rozbudowa mięśni- cwiczenia, itd

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2022 09:14
Macie jakieś pomysły na ćwiczenia rozciągające/rozluźniające więzadło karkowe i to samo na mięsień ramienno-głowowy?
zembria, masaż będzie efektywny. Zwłaszcza na więzadło karkowe jest bardzo prosty ruch i większość koni go lubi.
I jedno i drugie będzie się rozciągać na niskiej szyi i otwartej potylicy. Dla więzadła karkowego dodatkowym bodźcem byłoby cofanie w takim ustawieniu (żeby miednica się podwinęła). Ramiennogłowowy będzie się też rozciągał w zgięciach bocznych i stępie swobodnym nastawionym na uzyskanie maksymalnego zakresu ruchu przednich kończyn. Z ziemi bym pracowała na kawecanie bez wypięć na mniejszych kołach wyrzucając zad na zewnątrz, a pod siodłem też stęp na długiej szyi po łukach przeplatając to paroma krokami ustępowań i starając się uzyskać jak najdłuższy wykrok. Czyli w skrócie po prostu praca nad rozluźnieniem i obszernością, nic więcej się tu nie wymyśli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2022 07:20
lillid, Bardzo dziękuję! W zasadzie wszystko co napisałaś robię, masaże też. Ale cofań mało, popracuję też i nad tym. Lonżujemy się wyłącznie na kawecanie bez wypięć, on nigdy nie był wypinany, nawet nie posiadam wypinaczy 😉 praca w ręku też tak. A z tym "Zwłaszcza na więzadło karkowe jest bardzo prosty ruch i większość koni go lubi." Co konkretnie masz na myśli?
zembria, szukałam filmu, który pokazuje ten ruch i znalazłam tutaj od 2:20 -

Chyba większość fizjo go wykonuje, więc pewnie go znasz. Tu wyjątkowo delikatnie zademonstrowany.
A czemu myślisz, że macie problem z więzadłem i ramiennogłowowym?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2022 08:25
lillid, Rtg i usg wykazało zwyrodnienia w potylicy, jednostronne. Po tej samej stronie wet wymacał obolały mięsień ramienno-głowowy. Potylica została ostrzykana, wet proponował mezoterapię na ten ramienno-głowowy, ale nie zdecydowałam się na razie. Póki co masuję i wcieram, nie czuję żeby był jakiś spięty czy obolały, mogę go całego chwycić i roztrzepać, pouciskać i koń nie reaguje. Jednak nadal podczas jazdy mam problem z oparciem na jednej wodzy i przekrzywianiem głowy więc nie wiem czy jeszcze się jednak na ten zabieg nie zdecyduję.
Dzięki za film! 🙂 Masz rację, znam to i tak też robię, tylko jestem bardziej "brutalna" 😉
<b>lillid,</b> znam to i tak też robię, tylko jestem bardziej "brutalna" 😉
zembria,
Ja też 😎
Cóż, przy takiej diagnozie ciężko będzie zniwelować problem całkowicie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 marca 2022 08:42
zembria, może coś z fizykoterapii? Ultradźwięki, shock wave?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2022 08:46
lillid, To zwyrodnienie nie jest duże, jak "ręcznie" mu głowę ustawiam to nie ma jakiś blokad, zakres ruchu jest na obie strony podobny i nie czuć niechęci do jakiegoś konkretnego ruchu, czy ustawienia, ale zaraz po ćwiczeniu jest szybki powrót do "ustawień fabrycznych". Liczę na to że przy odpowiedniej pracy nie będzie się to pogłębiało.
Pati2012, Czekam na fizjo, bo dawno ich nie było i zapytam co mogą mi zaproponować dodatkowo.
20211211_161630_Jantar_Winiarska Monika.jpg 20211211_161630_Jantar_Winiarska Monika.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się