Cytaty

trzynastka   In love with the ordinary
08 marca 2013 17:24
co można napisać na kartce dołączonej do prezentu na parapetówkę? 😉
Tak jakby jestem postacią fantastyczną, trochę wyjętą ze słabego thrillera, który zaczyna się zaraz po tych dobrych rodzinnych serialach, przepełnionych absurdem miłości ponad wszystko. Kończę się o północy. Dobre dzieci wtedy już śpią. Modlitwa smakuje inaczej na palcach ciszy i języku który piecze od kłamstw.
Kłamię. Zbyt pięknie. Wiarygodnie. Od tak.
. Godzina szósta. Ciemność. Można by jeszcze pospać. Huk w głowie. To budzik, pierdolony natręt w komórce, dudni jak dobrej firmy młot pneumatyczny. Budzę się, bo co innego.. Zimno odbiera mi chód, mowę i umysł. Zawsze wybudza mnie z gorączki snu.
Parzę wodę na kawę. Dzięki niej wszystko staje się mniej uporczywe. Kawa. Jakiś brązowy proszek w szklanym słoiku. Nasypuję czubatą łyżkę do różowego kubka. Dziesięć po szóstej. Zalewam kawę wrzącą wodą. Dolewam chłodnego mleka z lodówki, byleby nie zrzygać się na samą myśl o jej przeklętym gorzkim jak gówno smaku. Ostrożnie parzę sobie język. To wszystko jest jak requiem. Jak ta chwila, w której żyję. Jedna minuta.
Wpadam do łazienki oświetlonej z jarzeniówki. Wita mnie wróg - lustro. Mówię mu szybkie dzień dobry i widzę jak odpowiada mi nieco zmieszany. Odpowiada mi odbiciem. Blada twarz, lekko zapadnięte policzki i oczodoły, pod powiekami resztki niedomytego makijażu.
Wychodzę pełna nadziei, wkładam na siebie to co przygotowałam wczoraj wieczorem, siadam przed komputerem.
Bawię się w swój elektroniczny świat, wertując ludzi i siebie samą. To chore. Tutaj jesteś tylko numerem, zdjęciem, podpisem. Jesteś niemalże anonimowy. Dochodzi ósma. W tym momencie przypominam sobie co powinnam zrobić, a czego nie zrobiłam. Już za pózno, nie zdążę.za piętnaście. Wychodzę. Szczelnie zamykam swoje życie i dorobek na klucz. stukam mocno obcasami. Jestem niska, to okropne. To jak wrodzona wada. Kwalifikuje Cię tylko do tego, żeby zdjęli Cię z linii produkcyjnej. I tu się kończy twoje obcowanie z ideałem 'bycia'. Dochodzę do szkoły. Jestem jak tykająca bomba zegarowa. Dotknij, a wybuchnę.
ucichlo tak 🙁 a fajnie sie czyta nowe cytaty 😉
slojma   I was born with a silver spoon!
20 marca 2013 07:16
Moje ulubione Marilyn Monroe:

Ka­riera to piękna rzecz, ale nie możesz się do niej przy­tulić w zimną noc
Ko­bieta łat­wiej przyz­na, że nie ma rac­ji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.  -
Le­piej być nie­szczęśliwą sa­mot­nie, niż nie­szczęśliwą z kimś innym.
Mądra dziew­czy­na całuje, ale się nie za­kochu­je, słucha, ale nie wie­rzy, od­chodzi, za­nim zos­ta­nie porzucona.
Pieniądze szczęścia nie dają. Do­piero zakupy.
Zaw­szę dos­taję gorzki ko­niec lizaka
Nie za­leży mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tyl­ko doskonała
Do zgromadzenia dołączył Ernest Groper, nauczyciel fizyki. Był gburowatym, trzeźwo myślącym mężczyzną o sylwetce bomby, wojującym z niechlujstwem myślowym. Przekładając swój obiad z tacy na stół, sprawiał wrażenie, jakby podporządkowywał się prawom ruchu całkowicie dobrowolnie i z upodobaniem, nie dlatego, że musiał być im posłusznym, ale dlatego że uważał je za piekielnie dobre prawa.
Kurt Vonnegut

edit:
i jeszcze takie... Leopold Staff - good stuff 😁
"wolność jest gdy nigdy nie musisz mówić przepraszam."
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 marca 2013 15:54
Jeżeli chcesz, by ludzie pojęli czym są góry
próżny trud opowiadać im o tym.

Setki – ba, tysiące lat
gnuśności w imię budowania cywilizacji zrobiły swoje.
Wygoda rozsiadła się w naszej wyobraźni jak
w starym fotelu i spętawszy nasze nogi i myśli
papciami przyzwyczajeń usypia nas audiowizualną papką.
Tak oto nomad stał się domatorem,
zapomniawszy, że miasta i warownie
budują przede wszystkim ludzkie marzenia.
Cóż może wiedzieć
o cieple domowego ogniska, ten który nie zaznał tęsknoty za nim.

Więc nie opowiadaj ludziom o górach, gdyż obudzą się
więźniami w swoich karcianych domach...

Ci zaś nieliczni, którzy potem odważą się
wyruszyć na górską wspinaczkę,
skazani są na drogę, która nie zna kresu,
bo gdzie kończą się marzenia?
I choć być może nie dojdą do szczytu, to nikt
i nigdy nie odbierze im upojnej radości tego wędrowania,
gdzie każdy krok może być triumfem i walką o życie; i gdzie
wobec potęgi gór prościej odkrywa się siebie,
a przynajmniej to, że większość granic i lęków
to tylko ułomność naszego umysłu,
poza którą zaczyna się wolność.

Ale nie mów o tym ludziom...
wolność jest dla nielicznych.
“Everything interests me, but nothing holds me.”  — Fernando Pessoa

“Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.”

“I’m a mess of unfinished thoughts.” — John Mayer

“It would be too easy to say that I feel invisible. Instead, I feel painfully visible, and entirely ignored.” — David Levithan, Every Day


slw95   żyj i pozwól trwać
02 kwietnia 2013 14:38
"W życiu stale szukamy wytłumaczenia. Marnujemy czas, usiłując się dowiedzieć dlaczego.
Ale czasami nie ma żadnego dlaczego. I jakkolwiek smutno by to brzmiało, do tego właśnie
sprowadza się całe wytłumaczenie."

Fedrico Moccia, Tylko ciebie chcę
" Mogę Cię bardziej znienawidzić, ale nie mogę Cię mniej kochać"
smarcik, super cytat, bardzo o lubię... dokładnie o tym, jak żyje człowiek z pasją.
koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
03 kwietnia 2013 14:10
Z piosenki. Adele - Set fire to the Rain
''Pozwoliłam mojemu sercu upaść. {...} I płynęły mi łzy. Gdyż czułam, że między nami coś umiera. Okryta mrokiem, myślę, że to już koniec''
Dlaczego do damskiego kibla zawsze są kolejki?
Ponieważ kobieta wyrwana ze swojego naturalnego środowiska, jakim jest kuchnia, instynktownie poszukuje pomieszczenia z kafelkami i bieżącą wodą.
Sprawa dosłownie na wczoraj.
Nie wiemy, co wygrawerować na piórze (max 30 znaków) korepetytorce, która poświęciła swój czas i chęci, zupełnie bezinteresownie, pracując z dzieciakiem, który naprawdę potrzebował jej pomocy.
Macie może jakiś pomysł?
Czy zwykłe "Dziękuję za wiarę/wsparcie" - będzie wystarczające?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 kwietnia 2013 20:01
Nad każdym z nas ciąży wyrok losu, lecz nie trzeba od razu biegać z tym do wróżbity. Sądzisz, że chodzę do kucharza, żeby sprawdzić, czy jestem głodny?
~ Arthur Golden, Wyznanie Gejszy.

The thing that is really hard, and really amazing, is giving up on being perfect and beginning the work of becoming yourself.
— Anna Quindlen

"(...) miłość nie jest całkowicie ślepą, ale cierpi na daltonizm."
~ Henryk Sienkiewicz, Rodzina Połanieckiech.

"Z samobójstwem jest jak ze spadochroniarstwem: pierwszy skok jest najlepszy. Powtórka osłabia emocje, recydywa zniechęca."
~Eric-Emmanuel Schmitt, Kiedy byłem dziełem sztuki

"– Nalej sobie więcej herbaty – rzekł z wielką powagą Szarak.
– Jeszcze w ogóle nie piłam – odparła Alicja urażona tą propozycją. – Trudno więc, abym nalała sobie więcej.
– Chciałaś powiedzieć, że trudno, abyś nalała sobie mniej – wtrącił się Kapelusznik. – Przecież znacznie łatwiej jest nalać sobie więcej niż nic.

— Alicja w Krainie Czarów

"– Gdybyś była moją dziewczyną, kochałbym się z tobą w każdym pokoju, na każdym łóżku, na każdym dywanie, na każdym stole...
– Mamy też piękne wczesnoamerykańskie żyrandole."

— ??
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 kwietnia 2013 20:04
''Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć''
Georges Bernanos
"Jeśli szukasz kogoś,
kto cię zaakceptuje
i nada sens twojemu życiu,
to znaczy,
że ty sam nie jesteś w stanie
zaakceptować samego siebie
i dać sobie prawa
do bycia szczęśliwym."
Beata Pawlikowska
smarcik rewelacja  😍 czyje to?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 maja 2013 22:07
'krzyżowanie ci szyków nigdy nie było moim głównym zajęciem, lecz kto nie lubi patrzeć na potknięcia przyjaciół?'
Lord Varys - uwielbiam ten fragment  🥂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 maja 2013 16:17
kiedy widzę porządek, mam wrażenie, że powinnam się zachowywać najlepiej jak potrafię. bałagan to moje środowisko naturalne.
-jesteś niewierzący?
-wierzę mniej więcej w to samo, w co oni wierzą - mówię, wskazując głową w stronę miasta i kościoła św.kolumbana - ale nie wierzę, że można to znaleźć w tamtym budynku.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 maja 2013 19:48
chomcia wybacz, dopiero teraz zauważyłam Twoje pytanie  😉 Jacka Telera, polskiego himalaisty.
Gillian   four letter word
12 maja 2013 00:25
„Wreszcie zrozumiałem, co to znaczy ból. Ból to wcale nie znaczy dostać lanie, aż się mdleje. Ani nie znaczy rozciąć sobie stopę odłamkiem szkła tak, że lekarz musi ją zszywać. Ból zaczyna się dopiero wtedy, kiedy boli nas calutkie serce i zdaje się nam, że zaraz przez to umrzemy, i na dodatek nie możemy nikomu zdradzić naszego sekretu. Ból sprawia, że nie chce nam się ruszać ani ręką, ani nogą ani nawet przekręcić głowy na poduszce.”
- José Mauro de Vasconcelos (z książki Moje drzewko pomarańczowe)
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 maja 2013 16:11
"Chmiel na bezsenność, a sen - na bezmiłość.
Poduszkę z chmielu gdy sobie umościsz,
Zaśnij, bo na cóż życie bez miłości"...

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Pawlikowska-Jasnorzewska jak zwykle trafia w samiuśkie sedno.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
15 maja 2013 07:46
„Bólu niektórych ran nie da się załagodzić, a wszelkie próby tylko go wzmagają”

„Kiedy los nam nie sprzyja, w głębi serca wszyscy jesteśmy egoistami i wszyscy wznosimy te same modły: tylko nie ja, tylko nie ja, jeszcze nie teraz.”

Simon Beckett
"Czego się boisz? Że popełnisz błąd? Że cię wyśmieją? Że ci się nie uda? Ale jakie to ma znaczenie? Naprawdę będziesz uzależniał swoje życie od tego, co sobie pomyślą inni ludzie?"  — Beata Pawlikowska

___________________________________________________________________________________

"Możesz mi robić, co chcesz, tylko nie rań mi serca."  — H. Murakami

___________________________________________________________________________________

"– Jak się czujesz?
– Tak jak wyglądam
– W takim razie zmarłeś wczoraj"
— Ewa Białołęcka

___________________________________________________________________________________

"Boże Święty, dni prze­ciekają mi przez pal­ce, a nie mam się czym pochwalić." — William Wharton

___________________________________________________________________________________

"Wrzucam igłę do morza
przekłuje ci serce
w czasie deszczu."
— Marcin Świetlicki

___________________________________________________________________________________

"Zawsze powtarzam, że nie wierzę w prawdziwą miłość, ale że zostawiam drzwi uchylone, bo nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby ktoś zechciał pewnego dnia udowodnić mi, że się mylę." — J.Asher& C.Nackler "Ty, ja i fejs"

___________________________________________________________________________________

"Kocham Cię.
Ani mi powiedzieć nie wolno tego, ani Tobie wiedzieć."
— K. Przerwa Tetmajer "

___________________________________________________________________________________

"jestem inteligentny
jestem elokwentny
na wszystkie pytania
mam gotową odpowiedź:
nie wiem"
— J. Podsiadło

___________________________________________________________________________________

"Mamo
zimno mi
mój płaszcz jest tylko z papieru
a słowa tak mocno wieją"
— autor nieznany

___________________________________________________________________________________

"Zmęczo­ny ow­czym pędem wyści­gu szczurów wy­bieram własną drogę, nie zważając na szkło na niej leżące i mo­je bo­se stopy." - autor nieznany

___________________________________________________________________________________

"Tęsknota to jest słowo na Ż:
żarzy się, żagwi, żałuje, żebrze.
Tęsknota to jest słowo na B:
boli, blisko, bardzo, beznadziejnie, bez końca.
Tęsknota to jest słowo na T:
Ty."
— Anna Janko, "Pasja według św. Hanki"

___________________________________________________________________________________

"Skoro ty jesteś dziwna i ja jestem dziwny, to się wspaniale składa, razem zadziwmy świat."
— Różycki

___________________________________________________________________________________

"będę mruczał
upiorne kołysanki, świecie zaśnij
wreszcie, zdrętwiej, zemdlej
i nie rań więcej"
— Świetlicki
___________________________________________________________________________________

madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 maja 2013 17:12
„Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest prawdziwe, uzależnia. Być tam, gdzie się nie jest, mieć to, czego się nie posiada, dotykać kogoś, kto nie istnieje. Ten stan ma naturę falującą i sprzeczną w sobie. Jest kwintesencją życia i jest przeciwko życiu. Przenika przez skórę do mięśni i kości, które zaczynają odtąd istnieć boleśnie. Nie boleć. Istnieć boleśnie - to znaczy, że podstawą ich istnienia był ból. Toteż nie ma od takiej tęsknoty ucieczki. Trzeba by było uciec poza własne ciało, a nawet poza siebie. Upijać się? Spać całe tygodnie? Zapamiętywać się w aktywności aż do amoku? Modlić się nieustannie?”

Olga Tokarczuk
"Co po­maga sa­mot­ności? Czy­jaś obec­ność. A zwątpieniu? Po­dana ręka. A co jeśli ktoś zbłądził? Zaufa­nie... Nie można od­rzu­cać tych którzy się za­gubi­li, tych którzy ob­ra­li złą drogę. Nie można przek­reślać ludzi. Nikt nie chce być odrzucony... "
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 czerwca 2013 11:08
“About life:
"It is not complicated unless I make it so. It is not difficult unless I allow it to be. A second is no more than a second, a minute no more than a minute, a day no more than a day. They pass. All things and all time will pass. Don't force or fear, don't control or lose control. Don't fight and don't stop fighting. Embrace and endure. If you embrace, you will endure.”

James Frey
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo,ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, ze nie można jeść pieniędzy"(Greenpeace"😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się