ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?

rybka nie wiem czemu tak Ci powiedziano w PZU, OC w życiu prywatnym obejmuje szkody wyrządzone przez Twoje zwierzęta, a sport by był wykluczony ma być wyczynowy (co prawda nie wiem co jeździsz) ale ja tu widzę MP dopiero. Postaram się jutro dowiedzieć dokładnie. Rekreacyjne uprawianie sportu nie jest wykluczone! I składki są baaardzo przystępne, ale jeżeli mowa o OC, bo ubezpieczenie koni to niemiłosierne koszta  😜
rybka   Różowe okulary..
07 lutego 2013 17:40
Pifia to sprawdź to proszę, gdyż ja byłam tydzień temu w PZU i pani pokazała mi klauzulę dotycząca koni, gdzie było wskazane, "zwierzę użytkowanie rekreacyjnie", więc zapytalam, a co jak pojadę na zawody regionalne, to Pani mi odpowiedziała, że jest to podstawa do zaniechania wypłacenia odszkodowania. Nie wzięłam niestety tego OWU, bo po pokazaniu mi tej klauzuli i takim wytłumaczeniu stwierdziłam, że nie jestem zainteresowana. Oczywiście cały czas mówię wyłącznie o OC zawierającego klauzulę dotyczącą ochrony przed szkodami wyrządzonymi przez konia.
rybka OWU jakiego ubezpieczenia? Bo OC w PZU jest przy różnych ubezpieczeniach, mam przed sobą OWU OC w życiu prywatnym, nie ma tam klauzul rozszerzających OC o konie rekreacyjne, KL.nr. 7 "rozszerzenie zakresu odpowiedzialności o szkody powstałe z tytułu posiadania lub używania koni", a w wyłączeniach jest tylko "wyczynowe uprawianie sportu i sporty wysokiego ryzyka (jeździectwo się do nich nie zalicza wdg. PZU)" oraz jeżeli nie rozszerzymy polisę kl.7 to nie są i te szkody objęte ubezpieczeniem. Jestem pracownikiem PZU, ale jutro zadzwonię do specjalisty produktowego i dopytam o zawody, jaki szczebel wdg.firmy to sport wyczynowy.
rybka   Różowe okulary..
07 lutego 2013 18:11
No to trafiłam na konowała ... Pani mnie zapewniła, jeździectwo jeśli jestem zawodnikiem i zabieram konia na zawody czyli koń jest też sportowcem nie może być objęty takim ubezpieczeniem.. Sprawdź proszę Pifiamoże zostanę Twoim klientem  :kwiatek: ( a raczej ja i mój koń  😉 )
rybka a sprawdzałaś concordię? bo mi się spodobało ubezpiecznie od kolki i pokrycie wszelkich kosztow leczenia, dojazdu nawet do weta w razie gdyby się coś stało. 🙂
rybka   Różowe okulary..
07 lutego 2013 19:23
eruantalle mówiąc szczerze nie.. po przeczytaniu wątku i wypowiedzi Lostaka i Quanty, stwierdziłam, że jest niewykonalne takie ubezpieczenie... ale to tylko moje subiektywne odczucie. Obecnie najbardziej zależy mi na OC konia, niedawno koleżankę kopnął koń nie jej w głowę i tak pomyślałam, że mój też to komuś może zrobić, bo niezły z niego ancymonek, więc OC bardzo bym chciała.
No tak, rozumiem, moja klacz też jest szalona i prawdopodobnie gdyby była w takiej stajni, gdzie inni by na niej też jeździli to też byłabym zmuszona do takiego ubezpieczenia, a stoi z 2 innymi końmi i tylko pode mną chodzi. 😀
rybka   Różowe okulary..
07 lutego 2013 19:35
U mnie czasem luzaczka wsiada i czasem trenerka, niestety gagatek targa nimi mocno.. Do tego Pan stajenny, no i wyjazdy na konsultacje, gdzie są osoby, które nie znają go, więc na OC bardzo mi zależy.
rybka ja mówię to co mam w OWU, ale jak pisałam dopytam specjalistę od tego produktu, bo może się okaże, że jednak ta Pani ma rację, chociaż nie sądzę. Chyba sama przestudiuje OWU Concordii bo kuszące to ubezpieczenie konia.
rybka   Różowe okulary..
07 lutego 2013 19:41
Pifia dowiedz może się o to czy konie, które startują w zawodach regionalnych etc. objęte są tym OC w PZU. No i jak przeczytasz i przemyślisz ofertę Concordii to może wypowiedz się, co o tym myślisz jako osoba z branży ubezpieczeniowej (może być na PW, jak nie chcesz publicznie  😉 )
rybka przejrzałam pobieżnie OWU [[a]]http://www.concordiaubezpieczenia.pl/userfilesconcordia/file/OWU/Rolnik/Ubezpieczenie%20zwierzat%20z%20dop%C5%82atami%20z%20bud%C5%BCetu%20Pa%C5%84stwa/OG%C3%93LNE%20WARUNKI%20UBEZPIECZENIA%20ZWIERZ%C4%84T%20GOSPODARSKICH%20-%20nowe.pdf[[a]]
- w wyłączeniach są koszty leczenia, reszta warunków jak w każdej innej firmie.
Może być też tak, że firma robi indywidualne polisy, tak jest w PZU, można wybrać sobie zakres ubezpieczenia, ubezpieczyć konie tylko na sam wyjazd na zawody, pokazy itp. jednak "nie do zapłacenia pieniędzmi"  😁
rybka   Różowe okulary..
07 lutego 2013 20:18
Pifia  :kwiatek: tak tak indywidualne ubezpieczenie dla mojego kucyka to chyba jak mu założę podkowy ze złota  🤣
Hmm, w takim razie nie wiem. Ja płaciłam 60 zł na rok i wiem że gdy mój koń kopnie w samochód czy zdarzy się jakiś podobny wypadek itp. to ja nie płacę tylko ubezpieczalnia, ja się tak dowiedziałam i takie ubezpieczenie wykupiłam😉
3 fule i w górę zgadza się, to jest właśnie ubezpieczenie OC i właśnie mniej więcej tak się to przedstawia cenowo  🙂
rybka   Różowe okulary..
08 lutego 2013 07:40
Dziewczyny, a możecie może podać jakiegoś agenta z mazowsza z PZU, który będzie kumaty i nie odeśle mnie z kwitkiem twierdząc, że mam sportowego konia, a on może ubezpieczyć wyłącznie rekreacyjnego..
A ja dostałam taką odpowiedź od Concordii tak na początek i właśnie wysyłam im dane konia i zobaczymy co wyliczą 🙂 I powiem szczerze, że na pierwszy rzut oka mnie się podoba  😉


Concordia przedstawia warunki ubezpieczenia konia rekreacyjnego.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym dla osoby fizycznej dot. szkód wyrządzonych przez zwierzęta (nie prowadzącej działalności gosp. związanej z końmi oraz nie jest uczestnikiem zawodów) wg warunków OWU PLUS str. 9.

Warianty sum ubezpieczenia:

100.000 zł - składka 75 zł

200.000 zł - składka 86 zł



Ubezpieczenie konia od podstawowych zdarzeń losowych wymienionych w OWU AGRO § 28.

Składka uzależniona od wartości konia i miejsca przechowywania.

Stawka w budynkach niepalnych - 0,2%

Stawka w budynkach palnych - 0,4%



Składki płatne jednorazowo, okres ubezpieczenia - 1 rok.



Poniżej przedstawiam przykładową kalkulację ubezp. koni (rekreacyjnych) od pozostałych szkód związanych z leczeniem.

Składki podane dla 1 konia dużego (powyżej 148 cm w kłębie) w wieku od 10 do 13 lat o wartości 10.000 zł (sumę ubezpieczenia w ubezpieczeniu podstawowym określa Ubezpieczający i powinna ona odpowiadać wartości rynkowej konia w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia).



1.    Wariant Basic: 170 zł

2.    Wariant Standard: 500 zł

3.    Wariant Premium: 1.300 zł



Możliwość rozszerzenia:

1.    ubezp. udziału w kosztach operacji:



Wariant A: - składka 325 zł

·        4 000 zł na jedno zdarzenie (w stosunku do jednego ubezpieczonego konia) w grupie chorób 1

·        1 400 zł na jedno zdarzenie (w stosunku do jednego ubezpieczonego konia) w grupie chorób 2

Przy czym łączny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela na wszystkie zdarzenia wynosi  25 000 zł w rocznym okresie ubezpieczenia

Wariant B: - składka 175 zł

·        2 000 zł na jedno zdarzenie (w stosunku do jednego ubezpieczonego konia) w grupie chorób 1

·        1 700 zł na jedno zdarzenie (w stosunku do jednego ubezpieczonego konia) w grupie chorób 2

Przy czym łączny limit odpowiedzialności ubezpieczyciela na wszystkie zdarzenia wynosi  10 000 zł w rocznym okresie ubezpieczenia



Grupa chorób 1:

·        Operacyjne leczenie kolek żołądkowo – jelitowych

·        Operacje na otwartej jamie brzusznej lub klatki piersiowej

·        Operacyjne leczenie złamań

Grupa chorób 2:

·        Operacyjne usuwanie zmian nowotworowych, organów lub części organów

·        Operacje zębów lub szczęki

·        Operacje w przypadku urazowego i  nagłego zerwania ścięgien lub mięśni, wiązadeł, ścięgien

·        Operacje w przypadku ran

·        Wszystkie inne operacje mające na celu leczenie nagłych przypadków zagrażających życiu

·        Operacyjna pomoc przy porodzie



Napisalam takze do tej mgzgama.pl/konie, więc zobaczymy  👀
rybka   Różowe okulary..
08 lutego 2013 08:33
basteros   super, że to wstawiłaś  :kwiatek: Jak dostaniesz kolejne to wstaw również, będzie na czym porównać 🙂
Nei ma problemu 🙂 Od razu zapytalam jak u nich sie ma kon rekreacyjny do konia starujacego w zawodach  👀

Aaa ❗ i dostałam 4 załączniki, więc jeżeli ktoś by chciał to na priv maila proszę  😀
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 marca 2013 10:35
A jak wygląda ubezpieczenie konia 20-letniego, który jest użytkowany rekreacyjnie powiedzmy, od chorób i padnięcia?
Ja będę za tydzień odwiedzać ubezpieczalnie jak dolecę do Polandii to mogę zapytać 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 marca 2013 12:30
basteros, będę bardzo wdzięczna, chciałabym 'dziadka" ubezpieczyć od chorób, ew. powikłań i śmierci.
Nie ma za co 🙂 Ale coś mi się kojarzy że w odpowiedzi od Concordii albo MGZ Gama, otrzymałam coś takiego że ubezpieczają konie do 14 roku życia ❗❓❗  🤔 Ale wywiem się dokładnie. Będę jeszcze w PZU osobiście 😉
Mi się wydaje, że jeśli już to faktycznie MGZ Gama, bo w naszej umowie (CONCORDIA) Pragi niczego takiego nie ma o wieku konia.. A fajna sprawa ubezpieczyć konia od kolki, czy właśnie śmierci.. Tylko gorzej z tym jak chcemy ubezpieczyć powyżej 20 tysięcy i musi przyjechać jakiś człowiek i sprawdzić, co ten koń faktycznie potrafi, że jest tyle wart..
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
21 marca 2013 14:24
Allianz za 89 zł rocznie ubezpiecza od OC w życiu prywatnym z tytułu posiadania konia. Nie ma tam podziału na konia sportowego i rekreacyjnego. Przez mojego konia ucierpiały dwa auta- wypłacili bez problemu. Warunkiem uznania jest tylko to, że podczas wyrządzenia szkody musisz być przy tym obecna- siedzieć na koniu lub go prowadzić.  Nikt mnie nie pytał o to w jakich okolicznościach zaistniała sytuacja, czy były to zawody czy spacer.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 kwietnia 2013 11:43
eruantalle, a możesz powiedziec coś więcej o Twoim ubezpieczeniu?
Mi zależy na ubezpieczeniu od chorób, w tym kolki i padnięcia.
opolanka jasne 🙂

My dostaliśmy taki arkusz od przedstawiciela Concordii, wypisaliśmy kto ubezpiecza (tata), kto jest ubezpieczony (ja), a przedmiotem ubezpieczenia jest moja Praga. Ogólnie zapłaciliśmy coś koło 300zł (+/- 50zł). Ale Praga jest ubezpieczona na mniej niż 20 tysięcy, bodajże 19 ze względu na to , że nie chcieliśmy się bawić w przyjazd jakiegoś specjalisty, który oceniłby, czy koń faktycznie jest tyle warty, ile potrafi, jak u niego z ujeżdżeniem/skokami. Poza ubezpieczeniem właśnie tym, od padnięcia jeszcze mamy ubezpieczenie od kolki, czyli w razie takiej sytuacji, że Praga zachoruje jest opłacony weterynarz i sam dojazd do weterynarza także. Tylko musisz podać dane weterynarza, który się opiekuje Twoim koniem i miejsce zamieszkania Twojego konia. Biorą jeszcze pod uwagę to, czy koń 2 tygodnie wcześniej miał kolkę, czy miał robione jakieś zabiegi/szycia. Jeśli w ciągu 2 tygodni przed samym ubezpieczeniem koń miał coś robionego, tam jest miejsce i wet. powinien to właśnie wypełnić. 🙂
Gagulec   Mistrz lokalny
20 kwietnia 2013 23:56
Ma tu moze ktos konika ubezpieczonego w UK?
Jesli tak to jaka firma/jakie warunki?
Nie wiem co wybrac, jestem mocno zdezorientowana 😀.
Czy mogę wykupić gdzieś ubezpieczenie konia ale tylko na 4 dni, na czas zawodów?
Bardzo ważny wyrok dla rolników - posiadaczy koni. Tak w skrócie ubezpieczenie OC rolników nie obejmuje szkód wyrządzonych przez konie używanych w innym celu niż rolniczy! 
nos to chyba jakiś żart.. Czyli jeśli ktoś jest zarejestrowany jako "rolnik" i załóżmy ma swoją stajnię, gdzie jest też szkółka/agroturystyka/konie dla córki, która jeździ (niepotrzebne skreślić) to już nie może ubezpieczyć konia od szkód, jakie wyrządzi? Przecież to bezsens...!

A ogólnie wpadłam tu z pytaniem - mam roczniaka i chciałabym go ubezpieczyć w niedługim czasie, bo przenosimy się do nowej stajni (ludzie i właściciel ci sami, ale budynek inny + będzie więcej koni, a co za tym idzie ludzi) i chciałabym się zabezpieczyć przed konsekwencjami rzeczy, jakie młody ogierek może zrobić - może kogoś podszczypnąć na pastwisku, bo nie licząć podskubywania jest aniołem, a nie koniem, może przeżuć komuś kantar czy coś i wiadomo jak to z ludźmi jest - pani koń zrobił - pani zapłaci... No i również chciałabym go mieć ubezpieczonego od kradzieży oraz padnięcia - czy tak młodego konia można w ten sposób ubezpieczyć? Jak ocenić jego wartość? Jeśli znajdzie się jakaś miła dusza, która podpowie, to byłabym wdzięczna  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się