jaki operator telefonii kom.?

wielu moich znajomych teraz uciekło do play, mój mąż uciekł z ery do play dla firm i też bardzo zadowolony.
Mnie drażni dużo wiadomości, które wciąż dostaję od T-mobile - wy też w innych sieciach ciągle coś dostajecie?

Moja babcia dostaje je bardzo dużo, jednorazowo przychodzą nawet 3 pod rząd. Słyszy sygnał wiadomości, chwile czeka, idzie następny to mówi, że mam kasować, bo to tylko oni.

Ja mam w orange. Ostatnio ich "postraszyliśmy" z rodzicami, bo nas absolutnie wkurzyli. Strona internetowa im szwankuje, trzeba ruszyć swoje zacne litery i specjalnie jechać do salonu, żeby wybrać np. 5 darmowych numerów, bo jak wpiszesz je na stronie to nie uaktywnią się. Przykład drugi, ceny telefonów. Zamówiliśmy przez ich stronę jak nam się umowa skończyła. Przyszły te konkretne, ale okazało się, że są droższe. Wyjaśnienie? Ceny na stronie nie są aktualne.

Parę innych kwiatków, by się jeszcze znalazło.
Odkąd przeniosłam się z t-mobile do playa moje rachunki spadły o połowę. Jestem bardzo zadowolona z nowego operatora, świetny zasięg - również w metrze.
[quote author=W&P link=topic=1051.msg1206573#msg1206573 date=1322745207]
PLAY jest przereklamowane.... Mój facet przeniósł się z plusa do play bo stwierdził, że będzie taniej no i niestety przeliczył się. Od jakiś 5miesięcy dostaje rachunki na ok.400-490zł... w tym m-cu przyszło 540zł, chore! a w Plusie narzekał, że musi zapłacić 200zł miesięcznie.

[/quote]
To jaki on ma abonament? Nie ma przypadkiem nieskonfigurowanego smarftona który ciagnie internet? bo tak to wyglada.
W&P niech mąż lepiej nie narzeka. Kumplowi przyszedł ostatnio rachunek za telefon:

dla ludzi o mocnych nerwach  😁
I to wszystko przez internet, także podejrzewam że jest tak jak mówi Marzena.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 grudnia 2011 15:26
To ja mam takie pytanie-skąd mogę wiedzieć,że ktoś jest w Play-u?Moja znajoma ma nr orange i ostatnio do niej dzwonie i gadam chyba z 40 min bo mam rozmowy za grosze a jej mąż mi mówi,że niezle zapłacę za rozmowę bo ona jest w Play  🤔

Play umożliwia przeniesienie numeru z innej sieci i chyba nie ma innego sposobu, jak ustalić kto ze znajomych korzysta z ich usług.

Ja po namyśle, jednak zostałam w Plusie, nie jestem z nich w 100% zadowolona, ale na mojej decyzji zaważyła możliwość kupna telefonu, który sobie wybrałam.
Rachunek przeogromny!

Moja mam też by miała taki rachunek, ale telefon szybko został skonfigurowany. Przecież on sam ściągał aktualizacje, jakieś nowinki, jakieś dodatki i nikt nie wie, co jeszcze by mógł... A mama wzięła telefon, bo jej się podobał i cóż, gdyby nie brat (obyty z nowinkami) to miałaby niezły rachunek na dzień dobry.
ja dzięki Bogu mam mixa, bo jakbym miała na abonament to podejrzewam, że pół wypłaty by poszło na to żeby rachunek zapłacić  😁 a tak mam dwa numery- jeden w play, drugi w plusie- w playu bardzo korzystnie, w plusie sie pakiety wykupi i 50 zł wystarcza na dwa telefony miesięcznie  😎
Ja właśnie dzisiaj się do Playa przeniosłam po paru latach w Erze/T-mobile, fakt, że miałam taryfę do dupy, bo od ojca z firmy , więc smsy drogie, a telefony w moim abonamencie strasznie słabe (no chyba, że ktoś chce płacić w abonamencie za telefon 1000 zł czy więcej  :/ ), od paru miesięcy miałam na kartę i zupełnie na nic mi nie wystarczało te 30-50 zł miesięcznie, dosłownie parę smsów i już wszystko wykorzystane, z internetu poza wifi nie korzystam, moja siostra się przeniosła  tez do Playa wcześniej i praktycznie jakieś grosze teraz za telefon płaci, za samo przeniesienie dostaje się 60 zł od Playa w gratisie  🤣

W&P, to nie możliwe żeby tyle pieniędzy na same rozmowy wydać, ze smartfonami  jest tak że jeśli się nie zaznaczy, że ma tylko z wifi korzystać to on wszystko aktualizuje i pobiera ciągle, a jak nie masz wykupionego pakietu internetowego to ci nabija niezłe sumy później 😵
To jaki on ma abonament? Nie ma przypadkiem nieskonfigurowanego smarftona który ciagnie internet? bo tak to wyglada.


Nie ma smartfona, to jest zwykła nokia c5. Taryfa to longplay 99, w tym miesiącu przyszedł billing no i niestety ale ja prócz rozmów i sms'ów nic nie znalazłam- fakt mnóstwo rozmawia przez telefon no ale bez przesady.... Jak dla mnie to porażka.
[quote author=Jolaa 🙂 link=topic=1051.msg1206647#msg1206647 date=1322748437]
Odkąd przeniosłam się z t-mobile do playa moje rachunki spadły o połowę. Jestem bardzo zadowolona z nowego operatora, świetny zasięg - również w metrze.
[/quote]

a masz problemy z internetem?
my też przejdziemy do Play, Era nie jest w stanie przebić oferty....choć jesteśmy użytkownikami od lat, mamy niby dobrze ustalone taryfy,ale jak przeanalizowałam ilość minut jakie wydzwaniamy to Play mamy to wszystko za pół ceny
Ja miałam dwa telefony w Orange (nie pytajcie dlaczego), abonament dla firm i kartę. Opłacało mi się to do momentu póki wszyscy byli w Orange.
Ale teraz nagle okazuje się, że prawie wszyscy są w Play, w tym mój facet, więc również się przeniosłam z jednym numerem. W marcu gdy skończy się abonament przenoszę się z drugim.
Mam na kartę i wystarcza mi 10 zł miesięcznie 😉 no ale zasięg pupy nie urywa 🙂
Bogdan nie mam żadnych problemów z internetem, wręcz mogę powiedzieć, że moim zdaniem działa sprawniej niż w t-mobile. W dodatku w końcu spełniło się moje marzenie - mogę korzystać z internetu w telefonie jadąc metrem, co jest dla mnie ważne. Play jest wg mnie super, kiedyś miałam starą ideę, potem dłuuuuugo erę (t-mobile), ale dopiero po przejściu do playa czuję się szczęśliwa. 1000 minut, rozmowy w play za darmo, po przekroczeniu abonamentu 19 gr. za minutę - żyć nie umierać.
od wczoraj jesteśmy w Play, abonamenty dwa w kwocie podobnej jak w T-mobile ale od groma minut, ja mam chyba 1150 Bogdan ciut mniej, telefony: ja jestem bardzo zadowolona : Samsung galaxy s plus (wiem, wiem dla użytkowników iphona to shit...ale shit w dobrej cenie 😉)dla Bogdana- tu była kwestia posiadania telefonu z dobrym aparatem Nokia C-7
szczerze..opłaca nam się zapłacić karę w T-mobile, bo rachunki po analizie i tak będą mniejsze o połowę 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
14 grudnia 2011 23:47
ja sie przeniosłam w plusa do t-mobile za namowa meza i żałuje, mam niby 500 minut rozmow do wszystkich sieci oprocz play a rachunki, nie wykorzystuje nawet 1/3 a i tak co miesiac doplata z 30-40zł 😵
w t-mobile byliśmy kilkanaście lat, wierzyłam,że coś nam zaproponują więcej,ale nie...bez szans
w play wszystko śmiga 🙂 no i koszty 2x mniej🙂
my dużo gadamy, pierwsze telefony są od klientów ale reszta z reguły są do nas...dodatkowe ustalenia itd.
asds   Life goes on...
23 grudnia 2011 22:12
Mam prośbę o poradę bo mnie zaraz szlag trafi!


Od 3 grudnia zmieniłam abonamanet w PLAY na ofertę Max All Inclusive z 1 gb internetu w abonamencie za 75zł.  I dzisiaj jakiś kosmos zaczął się dziać......Wracałam do domu tramwajem z pracy..patrzę maile na które czekałam przyszły więc od razu poodpisywałam..raptem moze z 8 wyswietleń strony www, bez zadnego pobierania plików itp.  Pach patrzę na stan konta z ciekawości i tam nagle 118zł poza abonamentem wydane.....no szok...dzwonię do obsługi klienta żeby wyjaśnić o co chodzi....mówią mi ze to opłata za abonament? Ale tłumacze ze przecież faktury są wystawiane koło 19.12. przy czym stara fakturę już opłaciłam.....Pani mi tłumaczy ze to opłata za abonament na 1,5 mc w przód????

Ok....może tak jest a ja głupia jestem....Jestem w domu i spradzam 1 maila (sam tekst) i uznałam a zerkne na ten stan konta. No bo jak jest faktycznie tak jak Pani z obsługi klienta mówiła to powinna mi zmalec kwota do wykorzystania w abonamencie....Zerkam....A tu kwota w abonamencie nie ruszona , natomiast poza abonamentem wzrosła do 121 zł  🤔



sprawdzam na *108#  stan mb do wykorzystania 0 🤔 🤔 🤔 😲. Dzwonię znów do biura obsługi i dostaje informację ze mam do wykorzystania 996 mb jeszcze do końca okresu rozliczeniowego i ze wszystkie połaczenia z netem moje były w ramach abonamentu. Natomiast nie mogłam uzyskać zadnej informacji co do kwoty poza abonamentem....Tutaj Pani też mi mówiłą ze to faktura...No dobrze niech bedzie i faktura, ale w takim razie dlaczego kwota poza abonamentem nadal rośnie przy jakimkolwiek moim korzystaniem z telefonu? Czy to internet czy tez dzwonienie? Kazano mi zadzwonić za 2 dni bo wtedy dopiero mają mieć rzekomo faktury obecne do wglądu.....


Czy ktoś z was miał podobny problem?  Bo ja już nie wiem powoli co się dzieje....I jestem tylko mega zła...Do telefonu  boje się podejść...bo jak tak dalej pójdzie to fakturę na koniec miesiąca to i nawet na 2000zł mogę miec....
asds mnie przeraził pierwszy rachunek w Playu, tzn. kwota była mniej więcej taka, jaką płaciłam w t-mobile, ale byłam pewna, że abonamentu nie przekroczyłam, więc kwota powinna być o połowę niższa. Zadzwoniłam tam i mi wyjaśnili, że zawsze tak jest przy pierwszym rachunku - płaci się za następny miesiąc abonament z góry.
Ja z playa cały czas jestem bardzo zadowolona, nie zauważyłam żadnych najmniejszych minusów.
asds   Life goes on...
24 grudnia 2011 10:32
No tez tak właśnie myślałąm...tylko w takim wypadku kwota poza abonamentem nie powinna mi się już zmieniac. Natomiast po każdym uzyciu telefonu ta kwota rosnie i rośnie.......A faktura ta na 1,5 mc wczesniej do opłaty juz została wystawiona więc czemu nadal naliczają mi się opłaty poza abonamentem?
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
24 grudnia 2011 10:49
Za każde połączenie z biurem obsługi płacisz. Zarejestruj się na stronie playmobile.pl i będziesz mogła dokładnie sprawdzić za co zżera Ci kasę 😉 jeśli za internet składaj reklamację 😉
asds   Life goes on...
24 grudnia 2011 12:50
No włąsnie zaczełam czytać..nie mam tylko jeszcze faktury do wgladu..........Ale czekam z nerwem aż mi przyjdzie faktura...Ale troche mnie uspokoiłaś
a ja dzisiaj dostałam fakturę od plusa na kwotę 0,00zł płatne do 11.01.20112 😁 🤔wirek:
przeniosłam od nich do orange numer w listopadzie, oddali mi 14zł nadpłaty za ostatnią fakturę a teraz przysłali tą na 0,00
i co jak nie zapłacę to zaczną mi naliczać odsetki?  🤣
Ja o PLAY słyszałam same złe opinie.
bera7 a co słyszałaś? Dla mnie play jest siecią idealną 🙂
ja też jestem zadowolona z playa. mam ofertę na kartę i dostaje nielimitowane rozmowy i smsy do play za doładowania, które chyba sobie wymienię na darmowy internet 🙂 plusowi za to chyba już całkowicie podziękuję 🙄
A do t-mobile to jeszcze dodam, że np. przysyłali mi smsy o treści "coś tam jakieś żarty, jeśli nie opiszesz, że nie chcesz dostawać od nas smsów to codziennie będziemy ci przysyłali jednego koszt 1,23 zł", jeszcze w erze nie dostawałam wgl żadnych promocyjnych smsów, dopiero w t-mobile zaczęło się szaleństwo  :/
Mnie t-mobile zapienił tą akcją z era premia. Super to było, jedyna rzecz która mi się w tej sieci podobała. No i dupa, przepadło mi mnóstwo punktów na kino. Nic w zamian, nie oddadzą punktów jak wznowią swój nowy program.
Poza tym rachunki płacę za wysokie, minut mam mało, telefony za 1zł... Żeby zerwać umowę muszę zapłacić 530zł. Nie wiem czy tak nie zrobię i nie podpiszę w Playu, a telefon który dostanę sprzedam na allegro co zwróci mi koszt zerwania umowy. Bo jeszcze rok z tymi kretynami mi został :/
Żeby zerwać umowę muszę zapłacić 530zł.



nam kara 400zł zwróci się w przeciągu dwóch miesięcy, płacimy mniej a mamy potężną ilość minut do wygadania: ja 1150, Bogdan- już dokładnie nie pamietam ale chyba 800.
Dzionka, zagadaj z Play, nam pokrywają koszty zerwania umowy 🏇
oooo na to nie wpadłam  😉
zen, serio? Wow, jakby chociaż część pokryli... To w sekundę się zwijam 🙂 Dzięki, dobry pomysł.

Bogdan, ja płacę rachunki ok. 150-200zł, więc pewnie tak szybko mi się nie zwróci... Ale będę próbować, bo mnie wkurzają straszliwie ostatnio. No i zasądzono im jakąś wielką karę ostatnio za jakąś loterię smsową - buahahaha!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się