Cytaty

madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lipca 2013 20:45
“It's when I'm standing six feet away from you and not being able to find the words to tell you how much I love you and how much I miss you that I want to just scream to the whole room that I'm still in love with you. It's when I'm sitting alone with the phone in my hand dialing your number and hanging up that I would trade a thousand tomorrows for just one yesterday. Then I could just call you to tell you goodnight. It's when I am really sad about something and need someone to talk to that I realize you're the only one who really knew me at all. It's when I cry myself to sleep at night and it hits me how much I would give to hold you at that very moment. It's when I think about you that I realize no one else in the world is meant for me.”
― James Frey, A Million Little Pieces
" Każda burza się kończy.
Kiedy wszystkie drzewa są wyrwane, a wszystkie domy zniszczone.
Wiatr przycichnie, chmury się rozstąpią.
Deszcz przestanie padać. Niebo nagle się oczyści.
I tylko wtedy... w tę cichą chwilę po burzy dowiadujemy się, kto był wystarczająco silny, by ją przeżyć."
„ I nigdy nie jest łatwiej. Nigdy. I nie ma końca, aż umrzesz. A wtedy jest wszystko jedno. Naucz się z tym żyć. Tak już jest na tym świecie. Szarpiesz się, walczysz, harujesz jak wół a potem umierasz. Naucz się z tym życ.”

„ Bo jeśli ktoś nie ma pojęcia, co jest możliwe w życiu, nie łaknie tego ani za tym nie tęskni”

„ Ale nie ma takiej rzeczy, która by nas przygotowała na najgorsze w życiu. Nic się nie da zrobić, żeby uniknąć wstrząsu czy załagodzić ból”


James Frey "Ostatni Testament"
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 sierpnia 2013 19:35
Miłość rani w taki sposób, że nie pozwala ani żyć, ani umrzeć.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
03 sierpnia 2013 12:29
"W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia." Robin S. Sharma
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 sierpnia 2013 23:41
"Tomorrow never happens. It's all the same fu**ing day."
Janis Joplin
„Często musimy stracić z oczu to, co dla nas najważniejsze, by to coś dostrzec.” - John Irving
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 sierpnia 2013 21:46
Tylko to, co konieczne, jest ciężkie, tylko to, co waży, ma wartość.

Kochać to znaczy wyrzec się siły.

Poczuł nagle wyraźnie, że nie przeżyłby jej śmierci. Położyłby się obok i chciałby umrzeć wraz z nią.

Życie ludzkie dzieje się tylko raz i dlatego nigdy nie będziemy mogli stwierdzić, która z naszych decyzji była słuszna, a która zła, ponieważ w danej sytuacji mogliśmy decydować tylko jeden raz. Nie dano nam żadnego drugiego, trzeciego, czwartego życia, abyśmy mogli porównać konsekwencje różnych decyzji.

Wierność jest pierwszą z cnót; to ona nadaje naszemu życiu jednolitość – w przeciwnym wypadku rozprysnęłoby się na tysiące chwilowych wrażeń jak na tysiąc szklanych odłamków.

To wielka ulga zrozumieć, że jesteś wolny, że nie masz żadnego powołania.

Milan Kundera "Nieznośna lekkość bytu"

madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2013 11:42
post pod postem, ale bardzo mi się spodobało

A kiedy przychodzę na koniec świata,
siadam na jego krawędzi, po czym macham nogami niczym małe dziecko siedzące na ławce w parku.
Następnie podnoszę zasmuconą głowę i wpatruje się w różowe niebo.
Na końcu wyjmuje z kieszeni spodni wszystkie czarne kulki, w których zamknięty jest smutek
i napełniam je różowym powietrzem

Jan Mikołajek
Bardzo optymistyczne.  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 września 2013 11:12
"Zrozumiałem, że gdy się raz odejdzie, nie ma już prawdziwego powrotu".
Sławomir Mrożek
trzynastka   In love with the ordinary
21 września 2013 14:22
Muminki :

- wszystko trzeba odkryć samemu,i również przejść przez to zupełnie samemu.

- A ja siedziałem w swojej zatoce i myślałem, że są tacy nadzwyczajni i wolni, tylko dlatego, że nic nie mówili i tylko wciąż jechali dalej. A oni nie mieli nic do powiedzenia i nie mieli dokąd jechać...(...)
Żeby nigdy nie móc się cieszyć lub rozczarować! Nigdy nikogo nie kochać, nie móc się rozgniewać na tego kogoś, a potem mu przebaczyć. Nie móc spać ani marznąć, nigdy się nie mylić, nie mieć bólów brzucha i potem wyzdrowieć, nie obchodzić urodzin, nie pić piwa i nigdy nie mieć nieczystego sumienia... To wszystko jest straszne!

- Wszyscy zgodnie orzekli, że nigdy nie będą brali ze sobą żadnych map, bo najciekawsze są podróże w nieznane.

- Też bym chciał, żeby ktoś kiedyś tak niecierpliwie na mnie czekał, że z tej wielkiej tęsknoty aż nie mógłby usnąć.

- Mały drań jest o wiele lepszy, bo łatwiej go stłuc.

- Zwinął się w kłębek i zrobił malutki [...] starał się być Paszczakiem, którego wszyscy lubią i starał się być Paszczakiem którego nikt nie lubi. Lecz co z tego, kiedy i tak ciągle był Paszczakiem który wszystko robi najlepiej jak może, ale nic mu naprawdę dobrze nie wychodzi.

- Jak ma się zamknięte oczy straszne rzeczy wydają się jeszcze straszniejsze.

-Nigdy nie jest się naprawdę wolnym, jeśli się kogoś za bardzo podziwia.
No więc... kim jesteś ty?
Tej siły cząstką drobną,
Co zawsze złego chce i zawsze sprawia dobro.

Faust- Goethe
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 października 2013 11:24
Kiedyś nie lubiłam jesieni. Wydawała mi się smutna, ciemna i zimna. Na samą myśl o zbliżającej się jesieni czułam lęk. I w ogóle nie zdawałam sobie sprawy z tego, że to nie jesieni się boję, tylko mojego własnego strachu.

Uświadomiłam to sobie kilka lat temu. Zaczęła się jesień, a ja wyszłam na dwór i pomyślałam:
- Ach, jest tak pięknie!

I wtedy nagle przypomniałam sobie, że kiedyś jesień kojarzyła mi się tylko z brzydotą, a teraz nagle jest taka piękna? A może kiedyś nie było tych śmiejących się słodkich śliwek, kolorowych liści, lśniący bakłażanów, ciepłego słońca i puchatego szalika?...

One były, tylko ja ich nie widziałam!

I na tym polega sekret bycia szczęśliwym człowiekiem. Szczęście nie zależy od tego co jest w twoim życiu, tylko od tego, w jaki sposób na to patrzysz. Co jesteś w stanie zobaczyć, na czym koncentrujesz swoją uwagę i co o tym myślisz.

Beata Pawlikowska
Jesteś stary kiedy te odgłosy, które kiedyś wydawałeś w łóżku wydajesz wstając z niego 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 października 2013 18:18
The clock holds me nowhere. Nowhere. Nowhere. There is nothing else but now and the shifting depth of the night. I sit at a table alone smoking cigarettes and drinking coffee and listening and surviving. I should not be here or anywhere. I should not be breathing or taking space. I should not have been given this moment or anything else. I should not have this opportunity again to live. I do not deserve it or deserve anything yet it is here and I am here and I Have it all of it still. I won't have it again. This moment or this chance they are the same and they are mine if I choose them and I do. I want them. Now and as long as I can have them they are both precious and fleeting and gone in the blink of an eye don't waste them. A moment and an opportunity and a life, all in the unseen tick of a clock holding me nowhere. My heart is beating. The walls are pale and quiet. I am surviving.

If there was a light at the end of the tunnel, I would run to it.

James Frey
"Dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają"

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same." - Phil Bosmans

"Szczęście jest jak motyl; im bardziej go gonisz, tym bardziej ci ucieka, lecz gdy zwrócisz swoją uwagę ku innym rzeczom, przyfrunie i usiądzie łagodnie na twoim ramieniu."
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 października 2013 16:28
"Prawdopodobnie uważa się za ofiarę losu albo outsidera, kogoś, kto z niezrozumiałych powodów jest bez przerwy niesprawiedliwie traktowany lub ma pecha. Dlatego sądzi, że ma prawo faworyzować siebie, zazwyczaj kosztem pojedynczych osób lub całego społeczeństwa, nie ponosząc jakiejkolwiek odpowiedzialności za swoje czyny."  Anders de la Motte - [ geim ]

madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 października 2013 12:31
"Nie ganiaj za ludźmi, bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - ci, którzy pasują do Twojego życia pojawią się sami i zostaną"
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
05 listopada 2013 09:27
,,To , ze sie do ciebie uśmiecham wcale nie oznacza że cię lubię.
Mogę np. wyobrażać sobie, ze stoisz w płomieniach"

- Mała Mi, Muminki

Idealnie wgrane w sytuację w której się w tej chwili znajduję. Tyle, że ja się nie uśmiecham  😀iabeł:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 listopada 2013 18:32
„Nie chcę już więcej kochać, cierpieć, czekać ani wierzyć w rzeczy, których nie potwierdza życie.”
Marek Hłasko
madmaddie, ten z ganianiem za ludźmi piękny. Hłaski też piękny, ale smutny, jak to Hłaski 🙁

'- Czy może pani powiedzieć, skoro już zgodziła się pani, że jednak chodzi o jakąś wojnę, o co tak naprawdę się ona toczy? (…) Pani Payne?
- O normalność, panie McAllister. O prawo do bycia normalnym. O brak konieczności prowadzenia jakichkolwiek walk.'

'Przerażające poczucie niższości, które zamyka drogę do drugiego człowieka'
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 listopada 2013 08:03
"(...) było mi już wszystko jedno, a może byłem nawet dalej: już poza rozpaczą i już poza gniewem. Ludzie nie wiedzą naprawdę, ile obojętności jest w nich i jak bardzo obojętne może się wszystko stać pewnego dnia; i dobrze, że nie wiedzą. "

Hłasko
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 listopada 2013 19:45
"Nigdy nie wyrzekłam się się nadziei, że kiedyś wrócisz do domu - ale przestałam czekać na twój powrót. Człowiek ciężko to znosi, kiedy każdy dzwonek do drzwi albo sygnał telefonu zapierają mu dech w piersiach. W końcu musi dopuścić do siebie myśl, że jego życie podzieliło się na dwie części: przed i po, pomiędzy nimi zaś sterczy wbity twardo klin: strata. Nie krępuje on ruchów - można z nim chodzić, śmiać się, żyć jakby nigdy nic, ale wystarczy przystanąć na chwilę i zgiąć plecy, a w środku poczuje się bardzo wyraźnie ziejącą pustkę."
Jodi Picoult
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
01 grudnia 2013 18:35
"Gdy całuje się ropuchę, nie dostaje się księcia; pozostaje tylko śluz na ustach i przykre wspomnienia."

"Intymność nie jest zdolnością robienia tego - potrafi to muszka owocówka. Intymność to możliwość mówienia o tym - i o wszystkim innym. Od znaczenia seksu do sensu życia."

Laura Schlessinger '10 głupstw, które robią kobiety, aby skomplikować sobie życie"
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 grudnia 2013 13:33
Wymyśliłam to dzisiaj, nie wiem czy jest mądry, piękny itd. ale idealnie pasuje do niektórych sytuacji mojego życia:        "Im więcej myślisz, tym bardziej się boisz."
"Zawsze tak jest. Ten, kogo chcesz mieć, nie chce ciebie, a ten, kogo nie chcesz, chce. To niemal niemożliwe, żeby dwie osoby jednocześnie chciały mieć siebie nawzajem. Zawsze jedno biega za drugim, a kiedy się w końcu znudzi, to drugie często zaczyna się za nim uganiać. To, że dwoje ludzi ugania się za sobą nawzajem, dogania się i spotyka, to cud."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 stycznia 2014 21:15
Wiedzieć, co i jak. Być świadomym celu albo jego braku. Być świadomym sensu lub jego braku. Zdawać sobie sprawę, jak może być. I to powinno wystarczyć.

Gdy kończy się świat, wszelka aktywność staje się chorobą.

Było za wcześnie, żeby pójść do sklepu. Było za wcześnie, żeby żyć, więc tylko chodził od ściany do ściany i umierał.

Olga Tokarczuk
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się