Cytaty

D: ''przestań myśleć ch**em, rusz raz głową '' 😁

'Nie ryzykując jesteś nikim, ryzykując jesteś wolny.'

''Nie ufaj choć chcesz dać mu cały świat..''
potrzebuje POMOCY

czy znacie jakies cytaty, motta o rodzenstwie?? potrzebuje na gwalt...
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
04 marca 2009 19:29
"Zaletą starszej siostry jest to, że nie trzeba niczego tłumaczyć."
busch   Mad god's blessing.
04 marca 2009 21:45
mary- o rodzeństwie nic nie mam, czy cytaty o przyjaźni też cię interesują?
a o przyjazni wsrod rodzenstwa 😉? generalnie do pracy potrzebuje rodzenstwo, ale o przyjazni tez mi sie zawsze przydaja! 🙂

freska dzieki 🙂
''w dupie byłeś gówno widziałeś''
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
05 marca 2009 18:22
mała poprawka poprzedniego cytatu:
"Wielką zaletą przyjaźni z siostrą jest to, że nie trzeba niczego tłumaczyć."

"Czasem do szczęścia wystarczy tylko czyjaś obecność, na przykład siostry." Christina Rosetti

"Boże daj mi pogodę ducha, abym godził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym  zmieniał to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafił odróżnić jedno od drugiego." Kurt Vonnegut

"Niektórzy mężczyźni są jak pęcherze na rękach. Pojawiają się wtedy, kiedy robota jest już skończona"

"Nie jesteśmy stworzeni do robienia wielkich rzeczy, a jedynie małych, za to z wielką miłością." Matka Teresa

"Moim zdaniem jeśli kobieta przed ukończeniem 24 roku życia nie spotkała jeszcze tego jedynego, to jest na najlepszej drodze do szczęścia." Deborah Kerr

"Miłość siostrzana ze wszystkich uczuć jest najbardziej abstrakcyjna. Matka natura nie domaga się  od niej owocu miłości." Ugo Betti

"Mówi się, że dobre żony mają dobrych mężów. Analogicznie można powiedzieć, ze dobrzy bracia mają dobre siostry." Samuel Johnson

"Nie ma przyjaźni bez zrozumienia" Woodrow Wilson

"O trwałej przyjaźni mówimy wówczas, gdy przyjaciela szanują się nawzajem i nie oczekują od siebie niczego." Cyril Connolly

"Czasem brak jednej osoby powoduje, że tracimy radość życia." Lamaritine

"Krytyka jest domeną rodziców, domeną siostry jest zabieganie o względy starszego rodzeństwa." Mary Lamb

"Człowiek przemierza świat w poszukiwaniu szczęścia, a znajduje je po powrocie do domu." George Moore

"Nie poznasz kobiety dopóki nie dostaniesz od niej listu." Ada Leverson

"Kobiety muszą sie nauczyć, że nikt nie odda im władzy, muszą ją po prostu same sobie wziąć." Roseanne Barr

"Poślubienie mężczyzny jest jak kupowanie czegoś, co podziwiasz długo w oknie wystawowym, z miłością przynosisz do domu, a po jakimś czasie stwierdzasz, że tak naprawdę do niczego nie pasuje." Jean Kerr

"Od urodzin do 18 roku życia dziewczyna potrzebuje dobrych rodziców, od 18 do 35 atrakcyjnego wyglądu, od 35 do 55 ciekawej osobowości, a od 55 roku życia forsy." Sophie Tucker

"Jedno dziecko czyni z ciebie rodzica, dwójka sędziego." David Frost

"Bracia zawsze krytykują i naśmiewają się z narzeczonego, który chce im ukraść siostrę. Colette

"Prace domowe to te czynności wykonywane przez kobietę, które pozostają niezauważone, chyba żeby ich nie wykonała." Evan Esar

"Gdyby mężczyźni robili zakupy, nazwali by to badaniem rynku." Cynthia Nelms

"Gdy mężczyzna zabiera głos, wszyscy najpierw go słuchają, potem patrzą. Gdy kobieta zabiera głos, wszyscy najpierw patrzą, a dopiero wtedy, gdy podoba im sie to co widzą, zaczynają słuchać." Pauline Frederick

"Idealny mężczyzna to taki, który wie jak zarabiac pieniądze, ale nie ma pojęcia jak je wydawać."

busch   Mad god's blessing.
05 marca 2009 20:21
Mery takie są:
"Prawdziwą rozmową między przyjaciółmi jest milczenie. Oni nie muszą nic mówić, żeby się zrozumieć" Margaret Lee Runbeck

"Kim jest przyjaciel? Powiem ci.
Przyjaciel jest osobą,
przy której masz śmiałość być sobą." Frank Crane

"Miał rację pewien Francuz zauważając:
>>Jakże słodka jest samotność!<<
Ale chciałbym mieć przyjaciela,
któremu mógłbym to powiedzieć!" William Cowper

"Najwspanialsze jest to, że w obecności starych przyjaciół możemy sobie pozwolić na głupie zachowanie" Ralph Waldo Emerson

"Przyjaciel jest tą osobą, którą przyjemnie jest ci zobaczyć w drzwiach, kiedy całą twarz masz w pryszczach, straszny katar i gorączkę. Możesz mówić: >>Lepiej nie wchodź<<, ale masz nadzieję, że powie: >>Nonsens. Wracaj do łóżka. Nastawię wodę na herbatę<<" Pam Brown

"Przyjaciele są wspaniałą wymówką, aby rzucić wszystko i biec im na spotkanie" Charlotte Gray

jest tego mnóstwo, wrzuciłam tylko malutką część  😉
-Moje marzenia są mokre od łez...
-A moje już dawno zatoneły...


Przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej nad ranem i powiedzieć:
- Jestem w więzieniu w Meksyku.
A on odpowiada:
- Nie przejmuj się, zaraz tam będę.
Religia jest dla ludzi którzy boją się piekła. Miłość jest dla ludzi którzy już tam byli.
Szybujący Jastrząb, wódz plemienia Lakota.
dzieki Busch!
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2009 14:21
Poświatowskiej nie może tu zabraknąć:

"Najtrudniej widzieć słońce, wierzyć w słońce i nie czuć ciepła"

"więc jesteś jesteś jesteś
daj niech sprawdzę
niech cię dotknę raz jeszcze dłonią i ustami
niech w oczy spojrzę chociaż najmniej wierzę
oślepłym ze zdumienia oczom"

Uciekaj przed wiecznością
w krótką miłość
w dwoje ramion
w jedno serce

"i każdy oddech
który na mrozie krzepnie
przypomina ze jestes,
ze znow odszedles ode mnie..."

nie rzuca się kobiet
bo płaczą
w rogu wszechświata zzwinięte
gwiazdom chłodnego
blasku zazdroszczą

'Szeptem modlę sie do uśpionego nieba o zwykły chleb miłości.'

"Jeśli wieczność jest chwilą pomiędzy moim sercem pustym a moim sercem wezbranym z miłości, nigdy nie będzie czasu, w którym nie kochałabym Ciebie"

(...)nie próbuj zatrzymać w dłoni wątłych skrzydeł motyla
choćby nawet usiadł Ci na sukni(...)
pozwól mu wytchnąć chwilę i pożegnaj uśmiechem...

"zamknięta w łupinie drewna
jestem cudownie wolna
nie kocham nikogo
i niczego"

obiecywałam niebo
ale to nieprawda
bo ja cię w piekło powiodę
w czerwień - ból

pół setki bogów na obłoku klaskało w ręce, gdy szła.

zawszę kiedy chcę żyć krzyczę gdy życie odchodzi ode mnie.

'ach, cóż za ciężar przeklęty
kochać cię z taką siłą!'


Bischa   TAFC Polska :)
11 marca 2009 14:32
Mój ulubiony :

"Śmiech jest dla duszy tym , czym tlen dla płuc" Louis de Funes

Tak więc śmiejmy się  😅  🏇 😂
Seksta   brumby drover !
11 marca 2009 19:51
freska89 cytat z malej ksiazeczki "dla siostry"...? 😉
''Kobiece zgadywanie jest o wiele dokładniejsze niż męska pewność.  ''  👍
''Nieważne jak grasz, ważne że wygrywasz''
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
12 marca 2009 21:45
Seksta tak dokładnie...
przed Wami nic się nie da ukryć  😵
Lov   all my life is changin' every day.
13 marca 2009 17:21
Nie wiem czyje, znalazłam na kartce starej:
"Dał jej 6 róż, w tym jedną sztuczną i powiedział,
że przestanie ją kochać dopiero wtedy, kiedy ostatnia uschnie"
''Niby człowiek nie jest sam, bo ma przyjaciół, bliskich sobie ludzi, ale co z tego skoro w środku odczuwa cholerną pustkę, strach i uczucie, że już to kiedyś było?''
Nie wiem czyje, znalazłam na kartce starej:
"Dał jej 6 róż, w tym jedną sztuczną i powiedział,
że przestanie ją kochać dopiero wtedy, kiedy ostatnia uschnie"


ale sliczne!!
Lov   all my life is changin' every day.
14 marca 2009 19:08
mery, wiem 😁 może warto podrzucić taki pomysł? 😁
''Rodzice są jak nietoperze...nie dowidzi, nie dosłyszy, a wszystkiego się czepia''

''Nadchodzi jednak taki moment, kiedy trzeba zrozumieć, że nic nie trwa wiecznie''
''Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia.''
Z GG koleżanki..

"Zatrudnię aniołka na pełen etat i diabełka na nocną zmianę"  😉
też z gg
'...To co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości....'



"Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, aby spełniać swoje marzenia. I starają się robić to jak najlepiej".

— Paulo Coelho

"Przyjaźń nie potępia w chwilach trudnych, nie odpowiada zimnym rozumowaniem: gdybyś postąpił w ten czy tamten sposób... Otwiera szeroko ramiona i mówi: nie pragnę wiedzieć, nie oceniam, tutaj jest serce, gdzie możesz spocząć"
— Malwida von Meysenbug

    Szczęście nie jest przecież stanem wiecznym. Zresztą też i nie okresowym. Szczęście to po prostu taki skurcz serca, którego doznaje się czasami, kiedy człowieka przepełnia taka radość, że wprost trudno ją znieść. Znika równie szybko jak się pojawia. I nie ma go, dopóki nie nadejdzie znowu, by sprawić, że człowiek uzna życie za najwspanialszy dar.

— Margit Sandemo

Piekne..  😉
Dworcika   Fantasmagoria
16 marca 2009 21:51
"Oczywiście nie widzi w tej młodej dziewczynie pięknego demona, ani spotwarzonego ptaka, ale kobietę, która poprzedziła Ewę w historii początku. Ledwie stworzona, odleciała. Uległy, pobożny, chaotyczny Adam zawiódł. Od tego momentu nie przestawała odradzać się w sercach Śmiertelnych."

Arsan Emmanuelle
[...] nigdy nie dostrzegamy skarbów, które mamy przed oczyma. A wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie nie wierzą w skarby.
-Paulo Coelho

I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.
-Paulo Coelho

[...] bo gdy kochamy, zawsze pragniemy być lepsi, niż jesteśmy.
-Paulo Coelho

Lękamy się utracić to, co już posiadamy
-Paulo Coelho

Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z drugimi.
-Jonathan Carroll

„W życiu najczęstsze są dwie sytuacje: albo coś spieprzyłeś, albo ktoś kazał ci spieprzać”
-Jonathan Carroll

Gdy uszkodzeniu ulega coś, na czym nam zależy, nie możemy oderwać oczu - ani myśli - od szczeliny, pęknięcia, rany. Pierwsza głęboka rysa na nowym samochodzie, pierwsze kłamstwo, na którym łapiemy nowego kochanka [...]. Wiedzieliśmy, że to się kiedyś stanie, ale łudziliśmy się nadzieją, że może jednak nie. Czasem te uszkodzenia można naprawić. Ale nawet wtedy rzeczy nie odzyskają dawnego blasku czy proporcji. Nigdy.
-Jonathan Carroll

Ludzie tłoczą się w ekspresach, ale zapomnieli już, czego szukają.
-Antoine de Saint-Exupéry

Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
-Władysław Grzeszczyk

Najtrudniej pozbyć się straconych złudzeń.
-W.Grzeszczyk

Dobre dłużej się pamięta, ale złe - łatwiej się przypomina.
-W.Grzeszczyk
Bischa   TAFC Polska :)
19 marca 2009 18:56
''Rodzice są jak nietoperze...nie dowidzi, nie dosłyszy, a wszystkiego się czepia''


Moja mama ma taką ksywę w rodzinie  🤣 Nadała jej ja jej siostra , bo nie widzi a wszystkiego się czepia  🤣
Dworcika   Fantasmagoria
19 marca 2009 20:03
"Maski przeto nie zatajają prawdziwie naszej natury [...] w sensie, który by sugerował, że możemy się tych masek pozbyć.
Nie możemy, a owa natura wytęskniona też już nie istnieje. Maska przyrosła do twarzy."

(Leszek Kołakowski - Mini wykłady o maxi sprawach)

    Miałem świadomość, że przeżywam coś niezapomnianego - jedną z tych magicznych chwil, które jesteśmy w stanie zrozumieć dopiero wtedy, gdy już miną.
— Paulo Coelho

    Miłość jest dziką siłą. Kiedy próbujemy ją okiełznać, pożera nas. Kiedy próbujemy ją uwięzić, czyni z nas niewolników. Kiedy próbujemy ją zrozumieć miesza nam w głowach.
— Paulo Coelho

    Świadomość śmierci pobudza do życia.
— Paulo Coelho



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się