jak siwieją konie (foty)

Ramirezowa   Ania i Urania !
06 maja 2012 21:41
Moja siwa już cała w hreczce 🙂 jako źrebak była kara z 4 skarpetami i łysiną

gdzieś wygrzebane z historii internetu z 2006 roku


2011 rok (po kąpieli) można wypatrzeć różnice pigmentu skóry, jasna jak miała skarpety reszta ciemna 🙂



Ramirezowa, fajna ta hreczka 🤣
To jest szansa że mojej też zostanie i nie będzie cała biała 😅
u matki mojej kobyły to hreczki z wiekiem przybywa.
1,5 roku temu :

obecnie:



😲 przepraszam za dwa posty  🙇

u matki mojej kobyły to hreczki z wiekiem przybywa.
1,5 roku temu :
http://www.photoblog.pl/whisperer13/88372484
obecnie:
http://www.photoblog.pl/whisperer13/120867196
Hreczka jest czymś uwarunkowana?

Moja siwa dostaje coraz więcej jabłek i widać, widać że siwieje. W pierwszej kolejności idzie zad oraz pysk, nawet grzbiet zaczął jakoś nieregularnie siwieć.
Przeczytałam cały wątek i jestem trochę przerażona. Mam 8 letniego wałacha, mieszanka araba i małopolki. Nie ma żadnego pochodzenia, w papierach ma wpisanych rodziców NN. Ojca na oczy nie widziałam, ale matkę znam, taka sympatyczna, gniada klacz. Poprzedni właściciel powiedział, że podobno w rodowodzie powinien mieć araba Eukaliptusa(http://www.bazakoni.pl/horse_2211.html), który był siwiutki.
Jest gniady, na głowie miał od zawsze takie siwe coś, po prostu parę włosków, reszta ciała bez odmian.
Głowa:
W całości:

Na zimę ma więcej siwości na głowie, ale nie o tym chciałabym napisać.
Od wiosny tego roku zauważyłam siwe włosy po lewej stronie ciała, w okolicy szyi, dodatkowo pojawiły się siwe włosy w grzywie.
Dzisiaj jak go dorwę to zrobię zdjęcia.
Siwych włosów jest coraz więcej, ale tylko w tym miejscu, w ogonie nic nie zauważyłam. Bliżej się temu nie przyglądałam, w życiu nie wpadłabym na myśl, że Grabarz może zacząć siwieć  😲
No właśnie. Czy jest w ogóle taka możliwość, że te siwe włosy to jakiś znak z góry, że moje gniade dziecko(dobra, może już nie takie dziecko) mi wysiwieje?
skibonify, nie sądzę, może jest gniady w siwiźnie po prostu?
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2012 10:53
A właśnie a propos, mój koń najprawdopodobniej jest kary w siwiźnie (nie ważne, że opisany jako skarogniady). Czy z wiekiem siwych włosów będzie przybywać?
Wyjątkowo nie lubię zwierzaków w siwiźnie, no ale trudno się mówi 😁

(ojciec Duszka chyba był kasztanem w siwiźnie właśnie, przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na zdj; matka skarogniada)
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
07 maja 2012 10:56
Może przybywać z wiekiem, ale może tez zatrzymać się na pewnym etapie i nie iść dalej. Kasztan w siwixnie mam wrażenie, że ma więcej tych siwych włosów niż jeszcze rok temu, gniady przez dwa lata wyraźnie łapał siwe włosy, a teraz przestał.
amnestria, zazwyczaj przybywa tych siwych włosów ( jak opisuje to koleżanka wyżej)
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2012 10:58
Ble, Mam niestety wrażenie, że Duszkowi przybyło w porównaniu z rokiem ubiegłym 🙁
Aha, włosy siwe wychodzą tylko w letniej sierści. Zimą jest czarny jak diabeł

Perlica, nie dobijaj mnie 😵 😁
amnestria, ukaraj mnie  🤬  😁
Zazwyczaj na zimę skarogniade stają się kare, siwki młode też ciemnieją na zimę ( np.moja).
Siwizna to chyba nic strasznego 🤣ważne żeby koń nie czuł się jakiś postarzony 😂
amnestria   no excuses ;)
07 maja 2012 11:14
Tak, tak wiem - ale mój IMO nie jest skarogniady 😉 Nie ma tych charakterystycznych gniadych "przepaleń", poza tym on w lecie mimo, że robi się brązowy to jednak bardziej wygląda jak wypłowiały od słońca niż brązowy-brązowy. No i pysk ma cały czarny.

Zresztą skary czy kary, DLACZEGO W SIWIŹNIE? 😕 😁
oj tam oj tam 🤣
Moja Siwa:
3 lata

4,5 roku

5,5 roku

6 lat

6,5 roku

7 lat


Podejrzewam, że moja też będzie w hreczce, ojciec był w hreczce... Niestety, bo wolałabym, żeby została taka jak teraz.
Twoja to chyba będzie biała,ale znawcą nie jestem.
Moja była stalowa za 3 latki ale gniadą hreczkę też miała jednocześnie. Teraz jaśnieje a hreczki przybywa bardzo.
Perlica ale na pysku ma już trochę brązowych kropeczek i co roku przybywa... Niestety nie mam zdjęcia... ale fajnie by było, jakby została cała biała!  💘
po fotkach nie widać tego... wstawię  w końcu moją w wolnej chwili, to zobaczysz jak wygląda "prawdziwa hreczka"  😁
chętnie zobaczę, ale widziałam konie w hreczce, ja tylko podejrzewam co może być za kilka lat... 😉
mi tam odpowiada hreczka bardzo i nie chciałabym żeby była cała biała 🤣
....
ale fajnie- jako siwek wygląda lepiej  😉
No to ja chyba dzisiaj też zrobiłam  🤔 jak przyjżałam sie mojemu skaremu z baaardzo bliska.
W paszporcie ma gniady i taki był też ojciec jego (ciemnogniady) ale matka siwa..
Zimą był prawie czarny ale jak tylko słonko przygrzało to obsypał się jabłuszkami  😉 po obu bokach a dziś dopatrzyłam sie duuużo siwych włosków na całym ciele -na nogach też.
W grzywie ma parę siwych wlosów i ze trzy takie malutkie kępki gdzieś tam umiejscowione -to na nodze ,to na boku ...
Czy to możliwe aby 6-latek zaczął siwieć  🤔  🤔 Czy poprostu genetycznie może byc w ,,siwiźnie,, po matce?
Ano możliwe, moja zaczęła siwieć w wieku 4-5 lat z gniadego i obecnie (11 lat) jest już siwa..
3-4 lata

ok. 9 lat

kwiecień 2012
ale jaja, kupuje się gniadego a ma siwego 😜
ale czad  😜 ale dużo ładniej jej w siwiźnie 😀
adriena lepiej jej " w siwym"  😜
adriena wow, a jaką maść ma w papierach? Gniadą? 😀 Ale psikus. Na pierwszej fotce chyba ogon już ją zdradza trochę?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
14 czerwca 2012 20:17
Świetne 🙂 W przypadku takiego konia, to jak go ukradną, to po kilku latach można stać obok niego i nie poznać, że to nasz 😉
adriena - a posiadasz zdjęcia "w trakcie"? Ciekawa jestem jak to wygląda, bo teraz widzę że była gniada, jest siwa. A chciałabym zobaczyć etap przejściowy, bo jakoś nie umiem sobie wyobrazić  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się