strzemiona

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2017 08:15
blackstones może koleżanka pożyczyła by Ci na próbę?
Moon   #kulistyzajebisty
22 sierpnia 2017 08:17
blackstones, trochę kreatywności - nie masz możliwości pożyczyć od - choćby tej koleżanki - tych strzemion na jedną, dwie jazdy? Żeby właśnie sprawdzić jak Ci się w nich jeździ?  🤔
Tych, czy jakichkolwiek innych - jak miałam chrapkę jak JINy, to najpierw pożyczyłam od forumowej Klami, żeby sprawdzić czy będzie mi w nich wygodnie. Nie było szału, finalnie nie kupiłam, więc jakby nie patrzeć zaoszczędziłam trochę PLNów - brawo ja.  🏇
no właśnie ciężko będzie od niej pożyczyć (nie chce potem by miała pretensje tu zarysowywałaś, tego nie było i teraz dawaj kasę) :/ , plus tak jak pisałam ją zaczeły boleć ściegna po jakimś czasie jazdy w tych strzemionach, jedna jazda nic mi nie da. Szczególnie ze znajomy w stajni ma tez te strzemiona i wydawały mi się wajne jak tylko wsiadłam w jego siodło bo fajnie noga sie układa, trzyma stopę na tej tarce. Ale jak pisałam jedna jazda nie da mi pełnego obrazu, bym musiała w nich jeździć przez tydz by wiedzieć czy żadnych anomalii nie mam z tego powodu. Do tego na pewno bym musiała z raz poskakać w nich.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 sierpnia 2017 10:39
blackstones ból ścięgna może być spowodowany czymś innym, nie koniecznie przyczyną są strzemiona.
Wielu zawodnik użytkuje te strzemiona i z pewnością nie narażali by się na kontuzję czy dyskomfort. Zwłaszcza zawodowcy.
Co do ruchomości strzemion i kolan to zależy od podłoża problemów.
jak mi się uda dogadać z panem co u nas też ma takie strzemiona by mi pozyczył to je przetestuje.
No ona jezdzi sportowo, jezdzi konkursy 130-140, no może coś ma ze zdrowiem, nie wiem, nie wnikałam
vissenna   Turecki niewolnik
22 sierpnia 2017 12:25
Ja już pisałam, że mam spore problemy z kostkami i właśnie tylko we freejumpach nic mnie nie boli. Raczej ciężko mi sobie wyobrazić, żeby mogło coś w nich boleć, bo ich budowa samoistnie ustawia nogę w dobrej pozycji. No, chyba, że samemu ma się wady budowy lub całe życie jeździło się źle, to potem przy prawidłowym ustawieniu może być ból.
Tak na prawdę to trzeba testować i wybrać co jest dla kogo najlepsze - ja za nic w świecie nie umiem się odnaleźć w Bow Balance Sprengera. Za to zaryzykowałam zakup Freejumpów i nie żałuję.
Ma ktoś / miał któreś z tych strzemion? Jak się sprawdzają, jak z trwałością, jak wysoka jest tarka na stopce ? Porównywalne do JN, czy lepsze/gorsze ?
https://beckersport.pl/strzemiona-crossowe-tech-stirrups-iris-zlote-p-4857.html
https://beckersport.pl/strzemiona-skokowe-tech-stirrups-athena-zlote-p-4856.html

I podobne pytanie odnośnie poniższych strzemion Equipe?
http://arcus-konie.pl/equipe-strzemiona-aluminiowe-staf11-p-6922.html
Klami IMO Tech Stirrups są super, stopkę mają fajniejszą niż Jiny. 🙂
Klami, zdecydowanie Tech ma lepszą stopkę niż Jiny, lepiej siedzą pod butem.
Super strzemiona, tylko złote są trochę takie bardziej żółto-złote niż złote-złote 😉
mils, dzięki za info. Tak właśnie patrząc na stopkę się nimi zainteresowałam. JS są fajne, ale jednak wolę bardziej "siedzące" stopki, jak te w Prestige Silk.
A którą z tych dwóch wersji masz/miałaś ? Widzę, że stopka się właśnie trochę różnią.

Puma, oooo. Dzięki za info. Czyli dobrze myślałam patrząc na fotki sklepowe, że tech maja ta stopkę zdecydowanie lepszą. Którą z tych dwóch wersji masz/miałaś ? Zastanawiam się z która stopką będą wygodniejsze.
Z tym kolorem to mnie zmartwiłaś, bo właśnie ze względów kolorystycznych chcę zmienić moje Silki. Brązowy sprzęt ze złotymi okuciami plus generalnie złote dodatki typu haft czapraka itd. także zapragnęłam złotych strzemion do tego.
Moon   #kulistyzajebisty
12 września 2017 12:18
Klami, z kolei w tych Equipe'a sporo ludzi jeździ, ale jak się raz przyglądałam to ta stopka bardziej taka jak w JINach.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 września 2017 12:58
Klami my mamy Equipe i są niezłe.
Stopka ma szersze i ciut wyższe te wypustki metalowe niż JS
Klami, miałam te skokowe, ujeżdzeniowe mają węższą stopkę i mniejsze ząbki, krosowych nie widziałam na żywo.

Tutaj masz kolor złoty w użyciu na mikro fotkach  😁
Moon, lusia722, dzięki za info.

Puma, faktycznie takie bardziej żółte są niż złote, no ale stopka o wiele fajniejsza niż w JS. Dzięki wielkie.
Ma ktoś flex on aluminiowe? Jakieś opinie?
Czy metalowe wkładki do strzemion Prestige MG pasuja także do modelu Silk, czy to zupełnie inna wkładka jest ? Wie ktoś może ?
http://horsetown.pl/pl/p/Imperial-Riding-strzemiona-stirrup-logo-grip-niebieskie/4533
czy ktoś może ma te strzemiona? jakieś opinie i czy faktycznie są lekkie? :kwiatek:
Wyglądają jak Lorenzini, czy Schockemohle. Mam jedne i drugie - niczym się nie różnią oprócz napisu z nazwą producenta 😉. Te moje strzemiona są zdecydowanie z tych ciężkich, ale są bardzo komfortowe.

Moon   #kulistyzajebisty
23 listopada 2017 10:07
Takie same wypuścili ostatnio też z Kawalkade, w podobnej cenie, co te Imperiale. Tu chyba różnicę robi znaczek z boku 😉
no właśnie zmylił mnie ten opis, bo mi nie leżą ciężkie strzemiona niestety, a podoba mi się ta tarka i szeroka stopka. Tylko skoro podobne są do Lorenzini, to pytanie czy ja dobrze rozumiem słowo "lekkie"  😀
Miał ktoś już może w ręku nowy model FreeJumpa ?
hej!
Stwierdzono u mnie przewlekła niestabilność stawu skokowego ... i tutaj ogromna rada od fizjo - jak juz jeździsz i musisz (no a jak nie jeździć :???🙂 to posiadaj dobre, szerokie podparcie, takie które odciazy staw skokowy.
I teraz ... co kupić?!
Próbowałam prestige i Jinstirrup - przy czym w tych pierwszych lepiej mi sie jezdziło.
Macie jakieś typy? Coś co lepiej jest wyprofilowane - może ktos ma podobny problem? Bo do tej pory jeździłam w szerokich Horze plastikach :P

Prestige te: https://www.equishop.com/pl/strzemiona/8443-strzemiona-stephi-20.html

Powinni zrobić wypożyczalnie strzemion!  🏇
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 listopada 2017 13:04
Scarlett Flex- on, Lorenzini/Schockemohle/Kavalkade/ Imperial riding, Free Jump
Tak odnośnie wcześniejszej dyskusji co do "środka" strzemion FreeJump.
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/19388341_1693150077657728_6017586994291347717_o.jpg?oh=e8b0e12222e6461d88cea0e2c6d805f7&oe=5A8C1FFB

Wpadło mi tez w ręce oświadczenie firmy dotyczące tego nieszczęsnego pękniętego strzemienia.
https://www.facebook.com/freejumppolska/posts/1656461204659949
Rozglądam się za strzemiona, raczej pod kątem jazdy ujeżdżeniowej. Zależy mi żeby dobrze trzymały nogę. Obecnie jeżdżę w zwykłych plastikach compositi z wąską stopką i doszłam do wniosku że czas na zmiany. Byle cena nie z kosmosu, do 300/400 zł najlepiej. Co możecie polecić? 😉
Co polecacie do skoków? Miałam sprengery bow balance ale bardzo bolą mnie kolana i kostki w nich
Malezja, tylko Lorenzini mają dla mnie rację bytu :-)
Co polecacie do skoków? Miałam sprengery bow balance ale bardzo bolą mnie kolana i kostki w nich

Mnie też bardzo bolały kostki w sprengerach bow balance. Zmieniłam na Lorenzini i nie dosyć, że było mi bardzo wygodnie, to i ból zniknął. Obecnie mam w jednej skokówce Lorenzini, a w drugiej Tech Stirrups Athena i te drugie, mimo że bardzo lekkie (a ja do tej pory sądziłam, że preferuję tylko te cięższe strzemiona :hihi🙂, to również bardzo je sobie chwalę.
Jeśli cie bolą kolana, to warto zmienić na lżejsze strzemiona - plastiki z dobrą tarką lub free jumpy 😉
oli330, właśnie jak bolą to ciężkie ze stabilną stopką
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się