

Szok okropny dla francuskiego pieska stanowi na przykład:
-przerwanie mu w srodku zdania, nawet jesli za jego plecami zapalila sie choinka czego nie zauwazył, gapiac sie na choinke okazujemy mu lekcewazenie
-nasze wrzaski przez okno do dziecka na placu zabaw, a on od takich krzykow cierpi. Nie szkodzi, ze dziecko pcha własnie do dziury w smietniku głowe której pozniej nie zdoła wyjac
-nie moze nas wykorzystac seksualnie poniewaz przed wstapieniem do loza pirzgnęłyśmy ranne pantofle byle gdzie, gestem wprost ordynarnym. Bardzo go to zdeprymowało.

Ze wszystkiego wynika, ze własciwie mezczyzna stanowi uciazliwosc potworna, utrapienie i udreke, wszystko co na u, ciekawe dlaczego.

Co do szefa, jesli jest mezczyzna, probujemy go poderwac. Jesli jest piekna kobieta, walimy glowa w sciane. Potem zajmujemy sie leczeniem silnych zadrapan na czole.

Zostało naukowo dowiedzione, ze kazdy ssak potrzebuje dystansu do drugiego ssaka. Odległosc jest rozna, zaleznie od gatunku, co inego dla szczura, co innego dla tygrysa, co innego dla wieloryba, a co innego dla człowieka. Jesli odległosci brakuje, ssak popada w nerwice, budzi sie w nim agresywnosc i nienawisc do pozostałych osobników własnego gatunku. Zaczyna atakowac. Człowiekowi potrzebne jest mniej wiecej dwa metry. Gdzie my mamy te dwa metry? dzieki pogladom swietej pamieci nieboszczyka pana Gomułki załatwiły nam egzystancje normatywy budowlane, siedem metrow kwadratowych na czlowieka, metr wiecej niz dla rasowej krowy. Dziw, ze nie zaczelismy dawac mleka, aczkolwiek doić się pozwalamy.

= Joanna Chmielewska ''jak wytrzymać z mezczyzna''
Gillian   four letter word
22 lutego 2012 21:51
Jest tak wiele miłości, tak różnych, tak pomieszanych z nienawiścią, niechęcią, obowiązkiem, pogardą, że samo słowo miłość niewiele dziś znaczy.
"Ich habe eine große Zärtlichkeit und Bewunderung für die Erde und keine Spur davon für meine Generation."
Ernest Hemingway

"Das Fohlen.

Es sind noch nicht ganz seine
Glieder. Eher ist es umgekehrt:
Das zerbrechliche Quartett der Beine
hat ein winzig kleines Pferd.

Mit fest aufgestemmten Hufen
kann man eine Weile stehn:
Zusehen, wie die Wolken gehn,
nach des Windes Wehn und Rufen
lauschend seine Ohren drehn.

Einmal werdet ihr es sehn:
pfeilschnell, in gestrecktem Lauf
hügelab und hügelauf,
leichten Hufes wie beim Tanze.
Heute übt es noch das gehen.
Denn das schwerste ist Balance."

Christine Koller

'Mit der Freihet des Windes und der sicheren Erde, so entstanden die ersten Pferde.'

"Das Pferd ist ein Kamerad in der Gefahr, ein Gefährte in der Einsamkeit,
ein verlässlicher Partner - intelligent und loyal bis in den Tod..."

Charles Schreyvogel

'Cosmic mother awaken us in
Thine impartial love for all
Bless us that we be free from
The sway of greed and delusion
Inspire us to build a new world
One in which famine, disease and ignorance
Will be only memories of a dismal past
Creative mother arouse us to know
That we be not lost in the sands
Open our eyes
Creative mother arouse us to know
Inspire us to build a new world
Since forever we've yearned to
Quench what's never fulfilling
Lost endeavors found in a stilled
Mind if we be willing'

Cynic - Sentiment
sei   . let's grow old together & die at the same time .
01 marca 2012 21:40
mój bardzo ulubiony:

- mój jedyny problem polega na tym, że nie umiem być szczęśliwy w żadnym związku, a nie potrafię żyć samotnie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się