Cytaty

asior   -nothing but eventing-
28 grudnia 2008 22:14
Nie znalazlam takiego watku na forum. Mysle, ze bedzie ciekawie, bo niektorzy z nas znaja ciekawe, smieszne albo kontrowersyjne cytaty. Niekoniecznie trzeba podawac autora, bo czasem wypadaja z glowy.

"Jesli pies to najlepszy przyjaciel czlowieka...to pies ma problem."  😁
cieciorka   kocioł bałkański
28 grudnia 2008 22:31
nie lubię takich nic niewnoszących tematów, ale tym razem sama się dorzucę, bo chodzi mi pogłowie powiedzonko z rodziny:
"ten się śmieje ostatni, kto wolniej kojarzy" 😉
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
28 grudnia 2008 22:34
kilka moich ulubionych

"tutaj codziennie uczę się,że nie ma uczuć,jest tylko hajs,seks..."
moj opis obecny

"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej"

"Różnica między grzesznikiem a świętym polega na tym, że święty ma zwykle ciekawą przyszłość, grzesznik zaś przeszłość"

"Doświadczenie to naz"wa, którą każdy nadaje swoim błędom"

"Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. "

"Zepsuta kobieta należy do tego rodzaju istot, których mężczyźni nigdy nie mają dosyć"

"Jaki dzień w moim życiu był najpiękniejszy? To nie był dzień, to była noc"

"Świat jest mały, ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku. "

"Łatwiej obronić swoją cnotę przed mężczyznami, niż swoją opinię przed kobietami"

"Szczęście – ani dobrobyt, ani przyjemność, ani żądza, ani zadowolenie, ani radość, ale trochę tego wszystkiego naraz"

"Kobiety z reguły starają się sprawić, by mężczyzna się zmienił; przerobiony zaś przestaje im się podobać. "

"Najpiękniejsze kobiety mają najmniejsze szanse zdobycia wartościowego mężczyzny"

"Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie."

"Lepiej być nieszczęśliwą samotnie, niż nieszczęśliwą z kimś innym."

"Lepiej złamcie mi serce niż nos"

"Pieniądze szczęścia nie dają – dopiero zakupy."

"Wszystko, co dobre, jest albo tuczące, albo niemoralne. "

reszta innym razem
Averis   Czarny charakter
28 grudnia 2008 22:43
Lec, Lec, Lec i jeszcze raz Lec- ten człowiek jest moim cytatowym guru  🙇

'Ludzie byli dawniej bliżsi sobie. Musieli. Broń nie niosła daleko.'
'Nie zgadzam się z matematyką. Uważam, że suma zer daje groźną liczbę.'
'Budujcie mosty od człowieka do człowieka, oczywiście zwodzone.'
'Gdyby jeszcze kozła ofiarnego można było doić!'
'Optymizm i pesymizm różnią się jedynie w dacie końca świata.'
I moje ulubione  😁
'Anonim jest tylko wtedy dopuszczalny, gdy piszący go rzeczywiście jest nikim.'


No i jeszcze niezawodny W. Allen
'Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać'
'Moje życie jest żałosne. Ostatni raz byłem w kobiecie zwiedzając Statuę Wolności.'
''Dla ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją'
'To nie tak, że boję się umrzeć. Po prostu nie chciałbym być w pobliżu, kiedy to się stanie.'
'Nie mam ambicji osiągnięcia nieśmiertelności poprzez swoje filmy. Wolałbym ją osiągnąć nie umierając.'

I to by było na tyle póki co  👀
Gillian   four letter word
28 grudnia 2008 22:58
"Jeśli do ludzia tuli się ludź to ludź do ludzia musi coś czuć" 😀
busch   Mad god's blessing.
29 grudnia 2008 01:24
Ja zbieram fragmenty z książek tak samo, jak inni zbierają znaczki. Mam już 1,5 80 kartkowych zeszytów z samymi cytatami  😍 .

Tutaj dwa fragmenty z absolutnie świetnej, genialnej i ogólnie rzecz biorąc zajebiaszczej książki pod zacnym tytułem "Inne pieśni" autorstwa Jacka Dukaja. Nie wiem, czy są ciekawe, śmieszne albo kontrowersyjne- mnie zwyczajnie urzekły.

Pierwszy:
"Czarnoksiężnik krążył dookoła miasta niczym wilk wokół ognia, dzień w dzień, noc w noc, samotna sylwetka na pustym polu, regularny niczym czarna gwiazda, zegar słoneczny klęski. Z każdą godziną zapadaliśmy się głębiej w jego anthos. Nie wiem, czy taką już ma koronę, czy też dla nas wybrał akurat tę morfę, w każdym razie to, ku czemu zmierzał keros Kolenicy, Forma docelowa... Przyciągała nas nicość, pustka, bezruch, martwota, cisza i doskonały porządek śmierci. Czy miałeś kiedyś takie poczucie- jak bardzo nienaturalne, dziwne i przerażające jest to, że w ogóle żyjesz, że oddychasz, poruszasz się, mówisz, jak wydalasz, co za absurdy, co za perwersje, ohyda ciepłego ciała, ślina, krew, żółć, krąży to w środku, obraca się w miękkich organach, przecież nie ma prawa, przecież nie powinno, przyłóż dłoń do piersi, co to jest, co tam bije, na bogów, tego nie można wytrzymać, zgroza i obrzydzenie, wyrwij, zniszcz, zatrzymaj, wróć do ziemi. Przeżuwał nas."

"No i oczywiście wspomnienie ostatnie, gdy już wszedł do miasta. Teraz sądzę, że istotnie szukał mnie. Znał mnie przecież, to znaczy- powiedzieli mu, kto tu dowodzi. Bo to- zrozum- to jest jedyne zwycięstwo kratistosów: nie przez zniszczenie, wyczerpanie, ucieczkę wroga, lecz przez jego dobrowolny hołd. Na ile jakikolwiek nasz czyn na tym świecie można nazwać dobrowolnym. To jest ich tryumf.
Wszedł sam, to się zgadza z legendą, on zawsze wchodzi pierwszy, bierze w posiadanie. Nie jestem pewien, czy ja to poczułem i wystąpiłem mu naprzeciwko, czy też on znalazł mnie na tej ulicy. Południe, upał,  żadnych cieni. Ujrzałem go wyłaniającego się zza zakrętu, był pieszo, w lewej dłoni nahajka, uderzał nią rytmicznie o udo. Krok za krokiem, powoli, to był spacer victora, a każde miejsce, przez które przeszedł, każdy dom, który minął, każda rzecz, na którą spojrzał- naprawdę zdawało mi się, że widzę tę płynącą przez keros zmarszczkę morfy- każda rzecz była odtąd bardziej jak Czarnoksiężnik. Zastał mnie na ziemi i podczas gdy on ku mnie szedł, ja próbowałem podźwignąć się na nogi. Dawno już nic nie jadłem, jedzenie było nie do pomyślenia, najchętniej zostałbym na czworakach, na kolanach, z głową w pyle, ucałować mu stopy, gdy się zbliży, to należało uczynić, to było naturalne, ku temu wszystko zmierzało- spróbuj zrozumieć, chociaż to tylko słowa- gdy uniosłem wzrok, przesłaniał pół nieba, to jest olbrzym, przerósł rodzaj ludzki, nie sięgamy mu ramienia, piersi, on jest ponad, my jesteśmy pod, ziemia, pył, brud, na kolanach, na kolanach- spróbuj zrozumieć- nic nie musiał mówić, stanął nade mną, nahajka o udo, tuk-tuk, coś tam bełkotałem, chyba jęczałem błagalnie, ślina na brodzie, głowa zwieszona, ale nadal się podnoszę, noga, ręka, podpierając się i drżąc, a on stoi, czeka, czułem jego zapach, coś jak te migdały z ust samobójców, a może zapach jego korony. Spróbuj zrozumieć, ja sam nie rozumiem- wstałem, uniosłem wzrok, wpółoślepiony, spojrzałem mu w oczy, niebieskie źrenice, opalona skóra, uśmiechał się pod wąsem, co miał oznaczać ten uśmiech, śni mi się do dzisiaj, uśmiech tryumfującego kratistosa. Czy ty to rozumiesz? Wyrzekłby słowo, a wyrwałbym sobie serce, by go zadowolić.
Splunąłem mu w twarz."

GENIALNIOZA  😍
Łączy nas
farbiarnia wschodów i zachodów słońca
szlifiernia magii słów i ognia.

Dzieli nas na zawsze.

Znalazlam na stronie  z cytatami, nie pamietam czyje, ale jakos tak strasznie mi sie spodobalo🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
29 grudnia 2008 09:37
Ooo, to będzie chyba mój ulubiony wątek 😀 😀

"Ufam tylko dwóm osobom. Jedną jestem ja, drugą nie jesteś Ty." W. Allen chyba?

"Znamy się na tyle, na ile nas sprawdzono." W. Szymborska

"Jestem pijana. Od piwa tylko trochę. Najbardziej od wspomnień."

"Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez Ciebie." J.L. Wiśniewski "Samotność w sieci"

"Wiele jest zbrodni naświecie, lecz największą jest zabić miłość." chyba też Wiśniewski

"Przeplatam Cię przez place jak włos. Długi, gruby, blond." moja utalentowana koleżanka :P

"Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu." A. Sapkowski

"Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem." (Edytka miała to kiedyś w podpisie, kocham ten cytat 🙂 ) A. Sapkowski

"Nawet myśleć o tej chwili nie warto, przecież sam się nazwałeś mym cieniem. Niech zostanie niesprawdzoną już kartą, co by było, gdybyś odszedł ode mnie."

"Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało wielkie sprawy głupią miłością." K.K. Baczyński

"Mam gdzieś, czy jesteś zielony, czy niebieski jak marchewka."

"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

"Zazdrość rodzi się zawsze z miłością, ale nie zawsze z nią umiera."

"Ze wszystkich rzeczy wiecznych miłość trwa najkrócej." Samotność w sieci
Ej, chyba z kilka miesięcy szukam pewnego cytatu i nie mogę go nigdzie znaleźć 🤔wirek:
Chodzi o cytat Witkacego ( malarz) związanego z prawdziwym artystą. Możecie mi pomóc? 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
29 grudnia 2008 09:59
Janek?

"Artysta, prawdziwy artysta, a nie przeintelektualizowany młynek mielący automatycznie wszystkie możliwe wariacje i perturbacje, nie powinien bać się cierpienia."

To?
Niestety nie. Albo Witkacy, albo jego ojciec 🤔wirek:  🤣 Jakoś tak się zaczynało, albo podobnie "Prawdziwy artysta..." 😉
"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

Skąd to  jest?     
Scottie   Cicha obserwatorka
29 grudnia 2008 10:30
Nie mam pojęcia, już bardzo dawno temu znalazłam to gdzieś w sieci.
asior   -nothing but eventing-
29 grudnia 2008 10:51
I niech ktos mi powie, ze ten watek nic nie wnosi  😁

Arma - tez spodobal mi sie ten cytat. Bo rzeczywiscie tak jest.
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
29 grudnia 2008 10:54
juz lubie ten watek 😀

uwielbiam Paulo Coelho 😜 😍

– Dlaczego mam zatem słuchać serca?
– Bo nie uciszysz go nigdy. I nawet gdybyś udawał, że nie słyszysz, o czym mówi, nadal będzie biło w twojej piersi i nie przestanie powtarzać tego, co myśli o życiu i o świecie.

i jeszcze:
Nadzieja ma skrzydła, przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów, która nigdy nie ustaje, a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury.
/ Emily Dickinson
Gillian   four letter word
29 grudnia 2008 10:59
Miłość jest odpowiedzią, ale kiedy czekasz na odpowiedż, seks zadaje całkiem interesujące pytania.

Tak kochamy marzenia, że boimy się je realizować.

Podrzuć własne marzenia swoim wrogom, może zginą przy ich realizacji.

Prawdziwa miłość otwiera ramiona, a zamyka oczy.

Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.

Tak, kocham cię. Bardziej niż wczoraj i mniej niż jutro.

"Koniec miłości nie daje o sobie zapomnieć. Nawiedza snami. Nawiedza ciszą. nawiedzani przez upiory, stajemy się jak one. Życie odpływa. Słabnie tętno. Nic cię nie rusza. Niektórzy to aprobują i twierdzą, że to leczy. To wcale nie leczy. Martwe ciało nie czuje bólu."

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca"

Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.

i tak mogę do jutra, mam pół regału zeszytów z cytatami zbieranymi od lat.

Na deser coś co mnie rozwala na łopatki...

Prosiaczek wspiął się na paluszkach i szepnął:
- Puchatku...
- Co Prosiaczku?
- Nic - rzekł Prosiaczek, biorąc Puchatka za łapkę - chciałem się tylko
upewnić, czy jesteś

Asior bo właśnie ja go znam tylko nie mogę sobie przypomnieć za cholerę skąd.
Przepraszam, że wam przerwę, ale ja dorzucę nieco trywialności i mądrości ludowych  (którymi zdaje się kierować w życiu, serio ):

- (na murze ośrodka dla obłąkanych) "Bóg wybacza, Widzew nigdy!"
- (na tkz. garażach na Targówku) "Adidas - oficjalny sponsor złodziei "
- (przekazane w imię lepszego życia od facetów mojego życia) "Nie wygrasz z facetem w sikaniu na odległość..."
- (i ta sama myśl, a inne środowisko) "Nie kop się z koniem!"
- (z jednej z ulubionych książek, absolutnie moje ulubione) "IQ świata jest stałe: im więcej ludzi, tym więcej idiotów"
- (z pierwszej pracy) "Nigdy nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!"
- (i z któregoś Przekroju, pozytywne) "Co ma wisieć - z tego słynie - że daleko nie odpłynie!"

Pzdr  😎
Gillian   four letter word
29 grudnia 2008 11:15
Kłapouszkowe! :
Bo Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy

Jeżeli sądzisz, że wytwarzany w błocie wyglądasz jak mała ciemna chmurka, mylisz się. Wyglądasz tak jak ty, tylko brudniejszy

Kiedy zawołasz do króliczej norki: "Hej, jest tam kto?", a glos z wnętrza odpowie: "Nie!", to znaczy chyba, że nie jesteś mile widziany.

i nieco Alicji w krainie czarów 😉
"To ogromnie trudno zmusic jedno słowo by tyle znaczyło..."

– Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść? – mówiła dalej.
– To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot Dziwak.
– Właściwie wszystko mi jedno.
– W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz.
– Chciałabym tylko dostać się dokądś – dodała Alicja w formie wyjaśnienia.
– Ach, na pewno tam się dostaniesz, jeśli tylko będziesz szła dość długo.

boski Johnathan Carroll
Żeby przetrwać, musisz nauczyć się żyć bez niczego.Pierwszy umiera optymizm, po nim miłość, na końcu nadzieja. Mimo to musisz trwać. Jeślibyś zapytał, po co, odrzekłabym, że nawet bez tych fundamentalnych wspaniałych rzeczy, bez tej gorejącej krwi w arteriach, zostaje w życiu, w jednym dniu, dostatecznie wiele, by uczynić je cennym, ważnym, pasjonującym. Jak mam bez Ciebie żyć? Umieszczam Cię w muzeum mego serca, które często zwiedzam, sycąc Tobą zmysły aż do bólu, zanim na noc zamkna podwoje.."

mniej znany Remarque - "Czas życia i czas śmierci":

"A jesli płaczę, nie zwracaj na to uwagi. To nie ja, tylko coś we mnie, co pragnie sie wydostać. Nieraz nie pozostaje człowiekowi nic prócz łez."

i nie wiem skąd:
"to kim się staję żyjąc obok ciebie, świadczy o twojej miłości..."

"Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu. Umiera się nie dlatego by przestać żyć, lecz po to by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie."

"Panie mój, uczyń mnie z kamienia, chcę z kamienia znowu być i pozwól mi spróbować jeszcze raz..."

"Aby coś uzyskać, należy w zamian poświęcić coś o tej samej wartości - to zasada równoważnej wymiany..."

J. Winterson, moja bogini - "Zapisane na ciele"
"Nikt nie może nakazac miłości ustawowo. Nie można jej rozkazywac ani pochlebstwami namówic do służby. Miłośc należy do siebie samej, głucha na błagania i niewzruszona wobec przemocy. Miłości nie można negocjowac."

'Prawda jest taka, że miłośc taranuje Ci życie niczym kra lodowa i wtedy toniesz, nawet jeśli masz serce skonstruowane jak Titanic."
Gillian   four letter word
29 grudnia 2008 11:19
[quote author=Scottie link=topic=1035.msg132279#msg132279 date=1230543476]
"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

Skąd to   jest?      
[/quote]

Gabriel García Márquez

edit!

ten Pan ma zresztą kilka innych fajnych tekstów:

Kiedy kobieta postanawia przespać się z jakimś mężczyzną, nie ma takiego parkanu, którego by nie przeskoczyła, fortecy, której by nie zdobyła, ani jakiejkolwiek normy moralnej, której nie byłaby gotowa złamać: i nie ma takiego Boga, który by ją powstrzymał.

W życiu publicznym trzeba nauczyć się panować nad strachem, w życiu małżeńskim trzeba nauczyć się panować nad wstrętem.

Być może Bóg chciał, abyś poznała wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaka jesteś kiedy przebywam z tobą.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło. --> tak, to też jego!

Nie ważne czy wierzysz w Boga, ważne czy Bóg nadal wierzy w ciebie

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutna, ponieważ nigdy nie wiesz kto może się zakochać w twoim uśmiechu --> bardzo znane, prawda?

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 grudnia 2008 11:29
Ojej, kolejny pożeracz czasu - rewelacyjny temat!!!!

Jessy, świetne!

"Chciałem zmieniać świat. Doszedłem jednak do wniosku, że mogę jedynie zmieniać samego siebie" A. Huxley

"Nie sztuka powiedzieć" Jestem!" Trzeba jeszcze być" Lec

"Moralność upada dziś na coraz wygodniejsze posłanie" Lec

"Dobry styl polega głównie na tym, że ma się coś do powiedzenia" A. Schopenhauer

"Nauka jest sprawą wielkich. Maluczkim zostają tylko nauczki" Lec  😉

"Tylko ciesz się ze mną! Tak smutno jest się cieszyć samemu" G. E. Lessing

"Czasami zamiast wspinać się na barykady można je obejść i wtedy można dostrzec, że prawdziwy wróg nie jest tam gdzie sądziłeś"

"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie" R. W. Emerson

"...Dobry atleta  charakteryzuje się łatwością ruchu, nawet podczas maksymalnego wysiłku..."
- Bruce Lee

"...trening jest najbardziej zaniedbana faza atletyki. Zbyt wiele czasu
poświęca się na rozwijanie umiejętności, a zbyt mało na rozwój jednostki.
Trening zajmuje się nie obiektem, ale duchem człowieka i emocjami.
Potrzeba intelektu by zajmować się tak delikatnymi wartościami jak te..."
- Bruce Lee

"...Im Lepiej Poznaję Ludzi, Tym Bardziej Kocham Zwierzęta..."
  - G.B. Shaw* ,^^
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
29 grudnia 2008 20:20
Moje ulubione


"Być zakochanym, to być szalonym przy zdrowych zmysłach."

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."

"Człowiek jest tylko sumą oddechów."

"Ci, którzy rozśmieszają ludzi, cenniejsi są od tych, co każą im płakać."

"Dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i głupota ludzka." A. Einstein

"Jest tyle światów ile oczu otwiera się co rano."

"Jest taka miłość, która nie umiera, choć ukochani od siebie odchodzą."

"Jeśłi chcesz oczymś zapomnieć oznacza to, że nie możesz przestać o tym myśleć."

"Jeśli będziesz chciał skoczyć nie skocze z tobą, będę czekac na dole by cie złapać."

"Miłość to kłamstwo będące jedynie odbiciem nigdy nie spełnionych pragnień."

"Miłość nie istnieje w sobie, ale  wnas, jest naszym osobistym dziełem."

"Odosobnienie nigdy nie było postrzegane jako samotność."

"prawda istnieje zawsze, wymyśla się tylko kłamstwa."

"Prawdziwie kochasz tylko wtedy gdy nie wiesz dlaczego."

"Rzeczywistość jest kwestią wyobraźni."

"szanuj wspomnienia, nie wystawiaj ich na próbę bo tylko one nie odchodza tak jak ludzie."

"Szczęście to ulotna chwila która skrapla się i spływa po policzku."

"Tęsknota jest piękna kiedy ma się za kim tęsknić."

"Wspomnienia sa jedynym rajem, z którego nie można nas wygnać."

"Wiesz Prosiaczku... czasami nawet przyaźń znika jak miodek Kubusia."

"Wiesz Prosiaczku... czasami nawet miłośc gubi się w Stumilowym lesie."

"Śmiejcie się ze mnie bo jestem inny, ja śmieję się z was bo wszyscy jesteście tacy sami."

troszke ich jest 😁
Kiedyś miąłam fazę na spisywaniu wszystkich fajnych cytatów.Niestety po awarii kompa wszystko mi wcięło:/miałam gdzieś zapisane jeszcze ręcznie,jak znajdę to wstawię.
To ja przypomnę Was czasy licealne.
I <3 język polski i romantyzm!

"Jam częścią tej części, która ongiś wszystkim była,
Jam częścią tej ciemności, co światłość zrodziła"
                                                      J. W. Goethe (Mefistofeles, "Faust"😉

"O szczęśliw komu nadzieja nie gaśnie
Że raz wypłynie z błędu mórz bez granic
Czego nie wiemy potrzebne nam właśnie
A to co wiemy nie przyda się na nic"
                                                      J. W. Goethe (Faust, "Faust"😉

"Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko"
                                                      A. Mickiewicz ("Romantyczność"😉

"Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy
I noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy"
                                                      A. Mickiewicz (Gustaw, "Dziady" cz. IV)

"Samotność mędrców mistrzyni
I ty w samotnym więzieniu
Jako prorok na pustyni
Dumaj o twym przeznaczeniu"
                                                      A. Mickiewicz (Anioły, "Dziady" cz. III)
I dwa moje ukochane  :kwiatek:

"W kociołkach bigos grzano.
Słowem oddać trudno bigosu smak przedziwny, kolor i woń cudną"
                                                      A. Mickiewicz ("Pan Tadeusz"😉
"Bar wzięty!"
          H. Sienkiewicz, "Ogniem i mieczem"  😁
busch   Mad god's blessing.
29 grudnia 2008 21:20
To będzie cytat polemizujący z tymi o miłości i innymi ckliwymi, którymi się brzydzę  😁

Wiesław Myśliwski "Traktat o łuskaniu fasoli" (książka absolutnie wymiatająca, zachęcam do czytania  😉 )
"Czy powiesił się dlatego, że był wolny? Czy ze nie mógł się inaczej uwolnić od siebie? Powiem panu jedno, człowiek wolny jest nieprzewidywalny. Nie tylko dla innych. Przede wszystkim dla siebie. Gdy tak nieraz się nad tym zastanawiam, dochodzę do wniosku, że wolność to tylko słowo, jak wiele takich słów. Nie znaczą, co chciałyby znaczyć, bo to niemożliwe. Za wysoko mierzą i dosięgły złudzeń. Kierują nami złudzenia, powodują nami złudzenia. Złudzenia nas pchają, wstrzymują, wyznaczają nam cele. Rodzimy się ze złudzeń i śmierć też jest tylko przejściem z jednego złudzenia w inne. Są przecież takie słowa, które nie mają swoich stałych znaczeń. Słowa wymienne na wszystkie nasze pragnienia, marzenia, tęsknoty, myśli."
"Miłość nie wprawia w ruch karuzeli świata.Sprawia jednak,że przejażdżka nią warta jest zachodu."

"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo,odleci;jeśli ją ściśniesz za mocno,umrze."

"Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie,lecz patrzeć razem,w tym samym kierunku."
kujka   new better life mode: on
29 grudnia 2008 21:24
edit
trzynastka   In love with the ordinary
29 grudnia 2008 23:07
kiedyś uwielbiałam zaczytywać sie w cytatach i aforyzmach, niesamowite jest przeczytać coś co napisał człowiek 100 czy 1000 lat temu i myślał dokładnie to co ja w tej chwili 🙂

"My nie tyle potrzebujemy pomocy przyjaciół, ile wiary, że taką pomoc możemy uzyskać."
Epikur

"Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, ale na umiejętności działania mimo niego."
Shelogh Brown

"Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia..."
Św. Augustyn

"Łzy są kroplami krwi duszy."
Św. Augustyn

uwielbiam słowa Oscara Wilda , polecam jego książke "portret doriana graya" oczywiscie nie wszystkie sa z tej ksiażki ale i tak są boskie


*Co to jest zła kobieta? Jest to taki rodzaj kobiety, która się nie sprzykrzy.

*Do wszystkich kobiet mów tak, jakbyś je kochał, a do wszystkich mężczyzn tak, jakby cię nudzili.

*Wszystkiemu mogę się oprzeć z wyjątkiem pokusy

*Lubię przyglądać się geniuszom i przysłuchiwać się pięknym ludziom

*Jedyną różnicą między kaprysem a wieczną miłością jest to,
iż kaprys trwa trochę dłużej.

*Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.


Tuwim mnie zawsze rozśmiesza ... 🙂

*Cierpliwość: najnudniejsza forma rozpaczy.

*Marzenie kobiety: mieć stopę wąziutką, a żyć na szerokiej.

*Meteoryty: jedyne naprawdę obce ciała na Ziemi.

*Nie pożądaj żony bliźniego swego na daremno.

*Para - woda w natchnieniu.

*Plan: coś, co potem wygląda absolutnie inaczej.

*Twarz to co wyrosło dokoła nosa.

Shakespeare zawsze mnie zadziwia, choćbym czytałam poraz setny jego słowa zawsze wydają mi się nowe ...

*Czymże jest nazwa? To, co zowiem różą,
Pod inną nazwą równie by pachniało.

*Jesteśmy z tego samego materiału co nasze sny

*Nie poddawaj się rozpaczy. Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.

Mark Twain 🙂 mój mistrz - ksiażka Pamiętniki Adama i Ewy bawi i uczy 🙂
tak jak w wypadku wilda, cytaty nie tylko z ksiązki:


*Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu.

*Bóg stworzył człowieka, bo nie spodobała mu się małpa. Dalszych eksperymentów zaprzestał.

*Istnieją dwa rodzaje rozczarowań w życiu:
1. Nie dostawać wszystkiego, czego się chce
2. Otrzymywać wszystko, czego się zapragnie.

*Rzucić palenie? To łatwe. Robiłem to ze sto razy.

*Spraw, aby każdy dzień
miał szansę stać się najpiękniejszym dniem
Twojego życia...

Einstein 🙂 tego Pana to ja kocham 🙂


*"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."

*Mając dwadzieścia lat myślałem tylko o kochaniu.
Potem kochałem już tylko myśleć.

*Najpiękniejszym, co możemy odkryć, jest tajemniczość.

*Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej,
ale czwarta będzie na maczugi.

*Tylko dwie rzeczy są nieskończone:
wszechświat oraz ludzka głupota
i nie jestem pewien co do tej drugiej.

*Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.



I inne tez ukochane 🙂


"Bo wypadek to dziwna rzecz... Nigdy go nie ma dopóki się nie zdarzy."
Kłapouchy

"Chwast jest niczym innym jak nie kochanym kwiatem."
E.W. Wilcox

"Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy."
Miś Yogi

"Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry."
Soren Kierkegaard

"Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię."
Johann Wolfgang von Goethe

"Wolę młodo umrzeć, niż długo się starzeć."
Kurt Cobain

CHYBA Coelho ...
Co jest najśmieszniejsze w ludziach:
Zawsze myślą na odwrót: spieszy im sie do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli."

MIŁOŚĆ


"Słowami świadczyć miłość - to nie miłość."
Sofokles

"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Stefan Wyszyński

"Dla mężczyzny - sercem jest świat, dla kobiety - światem jest serce."
Christian Grable

"Miłość nie jest ślepa, ale cierpi na daltonizm."
William Shakespeare

"Co to jest prawdziwa miłość wiedzą tylko kobiety brzydkie, piękne umieją zaledwie uwodzić."
Audrey Hepburn

"Miłość to partia kart, w której wszyscy oszukują: mężczyźni, by wygrać, kobiety by nie przegrać."
Alfred Hitchock

"Miłość nie jest całkowicie gotowa. Ona się staje. Nie jest solidnym zakotwiczeniem w porcie szczęścia, ale podniesieniem kotwicy i kursem na pełne morze w czasie łagodnej bryzy czy burzy. Nie jest triumfalnym TAK, wielkim punktem finalnym w muzyce pośród śmiechów i braw, ale jest mnóstwem TAK, które wypełniają życie, pośród mnóstwa NIE, które się skreśla po drodze."
Michel Quoist

"Nie bój sie kochać. Wspomnienia zostaną na zawsze."

"Bywa, że pierwszej miłości nigdy się nie zapomina, ale ona zawsze się kończy."
Paulo Coelho, "Weronika postanawia umrzeć

"Najdłużej kochamy tych właśnie, co nas porzucają. Może dlatego, że czujemy do nich coś w rodzaju wdzięczności."
Michał Choromański

"Żeby napisać dobry list miłosny, trzeba by go zacząć nie wiedząc, co się ma na myśli, a skończyć nie wiedząc, co się napisało."
Jean Jacques Rousseau

"Kochająca osoba popełnia prawie zawsze ten sam błąd, że nie czuje, kiedy druga strona przestaje już kochać."
Francois de La Rochefoucauld

"Kochać jakąś rzecz - znaczy pragnąć, aby żyła."
Konfucjusz

Nie wiem czyje, nie wiem skąd ale GENIALNE !


"Kiedy się śmiejesz, ryzykujesz, że wezmą cię za idiotę. Kiedy płaczesz, ryzykujesz, że powiedzą, zbytek sentymentu. Kiedy zbliżasz się do niej ryzykujesz zaangażowanie. Kiedy opowiesz jej o swoich uczuciach ryzykujesz, że odkryjesz swoje prawdziwe ja. Kiedy opowiesz jej o swoich pomysłach i marzeniach, ryzykujesz, że ją stracisz Kochając ryzykujesz, że miłość nie będzie odwzajemniona. Żyjąc, ryzykujesz śmierć. Nadzieja to ryzyko rozpaczy. Podejmując próbę, ryzykujesz porażkę. Ale ryzyko jest po to , by je podejmować, ponieważ największym niebezpieczeństwem, jest nie ryzykować wcale. Ludzie, którzy nie ryzykują, nic nie robią, nic nie mają i są niczym. Nauczyli się omijać cierpienie i smutek. Ale nie nauczyli się uczuć, zmian, wzrostu, miłości, życia. Spętani w swojej pewności, są jak niewolnicy, którym odebrano wolność. Tylko ten, kto ryzykuje, jest wolny"


Scottie   Cicha obserwatorka
29 grudnia 2008 23:16
Początek przypomina mi trochę:

Jeśli ubierzesz sie ładnie- nazwie Cię cnotką,
jeśli ubierzesz się seksownie- nazwie Cię dziwką
Jeśli do niego zadzwonisz- uzna, że się narzucasz,
Jeśli to on do Ciebie zadzwoni- uzna, że powinnaś być zaszczycona,
Jeśli go nie kochasz- będzie robił wszystko, żeby Cię zdobyć,
Jeśli go kochasz- zostawi Cię,
Jeśli się z nim kłócisz- mówi, że jesteś uparta,
Jeśli siedzisz cicho- mówi, że nie masz własnego zdania,
Jeśli mu się oddasz- uzna, że go nie kochasz,
Jeśli to zrobisz- uzna, że jesteś łatwa,
Jeśli powiesz mu o swoich problemach- pomysli, że jesteś słaba,
Jeśli mu nie powiesz- pomysli, że mu nie ufasz,
Jeśli mu będziesz robić wymówki- powie, że nie jesteś jego matką,
Jeśli to on będzie Ci robił wymówki- powie, że dba o Ciebie
Jeśli nie dotrzymasz danej obietnicy- straci do Ciebie zaufanie,
Jeśli to on złamie dane słowo- to napewno przez Ciebie,
Jeśli go zdradzisz- powie, że to koniec,
Jeśli to on zdradzi- powie,że każdy zasłuduje na druga szanse...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się