ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?

rybka   Różowe okulary..
26 czerwca 2013 11:53
Fokusowa Polecam ofertę MGZ GAMA, właśnie wykupiłam u nich OC dla mojego konia, gdyż nie jest aniołkiem. Od dłuższego czasu szukałam odpowiedniego ubezpieczenia oni mieli warunki, które mnie interesowały. O ile OC nie jest powalającą sprawą finasową, o tyle pozostałe opcje już będą nieco droższe.
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lipca 2013 15:30
Możecie polecić mi jakiegoś dobrego ubezpieczyciela, uczciwego, który wypłaci odszkodowanie w razie czego? Czy komuś z Was wypłacono?
Mój koń rozwalił się w czwartek na padoku, zdjęcie dla ludzi o mocnych nerwach http://imageshack.us/photo/my-images/22/4kjf.jpg/
Osobiście przeszukałam caaaaaały padok, każde drzewo i nie znalazłam nic co byłoby w stanie zrobić taką krzywdę.
Czy jest w ogóle możliwe ubezpieczenie się od takich wypadków? Coś jak końskie AC?
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lipca 2013 17:21
Czy ktoś z Was z tego korzystał i czy oni faktycznie to wypłacają? Boję się miliona kruczków 🙁

Strasznie wyglada ta rana🙁((( szylas ja? Ja wlasnie tez chce ubezpieczyc swojego konia🙂



Czy ktoś z Was z tego korzystał i czy oni faktycznie to wypłacają? Boję się miliona kruczków 🙁
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lipca 2013 21:34
oczywiście, szwy wewnętrzne, zewnętrzne i sączek... Koszty są dość duże stąd mój pomysł o ubezpieczeniu, w końcu był to niezależny od nikogo wypadek 🙁

😕Straszne!! Dzwonilam do concordi mam nadzieje ze jutro sie odezwa to dam znac🙂


oczywiście, szwy wewnętrzne, zewnętrzne i sączek... Koszty są dość duże stąd mój pomysł o ubezpieczeniu, w końcu był to niezależny od nikogo wypadek 🙁
efeemeryda   no fate but what we make.
29 lipca 2013 13:14
chyba zdecyduję się na tą firmę http://www.mgzgama.pl/
Słyszałam pozytywne opinie o tym jak wypłacali bez problemu.
Chyba że ktoś z Was ma jakąś negatywną opinię ?🙂
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
06 września 2013 17:05
Też chce ubezpieczyć konia i siebie ... polecacie coś konkretnego? 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
06 września 2013 17:08
ja polecam to co napisałam powyżej  😀
westunia   Dans la vie il fant avoir la passion
06 września 2013 17:25
Na pewno zerknę 🙂
ale czy prócz tego jeszcze ktoś coś poleca? Chce porównać oferty  😉
odświeżam. Oferty od zeszłego roku się bardzo zmieniły. Czy ktoś ubezpieczał ostatnio konia i korzystał z jakiejś ciekawej i sprawdzonej oferty, gdzie w przypadku wypadku konia, pieniądze faktycznie wypłacane są bezproblemowo?  :kwiatek:
Tez szukam.. Najlepiej jakiejś sprawdzonej. ktos korzystał kiedyś z wypłaty u kogoś i odbyło sie to bez problemów?? 🙂
a ja mam oc na konia w pzu.
ciekawa jestem, jak wyglada wypłacanie. stawka mała (jakies 30 zł/rok za 50 tyś) ale czy w ogóle wyplacą?
ktoś może miał już sytuacje, ze zgłaszał szkode wyrządzona przez konia?

mam zamiar to wypróbować. w końcu ciagle coś psuje.... choć do tej pory polubownie to załatwaiene lub demolował moje/właścicieli terenu mienie.

a jako jeździec, ostatnio była u nas jakaś firma (nazwy zapomnilam, mieli przyslac oferte wyliczona, ale maila brak jeszcze)
i przy moich danych (instruktor, 30 lat) na sumy 50-100 tyś (na zycie, utrate zdrowia itd w wyniku wypadku- obojetnie w jakiej sytuacji, wychodziło jakies 80 zł mieś
ale juz znajomy (50 cos) i wyzsze stawki nieco - 800 ....
https://www.tuw.pl/UserFiles/Rolne_-_pdf_do_pobrania/ZWIERZETA_WU-04_01.pdf

znalazłam coś takiego - może komuś się przyda
czy ktoś ubezpieczał ostatnio konia? polecacie jakąś firmę?
ja swoje konie , psy ubezpieczam w Allianz i mała uwaga to jest uzbezpiecznie takie jak w OC w samochodzie tj jesli zwierze zrobi komus krzywdę ta polisa ją pokrywa do kwoty aż 200.000zł ale powtarzam komuś bo niestety jesli mnie sie coś stanie lub czlonkom mojej rodzin,y z tej polisy nie dostaniemy -nic.
Dlatego oprócz tej polisy mam polisę dla rodziny na zycie , choroby , wypadki itp z zaznaczeniem ,ze jezdzimy konno. I tak polisa OC na zwierzaki to koszt mały bo raptem 20 zł od konia ale druga polisa to już 2000zł rocznie. I do tego mocno się ostatnio nacięłam. Córka miała wypadek w lutym tego roku i...narazie nie dostanie nic, dopiero wtedy gdy lekarze oświadczą ,ze to koniec leczenia lub do dwóch lat po wydarzeniu , przyjmuje się wtedy stan pacjenta na dzien zgłoszenia.
Jestem mocno zawiedziona ,ze wczesniej jakoś tego nie doczytałam. Bo po pierwsze pieniądze na rehabilitację i leczenie przydałyby się już a poza tym cały czas musze płacic aby zachowac ciągłośc polisy.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 września 2014 18:49
tak jak Precelek szukam ubezpieczenia DLA konia. czyli od jego nieszczęśliwego wypadku na padoku itp. od nagłej śmierci (np. kolka).
chcę oddać konia w trening i nie będę miała go na oku, chciałabym się więc zabezpieczyć w jakiś sposób...
sei catling - jak Polka jechała do Oli to pierwszy raz ją ubezpieczyłam, potem miałam epizod z inną firmą i lada moment mi się kończy i wracam do catlina🙂
A jaki koszt ubezpieczenia konia na rok?
wszystko jest na ich stronie
[quote author=Karla🙂 link=topic=1045.msg2182691#msg2182691 date=1410891348]
wszystko jest na ich stronie
[/quote]
Akurat najważnieszego czyli cen - nie ma 😉
a możecie stronę podlinkować?
wystarczy, ze jest okienko kontakt😉 ale, wydawało mi się, że kiedyś gdzieś jakieś ceny były w pdf 👀mi wyliczali indywidualnie, bo jeden koń był senior a druga klacz do embriotransferu i właśnie wyjeżdżająca w trening
http://www.polishprestige.pl/
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 września 2014 19:29
Karla, możesz mi podać na pw 'widełki' cenowe? czego w ogóle mogę się spodziewać?
będę do nich chyba jutro dzwonić...
niestety, nie mam juz tych Polis, a wtedy robilam pakiet instruktor, sedzia, zawodnik, dwa konie, pies, oc wlascicielskie wiec nawet jak znajde przelew to bedzie za calosc:/
czy jest na forum ktoś, kto aktualnie ubezpiecza konia w MGZ Gama? Mam kilka pytań, zwłaszcza o rozszerzenie polisy o ubezpieczenie od kosztów leczenia...

będę wdzięczna za PW :kwiatek:
Czy ktoś ubezpieczał swojego konika w PZU?
Jak byłam w agencji PZU to Pani mi powiedziała, że ubezpieczyć można tylko konia pracującego w rolnictwie, tudzież w startującego w wyścigach (o skokach i ujeżdżeniu nie słyszała w ogóle), a końmi rekreacyjnymi się nie zajmują WCALE.
W Allianzie powiedzieli, że mogą ubezpieczyć co najwyżej bryczkę, jeśli mam, bo zwierzętami się nie zajmują.
Ubezpieczenie konia zaproponowano mi jedynie w Concordii, ale nie znam tej firmy...Wiem, że jest jeszcze Polish Prestige, który lansuje się, że to ich specjalność (reklamy w pismach branżowych), ale boję się, że może to być kolejny Amber Gold 🙂

W takim razie gdzie ubezpieczyć swojego konika? 🙂 Macie jakieś rady? 🙂

pozdrawiam G.

GosiaZ, ja zanim zapoznałam się z ofertą Gamy to poszłam do PZU. Konia tam mogą ubezpieczyć tylko od padnięcia, kradzieży, pożaru i innych klęsk żywiołowych. I jeżeli masz sytuację wiezienia konia do kliniki by mu ratować życie, to PZU pokryje tylko koszty transportu. całe leczenie płacisz sama.

Więc tym Państwu podziękowałam.
Livia   ...z innego świata
15 stycznia 2015 15:24
GosiaZ, ubezpieczałam konia i w PZU i w Gamie (już ładne lata temu, PZU bo jeszcze Gamy wtedy nie było, albo nie wiedziałam że jest). W PZU wyszło duuużo drożej w zamian za duuużo mniej. Na szczęście obyłam się bez korzystania z tego ubezpieczenia, ale warunkowo i cenowo zdecydowanie Gama 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się