jak siwieją konie (foty)

[quote author=fruity_jelly link=topic=1057.msg1430691#msg1430691 date=1339700984]
ale jaja, kupuje się gniadego a ma siwego 😜
[/quote]
ano ja tak miałam 🙂 ale też uważam że jej dobrze w siwym, chociaż traci już swoje cudne jabłuszka, jednak każdy etap siwienia jest ciekawy.
Podobała mi się jeszcze taka:

ale ten etap był ciężki pod każdym względem..jakieś 6 lat

potem było jeszcze tak, średnio to wyglądało, dużo jeszcze brunatnego - wiek ok. 7 lat


adriena wow, a jaką maść ma w papierach? Gniadą? 😀 Ale psikus. Na pierwszej fotce chyba ogon już ją zdradza trochę?

przy opisie w wieku 3 lat, gniada w siwiznie bo miała trochę siwych włosów w ogonie, na pęcinie tylnej nogi i troszeczkę w okrywie. Obecnie muszę już to zmienić, a nawet miałam niedawno telefon ze związku hodowców żeby ustalić jaką ona ma maść, bo miała źrebola (teraz ma jakieś 7 lat) i ten też już tak siwnie i wszyscy zachodzą w głowę skąd ta maść u niego..  😎
Kobyła dla wielu osób jest nierozpoznawalna i jedynie można ją rozpoznać po wicherkach, które są szczegółowo opisane.

a tu jest jej potomek, który podobnie siwnie albo jak ja to wtedy określałam  --> pleśnieje..

Sio   nowe wcielenie marchewki
15 czerwca 2012 07:26
A ja widziałam kiedyś około roczną klaczkę pięknie siwą: cała była prawie biała, a ogon i grzywę miała cudownie marchewkowe 🙂  a do tego taaaaaaki miała ruch........ 😍
Adriena jestem w SZOKU!
Aż nie mogę uwierzyć że to ten sam KOŃ!  🤔
Pytałam hodowcę i powiedzieli mi że to niemożliwe aby mi wysiwiał -może być w siwiźnie
Ale po tym co widzę... mogę sie spodziewać wszystkiego...
pierwsze zdjęcie po zimie
drugie na dniach
a za kilka lat??? nie mam pojęcia  😁
Angela
A w którym miejscu on jest niby siwy/ma siwe włosy. Nie panikuj...
A moja siwiała tak:
2007-3 lata


2008


2009


2010


2011


i obecnie (8lat):


Jak ją kupowałam to miałam jako maść wpisaną karą  😉
Angela, zgadzam się z armarą, Twój koń nie wygląda na takiego, który miałby siwieć kiedykolwiek. A po koniu adrieny od razu widać, że to będzie siwek 🙂
[quote author=avero_2 link=topic=1057.msg1431326#msg1431326 date=1339764574]
AngelaA po koniu adrieny od razu widać, że to będzie siwek 🙂
[/quote]
A z ktorego zdjecia tak wnioskujesz?
Adriena, dopiero teraz zajrzałam na poprzednią stronę i zobaczyłam fotkę gniadka  👍 no to teraz bym się faktycznie nie zorientowała, że wyjdzie siwek  🙇 Pięknie jej w tych jabłkach i siwiźnie! 😀

Angela, no to jednak możesz mieć siwka 😁
Avero dzięki mnie się też podoba 🙂
Znalazlam jeszcze takie zdjęcia, to drugie to musiało być wczesną wiosną, bo kobyła ciemniała mi na zimę.


ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
16 czerwca 2012 00:27
no to i my się tu wrzucimy 🙂

Belife siwieje dość szybko, a mógłby już bardziej się nie wybielać...  🍴






Angela
A w którym miejscu on jest niby siwy/ma siwe włosy. Nie panikuj...

porobię mu zdjęcia z bliska
na grzywie ma już kepy siwych włosów przy kłębie
na nogach ,przy pęcinach kępki ,,placki,, siwych włosów i na całym ciele pojawiają sie pojedyncze białe włoski .Są wszędzie oprócz szyi ale tam nadal jest czarna.
Nie wiem może na zimę zgubi te białe włoski i ściemnieje ale na tej grzywie to juz raczej nie  😉
dziś postaram sie wrzucić zdjecia
To i ja pokażę swoją siwiejącą pannę,a szkoda bo była fajna  ciemna czekoladka. 🤬
jett   success is the best revenge
16 czerwca 2012 09:05
Ja znalazłam fotki dwóch stajennych kobył, więc wstawiam  😉





Pierwsze zdjęcie to końcówka 2009 lub początek 2010, obie dziewczyny miały po 6 lat. Ostatnie to końcówka 2011- 8 lat.
jett, Ta srokata mogłaby nie siwieć. 😍
Watra i Ceffyl fajnie te wasze małe kasztanki wyglądają 🙂
Angela jeśli rodzice są siwi, albo przodkowie to chyba istnieje prawdopodobieństwo wysiwienia. U nas tylko matka, ojciec matki oraz ojciec ojca byli siwi.
Jeżeli przodkowie byli siwi,to nie ma takiej opcji żeby chłopak wysiwiał.Musi być siwkiem jedno z rodziców.

Angela jeśli rodzice są siwi, albo przodkowie to chyba istnieje prawdopodobieństwo wysiwienia. U nas tylko matka, ojciec matki oraz ojciec ojca byli siwi.

no właśnie -matka jest siwa  😉 ale może okaże sie że będzie tylko w siwiźnie i nie wysiwieje cały... a jak wysiwieje? to będe miała siwka  🤣 powoli akcpetuję tą możliwość choć od dziecka marzył mi sie kary albo skarogniady... no i takiego mam! a czy bede miała za dwa -trzy lata?? to już los pokarze  😉

PS-to on z matką 😉

istnieje możliwość żeby toto wysiwiało? ojciec matki siwy, matka kasztanka w siwiźnie, z wiekiem coraz więcej siwych włosków w grzywie i ogonie, na  ciele one się skupiają w takie kropeczki których jest coraz więcej. ojciec czorny jak noc 😉
tak się zastanawiam, bo ma tych białych włosów w ogonku sporo, nogi takie ni w kij ni w oko, nie wiadomo czy skarpety będą
no właśnie -matka jest siwa  😉
no to masz szansę 🙂 na siwka.
Ja zawsze marzyłam o malowanym kasztanie i nadal marzę, ale i tak uwielbiam mojego konia i uważam że jako siwek jest pięknym koniem. Z siwym to jest tak że w większości nam się podobają, ale z uwagi na "niepraktyczność" i trudności w utrzymaniu w czystości, większość wybiera inne maści. Ja osobiście nie kupiłabym konia siwego (no chyba że by skakał pod niebo, albo machał nogami jak Totilas) z uwagi na powyższe, ale że mi go przemycono to go mam i jestem zadowolona 🙂
A spotkałyście się z siwieniem od pęcin? Mój koń zamiast ładnie wysiwieć w innym miejscu, aby to miało ręce i nogi to zaczął siwieć od pęcin w górę. A że zadnie nogi ma czarne to widać i od razu rzuca się w oczy. Śmieje się, że wybieli sobie nogi, a resztę zostawi.  😁
a czy isnieje możliwość żeby koń zaczął siwieć w wieku 16 lat?  🤔 Moja znajoma ma kobyłe i po zimie w grzywie, w ogonie i w ogóle na całym ciele miała kupe białych włosów  🤔 matka siwa, ojciec siwy.. ale, że tak można?  🤔
Te wasze siwki to jakoś długo siwieją :P

Mój w wieku 4 lat wyglądał tak:



5 lat:



6 lat:



7 lat:



8 lat:



9 lat:





Przepraszam za duże zdjęcia na początku, ale forum zmniejszyło - tak chyba może być?

tamte sa ok. przedostatnie jest za duze.
episode, co to za rasa? jaki papier? fajny siwens 🙂
To sp hodowli Moszniańskiej. Paradys x Epopeja/Le Voltaire. To rodzina Elfa. A dziękuję 😉
Angela
Ile koń ma lat ? On chyba jest gniady nei skarogniady 😉
fruity_jelly
Nic się nie bój nie wysiwieje. To zupełnie normalne, że kasztanowate źrebięta mają jasne nogi 🙂
łeee szkoda, jako siwek byłby całkiem ładny 😁
Był prawie czarny jak do mnie przyszedł w styczniu. Tylko miał jaśniejsze pod brzuchem i głowę. Ja mówię skary ale jest ciemno gniady -w porównaniu do tego którego mam jako gniadego 😉
Robi sie teraz jakby coraz jaśniejszy a czarne ma już tylko nogi (nie licząc siwiejących placków) i szyję.
Może tak ma na lato
Gniady -drugi ktorego mam ciemnieje na lato i robi sie bardziej brązowy a ten jaśnieje. Może tak jest  😡 nie wiem.Przekonam sie o tym po kilku sezonach ale masz rację - on jest gniady i tak ma w paszporcie  😉 i skończył 6 lat

A ile ma lat, to kluczowe w kwestii siwienia 😉
Skarognaide i kare konie jaśnieją (płowieją) latem, ale wyglądają raczej tak:
kara (latem)

i zimą
Dzieki .. widze że wyjaśniał i to naprawdę
a tu zdjęcie z zimy
Był naprawdę prawie czarny  😉 dlatego mówię na niego skary 😉 choć juz tak nie wygląda ale zostało mi z przyzwyczajenia
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 czerwca 2012 10:32
episode, pomniejsz ostatanie zdjęcie, bo sieczke robi z forum
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się