Cytaty

cytaty z życia, czyli z mojego facebooka, nie tłumaczę, poza paroma, które oryginalnie były po polsku:
Natalia: "I have a bad taste..."

Louie: "Where is my blanket??!!"

Bartek, to his girlfriend: "Good women should be felt, but not heard" (w oryginale "Dobrą kobietę powinno dać się dotknąć, a nie usłyszeć"😉

Sonia: "Democracy is overrated"

Louie, explaining Maths to me: "Maintenant, qu'est-ce que tu peux faire?" , the funny bit is I can't speak French

Tom & Me
Me: If you go to Poland, you'll die from alcohol poisoning.
Tom: At least I'll die happy.

Natalia: "Maybe I feel like having bad sex??!!"

Edyta: "Replace that idiot with chocolate" ("Zamień tego idiotę na czekoladę"😉

Joe: "Girls are strange. Gay guys just fuck anything that doesn't run away"

Joe: "I don't do young children"

Joe: "You mean you can't give people random blow jobs? Of course you can"

At the PHAR2003 practical:
Nick: "Being scared of vas deferens is a very sensible thing in a woman" (vas deferens to nasieniowód)

Probably the most true thing Natalia has ever said (commenting on my status):
"ten opis to tak specjalnie, zeby dac MUU do zrozumienia?? ale ta krowa i tak nie zareaguje..."

Following a kitchen conversation about why men shouldn't wear pink or orange underwear:
Natalia: You know what? You're very controversial.
Joe & Me, at the same time: Me???!!!

Joe: I'm waiting for true love.
Me: Well, I'm apparently waiting to end up an old maid with 10 cats and bring up Bartek's kids.
Joe: You mean all his illegitimate ones with random girls??

Joe: What is a tomato in Polish?
Kapri & Me: pomidor
Joe: Oh, that's the same as Italian, you stole it from them.
Kapri: No, the Italians stole our tomatoes!!!

How every conservation with Joe gets down to one subject:
Me: I'm definitely going to hell, if it exists. Not that I care tho.
Kapri: Yeah, me too.
Joe: We're all going to hell. We've all had premarital sex.

Me: I'm fed up, just wanna know if he cares. (Mam dość, chcę tylko wiedzieć, czy mu zależy"😉
Natalia: Ask him then. ("Zapytaj się go"😉
Me: You know, these words will never go through my throat? ("Wiesz, ze mi to nie przejdzie przez gardło?"
Natalia: You know worse THINGS go through my throat!!! ("Wiesz, że gorsze RZECZY przechodzą mi przez gardło??!!"😉

Natalia (very quietly): Life is without sense (Cicho: Życie jest bez sensu)
Kapri & Me: Stop talking about life without sex (Przestań gadać o życiu bez seksu)
Natalia: I meant without sense, but it's actually without either (Miałam na myśli bez sensu, ale w sumie to jest bez obu)

Another one from the PHAR 2003 practical:
Me: This is weird. It's a spontaneously contracting vas deferens. It can't contract spontanously , can it?
Dickenson: Well, not normally, but it's valentine's day coming up...

Me: I feel like a piece of shit. (Czuję się jak kawał gówna)
Natalia: I am a piece of shit. (Ja jestem kawałem gówna)
Kapri: And Iran just launched its first satellite (A Iran właśnie wystrzelił pierwszego satelitę)

From Edyta's fbook song title note (my lame translation from Polish):
"How is your love life: (Myslovitz) Hunting camels" (Jakie jest Twoje życie miłosne: Myslovitz "polowanie na wielbłądy"😉
"Will you get married: (KSU) Disillusioned " (Czy wyjdziesz za mąż: KSU "Nie miej złudzeń"😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 lutego 2009 11:54
Edyta: "Replace that idiot with chocolate" ("Zamień tego idiotę na czekoladę"😉
na prawde to powiedzialam?  👀 nie pamietam tego, ale to w moim stylu

Czy wyjdziesz za mąż: KSU "Nie miej złudzeń"
poplakalam sie ze smiechu jak zobaczylam wynik quizu  😂
moim ulubionym ostatnio:

"spodobalas mi sie. nie spierdol tego" 😎
o wow, zadebiutowałam w cytatach nawet tutaj... a z tym Iranem nie wiedziałam, że to tak zabrzmiało, ale odpowiednio śmieszne  😜

kilka moich ulubionych:

"Wcześniej, kiedy słyszałam 'O mój boże, to Avril', myślałam 'Skąd oni mnie znają?' Teraz do sprawy podchodzę inaczej: 'Nie myśl - uciekaj.'" - Avril Lavigne

"Ja nie komplikuję spraw. Chłopaki je komplikują. Życie je komplikuje".

"I don't like standard beauty – there is no beauty without strangeness." - Karl Lagerfeld

"Był czas dostawać kamieniami, teraz czas porzucać nimi trochę." - Sonia

Kilka po angielsku:
"Freedom is not just a word, but a way of life"

"Take what U can, give nothing back"

"Who doesn't fight for happiness, confirms that he is not worth this happiness:"

"You want to make god laugh? Tell him your plans for the future"

"Dreams mostly are coming true, but not at the time and not like we wished them."

Some Murphy's Laws 😉
"If a guy has any way of making a mistake, he will."

"Anything that can go wrong will go wrong. If anything just cannot go wrong, it will anyway."

"Any time you put an item in a "safe place", it will never be seen again."

"Just when you think things cannot get any worse, they will."

"Face Your Fears, Live Your Dreams"

"I'll spread my wings and I'll learn how to fly
I'll do what it takes till I'll touch the sky and I'll
Make a wish, take a chance, make a change
And Breakaway
Out of the darkness and into the sun
But I won't forget all the ones that I love
I gotta take a risk, take a chance,
Make a change, and breakaway"

"Prawdziwą sztuką jest między Małym Złem i Wielkim Złem wybrać to Zło, które nam potem na dobre wyjdzie."

"tonight, tonight, it's on tonight
I don't want your boring life
And I don't want your 9 to 5
Or anyone to tell me how to live my life"

Najprawdziwsza życiowa prawda:
"The best years of our lives
Aren't as easy as they seem
But one day we'll look back
And then we'll have to laugh
They used to call us names
Now they want our autographs"
Ostatni będą pierwszymi. Zawsze. Dlatego też świetlana przyszłość przede mną :P

"What you gonna do, what you gonna say
When we're standing on top and do it our way?"

"Would you be laughing out loud
If I played to my own crowd?
Try!
Go ahead and TRY"

oraz coś, co sobie powtarzam za każdym razem kiedy stwierdzam, że nic nie ma prawa się udać:

"Bardzo się emocjonowałam oglądając ich. Marzyłam sobie 'Pewnego dnia ja też to zrobię. Pewnego dnia się tam znajdę'". - Avril o nagrodach Video Music Awards

mam mnóstwo cytatów gdzieś pozapisywanych, musze tylko płytki sobie znaleźć... i w wolnej chwili obejrzę "teraz albo nigdy" i Wam wypiszę te wspaniałe cytaty... Mojej ulubionej Julii w szczególności 😉
"Wole łagodne swiatlo szarych dni, niz gwaltowne kontrasty slonca"...jakos wpadl mi w oko😉
No to jak wszyscy, to wszyscy 😉

"Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych."

"By żyć, wystarczy marzyć"

"Ucz się od dnia wczorajszego, żyj dniem dzisiejszym, a jutro napełniaj marzeniami"

"Strzeż się więc tarczą największą w tej próbie, niedowierzanie- nawet samej sobie" - "Hamlet" Szekspir

"Miej mnie za jaki chcesz instrument: przedąć, rozstroić mię potrafisz, ale zagrać na mnie ? Nigdy!" - "Hamlet" Szekspir

"Nie bierz tych wybuchów za ogień, więcej w nich światła niż ciepła a i to światło gaśnie w oka mgnieniu" - "Hamlet" Szekspir

"Może świat jest pełen wariatów, ale kto wariat- ten szczęśliwy!"

"Chcesz coś od życia ?! To zabierz to!"

"Ciesz się z tego co jest... a o czym jeszcze nie wiesz"

Requiem dla słońca :
Achmed: Myślę, że firbloldzcy żołnierze nie potrzebują twoich śpiewów. A kto Tobie zaśpiewa, kiedy będziesz ranna ?!
Rapsodia: Ty Achmedzie.

"I kiedy czegoś gorąco pragniesz to cały wrzechświat sprzyja twojemu pragnieniu"
"Czasu mamy mnóstwo, tylko tego zagospodarowanego"

"Życie jest snem" fragment dramatu Celedrona- Czym całe życie jest ? Szaleństwem ? Czym życie ? Iluzji tłem ? Snem cieniów, nicości dnem. Cóż szczęście może dać nietrwałe skoro snem życie jest całe i nawet sny, są tylko snem!

"What you really value is what you miss, not what you have"

"Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić to jest to możliwe"

"K: Boję się pomysłów własnego umysłu - ja też"

"Ja nie płaczę, mnie się tylko oczy pocą" - Nel

"Zwyczajne życie jest nudne"- Tereska

z filmu Król Artur:
- Przyszedłeś błagać o litość ?
- Przyszedłem przyjrzeć się twojej twarzy. Chcę ją zapamiętać, by odnaleźć Cię na polu walki
...
- Wreszcie człowiek, którego warto zabić

"Film jest najwspanialsza elektroniczną zabawką, jaką ludzkość kiedykolwiek dostała" Orson Welles

"Działaj, zamiast żyć marzeniami!"

"Z żadnym materiałem nie obchodzimy się tak lekceważąco jak z czasem" K.Adamecki

"Różnica pomiędzy Człowiekiem a Aniołem jest jasna. Anioł jest głównie w środku, a człowiek jest głównie z wierzchu" - "Halo, pan Bóg ? Tu Anna"

"Nigdy naprawdę nie przegrasz, dopóki nie przestaniesz próbować"

"Sukces wydaje się być w dużej mierze kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują"

"Jestem jak rzep. Będę się trzymał" Szekspir

A na koniec wiersz, który jest cały sam w sobie dla mnie cytatem:
Anna Świrszczyńska "Odwaga"

Nie będę niewolnicą żadnej miłości.
Nikomu
nie oddam celu swojego życia
swego prawa do nieustającego rośnięcia
aż po ostatni oddech.

Spętana ciemnym instynktem macierzyństwa
spragniona czułości jak astmatyk powietrza,
z jakim mozołem buduję w sobie,
swój piękny człowieczy egoizm,
zastrzeżony od wieków
dla mężczyzny

Przeciw mnie
są wszystkie cywilizacje świata,
wszystkie święte księgi ludzkości
pisane przez mistycznych aniołów
wymownym piórem błyskawicy
Dziesięciu Mahometów
w dziesięciu omszałych językach
grozi mi potępieniem
na ziemi i w wiecznym niebie

Przeciw mnie
Jest moje własne serce
Tresowane przez tysiąclecia
W okrutnej cnocie ofiary.

😉 jest tego więcej, a niektóre pokrywały się z tymi, które już wypisaliście 😉 świetny pomysł z tymi cytatami 😀
przeczytałam pierwszy cytat i od razu wiedziałam kto pisze bez patrzenia na nick  😉 😁

widziałaś że zaistniałaś parę postów wyżej w cytatach ode mnie? :P
'' Każdy napotkany człowiek, czegoś sie boi, coś kocha i coś stracił. ''

'' to nie kwestia szczęścia!
to kwestia zacięcia!! ''


Amber: Cześć Greg. Mówię ci Greg bo teraz jesteśmy równi jeśli chodzi o status społeczny.
Dr House: A ja mówię ci Bezwzględna Suka, quod erat demonstrandum. A łaciny używam, bo nie próbuję ukrywać jaki ze mnie dupek.

Dr Foreman: Chłopak właśnie pisał sprawdzian z matematyki kiedy nagle pojawiły się mdłości i dezorientacja.
Dr House: Właśnie tak matma działa na ludzi.



To, co się liczy dla nas, nie musi się liczyć dla innych, nawet jeżeli jesteśmy sobie bliscy. Inni niekoniecznie kochają to, co my, czy nienawidzą to, co my. Nasza prawda bywa dla nich kłamstwem.
                                                                                                Jonathan Carroll


''Bo nie jest tak, że dzisiaj chcesz jutro masz
Więc dużo pracy tu nic nie ma za darmo...''

"Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć."

"fantazje  sa po to, żeby marzyć o czymś, czego nie możemy mieć. Nie wszystkie trzeba realizować. Niektóre warto zatrzymać tylko dla siebie..."

''niektórych rzeczy po prostu nie da sie ogarnąc..''

''Czego nie można dostac, wydaje sie lepsze, niż to co się ma ''

''nie rezygnuj nigdy z celu, tylko dlatego że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie... ''  😉

i cytat mojej koleżanki : ''Życie na trzeźwo jest ku*wa nie do przyjęcia ''  😀
"Częste mycie skraca życie. Skóra się ściera i człowiek umiera" 😉

z brytyjskiego Vogue - przepisałam sobie i dałam na ściane, bo bardzo mi się spodobały:
"Gdybym nie był projektantem mody byłbym...
... pełnoetatową zawodniczką jeździectwa, choć byłabym też szczęśliwa jako stajenna - Luella Bartley (Luella)
... gwiazdą rocka! - Giambattista Valli (Giambattista Valli)
... dziwnie zainteresowany rysowaniem ciuchów, nie wiedząc nigdy dlaczego i bardzo, bardzo nieszczęśliwy - Viktor Horsting (Viktor & Rolf)"

"Jeśli czegoś naprawdę chcesz - osiągniesz to! Trzeba tylko wierzyć w siebie i ciężko pracować."
Edytka- tak powiedziałaś  🙂 I zastąpiłam go czekoladą ostatecznie.
Kapri, proszę bardzo, debiut jak najbardziej udany. A z Iranem zabrzmiało właśnie tak, dlatego było śmieszne  😉
Wiedzieć [wiele o kobietach] to nikt nie wie, ani Freud, ani one same, ale to jest jak elektryczność, nie trzeba wiedzieć, jak działa, żeby cię kopnęło.
' Trzeba coś stracic, by coś docenic, żeby odzyskac, trzeba się zmienic. '
Koleżanka:  "Szkoda czasu - z facetami trzeba prosto, bo oni sami  sa skomplikowani jak konstrukcja grabii".
dempsey   fiat voluntas Tua
08 lutego 2009 14:47
mój brat (w sytuacjach gdy zdarza sie coś zupełnie niespodziewanego/nieprawdopodobnego):
"A to przypadek! Zupełnie jak z moją maturą!"  😁
Koleżanka:  "Szkoda czasu - z facetami trzeba prosto, bo oni sami  sa skomplikowani jak konstrukcja grabii".

u nas sie mowi , prości jak budowa cepa 😉 mam podobne zdanie do twojej kolezanki 😉
A tak - "budowa cepa" też jest powszechne 😉 Jak walnęła tekstem o grabiach, to mi nasunęło się raczej wiosło bądź łyżka... 😉
busch   Mad god's blessing.
08 lutego 2009 22:43
-Nie żyje.
Się pochyliło się nad ciałem doktora Tesli, przyciskając interferograf do oka. Światło- światło- światło- światło- światło- światło- światło.
-Nie żyje, panno Christine, ale może żyje.
Zachichotała cokolwiek histerycznie.
-Żeście się dobrali!
Zerknęło się na nią podejrzliwie.
-Co panna ma na myśli?
-For the love of God, niech go pan ratuje!
(...)
Pamiętając przypadek Unala Fessara nie uwierzyło się pannie na słowo. Okular interferografu posłużył za trumienne lusterko, przysunęło się go do warg doktora. Nie pojawił się na szkle żaden znak oddechu. Nie żyje.
-Zdarzało mu się to wcześniej?
-Co?
-Umrzeć.
-Jak pan może żartować!
-Noo, oboje sobie żartujemy. "Niech pan go ratuje!" Powstań, Łazarzu!
-Sam pan przecież powiedział: nie żyje, ale może żyje.
Postukało się w zamyśleniu o podbródek metalową tuleją.
-Nie zamarzł, jeśli rozumie panna, co mam na myśli. Ale to samo może o sobie powiedzieć kilka miljardów innych trupów spoza Kraju Lutych. To znaczy- się uśmiechnęło się pod wąsem- trupy nie mówią, ale-
"Faceci są z Marsa. Tylko D. jest z Jwoisza...on jest inny"
Cudny temat.. Że też wcześniej tu nie zajrzałam..

Większość moich ulubionych już się pojawiła ale coś od siebie dorzucę:

"Cnota z okazją razem noc przespały. Cnoty nie było kiedy rano wstały" 😉

Amor vincit omnia - Miłość zwycięża wszystko

Si vis amari, ama - Jeśli chcesz byc kochanym, kochaj

In vino veritas - W winie prawda - Platon

Piekło nie zna wściekłości takiej jak miłość w nienawiść zmieniona,
i nie zna furii takiej, jak kobieta wzgardzona. (William Congreve)

Z GG kumpeli:

Od aniołka mam skrzydełka lecz charakter od diabełka

Chciałabym iść do nieba, ale w piekle tylu znajomych

busch   Mad god's blessing.
08 lutego 2009 23:48
Dostrzega się bowiem jakąś nieprzyzwoitość w samym istnieniu ciała- nawet nie tyle w jego obnażeniu, co w ujawnieniu, iż ciało się posiada, w przyznaniu się do cielesności. Gdyby to nie bolało, gdyby się od tego nie umierało, gdyby to było możliwem- czy otwieralimyśmy się przed najbliższymi również tak: rozcinając skórę, rozwierając zapraszająco żebra, rozpinając mięśnie, rozsznurowując tętnice, wystawiając na światło dzienne i wzrok kochanka wstydliwe zmarszczki i krągłości wątroby i jelit, nierówności kręgów, prostackie krzywizny miednicy, by na koniec nieśmiało odsłonić bijące, nagie serce? Byłaby to najwyższa i najtrudniejsza forma szczerości ciała.


ten i poprzedni cytat z książki "Lód" Jacka Dukaja
oglądnęłam parę filmów przez weekend, oto efekty:

"-you're mad!
- And thank goodness for that because if i wasn't this'd probably never work!
(...)
- And that was without even a single drop of rum!"
(Piraci z Karaibów 3)

"- How soon we can have the ship ready to pursue?
(spada maszt podcięty wcześniej kulą armatnią, wystrzeloną przez Jacka Sparrowa)
- Do you think he plans it all out, or just makes it up as he goes along?"
(Piraci z Karaibów 3)

"-This is madness!!
- This is politics 😉 "
(Piraci z Karaibów 3)

"- No cause is lost if there is but one fool left to fight for it"
(Piraci z Karaibów 3)

"Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko"
(Chłopaki nie płaczą)

"Jeśli o ciebie chodzi, to nie wróżę żadnej rewelacji. Kaczka to najwięcej co może z ciebie byc!"
(Chłopaki nie płaczą - mocno przewidujący cytat :P)

"Droga koleżanko! Taka pobłażliwość w stosunku do studentów jest niedopuszczalna! Gotowi pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich!" - mój absolutnie najulubieńszy z "Chłopaki nie płaczą" 😉

Mądrość jeździecka:
Nie ma potrzeby trzymać się kurczowo kolanami. Na koniu trzyma cię grawitacja. No i cóż, ta sama grawitacja cię z tego konia zdejmuje!

"-But they aren't the best world players!
- I'm not looking for the best players. I'm looking for the right ones!"
(Miracle)

"There's absolutely no point in being negative about the things you just can't change"
(Confessions of the teenage drama queen)

"Nothing can rain on my parade"
(Confessions of the teenage drama queen)

Ten mnie rozwala zawsze  😁
"-I'm getting really scared being here all alone!
- We're not alone! We're with an adult!
- Aside from the fact that he isn't actually with us, he isn't actually an adult. He's a Rock Star!"
(Confessions of the teenage drama queen)

"When you're happy the whole world is New York. And dreams are really important. Some day, when you're not even looking, they'll find you"
(Confessions of the teenage drama queen)
jak dla mnie mistrzostwem świata jest (z czyjejś stopki): "czasami po prostu trzeba się ogarnąć."
Kilka cytatów z Pratchetta 😍 (czytuję w oryginale, ale wstawiam z neta po polsku)

"Przysłowie mówi, że wszystkie drogi prowadzą do Ankh-Morpork, największego z miast Dysku.
W każdym razie przysłowie mówi, że istnieje takie przysłowie, które mówi, że wszystkie drogi prowadzą do Ankh-Morpork.
To nieprawda. Wszystkie drogi prowadzą z Ankh-Morpork, ale czasami ludzie podążają nimi w niewłaściwym kierunku. " Moving pictures

"Bogom nie przeszkadzają ateiści, pod warunkiem że są to ateiści gorący, głębocy, żarliwi (...). Ateiści, którzy całe życie nie wierzą, całe życie nienawidzą bogów za to, że ci nie istnieją. Taki ateizm jest niczym skała. To prawie wiara... " Small Gods

"Kiedy najmniejsze, co mogą ci zrobić, to wszystko, wtedy najgorsze, co mogą zrobić, nagle przestaje budzić grozę. " Small Gods

"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek. " Equal Rites

"Jeśli wykluczy się niemożliwe, to, co pozostanie, choćby całkiem nieprawdopodobne, musi być prawdą" Guards Guards!"

"Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany. " Interesting times"

"Były to owce – prawdopodobnie najgłupsze zwierzęta we wszechświecie, może z wyjątkiem kaczek." Small Gods 😂

"Kiedy jest się bogiem, kłopot polega na tym, że nie ma się do kogo modlić. " Small Gods"

😁 😍
- ''Cześć jestem Marcin, a Ty?''
: ''a ja nie  🙂 ''
to ja Wam jeszcze przepiszę moje ściany... postaram się z tłumaczeniem, aczkolwiek że są punkty nieprzetłumaczalne, to te zostawie w spokoju.
Aha, ale jeśli ktoś ma problemy z angielskim to napiszcie po prostu to będziemy tłumaczyc  :kwiatek:

Irlandzkie mądrości i powiedzenia:
1. Obyś żył tak długo, jak chcesz i nigdy nie chciał tak długo, jak żyjesz
2. Kiedy będziesz zjeżdżał po poręczy życia, obyś robił to drzazgom z włosem (nie wiem jak to inaczej przetłumaczyć, może ktos przełoży z polskiego na nasze? oryginał "As you slide down the bannisters of life may the splinters never point the wrong way"😉
3. Obyś był w niebie pół godziny przed tym jak diabeł dowie się, że nie żyjesz.
4. Nie złość się o starzenie się (w sensie lat). Wielu nie ma tego przywileju.  ("Do not resent growing old, many are denied the privilege"😉
5. Padnij na kolana i dziękuj panu, że jesteś na nogach [metaforycznie] ("Get on your knees and thank the Lord you're on your feet"😉
6. Tańcz tak, jakby nikt nie patrzył
7. Mów prawdę - jest mniej do pamiętania.
8. Pamiętaj - bez deszczu nie ma tęczy.

Instrukcje na życie
1. Weź pod uwagę, że wielka miłość i wielkie osiągnięcia niosą ze sobą wielkie ryzyko.
2. Kiedy tracisz (przegrywasz), nie trać lekcji ("When you lose, don't lose the lesson"😉
3. Podążaj za 3 "R" (przynajmniej po angielsku są to 3 "R", bo na polski jest to kompletnie nieprzetłumaczalne w ten sposób)
            Szacunek dla siebie
            Szacunek dla innych
            Odpowiedzialność za swoje czyny
("Follow the 3 Rs: respect for self, respect for others and responsibility for all your actions"😉
(teraz mój ulubiony)
4. Pamiętaj, że czasami nie dostawanie tego, czego chcesz jest niesamowitym fartem.
5. Naucz się zasad, żebyś wiedział jak je łamać.
6. Nie pozwól by mała kłótnia zniszczyla wielką przyjaźń.
7. Kiedy zdasz sobie sprawę, że popełniłeś błąd, podejmij kroki by go naprawić
8. Każdego dnia spędź trochę czasu samemu
9. Bądź otwarty na zmiany, ale nie rezygnuj ze swoich wartości
10. Pamiętaj, że cisza jest czasami najlepszą odpowiedzią (ja się jeszcze tego nie nauczyłam, jestem w trakcie)
11. Przeżyj swoje życie dobrze. Kiedy później się zestarzejesz i spojrzysz wstecz, będziesz mógł się nim cieszyć po raz drugi.
12. Kochająca atmosfera w domu jest fundamentem twojego życia
13. Kiedy kłócisz się z tymi, których kochasz, zajmuj się tylko bieżącą sprawą. Nie wyciągaj przeszłości.
14. Dziel się mądrością - to sposób by osiągnąć nieśmiertelność.
15. Traktuj naturę dobrze (nie wiem jak ewentualnie inaczej można przetłumaczyć "Be gentle with Earth". sens został taki sam.)
16. Raz do roku pojedź gdzieś, gdzie jeszcze nigdy nie byłeś.
17. Pamiętaj, że najlepszy związek to taki, w którym miłość jednego do drugiego przekracza potrzebę bycia ze sobą.
18. Oceniaj sukces po tym, co musiałeś poświęcić, żeby go osiągnąć
19. Do miłości i gotowania podchodź beztrosko i z fantazją
Dalai Lama"

poza tym jest jeszcze jedna taka piosenka Simple Plan, która zawsze, za każdym razem kiedy jej słucham - niezależnie od humoru - wywraca mi wszystko "w środku" do góry nogami i działa na mnie jak kubeł zimnej wody na głowę, chociaż czasami muszę się zmuszać zeby jej posłuchać, szczególnie jak ryczę że "nic mi się nie udaje i wszystko nie ma sensu" (no człowiekiem tylko jestem, kazdy miewa chwile słabości...). Nie wiem czy na innych ten tekst też tak działa, ale na mnie strasznie pozytywnie, bo w jednej chwili się potrafię zebrać do kupy i zabrać do roboty 😉
Napiszę wam tłumaczenie, bo tekst można znaleźć gdzie bądź w sieci 😉 piosenka When I'm Gone, czyli "kiedy odejdę"

Rozglądam się wokół
Ale wszystko co widzę
To ludzie zmierzający donikąd
oczekujący współczucia

Czuję się jakbym szedł z prądem
Spisanego przeznaczenia
Gdzie się podziała inspiracja?
Jeśli życie nie poczeka
To widocznie to zależy ode mnie

I nie zamierzamy zmarnować ani sekundy więcej w tym mieście
I nigdy nie wrócimy, bo wzywa nas świat
Zostawimy przeszłość w przeszłości
Pora znaleźć przyszłość
Jeśli cierpienie lubi towarzystwo
To cóż, zatęsknisz za mną, kiedy odejdę.

Zwlekanie
myśli biegają w kółko w mojej głowie
Podczas gdy ty siedzisz i kontemplujesz
Zraniony i zostawiony by umrzeć
Życie to coś co się dzieje, kiedy jesteś zajęty swoimi wymówkami
Kolejny dzień, kolejne nieszczęście
Ale mi się to nie przydarzy

I nie zamierzamy zmarnować ani sekundy więcej w tym mieście
I nigdy nie wrócimy, bo wzywa nas świat
Zostawimy przeszłość w przeszłości
Pora znaleźć przyszłość
Jeśli cierpienie lubi towarzystwo
To cóż, zatęsknisz za mną, kiedy odejdę.

Nie spojrzę wstecz
Kiedy już powiem "żegnaj"
I zostawię tą dziurę za sobą
Wezmę dzisiaj to, co moje
Bo każdy zmarnowany dzień jest tak naprawdę zmarnowaną szansą
Obudzisz się żałując
Bo życie nie poczeka
Więc pewnie to zależy od ciebie!


I nie zamierzamy zmarnować ani sekundy więcej w tym mieście
I nigdy nie wrócimy, bo wzywa nas świat
Zostawimy przeszłość w przeszłości
Pora znaleźć przyszłość
Jeśli cierpienie lubi towarzystwo
To cóż, zatęsknisz za mną, kiedy odejdę.



Kawałek pogrubiony zawsze stawia mnie w sekundę na nogi, nie ma dalszego się mazania i jest robota, bo w końcu nie chcę potem całe życie żałować... szczególnie jeśli to zależy ode mnie 😉
piosenka muzycznie może nie powala (no dobrze, muzycznie na pewno nie powala), ale kocham Simple Plan za teksty które piszą  😅 😅
"Wszyscy rzygali... tylko Pele wymiotował"
Tekst z JOB'a ... rozwala mnie  😁
  ''jesteś nudny..''
- ''brudny?''
  ''nie 🙄 nudny.. ''
- ''Aa...  🤔  ''

😁

"Wszyscy rzygali... tylko Pele wymiotował"
Tekst z JOB'a ... rozwala mnie  😁

to mnie rozwaliło  😁 😁 dobre  😀 🤣
Antoine de Saint-Exupéry — Mały Książę

"dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu,,

"Człowiek naraża się na łzy, gdy raz pozwoli się oswoić,,

-Co to znaczy "oswajać"?
-To znaczy "tworzyć więzi"

"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to co oswoiłeś,,

,,Mowa jest źródłem nieporozumień"

,,Jeśli mnie oswoisz, ty będziesz dla mnie jedyny na świecie i ja będę dla ciebie jedyny na świecie"


"Nawet w obliczu śmierci przyjemna jest świadomość posiadania przyjaciela"

''Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym. Zresztą też i nie okresowym. Szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość, że wprost trudno ją znieść. Znika równie szybko jak się pojawia. I nie ma go, dopóki nie nadejdzie znowu, by sprawić, że człowiek uzna życie za najwspanialszy dar  ''
przeczytałam genialną książkę  🙇 🙇  🙇 zaraz wam z pół przepiszę  😂

wszystkie cytaty pochodzą z książki "Gdybyś mnie teraz zobaczył" autorstwa Cecelii Ahern (ta sama która napisała PS. Kocham Cię) w przekładzie Joanny Grabarek.

"Co byśmy zrobili, gdybyśmy mogli cofnąć czas?
Wszystko to, czego nie zrobiliśmy za pierwszym razem."

"Posiadacie zdolność postrzegania (...), ale ponieważ istoty ludzkie wykorzystują tylko 10% swojego mózgu, nie potrafią uwierzyć, ile jeszcze tkwi w nim możliwości"

"Jest  tyle pięknych rzeczy, które można dostrzec, jeżeli tylko umie się patrzeć. Życie jest rodzajem obrazu. Bardzo dziwnego, abstrakcyjnego obrazu. Można spojrzeć na niego, zobaczyć jedynie chaos i resztę życia spędzić w przekonaniu, że jest właśnie takie. Jeżeli jednak uważnie się przyjrzycie temu obrazowi, skoncentrujecie się i uruchomicie wyobraźnię, życie może stać się czymś więcej. Obraz może przekształcić się w morze, niebo, ludzi, budynki, motyla na kwiatku - we wszystko oprócz tego chaosu, który mieliście przed oczyma."

"Opal nigdy nie nakazywała ludziom, żeby się uciszyli przed rozpoczęciem zebrania. Zaczynała po prostu cicho mówić, wiedząc, że w swoim czasie pozostali zakończą rozmowy i uspokoją się. Zawsze powiadała, że ludziom potrzebny jest czas. Jeżeli dostaną go wystarczająco dużo, potrafią poradzić sobie sami z większością spraw."

"Czy wszystko było w porządku? Poruszyła filiżanką, omywając kawą jej brzegi. Brązowy płyn uderzył w porcelanowe ścianki, rozpryskując się niczym morze na klifach Slea Head. Pomyślała o tym i doszła do wniosku, że słyszała to pytanie ładnych parę lat temu. Stwierdziła, że zapewne jej odpowiedź powinna brzmieć "nie". Nic nie było w porządku.
Była zmęczona wtulaniem się w poduszki, sięganiem po koc, kiedy pragnęła ciepła, i przeżywaniem romantycznych chwil wyłącznie w snach. Nużyło ją oczekiwanie na koniec każdego dnia, żeby mogła obudzić się następnego poranka, z nadzieją, że ten dzień będzie lepszy, milszy, lżejszy, chociaż nigdy nie był."

"Nie rozumiała go. Postanowiła nie owijać sprawy w bawełnę.
- Ivan, nie rozumiem jednej rzeczy - nabrała powietrza w płuca.
- A powinnaś. Nigdy nie daj się złapać na tym, że czegoś nie rozumiesz."

"-To interesujące - pochylił się ku niej. - Dzieci uczą się więcej i szybciej niż dorośli. Wiesz dlaczego?
Elizabeth wiedziała, że jest doskonałe naukowe wyjaśnienie tego zagadnienia, ale potrząsnęła przecząco głową.
- Ponieważ mają otwarty umysł. Chcą się uczyć, chcą wiedzieć - potrząsnął głową ze smutkiem. - Dorośli uważają, że zjedli wszystkie rozumy. Dorastają i zapominają. Zamiast otworzyć umysły, rozwijać się, wybierają, w co wierzyć a w co nie. A tego przecież nie można wybrać: albo się wierzy albo nie. Dlatego właśnie dorośli uczą się wolniej, bo są bardziej cyniczni, tracą wiarę i chcą wiedzieć tylko to, co będzie im pomagało przeżyć dzień po dniu. Nie są zainteresowani niczym więcej. Rzecz w tym, Elizabeth... - wyszeptał głośno, z rozszerzonymi, błyszczącymi z podniecenia oczami. Elizabeth poczuła gęsią skórkę, zupełnie jakby za chwilę miała usłyszeć największy sekret życia. Pochyliła głowę w stronę Ivana. - Rzecz w tym, że to właśnie to więcej stanowi o życiu.
- Czyni życie jakim? - spytała szeptem.
- Po prostu je czyni - uśmiechnął się.
Elizabeth przełknęła gulę w gardle.
- I to wszystko?
- Co masz na myśli, mówiąc "i to wszystko"? - uśmiechnął się Ivan. - Co więcej możemy dostać niż życie? Czego więcej możesz pragnąć niż życia? To dar. Życie jest wszystkim, a człowiek nie żyje pełnią życia, jeżeli nie wierzy.
- Wierzy w co?
Ivan wywrócił oczami.
- Och, Elizabeth, sama potrafisz to wydedukować."

"- Zaczekam tutaj - powtórzyła zdecydowanym tonem. Włączyła radio i rozparła się wygodnie w fotelu na dowód, że nigdzie się nie wybiera. - Uważam, ze to idiotyczne nabijać mu głowę tymi kłamstwami - rzuciła gniewnie do Ivana, kiedy Luke wygramolił się z samochodu. - A co mu powiesz, kiedy żadne z jego życzeń się nie spełni?
- Skąd wiesz, że się nie spełni?
- Bo kieruję się zdrowym rozsądkiem. Tobie najwyraźniej go brakuje.
- Masz rację, nie słucham głosu rozsądku. Nie chcę wierzyć w to, w co pozostali. Mam swoje własne myśli i opinie, które nie zostały mi wbite do głowy lub wyczytane w książkach. Ja uczę się z doświadczeń. Ty boisz się doświadczyć czegokolwiek i dlatego zawsze będziesz skazana wyłącznie na swój zdrowy rozsądek. Nic więcej."

"- Czy dla ciebie istnieje coś takiego jak marzenia, Ivan? Czy  niektóre rzeczy nie mogą pozostać tylko i wyłącznie w głowie? - Elizabeth wydawało się, że ten mężczyzna mógł spełnić wszystkie marzenia. No, prawie wszystkie. Spojrzała w jego błękitne oczy i poczuła, jak serce wali jej w piersi.
Ivan spojrzał w dół i podszedł nieco bliżej. Wyglądał bardzo poważnie, starzej niż zazwyczaj, zupełnie jakby w ciągu ostatnich kilku sekund zobaczył i nauczył się czegoś nowego. Dotknął delikatnie dłonią jej policzka i przysunął głowę bliżej.
- Nie - wyszeptał (...). - Wszystko musi się spełnić."

"- W zasadzie to Elizabeth też nosi jakby strój roboczy. Zawsze ubiera się na czarno, w takie same kostiumy, jej makijaż jest maską, włosy zawsze ma spięte w ciasny kok. Nic w niej nie jest wolne, swobodne. Pracuje cały czas i traktuje to tak poważnie. - Spojrzałem wstrząśnięty na Opal, ponieważ zdałem sobie z czegoś sprawę. - Dokładnie jak ja, Opal.
Opal milczała.
- A ja przez cały ten czas mówiłem o niej araizdun.
Opal roześmiała się lekko.
- Chciałem ją nauczyć radości, zabawy, jak zmienić wygląd, ubranie, przestać nosić maskę, odmienić jej życie, żeby odnalazła szczęście. Jak mogę tego dokonać, skoro jestem dokładnie taki sam jak ona?"

"-Dwadzieścia lat? - spytałem zaskoczony.
- Tyle czasu zajęło dotarcie gwiazdy na miejsce. - Oskar otworzył słoik i wyciągnął z niego Jinny Joe dziwacznym przyrządem. - W końcu jeśli weźmiemy pod uwagę miliony lat świetlnych odległości, dwadzieścia lat to całkiem szybko."

"Wiesz, że im bardziej człowiek usiłuje uprościć różne rzeczy, tym bardziej je komplikuje. Tworzy reguły, buduje mury, odpycha od siebie ludzi, okłamuje samego siebie i ignoruje prawdziwe uczucia. To z pewnością nie jest upraszaczanie"

"To tylko dowodzi, że nieważne jak bardzo człowiek się stara owinąć kokonem bezpieczeństwa, życie zawsze go dopadnie."

"Kiedy przemówiła, jej głos rozbrzmiał pewnością i przekonaniem.
- Do diabła z wami wszystkimi! Właśnie, że wierzę!!!"


pisać Wam więcej? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się