strzemiona

Ja miałam strzemiona arena z tą otwierana boczna częścią i kiedys miałam okazję to sprawdzić, jak mi koń wyłamał a mnie mocno rzuciło. Nie spadłam e noga na tyle szarpnęło ze bok mi się otworzył.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 listopada 2022 08:16
MATRIX69, Ja jeździłam wiele lat w nich, nie wiem z 10 chyba, ale nigdy mi się nie otworzyły. Nie było też okazji na prawdziwy test, przy upadku, ale bryki i inne hołubce już tak.
MATRIX69, krótko w nich jeździłam i to dobre 10 lat temu, jak nie więcej... przenigdy mi się nie otworzyły przy brykaniu... z tym czy się piachem nie zatrą - nie mam pojęcia.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi 💐, jak tylko będę miała okazję sprawdzę te strzemiona na żywo, wyglądają obiecująco 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
03 grudnia 2022 17:39
Tech stirrups - mamy jakichś użytkowników i opinie?

Szukam opinii jak sprawdzają się w ujezdzeniu. Podoba mi się strasznie faktura tej tarki gdzie leży stopa, ostra jak skur.... - może są też jakieś inne firmy które robią podobne strzemiona o których nie wiem?

Przy okazji zapytam też czy może ktoś ma porównanie tych strzemion do acavallo opera/alupro które są dość wygodne i mają "tarkę" ale nie jest ona taka ostra.

Mam zagwozdkę. Kupiłam nowe puśliska ujezdzeniowe prestige i nie mogę przepchać ich przez dziurę w strzemionach🤷 póki co mam stare compositi chce kupić acavallo opera i zastanawiam się czy też nie będzie problemu z przełożeniem... Może ktoś ma taki zestaw puśliska prestige ujezdzeniowe i strzemiona acavallo opera?
redhorse, - ja mam, wkładałam strzemiona górą 😉 Zdjęłam osłonki zapięć i zamiast pchać strzemiona od dołu, tam gdzie metal, to wsadzałam właśnie od góry, dużo łatwiej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
04 grudnia 2022 12:27
Ja też robię tak jak keirashara, mam strzemiona acavallo opera i od strony metalu nie dało rady ich włożyć do puślisk uj.
Mam pytanie o strzemiona Acavallo Opera. Czy szerokosc stopki 12 cm będzie odpowiednia dla stopy 37?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 grudnia 2022 23:01
To znowu ja i tym razem pytanie o kąt nachylonej stopki. Niektóre strzemiona mają kąt 2.5, inne aż 5. Czy ma to jakieś ogromne znaczenie?

Pytam bo kolorystycznie i finansowo bardziej podobają mi się skokowe techy (4°) a ujezdzeniowe mają ten kąt 2.5° (i tylko trzy kolory 🤣😉 i się zastanawiam czy to taki chwyt marketingowy czy nie. Bo wiem że np. jiny też mają 4°, acavallo Arco 5°, stubborn maxigrip też jakiś kąt tam ma i bez specyfikacji że ten czy tamten model to są konkretnie do uje/skoków/XC.

Ma ktoś doświadczenie czy te kąty to taka jakaś mega różnica?
Szukam opinii o strzemionach magnetycznych ophena. Ktoś ma? Używa? Gdzie kupić - czy tylko przez stronę producenta? Będę wdzięczna za każdą odpowiedź 😁
Wiem ze powinnam odrobic lekcje przed pytaniem (tzn przeczytac ten wątek) ale moja wiedza na temat strzemion pochodzi z przed 15 lat najbidniej, a na rynku i w watku jest tego tyle, że mi sie wszystko miesza i się gubię totalnie 🙁
Potrzebuje w miarę budżetowych strzemion z porządna tarką/pinami, z szerszą, ruchomą, albo stałą ale lekko nachyloną stopką, razej cięższych (tzn nie takich leciutkich jak plastiki), pomozecie? <tu powinien być gif z kotem ze szreka>🌷
Acavallo Arena może?
azzawa, Kavalkade balance bardzo polecam. Można je w promkach za 300-coś kupić 🙂
azzawa, - mi się przyjemnie jeździ w avacallo opera 🙂
Dzięki! Znacznie łatwiej się odnaleźć w 3 rodzajach, zaraz obadam 🙂 dziekuję!
Pomocy! 😀

Testuje już któreś strzemiona a dalej nie trafiłam w te "idealne".

Warunki: leciutkie jak piórka, bez pochyłej stopki, nie wymuszjące pięty w dół, tarka lub kolce.

Flexony - za ciężkie,
Windereny - za ciężkie; bardzo wymuszające pięte w dół,
Freejumpy - denerwuje mnie to że są ustawione pod kątem prostym względem konia przez co często tracę prawidłowe ustawienie stopy,
Lorenzini - kompetnie nie mój świat.

Właściwie to najlepiej jeździ mi się w szerokich zwykłych plastikach typu Compositi Reflex, ale może są jakieś co jeszcze odciąża troche kostkę? 😀
Bajahorses, - wspomniane wyżej avacallo? 🙂
Prestige Silk. Nie wiem czy coś odciążają ale przetestowałam całą masę strzemion z serii "nowoczesne technologie kosmiczne" i wróciłam do silków.
Bajahorses, Freejumpów jest kilka, ja mam obecnie Airsy, jestem bardzo zadowolona, ale nie są tak lekkie jak Compositi i nie znajdziesz tak lekkich ale jednak odciążajace.
keirashara, one raczej do lekich nie należą i też są ustawione pod kątem prostym względem konia, co pewnie będzie mi przeszkadzało. One nie mają też ruchomej stopki?

xxagaxx, jeździłam w Soft Upach, Airy raczej też są z tych cięższych, a jednak muszą być leciutkie, dla mnie to w sumie najważniejsze.

epk, właśnie czytałam parę komentarzy wcześniej i chyba się na nie skuszę. Jeździłam kiedyś w podobnych Horze z tarką i było spoko. 😀
Bajahorses, Sliki mają 2 wkładki w komplecie - gumę i tarkę. I szczerze mówiąc wolę gumę ale ta tarka też jest spoko.
Bajahorses, Silki ważą 214g a Airsy 460g
Acavallo Opera 388g a zwykłe Freejumpy 507 😀
xxagaxx, oooo przydatke info? 😀 a jak flex ony wagowo się przedstawiają?

epk, sprawdzę ja na pewno! dzięki!
Bajahorses, - Opera nie ma ruchomej i nie wiem co to znaczy pod kątem prostym 😅 Normalnie są ustawione, tak jak composti. Ja się właśnie z composti na nie przesiadłam.
keirashara, chodzi o to zapięcie poprzeczne, powoduje, że strzemie się ustawia do konia jakby pod kątem prostym - w freejumpach strasznie mnie to irytuje 😀
80d6e5da9c8ab9e22f3d5d19841d8ebe.jpg 80d6e5da9c8ab9e22f3d5d19841d8ebe.jpg
Bajahorses, - a, ok, ja totalnie nie czuję różnicy 😅
Bajahorses, niestety nie wiem, bo flex ony ubrałam na 2 jazdy i od razu odsyłałem bo dawno mi się tak źle nie jeździło jak w tych strzemionach 😅
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 stycznia 2023 12:50
Czy ktoś kupował ostatnio Tech stirrups?

Przyszła mi para i w ogóle stopka nie jest w nich ostra i się zastanawiam czy sprzedający nie robi mnie w balona. Zawsze musiałam się z tymi strzemionami jak z jajkiem obchodzić bo są bardzo ostre a tu przyszła mi niby nówka i mogę je głaskać w każdą stronę, no jak słowo daję nie ma jak się zaciac (gdzie ja się wielokrotnie nimi skaleczyłam w przeszłości)

Zastanawiam się czy producent może coś zmienił? Bo te które miałam w łapie to już kilkuletnie są i nawet po zużyciu są ostrzejsze.
Czy ktoś jeździ na codzień w compositi eole pro? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się