strzemiona

Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 stycznia 2010 18:17
Mam pytanko: rozważam kupno plastików i potrzebuję opinii. Czy podczas jazdy czuć jakąś większą różnicę między nimi a takimi najzwyklejszymi metalowymi?
Severus, trudniej je zgubić 😉 pamiętam, że mnie to cieszyło 😉 poza tym nie wychładzają dodatkowo stóp. Ja co roku na zimę wrzucam plastiki.
Wiele osób które znam, narzeka, że plastiki są zbyt lekkie... ;] Ja osobiście jeździłam w nich pare razy i nie mam wyrobionej opinii;]

Ja ciągle zastanawiam się nad tymi sprengerami łamanymi... ;P eh
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 stycznia 2010 18:23
Dzięki, Burza  :kwiatek: Właśnie chciałam sobie takie kupić, bo mają mniejszą bezwładność. Teraz jeżdżę w nieco za dużych i strasznie ciężkich strzemionach (nie moich), a jestem dosyć niska i bardzo lekka, więc za nic w świecie nie moge ich utrzymać. Z innymi, lepiej dopasowanymi nie mam problemu.
Likier, to przeszkadza chyba tylko przy braku oparciu w strzemieniu?
Mi jedak metal przekazuje zimno, i w mróz mi zimno od strzemion.

Severus, nie ma się nad czym zastanawiać, serio super sprawa 🙂
Burza, 100% racji, dokładnie takie osoby na nie narzekały hehe 😀

Ja ciągle nie wiem, czy warto brać te łamane, bo nie mam jak ich wypróbować, a boje się ze mi nie podpasuja...
Likier, jak dla mnie sprengery sa genialne!
Duzo lepiej mi sie w nich jezdzi, niz w zwyklych strzemionach i nauczyly mnie trzymac poprawnie stope, do tego stopnia, ze jak przekladalam na zime normalne (bo do tamtych mi termobuty nie wchodzily), to tez ja trzymam tak jak powinnam 🤣
Amortyzacja super, naprawde czuc roznice w klasie strzemion.
A masz te "klasyczne" sprengery system 4 czy jakos im tak czy te BOW Balance??

Kurde, tylko czekam na okazje, zeby troche taniej kupic 😀
A masz te "klasyczne" sprengery system 4 czy jakos im tak czy te BOW Balance??

Kurde, tylko czekam na okazje, zeby troche taniej kupic 😀


Przeroslo mnie Twoje pytanie 😂

Szczerze, to nie wiem. Kupilam je okazyjnie ponad dwa lata temu od kogos z Volty, nowki takie kosztowaly wtedy cos kolo 600 zl, a ja dalam za nie 180 😁 😅

Edit: juz dopatrzylam po zdjeciach, mam system 4, bez bow balance.
Likier, jeździłam w sprengerach tych kosmicznych- strzemiona jak strzemiona, fajnie. Ale ja bym tyle za nie nie dała 😉
hehe ^^ No 600 też bym nie dała, ale tak 200 to jeszcze mogę dać;]
Ja mam za 400  🙁
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 stycznia 2010 20:50
Jutro kupuję 🙂
Ja w plastikach nie mogłam jeździć. Nie czuć strzemie, nogę podkurczałam do góry. Poza tym jak zgubisz nie opada w dół więc też o wiele trudniej jadać np parkur trafić w strzemie
Stałam się posiadaczką Sprengerków system 4, za jedyne 200 zł  😀 Zobaczymy, oby było mi w nich dobrze  😍
Likier Bedziesz zadowolona  😉
Stałam się posiadaczką Sprengerków system 4, za jedyne 200 zł  😀 Zobaczymy, oby było mi w nich dobrze  😍


Gratulacje!!! 😉 Na 100% bedziesz zadowolona 🙂
Wiatm,
Mam zamiar zakupić srzemiona takie jak tu : http://www.okser.pl/mountain-horse-strzemiona-bezpieczne-scs3-p-3168.html
Czy ktoś ma takie? Jak sie w nich jezdzi, i czy czuje sie rzeczywiscie większą wygode? Jak jest z ich bezpieczeństwem? Bardzo mi zależy na Waszym zdaniu, ponieważ nie chce kupowac tak drogich strzemion "w ciemno"
🙂
Moon   #kulistyzajebisty
12 stycznia 2010 12:22
Te strzemiona Mountain Horse akurat spełniają swoją rolę w 100% tylko, gdy masz buty z specjalną wkładką ich firmy, z systemem SCS3.

"Strzemiona można również używać bez specjalnego obuwia MH jednak nie spełniają wówczas wszystkich swoich funkcji."

Jeździłam w nich bez tych specjalnych butów, w połączeniu ze strzemionami elastycznymi Sprengera (Sama wkładka MH) więc zbytnio nie mam porównania. Tzn pewnie sama wkładka bez 'zazębiającej się' podeszwy buta niewiele daje. Ot gumowidło.

A Ponia ma chyba cały ten system, więc do niej uderzaj. ;-)
Super, dziekuje bardzo, no własnie, bo nie mam specjalnych butów do tych ztrzemion, a nie wiesz jak jest z ich bezpieczenstwem?
Ja ma kwik out' ty już chyba z 10 lat i za każdym razem jak glebowałam to się wypinały , także mam do nich  👍
Ich wadą jest waga- bo swoje niestety ważą ale nie zauważyłam żeby koniom jakoś to specjalnie przeszkadzało.
W każdym bądź razie siodła i konie się zmieniały a one nie  😎
Marzą mi się jakieś elastyczne strzemionka ale na młode konie to myślę, że" kwiki'' będą najlepsze jak na razie.
Zrobiłam im tylko mały tuning po pół roku używania- zerwałam ten pasek materiału antypoślizgowego na którym leży stopa i wkleiłam normalną stopkę gumową dla wygody ( działają bez zarzutu)  🙂
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
12 stycznia 2010 22:39
Aries
Twoje też są takie trochę większe od standardowych strzemion? 
(moje dostałam z siodłem i nigdy nie wiedziałam czy są po prostu w większym rozmiarze, czy przez ten patent otwierania są produkowane jako . Tym bardziej, że u nas w sklepie widziałam też tylko przerośnięte jak moje)
Ja swoje mam jakieś 5 lat. Ale jak spadałam nigdy mi się nie otworzyły - bo mam zwyczaj z nich wypaś nim wylecę w powietrze, a latam specyficznie  😉 Jednak człek się spokojniej czuje, a i ładniejsze są niż inne bezpieczne.

Masz może foto swojego tunningu na stopce?
Severus   Sink your teeth into my FLESH
13 stycznia 2010 09:43
ja jeździłam w Kwik-outach i jak dla mnie były nieco za ciężkie. A z wymianą wkładki super pomysł, bo ta ich oryginalna jest tylko na środku i w sytuacjach kryzysowych stopa czasami się ślizga na stopce. Poza tym jak było np. błoto to ta oryginalna wkładka (przypominająca papier ścierny) strasznie się zapychała piachem.

Jesli chodzi o otwieranie to nie miałam okazji przetestować (nigdy z nimi nie spadłam  😁 )
Dorotheah- tak , myślę że wszystkie są podobnej wielkości, na pewno większe od standardowych.
Z zimie to nawet na plus bo nie we wszystkie strzemiona mieszczą się termobuty.
Mi się zwykle wypinało jedno strzemię podczas upadku ( jeździłam wtedy na koniu- pierdolcu z którego spadałam czasem po kilka razy w tygodniu  🤔wirek:  )
Raz zdarzyło mi się wylecieć w powietrze i jak potem złapałam konia...za jakiś czas...... ( byłam na nim w terenie) to ze zdziwieniem stwierdziłam, że oba strzemiona były wypięte ... nie wiem jak to zrobiłam

tak wyglądają moje po przeróbkach ( policzyłam- mam je 12 lat   😉 :
A używał ktoś może strzemion Waldhausena Awantec? http://www.hidalgo.pl/popups/Products.php?foto=awantec.jpg&products=185
Zastanawiam się nad takimi (głównie dla wygody - nie kręcą się podobno 😉 i dla bezpieczeństwa). Wyglądają fajnie, ale zanim się zdecyduję, chętnie posłucham opinii praktyków 🙂
Powiedzcie jak wyglądają Wasze wkladki w sprengerach system 4?

Czy ktoś ma wkładki gumowe, w których na  środku jest coś na zasadzie papieru  ściernego? bo znajoma takie ma te sprengery od ktorej mam je kupic...

http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_32_157&products_id=3821&topSsid=784f014c3d144928365d3343fa63e082
takie wkładki jak tutaj...
Andre   I am who I am
18 stycznia 2010 20:19
Jak szukacie strzemion z szeroką stopką nie za drogo to polecam te:
http://www.ostroga.pl/akcesoria_do_siodel/siodla-akcesoria_strzemiona/strzemiona_aluminiowe i chyba najtaniej w tym sklepie, bardzo miła obsługa i szybka realizacja 😉
Dzisiaj przyszła paczka, strzemiona bardzo lekkie, porządnie wykonane, jeździłam i bardzo wygodne. Jak za taką cenę to polecam 🙂
Likier Zrezygnowałam z kupna takich, choć podobno trzymają zacnie. Inna rzecz, że to chyba "męski" rozmiar był, w każdym razie strzemię z "papierem" wyglądało na ogromne.
Pod spodem napisane na wkładce 12 cm... Nie wiem... Powiedziała ze poszuka sprengerowych, bo oryginalne to gumowe??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się