ubezpieczenie konia- gdzie i za ile?

To czyli (no nie wiem czy dobrze rozumiem ), jeśli nie ma się działalności, agroturystyki, szkółki czy czegoś w tym typie zarejestrowanego i ubezpieczy się tylko takie NNW konika to wystarczy w razie wypadku osoby obcej którą kopną ten konik lub spadła z niego ? 🤔
Mogę  spytać ile  płacicie za jednego konia rocznie w Gamma?? Na samej stronie nic mi nie wyskakuje.
Jakie ubezpieczenie /jaki pakiet wybrałyście??  :kwiatek:
Liściu, jakie NNW konika??? Wchodzi w rachubę OC właściciela konika, od szkód wyrządzonych przez zwierzę.
NNW to powinien mieć użytkownik.
Owszem, możesz też ubezpieczyć konia, jako twój żywy majątek, od okoliczności różnych (padnięcie, konieczność uboju, kolka, leczenie itd.) ale to inne pieniądze i zależą od szczegółowych warunków.
"OC właściciela konika, od szkód wyrządzonych przez zwierzę" tak Halo, o to mi chodzi  😉
Liściu, to, czy takie ubezpieczenie wystarczy zależy na jaką sumę się ubezpieczysz
Jeśi np na 10 000 zł i ów "konik" zmasakruje nowego mercedesa, to nie wystarczy 😉
jeśli ma się jednego konia to myślę że ta oferta jest niezła -http://pzj.pl/node/1631956
ja mam większa ilosć i nie trzeba każdego wyszczególniać więc mam w PZU ok 190 zł/ rok
no przy zniszczeniu nówki mercedesa to chyba z każdym ubezpieczeniem byłby problem 🙂 ( max suma szkody )
Ja mam OC konia które mi skonstruowała ubezpieczalnia w której cała rodzina ma masę innych ubezpieczeń, zaproponowali bardzo korzystne warunki - już nie pamiętam na szkody do jakiej wysokości, ale kwota była dosyć spora (tak czy siak omijamy Mercedesy 😉) Natomiast właśnie ubezpieczyłam w Polish Prestige z pakietem od kosztów leczenia. Polecam do nich zadzwonić - odpowiedzą na wszystkie pytania 🙂
Liściu w mojej polisie oc w życiu prywatnym zawartej w PZU, mam dodatkowe klauzule obok pakietu podstawowego. I tak klauzula nr 7 dotyczy: Rozszerzenie odpowiedzialności o szkody powstałe z tytułu posiadania lub użytkowania koni, limit odpowiedzialności: 100 000,00 zł, składka dodatkowa z tego tytułu: 6 zł za każdego konia, czyli w moim przypadku 12 zł. Jest to odpwiedzialnosc cywilna za szkody powstałe ze szkody powstałe w celach rekreacyjnych. Obowiązują mnie standardowe wyłączenia odpowiedzialności. Dodatkowo mam jeszcze klauzulę dot. nart, snowboardu i żaglówek do 7,5 m. Całość wychodzi mnie rocznie: 64 zł.
limit odpowiedzialności: 100 000,00 zł,


Może już by mi starczyło na tego mercedesa !  😁



Już wszystko rozumiem. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek:
ja mam oc za samego konia, w pzu, 100 tys, 40 zł jakoś... jak cos ppsuje, alebo z niego spadnie, ale nie bedzie to komercyjne wynajecie, to się liczy. podobno. nie testowałam. ale chyba to zrobie 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 lutego 2015 21:40
Czy ktos sie orientuje jak wyglada sprawa z ubezpieczeniem koni w treningu u zawodnika. Ma ktos jakies doswiadczenia? Polecacie jakas ubezpieczalnie? Jakies warunki, ceny?Jak to wyglada w praktyce?
domiwa, od czego chcesz te konie ubezpieczyć?
fanelia   Never give up
02 lutego 2015 07:39
Ludziki kochane, chciałabym ubezpieczyć siebie i konia, od godziny grzebię na stronie PZU i Hestii i nie mogę znaleźć nic jeździeckiego, a już muszę lecieć do roboty. To tak jest, jak wszystko na szybcika, pewnie jakbym miała dużo czasu to bym znalazła od razu 🤔  czy ktoś, kto ma ubezpieczenie w PZU lub Hestii i jest na świeżo, mógłby mi podpowiedzieć, gdzie konkretnie na stronie coś znajdę na ten temat? Chciałam uniknąć infolinii, zeby się najpierw zorientować internetowo w temacie.
Ja nie wiem jak ty szukasz od godziny na PZJ, ale tu jest wszystko: http://pzj.pl/node/1631956
epk, ona szukała na PZU nie na PZJ 😉

fanelia na stronie PZU takiego ubezpieczenia nie znajdziesz. może być nawet tak, że jak zadzwonisz do ubezpieczyciela to nie za bardzo będzie wiedział, jaką ofertę zaproponować. 🙁 od czego chcesz konia ubezpieczyć? ostatnio orientowałam się w ofercie PZU i była strasznie skromna, ubezpieczała konia tylko od padnięcia, konieczności uboju, kradzieży, pożaru i innych klęsk żywiołowych. 🙁

o Hestii niestety nic nie powiem, bo nie wiem. 🙁
Dziewczyny nie ma ubezpieczenia konia. Ubezpiecza się coś konkretnego, np.
* konia od chorób i / lub padnięcia,
* właściciela od odpowiedzalnosci cywilnej za szkody wyrządzone przez konia,
* instruktora / trenera j.k. od wypadków w czasie treningów,
* jeźdźca od następstw nieszczęśliwych wypadków
Zatem pytająo ubezpieczenie postarajcie się może nakierować czego konkretnie szukacie. Będzie łatwiej doradzić...
Swoją drogą ja szukajac konkretnych ubezpieczeń zwracam się bezpośrednio do ubezpieczycieli, ponieważ polisy których szukamy nie są typowe (to nie OC na auto). NAjlepiej współpracowało mi się zawsze z PZU - mam wrażenie, ze mają najszerszą ofertę polis.

Kahlan ja mam z PZU OC trenera, OC właściciela konia, NNW sportowe, i cośtam jeszcze (pakiet). Mają na prawdę szeroką oferte, trzeba tylko wiedzieć o co konkretnie pytać 😉
edit: komp mi świruje  😤
epk, ona szukała na PZU nie na PZJ 😉


Dobra, jeszcze nie wstałam chyba 😉

Jeśli chodzi o OC właściciela konia to w zeszłym roku najlepiej wychodziło to Hestii - najlepsze warunki (to kupowane przez PZJ) - przy czym to kupowane za pośrednictwem PZJ jest inne w zakresie 1 punktu niż to samo kupowane przez Hestię bezpośrednio  - ten punkt jest dość ważny, jak ktoś nie jest zrzeszony i chce ubezpiczenie OC dla zawodnika niezrzeszonego...

Z PZU jest ten problem, że nie wszyscy agenci/brokerzy mają dostęp do tych samych ubezpieczeń. Nie wiem na czym to polega, ale czasem nawet jak mają te same ubezpieczenia to w różnym zakresie. Ja się w ubiegłym roku nieźle nawściekałam po czym to czego chciałam znalazłam dopiero w centrali - i wtedy się dowiedziałam, że nie wszyscy mają do takich samych dostęp. Więc jak nie będziesz mogła czegoś znaleźć w PZU to uderzaj do centrali.

[quote author=_Gaga link=topic=1045.msg2282104#msg2282104 date=1422864666]
Kahlan ja mam z PZU OC trenera, OC właściciela konia, NNW sportowe, i cośtam jeszcze (pakiet). Mają na prawdę szeroką oferte, trzeba tylko wiedzieć o co konkretnie pytać 😉
[/quote]

fakt, ja się dowiadywałam tylko o ubezpieczenie konia. 😉 to znaczy znowu, nie o ubezpieczenie konia (:lol🙂, tylko konkretniej: np. o ubezpieczenie od kosztów leczenia i operacji ratujących życie. PZU nie ubezpiecza od tego typu zdarzeń i nie pokrywa kosztów. 😉

może rzeczywiście źle formułowałam zapytania, choć starałam się jak najkonkretniej. 🙁
Kahlan, zdrowie konia ubezpiecza niewiele firm, chociaż jak zapytałam wujka google to wychodzi że PZU ubezpiecza:
http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-zwierzat
Gaga ubezpieczenie z twojego linka to tylko na wypadek padnięcia lub uboju z konieczności
[quote author=_Gaga link=topic=1045.msg2282131#msg2282131 date=1422867337]
Kahlan, zdrowie konia ubezpiecza niewiele firm, chociaż jak zapytałam wujka google to wychodzi że PZU ubezpiecza:
http://www.pzu.pl/produkty/ubezpieczenie-zwierzat

[/quote]

_Gaga zgadza się, dokładnie takie informacje uzyskałam też od Pani z PZU. Ale teraz najbardziej spędzającym sen z powiek właścicielowi konia jest scenariusz konieczności wiezienia konia do kliniki i zapłacenia bardzo dużych pieniędzy za leczenie. Od tego PZU nie ubezpiecza (jedynie zwróci za transport konia do kliniki).
W podanym przez Ciebie linku koń może być ubezpieczony od chorób, ale:

Wypłacimy pieniądze, jeśli hodowane przez Ciebie zwierzęta padną lub konieczne będzie ich dobicie (tzw. ubój z konieczności) z powodu:
choroby,
wypadku zwierzęcia,
ognia, powodzi, huraganu, pioruna, lawiny, obsunięcia się ziemi (są to tzw. zdarzenia losowe).

Ubezpieczenie możesz zawrzeć w zakresie:
podstawowym – otrzymasz odszkodowanie, jeśli zwierzęta padną, lub
rozszerzonym – otrzymasz odszkodowanie, jeśli zwierzęta padną lub jeśli dojdzie do uboju z konieczności


dla mnie to było mało. 🙁 fakt, niewiele firm ubezpieczy zdrowie konia. znalazłam tylko jedną - MGZ GAMA - ale obecnie czekam z niepokojem, jak wielką stawkę będą za to mieli (pakiet ubezpieczający od leczenia do 10.000 kosztuje u nich 500 zł, ale pozostaje jeszcze sama składka ubezpieczająca konia na życie czyli od padnięcia, konieczności dobicia etc.)

pożyjemy, zobaczymy. dla mnie ubezpieczenie konia tylko od padnięcia/konieczności uboju to było za mało. 🙁
Witam
a gdzie ubezpiecze dwa konie i jak to wychodzi jeśli chodzi o koszta?

Karina7, a dałabyś radę proszę przeczytać mój post z dzisiaj w tym temacie z godziny 9:11?
miałam dopisać czego konkretnie szukam,zapomniałam
* konia od chorób i / lub padnięcia,
* właściciela od odpowiedzalnosci cywilnej za szkody wyrządzone przez konia
fanelia   Never give up
02 lutego 2015 13:40
Dziękuję dziewczyny, rozjaśniłyście mi sporo. Właśnie PZJ przeczytałam, ale nie jestem zawodnikiem, więc stwierdziłam, że uderzę w PZU i Hestię 😉 Generalnie też mi o zdrowie konia chodziło 🙁 plus o NNW dla mnie. Czyli raczej nie ma szans za sensowną stawkę ubezpieczenia zwierzaka od kosztów kliniki czy nagłej choroby typu kolka? I będę dzwonić do centrali, szybciej wyjdzie niż kombinowanie przez stronę, dzięki za podpowiedź  :kwiatek:
Fanelia, nie ma. Rozmaeiałam z ubezpieczycielką, która skontaktowała się z centralą i uzyskałyśmy odpowiedź, że kosztów leczenia operacyjnego/ kolki nie pokryją. Jedynie zwrócą za koszty transportu do kliniki. A szkoda. 🙁
czyli jeśli koń ubezpieczony jest to w razie co takich operacji czy wizyty weta jak zachoruje , ubezpieczenie nie obowiązuje ?
W PZU nie. Odszkodowanie wypłacą Ci tylko w przypadku padnięcia konia lub konieczności jego uśpienia lub kradzieży. Pokryją też koszty transportu do kliniki, ale tylko to. Koszty leczenia pokrywasz ty.

Tak przynajmniej zrozumiałam odpowiedź centrali.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
02 lutego 2015 18:24
_Gaga Daje konia w trening do zawodnika. Nie wiem jak to konretnie nazwac ale : ewentualne kontuzje, leczenie itp.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się