Kryty lonżownik - projekty, zdjęcia

quanta mowisz o kosztach samego lonzownika? bez podłoza rozumiem? co dajesz do środka?
Witam. Ma ktoś może do odsprzedania projekt krytego lonżownika ? Średnica 16-18 m .  :kwiatek:
Jesli interesuje Cie drewniana konstrukcja wlasnej roboty (dach plandeka, 17m srednica) to moge ci po swietach wyslac pare fotek. Polowe pieniedzy zaoszczędzisz no i pod warunkiem ze masz kogos kto zna sie choc troche na budownictwie.
elucidate napisałam priv  😉
Jakie macie wysokości bandy w lonżownikach? Lepsza wyższa czy niższa? Jak to w praktyce się sprawdza? Pytam pod kątem pracy z koniem w zasadzie, nie doświetlenia (będą świetliki w dachu).
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂
Jesli interesuje Cie drewniana konstrukcja wlasnej roboty (dach plandeka, 17m srednica) to moge ci po swietach wyslac pare fotek. Polowe pieniedzy zaoszczędzisz no i pod warunkiem ze masz kogos kto zna sie choc troche na budownictwie.


i ja poproszę te fotki
Dziękuję
Mariusz
Podbijam wątek. Czy ktoś sam stawiał lonżownik ? Oczywiście takie , które są postawione zgodnie z prawem. Jaka konstrukcja lepsza? Metalowa/drewniana?
Witam
Poszukuje projektu lonzownik , średnica 16-18 M ( nie plandeka). Jeśli ktoś może mi pomoc w znalezieniu / poleceniu ekipy , biura projektowego , będę bardzo wdzięczna. Jeśli ktoś ma już taki u siebie , to również miłe widziane zdjęcia i wszelkie uwagi. Z góry Dziekuje i pozdrawiam
u nas w stajni na otwartym lonżowniku są bandy z plandeki przymocowane na gumach do wbetonowanych słupkach metalowych. Jak dla mnie dobre rozwiąnie.


ganasz - możesz jakieś zdjęcia wrzucić jak takie bandy wyglądają?
Witam
Poszukuje projektu lonzownik , średnica 16-18 M ( nie plandeka). Jeśli ktoś może mi pomoc w znalezieniu / poleceniu ekipy , biura projektowego , będę bardzo wdzięczna. Jeśli ktoś ma już taki u siebie , to również miłe widziane zdjęcia i wszelkie uwagi. Z góry Dziekuje i pozdrawiam


pytaj w Plasma projekt albo u Burkietowicza. Burkietowicz mi stawiał lonżownik - bardzo porządna firma
Dziekuje bardzo za podpowiedz. Pozdrawiam
jest jakas firma ktora sprzedaje gotowe lonzowniki lub podejmnie sie budowy 20m średnicy
jest jakas firma ktora sprzedaje gotowe lonzowniki lub podejmnie sie budowy 20m średnicy

Burkietowicz
Jak macie oświetlone lonzowniki? Jakie lampy, gdzie umiejscowione, ile?

Jestesmy na etapie budowy lonzownika o średnicy 18m, wiec bede wdzięczna za wszystkie przemyślenia i wskazówki :kwiatek:
Proponuję świetlówki ledowe - najtańsza i najlepsza wersja
Patrzyłam na nie :-)
A masz może jakieś doświadczenie z ilością i mocą?
zapraszam
Czy ktoś wie może jaki jest aktualny koszt postawienia lonżownika 20m ?
Może ktoś się pochwali zdjęciami?
[quote author=Euforia_80 link=topic=1043.msg363933#msg363933 date=1256564232]
kolega robi od 35 000 w górę zalezy od wymagań
[/quote]
Dzień dobry trochę lat minęło Ale czy kolega nadal robi lonżownik?
Witam w końcu postawiłem z sąsiadami swój prosty i tani lążownik 18.50 m z rury i podkładów kolejowych . Teraz rozglądam się za firmą co robi z plandekami i w z wiązki z tym mam pytanie czy ktoś ma jakieś doświadczenie co do używanych plandek.  TIRa czy lepiej droższe a mowę na poszycie dachowe bo ściany zewnętrzne na wysokości bandy są Ok . Proszę o info dziękuję . Jak by ktoś był zainteresowany takim prostym i tanim mogę powiedzieć. Marzenia się spełniają
vissenna   Turecki niewolnik
21 grudnia 2020 08:43
A to w ogole jest legalne? W sensie budowanie czegokolwiek z podladow kolejowych?  🤔
Nie jest 😉 w razie insepekcji z ochrony środowiska np. na zgłoszenie od zazdrosnego/ niemiłego/ upierdliwego somsiada przechlapane ma dostawca podkładów firma, która zabrała podkłady do utylizacji i sprzedała je dalej. Właściciel posesji musi podkłady usunąć i chyba zutylizować na własny koszt. Niby takich akcji było mało, ale nie wiadomo na kogo padnie. Może ktoś opisze procedurę i dokładne konsekwencje, ale to jest traktowane jako odpad szkodliwy i rakotwórczy, trujący wody gruntowe.
Matrix69 zawsze możesz użyć grubych bali i do nich zamocujesz przęsła rurowe . Z tym ze jest on ze słupem w środku. Ale nie będzie przeszkadzał 18.50
Podkłady kolejowe można legalnie kupić na Allegro te krótkie jak i te rozjazdowe długie idealne na słupy pod lążownik 28 szt
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Prosze przypomniec sobie regulamin. Nie piszemy postu pod postem. Od tego jest opcja edycji posta!
Heh, ja na razie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego gospodarstwa z odpowiednią działką więc kryty lonżownik to dla mnie pieśń przyszłości. Natomiast liczę ile by kosztowało ogrodzenie danej działki i z czego je wogóle zrobić. Czytam, sprawdzam porównuję ceny. No niestety podkłady, o ile były fajnym materiałem to są po prostu trujące i traktowane jako odpad do utylizacji.  Przez długi czas nikt tego nie sprawdzał co się z tymi podkładami dzieje po oddaniu do firmy utylizacyjnej, ale są już medialne przypadki interwencji w sprawie ogrodzenia z podkładów kolejowych. Nie twierdzę, że z automatu pojawia się inspekcja i wlepia mandat jak ktoś zrobi coś z podkładów na swojej działce, ale jeśli taka inspekcja by sie kiedyś pojawiła to jest to podstawa do interwencji, ja po prostu nie polecam tego budulca jak się ma wrednych sąsiadów  lub ostrą konkurencję na karku. Dodam, że ludzie są coraz bardziej świadomi i wiedzą, że podkłady trują glebę, wody gruntowe substancjami rakotwórczymi, że można zgłosić to do odpowiednich służb. Ty już postawiłeś więc teraz zostało ci tylko liczyć, że nikt się nie czepi. A to, że można coś kupić na allegro to dla mnie żaden argument, mało tam ludzi zostało oszukanych na trefny towar, podróbki znanych marek itp....
Ja już linkowałam ten materiał w innym wątku, tu kilka słów o podkładach:
https://teleexpress.tvp.pl/50701355/zrobili-ogrodzenie-z-toksycznych-podkladow-kolejowych
Jeszcze był przypadek kilka lat temu, że czepili się firmy utylizacyjnej, że podkłady sprzedaje dalej ale niestety nie mogę tego znaleźć żeby podlinkować.
Hej może ktoś napisać ile orientacyjnie kosztuje dach z plandeki na lonżownik 18 m . Dzięki
Może ktoś napisać ile kosztuje dach z plandeki na Lonżownik 18 m dzięki
Czy ktoś ostatnio robił projekt lonżownika do pozwolenia na budowę? Chciałam zorientować się w kosztach projektu.
Czy ktoś ostatnio robił projekt lonżownika do pozwolenia na budowę? Chciałam zorientować się w kosztach projektu.

Pod hasłem "projekt gotowy lonżownia" wypluje ci gotowca:
gotowiec
ceny nie podali, warto zapytać.
Iskra de Baleron, szukam konstrukcji drewnianej, sorry nie napisałam. W necie ciężko znaleźć "gotowca" drewnianego...
Poza tym pytam czy ktoś robił projekt, a nie czy jest do kupienia w necie, bo chcę porównać koszty z tym co zaproponował mi architekt...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się