Jak zamawiać z HOOKS do Polski?

Do wszystkich, którzy chcą zamawiać z Hooksa.

Zamawiałam jakoś koło marca od nich, zresztą było to zamówienie zbiorowe z kilkoma osobami z volty.

Jeśli chodzi o koszty wysyłki itp, to jeśli dobrze pamiętam to było coś chyba 190 koron za paczkę do 30 kg. Spokojnie się w tej wadze zmieścicie.

Do tego trzeba doliczyć opłatę za prze-walutowanie i zrobienie przelewu zagranicznego.
W naszym zamówieniu ( coś koło 1500zł) to był koszt 25 czy 30 zeta.

Kolejna opłata to 30 zł za przyjęcie przelewu zagranicznego przez bank odbiorcy czyli Hooksa, którą mogą ściągnąć nawet do 6 m-cy po wykonaniu przelewu i u mnie tak było, że chyba dopiero po 4 miesiącach ściągnęli sobie tą opłatę.

To tyle co pamiętam, chyba już więcej kosztów nie było.

Wysyłka coś koło 150 w przeliczeniu na złotówki i 60 zł za operacje bankowe.

Pozdrawiam.
Czy ktos sie orientuje czy ten meksykaniec z hooksa:
http://www.hooks.se/product.aspx?productid=300345&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC
w kolorze czarnym ma zlote czy srebrne te metalowe kostki ??
Moze ktos potrafi wypatrzec na tych zdjeciach. Czy tez rozumie co tam jest napisane ??
dziewczynki powiedzcie mi proszę jak jest z jakością tych ogłowi? mam na myśli te z hooks'a.

szukam ogłowia z nachr. meksykańskim,  te szwedzkie wyglądają bardzo przyzwoicie, ale nigdy wcześniej nie miałam okazji ich sprawdzić na końskiej skórze 🙂

pozdrawiam
Przeglądam hooksa i nie widzę wyboru rozmiaru ogłowia... Mają cob i full?
w sprawie hooks => google translator dobrze sobie radzi z tłumaczeniem poszczególnych słów, więc ctrl+c ictrl+v i wiele spraw się wydaje łatwiejsze 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 października 2009 17:46
Wczoraj poszło moje zamówienie do hooksa...  😅
Jestem ciekawa ile to będzie szło...

EDIT:: Dostałam odpowiedź... Moje zamówienie będzie dostępne dopiero w grudniu...  👿
a jaki jest koszt przesyłki? zamawiałaś może to ogłowie o którym pisała klami? 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 października 2009 19:52
nie wiem które ogłowie zamawiała Klami, ale koszt przesyłki to chyba 75 koron w obrębie skandynwii, a poza nia zaleznie od wagi produktu...
Ja jestem wsciekla co do zamowienia, le nie rezygnuje, bo nigdzie indziej nie znalazlam oglowia ktore by mi sie podobalo na tyle, zeby ruda mogla je spokojne nosic i na zawody i na codzien... fakt, faktem jest pare ladnych oglowii, ale nic z w polskich sklepach...  🤔wirek:

Galopada_, dostałaś już swojego meksykanca? jak sie sprawuje? chyba nie pisalas jeszcze, albo ja sie nie doczytałam...
kermit   Horses horses everywhere ..
16 października 2009 08:32
Napisałam do nich maila w kwestii zamówienia i otrzymałam odpowiedzi następujące:

Here is some information

•  We can not accept orders under 500 SEK

•  Freight charge to Poland is 361 SEK

•  You have to pay in advance to our bank account in SEK or pay with VISA or
MasterCard

•  If any items are out of stock, we will send the complete order when we
have the goods in stock.

Najbardziej mnie martwi kwestia terminu dostawy  🤔

Ja chcem już  😀iabeł:

Bo trzeba się ich pytać czy produkty, które się chce już mają. Wysłałam do nich kilka dni temu zapytanie, czy mają ten komplet dla Klami, napisali, że nie po czym następnego dnia, napisali, że już produkt jest dostępny 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 października 2009 11:24
Napisałam do nich maila w kwestii zamówienia i otrzymałam odpowiedzi następujące:
(...)

•  Freight charge to Poland is 361 SEK

...


No więc mi napisali coś nico innego...
Mianowicie, że cena przesyłki do Polski jest zależna od wagi produktu..  😤
I bądź tu madry...  🙄
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
16 października 2009 12:49
Sporo osób zastanawia się jak zamawiać produkty jeździeckie z HOOKS do Polski .

Chodzi o ten sklep internetowy:

www.hooks.se

Najwięcej chyba zostało napisane na temat kosztów wysyłek, czy o planach wspólnych zamówień w wątku "Ogłowia". Jednak co raz więcej konkretnych informacji na ten temat umyka w tamtym wątku, zaczynają się powtórzenia pytań itp. Dlatego chyba warto, aby powstał osobny wątek, by uporządkować info, szczególnie te z doświadczeniami osób które już zamawiały.  Co prawdopodobnie ułatwi zmawianie kolejnym osobom.  🙂


Sama za kilka miesięcy chciałabym coś zamówić z Hooksa i fajnie by było zajrzeć w konkretny wątek Hooks, zamiast ponownie przeszukiwać wątek o ogłowiach.
oooł, trochę drogo za tą przesyłkę sobie życzą...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
16 października 2009 13:25
wkleilam, ale ustawia się niestety wg daty więc post rozpoczynajacy wątek Dorothea jest pod koniec. Nic na to nie poradze niestety.
hihi widzę ze hooks się zrobił popularny
ale warto
mam sporo z hooks i większosc są to rzeczy swietne jakosciowo
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
16 października 2009 16:18
U mnie w stajni dziewczyny też mają sporo rzeczy z Hoksa  i są też bardzo zadowolone (szczególnie w relacji jakości  do cen).
ja z hooksa kupuję od 5 lat więc też całkiem sporo by sie przekonać ze warto
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
16 października 2009 19:44
ja również mam sporo rzeczy z hooksa i to są świetne jakościowo rzeczy za dobre pieniądze. 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
16 października 2009 20:23
hej jakby ktoś składał zamówienie moze dałby znać też chętnie bym zamówiła 3 czapraczki a zupełnie nie wiem jak sie zabrać  ,mniejsze koszty wysyłki by były .
Słuchajcie, ja bym chciała kamizelkę z hooksa - cena jest baaardzo atrakcyjna:
http://www.hooks.se/product.aspx?productid=230248&deptid=83&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC
http://www.hooks.se/product.aspx?productid=230251&deptid=83&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC

Czy mógłby mi ktoś znaleźć jakieś tabele rozmiarowe?
Nie bardzo się tam orientuję.
meksykańce mają naprawdę przyzwoite, chętnie skuszę się i ja 😉
Napisałam do nich maila w kwestii zamówienia i otrzymałam odpowiedzi następujące:

Here is some information

•  We can not accept orders under 500 SEK

•  Freight charge to Poland is 361 SEK

•  You have to pay in advance to our bank account in SEK or pay with VISA or
MasterCard

•  If any items are out of stock, we will send the complete order when we
have the goods in stock.

Najbardziej mnie martwi kwestia terminu dostawy  🤔

Ja chcem już  😀iabeł:





Jak ja do nich pisałam w lutym dostałam identyczną odpowiedź tylko było tam jeszcze napisane przy kosztach wysyłki, że jest to opłata za paczkę do 30 kg.

Jak zamawiałam to jeszcze nie było typowego sklepu internetowego gdzie można było się zalogować i dodawać do koszyka itd, więc wszystko siłą rzeczy musiałam konsultować mailowo.

Pisałam do nich maila co mnie interesuje i czy jest to dostępne, a oni mi odpisywali, że tak i jeśli jestem zdecydowana to żebym potwierdziła zamówienie.

Kiedy to zrobiłam napisali mi jaka jest łączna kwota do zapłaty wraz z kosztami wysyłki czyli w moim przypadku było to 361 SEK.

Podali numer konta, bank oraz ID do przelewów zagranicznych itd.

Zrobiłam przelew i jak do nich doszedł to wysłali paczkę.

Dostałam numer listu przewozowego i mogłam ją śledzić gdzie jest w Europie.

Paczka idzie firmą kurierska DPD przynajmniej po Polsce.

Paczka była u mnie w przeciągu chyba 3 dni, więc uważam, że bardzo szybko.

😉

no i wychodzi na to, że co się przyoszczędzi na towarze to się nadrobi na przesyłce 🙂 czyli na jedno i tak wychodzi. Echhh za piękne to było!
właśnie do nich skrobię maila czy wybrane ogłowia są dostępne i zamawiam mimo wszystko bo już się napaliłam ale początkowo lepiej cenowo to wszystko wyglądało!
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
17 października 2009 10:46
ale największa dodatkowa opłata jest za wysyłkę, a ta jest aż do 30 kg.
Więc przy zamówieniu grupowym koszty (nawet doliczając koszty przesyłek w PL)licząc na osobę-  spadną.
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
17 października 2009 11:21
to moze jakies zamowienie grupowe? ja choruje na derke z hooksa...
Ja jestwm z Wawy i pewnie sporo bym chciala tylko ja przy takich zamawiankach to srednia jestem bo zaraz cos omine itd,wiec jesli ktos z bedzie zamawial i moze mnie uwzglednic to prosze napiszcie bo bardzo mi zalezy 🙂  :kwiatek:
Gillian - to jak będziesz zamawiała, daj znać!
Też chcę kilka rzeczy
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
20 października 2009 16:13
Ja też chętnie bym się dorzuciła do zamówienia  😡
jakby co to ja do Hooks-a mam niecałe 20km 😎  😎

i jak czasem tam zajeżdżam to mogę komuś coś zobaczyć,dopytać😉
afhata a Ty w szwecji siedzisz??  😀 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się