Cytaty

Słowa mówią o nas a emocje mówią za nas ~ Emen
Gillian   four letter word
26 stycznia 2014 07:45
"Są takie noce, przyjacielu, kiedy świat się kończy. Świat odchodzi i zostawia nas z rozszerzonymi źrenicami i bezradnie opuszczonymi rękoma."

"I nazostawiałaś siebie
Nieobecna
wszędzie tam gdzie cię nie ma
jest mi ciebie za dużo "
"Optymista nie zajmuje się szukaniem błędów, stara się do nich nie dopuścić. Optymista nie marnuje czasu na opisywanie ciemności, stara się jak najszybciej zapalić świecę. Optymista jest dalekowzroczny: w czasie zimy myśli o rozkwitających kwiatach." - Pino Pellegrino
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 marca 2014 07:51
"Trudno by mi było funkcjonować, gdybym siebie nie znosiła. Nie mogę też jednak powiedzieć, że moje życie jest fantastyczne, to znaczy, że ja w życiu jestem świetna. Mam mnóstwo wad, ale zamiast skupić się tylko i wyłącznie na doskonaleniu siebie, ciągle narzekam. Komentuję zachowania ludzi i dopuszczam do sytuacji, w której nawiązując do biblijnej przypowieści - ciągle rzucam w innych kamieniami. Pierwsza wyrywam się do rzucania kamieniami, podczas gdy tak naprawdę - dzisiaj doszłam do tego wniosku, robiąc sobie kawę - powinnam jakiś duży głaz cisnąć przede wszystkim w siebie. Ale mimo wszystko lubię siebie."

Kasia Nosowska

"Po raz pierwszy w życiu było mi wiosną tak ciężko i samotnie. Już wolałbym trzy razy z rzędu przeżyć luty."
Haruki Murakami
Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje
Smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.

Julian Tuwim
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2014 22:25
co tu tak cicho? to jeden z moich ulubionych wątków 😉

Prawdziwa miłość jest raną. I tylko tak ją można odnaleźć w sobie, gdy czyjś ból boli człowieka jako jego ból.

Wiesław Myśliwski "Traktat o łuskaniu fasoli"

Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.

Joanne Rowling "Harry Potter i Czara Ognia"

"Jeśli chcesz o czymś zapomnieć, oznacza to, że nie możesz przestać o tym myśleć."

Sylvia Plath


"Miłość jest aktywną siłą w człowieku, siłą, która przebija się przez mury oddzielające człowieka od jego bliźnich, siłą jednoczącą go z innymi; dzięki miłości człowiek przezwycięża uczucie izolacji i osamotnienia, pozostając przy tym sobą, zachowując swoją integralność. W miłości urzeczywistnia się paradoks, że dwie istoty stają się jedną, pozostając mimo to dwiema istotami."

Erich Fromm

"Ślepota przychodzi z czasem, z głupotą trzeba się urodzić."
"Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

"Samotności, jakaś ty przeludniona!"
— Stanisław Jerzy Lec
"Bierne bohaterki są paskudnie irytujące."  W sam raz dla mnie 😎
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 maja 2014 21:51
"Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok.. Dzisiaj powinno zawsze być naszym najwspanialszym dniem."

-- Thomas Dreier

"Gdybym ciągle była taka sama, to bym się chyba załamała. Fakt, że się zmieniam, jest dla mnie dowodem na to, że idę do przodu. Mam bardzo nieskomplikowany cel przed sobą. Chciałabym opuścić ten świat, choćby z nikłym przekonaniem, że nie spartoliłam danej mi szansy. Chciałabym być spokojna na koniec. Na razie nie mogę, bo ciągle coś mi nie styka."

Katarzyna Nosowska
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 maja 2014 21:55
Tak to już jest. Jak nietoperze. Jeśli umiesz latać to rodzisz się ślepy. A jeśli już widzisz - to jesteś zwykłym szczurem w zasyfionej piwnicy

Keret
Kastorkowa   Szałas na hałas
16 maja 2014 20:22
- Jakim jest pan typem mężczyzny?
- Pani typem?
- Potwierdzam.

E.E.Schmitt

"Jeśli kiedykolwiek zamierzasz cieszyć się życiem – teraz jest na to czas – nie jutro, nie za rok.. Dzisiaj powinno zawsze być naszym najwspanialszym dniem."
~Thomas Dreier

"Ta sytuacja nie sprzyjała, abyśmy poczuwali się do jakichkolwiek zobowiązań wobec siebie. Zwłaszcza przy takiej odległości, około sześciu godzin jazdy samochodem, i przy tak rzadkich, okazyjnych jedynie spotkaniach. W każdym razie nigdy o tym nie mówiliśmy. Ani z jej, ani tym bardziej z mojej strony nie padło na ten temat żadne słowo. Prawdopodobnie towarzyszyło nam również, i jej, i mnie, poczcie niepewności, czy każde nasze spotkanie nie jest ostatnie."

Wiesław Myśliwski "Ostatnie rozdanie"

"W jednym zdaniu może się dużo zmieścić.
Może się wszystko zmieścić.
Może się całe życie zmieścić."

Wiesław Myśliwski "Traktat o łuskaniu fasoli"

Ogień przy­biera do­wol­ne kształty. Zmienia wygląd w za­leżności od te­go, kto mu się przygląda. Jeżeli ciebie, gdy pat­rzysz w ogień, ogar­nia uczu­cie spo­koju, to znaczy, że od­bi­ja się w nim twój wewnętrzny spokój.
~ H. Murakami
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
17 maja 2014 13:42
"W ciszy koło czwartej nad ranem słyszałem, jak powoli rosną korzenie samotności"

"Nigdy nie zastanawiałam się jak umrę. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Przecież na razie nie mam nawet pojęcia jak będę żyła."
— H. Murakami

"Małe świństwa mówi się głośno. Wielkie szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się wcale. Kto wie, czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem."
— M. Hałasko

"-Kiszona kapusta! (...) Rzecz to smaczna i zbawienne, taka kapusta. Zimą, gdy brak witain, chroni przed szkorbutem. Jest nadto doskonałym środkiem antydepresyjnym.
-Jak niby?
-Zjadasz garniec kiszonej kapusty, popijasz garncem zsiadłego mleka... i wnet depresja staje się najmniejszym z twoich zmartwień."
— A. Sapkowski

"Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie jaki uczynił, powołując nas na ten świat."
— S. J. Lec
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lipca 2014 21:35
Kiedy mamy marzenia, ale nie próbujemy ich spełnić, życie staje się koszmarem.
D. Aronofsky

Człowiek zbliża się do kresu życia - nie, nie samego życia, lecz czegoś innego: do kresu prawdopodobieństwa, że cokolwiek można w tym życiu zmienić.
J. Barnes

Dano ci życie, które jest tylko opowieścią. Ale to już twoja sprawa, jak ty ją opowiesz i czy umrzesz pełen dni.

M. Hłasko

Aby życie było mądre, najważniejsza jest dobrze pojęta troska, po części o naszą teraźniejszość, po części o naszą przyszłość, tak aby jedno nie było przeszkodą dla drugiego.
A. Schopenhauer

"Są takie noce, przyjacielu, kiedy świat się kończy. Świat odchodzi i zostawia nas z rozszerzonymi źrenicami i bezradnie opuszczonymi rękoma".
H. Poświatowska
desire   Druhu nieoceniony...
09 lipca 2014 13:41
"Wierz mi, to jest najlepszy sposób, żeby ukryć strach. Być taką, hej, do przodu.
Żeby nikt się nie domyślił."
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 sierpnia 2014 19:34
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 września 2014 20:42
co tak cicho?

“Everything in the past has brought us to me sitting here with you now. And if I had any regrets, it would be regretting the journey that brought me to this table. I don’t regret that journey, because I am so happy to be here now. I love the now, it is all we have.”
Ben Kingsley

"Grał w piłkę, jakby układał muzykę do biegu wzdłuż boiska - do zapachu trawy, do ciemniejącej od wilgoci futbolówki, która zawsze spadała mu na nogę jak z nieba. Pływał w plosie, jakby komponował muzykę do pływania w plosie. Zbierał znaczki, jakby pisał muzykę do zbierania znaczków. Czytał wszystko, co mu wpadło w ręce, jakby słyszał śpiew we wszystkim, co zostało napisane. Podnosił w górę kufel piwa, przechylał głowę i pił, jak musieli pijać największi kompozytorzy świata."
Jerzy Pilch
"Sometimes there is no next time, no time-outs, no second chances. Sometimes is now or never."
-Alan Bennett

"Żyć długo-to chce każdy,
być starym- nikt"
Johann Nestroy
Jak kreujesz sytuację tak ona przebiega.
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
04 grudnia 2014 13:48
"Żona powinna być ozdobą, wizytówką męża"
"W oczach zakochanych widzę sens istnienia"
"Jeśli nie udaje ci się za pierwszym razem, to spadochroniarstwo nie jest sportem dla ciebie."
Edit: dubel, telefon nie ogarnia.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich. więcej
Andrzej Sapkowski

W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze. więcej
Carlos Ruiz Zafón
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 stycznia 2015 22:07
"Humaniści nic nie umieją, ale i tak są lepsi od nie-humanistów bo ci nic nie umieją, a dodatkowo nic nie rozumieją". K. Sulej
😀
😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 stycznia 2015 11:46
Na świecie istnieją dwa typy ludzi: Ci, którzy napełniają twoją szklankę i ci, którzy ją opróżniają.  🏇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 stycznia 2015 23:22
ja znów spotykam się z Panem Kuczokiem, przy okazji Gnoju odświeżam Senność.

Słuchaj i zapamiętaj: siedem jest grzechów głównych, a najcięższym z nich
lenistwo. Pod wieloma imionami będzie się ono przed tobą maskować; jako posępnica
albo melancholia będzie występować najłacniej. Nie poddawaj się gnuśności, jak raz cię
dopadnie, nigdy nie odpuści. Noce prześpisz, dnie przeziewasz, trudnościom umykając,
wysiłku unikając, oślepniesz i ogłuchniesz na żywioły wszelkie. Robak roztoczy nad
tobą opiekę. Zamiast radości poczujesz zazdrość wobec wszystkich, którym życie
smakuje. Nie będziesz żył, tylko pleśniał, z pleśnią na ustach dreptał w miejscu, cudzym
pieśniom wrogi.


(...) ludzie tak naprawdę mogą mieszkać tylko w innych ludziach, wie, że depresja to nic innego, jak bezdomność, na depresję cierpią ludzie, którzy nie mają w kim mieszkać (...)

(..)nie ma niczego bardziej przygnębiającego dla człowieka niż przywyknąć do bycia niekochanym, wziąć to za stan naturalny, oczywisty, za regułę, potwierdzaną czasem wyjątkami.

Niekochanym niewiele się przytrafia, ich nieżywe życia porastają pleśnią, ich dusze się duszą.

Gucio był nieuleczalnym melancholikiem; gdyby nie życzliwość i refleks najbliższych, zamiast mierzyć się ze swoim talentem, stałby się zapewne nałogowym samobójcą.
"Zakochałam się w Tobiasie. Ale nie jestem z nim dlatego, że nie mam innych możliwości. Jestem z nim z wyboru, którego ciągle dokonuje: każdego dnia, gdy się kłócimy, gdy sprawiamy sobie zawód. Wybieram go wciąż na nowo, a on wybiera mnie."
"A ci, którzy tańczyli zostali uznani za szaleńców przez tych, którzy nie słyszeli muzyki." - Friedrich Nietzsche  💘
nie wiem czy może być ale fragment piosenki której ostatnio zawzięcie słucham

,,Tomorrow is another day, to turn it all around
I will, stop when I’m ready, I’ll show everyone my cards
But for now I’ll keep on playing
Even when the game gets hard"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się