strzemiona

Poncioch, też je mam i też jestem mega zadowolona
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
25 lipca 2022 21:33
xxagaxx, i jak, miałaś okazje może juz?
Dzisiaj dotarły. I na razie jestem na tak. Muszę jeszcze poskakac 😁 wrzucam tez porównanie z Arenami. Widać o ile większa stopka w airsach
20220727_163323.jpg 20220727_163323.jpg
20220727_161309.jpg 20220727_161309.jpg
Oświadczam że totalnie zakochałam się w Airsach i zamierzam je zakupić 😀 ta stopka to pełen szał.
03 sierpnia 2022 01:34
A jak amortyzacja? Nie wiem czy miałaś jakieś problemy ze stawami, ale ciekawi mnie właśnie ze względu na to.
malinowaa, no właśnie czuje się dużo lepiej, nie mam problemów jakiś większych, ale zdarzało mi się czuć kolana. Tutaj jest super. Naprawdę jestem mega zadowolona.
Już je odsyłam i czekam na moją parę 😀
03 sierpnia 2022 23:47
chyba mnie przekonujesz - chyba odeśle te Acavallo i zainwestuje 🙈 dopytam jeszcze - miałaś 0 - 30, 10-30? z ciekawości
malinowaa, weź na testy zanim podejmiesz decyzje. Flex ony też ludzie kochają, a ja nie byłam w stanie pojeździć. A model to nie wiem, ucho jest lekko skręcone że strzemię przy siodle wisi tak ze nogę wsadzasz.
xxagaxx, 00-30 😉
Problem chyba nie istniejący w skokach - stopa sporo poniżej boku konia. Czy są na rynku jakieś strzemiona, najlepiej z szeroką i antypoślizgowa stopka, ale nie jest to warunek, które są albo skątowane do środka przez asymetryczna dziurkę od puśliska, albo bardzo wąskie góra? Nie muszą być bezpieczne, mam zawsze otwarte i nasmarowane zamki od puślisk. Myślałam o Sprenger Bow Balance, tylko nie wiem czy przy ich ruchomości nie zacznie mi w tej sytuacji noga lewitować w każdą stronę
karolina_, nie bardzo rozumiem ten opis, ale są gumowe wkładki do strzemion które powodują ustawienie stopy pod kątem do środka/zewnątrz.
mindgame, we wkładkach mam rzeczywiście łydkę bliżej konia, ale bolą mnie kostki. Szukam alternatywy
karolina_, bo tak naprawdę to stopa powinna leżeć płasko tak jak by się stało na ziemi. A koń nie za niski dla ciebie po prostu?
mindgame, on jest wysoki, ale dość szczupły, więc stopa wypada mi na tej części kłody która jest okrągła w dół - efektem jest dość spory niepożądany ruch w stopie, patrz gif
ezgif.com-gif-maker.gif ezgif.com-gif-maker.gif
karolina_, - mam podobnie i też podciągam stopę pracując łydką, ale mój niski dla mnie. Kurde, nie pomyślałam o tym w ten sposób nigdy wcześniej, że może strzemieniem 😮 Daj znać jak uda Ci się to jakoś rozwiązać 🌷
keirashara, właśnie kombinuje, bo na tłustej trzylatce moja stopa nie lewituje a tu trochę tak. Jeszcze to jest taki koń, że lewitacja musi wynosić zero żeby założyć ostrogi, bo nieplanowe uzycie może się skończyć wyskokowo
karolina_, - no jak ja patrzę na swoje foty to momentami mam obrzydliwie piętę w górze, na filmie nie ma tego efektu, trenerka się nie czepia, ale na złapanym kadrze jest widoczne. Nigdy nie skojarzyłam tego z średnim wzrostem mojego przygrubego kucyka, ale jak patrzę na dzierżawionego to nie ma tego efektu. Gdzie muszę dużo więcej go pompować i na pewno więcej pracuję nogami... no ale jest wyższy.
A ponoć długie odnóża do jazdy to zaleta... 🙄
Moon   #kulistyzajebisty
19 września 2022 07:50
odkopuję, bo mam taką ciekawą refleksję 🤣
Zaczęło mi być niewygodnie w moich Arenach. A to stopa mi się przekręcała, że lewy achilles mnie bolał, a to se przytarłam łydkę puśliskiem. Generalnie jakoś nie mogłam se znaleźć miejsca, mimo, że Kulisty ostatnio bossssko pracuje, "bansuje" ciałem i plerkami, że nic tylko jeździć. <3
W dodatku koleżanka jeżdżąc Kulistego, mówiła, że... w stępie (!) wypadała jej jedna stopa ze strzemienia 🤷
Wobec powyższego, wróciłam do starych dobrych Silków. No i OMG, zabijcie mnie, toćto TYLKO kawałek plastiku z tarką, a jest tak zbalansowany i wyważony a przy tym lekki, że no... eureka. No i stopka w porównaniu do Aren jest o wiele szersza, aż mi na początku dziwnie... stabilnie (!) było 😲 No i już niosąc siodło, czuję, że jest ono lżejsze.
Także, na tę chwilę wyleczyłam się skutecznie ze wszystkich wynalazków strzemieniowych 😝
Moon, oprócz wagi to naprawdę musisz spróbować Airsow. Dla tej stopki
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się