jak siwieją konie (foty)

armara - Matko ale masz uroczego dzieciaka!
A o tym co powiecie 😍

W dniu urodzenia:


3 miesiące:

5 miesięcy

około pół roku:

około roku:

równo 2 lata

bez m-ca 3 lata


I co  😁
widzę pięć pierwszych takich samych fot po czym dwa drugie również takie same a ostatnie cudem inne od wszystkich 😉
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
30 grudnia 2008 19:55
No właśnie, nie rozumiem tego Waszego 'niestety' [w kontekście że 'niestety pojawia się hreczka'].  😉
Nie wiem czy to jest takie trudne do zrozumienia, że jedni lubią kolor zielony a drudzy różowy?
Tak samo, jedni lubią hreczkę, drudzy nie.
O gustach się nie dyskutuje 🙂
jejks 😡 już poprawiłam 😡
quantanamera: druga fotka: przesympatyczne zdjęcie, różowy nosek i zmrużone oczka, rozbrajające, super fajne 🙂
klaus

miło słyszeć  :kwiatek:
lets-go, też bardzo lubię tą fotkę 🙂 To super wyluzowany i rozmarzony Roto, który rozmyśla pewnie o tym, ile zjadł na śniadanie i że już niedługo będzie obiad, co zapewne automatycznie poszerza mu uśmiech 😉

A wracając do tematu
Konianka, ależ ona szybko wysiwiała! Rekordzistka. W dodatku to nie siwka, tylko tarantka - faktycznie jej się pospieszyło...

A hreczka wygląda dobrze tylko na arabskich klaczach na pokazach 😉 Tak na serio - pewnie dlatego kojarzy się dość pejoratywnie wielu osobom, bo hreczkowacieją konie starsze - kiedyś nawet mawiało się, że koń cały w hreczce ma przynajmniej 10 lat. Biorąc pod uwagę, że wszyscy chcemy wyglądać młodo i dorodnie, to pewnie dlatego na tą hreczkę zbyt wiele osób entuzjazmem nie pała.
Jak bylam małą quantą, to siwa hreczkowata była moją maścią nr. 1 🙂 Później mi przeszło 😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
31 grudnia 2008 08:53
4 lata:


9 (niedługo 10)
moje siwe:


kucunio ja wciąż (pomimo iż widziałam te zdjecia już wiele razy) nie wierze, że to ten sam koń po pierwsze ze wzgl na zmiane jazdy,budowy i w ogole konia a po drugie na wysiwienie 😉 Super.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
31 grudnia 2008 10:35
Heh no Florian się bardzo zmienił. Chociaż jeszcze pozostały mu jego genialne pomysły 🙂
KuCuNiO, tak bardzo się cieszę, że Cię widzę
i że Flotarek nadal z Tobą

a zmiany we wszelkich aspektach, jak pisała MoniaaA - niesamowite
Ja mam fajną fotę do porównań 😉 Sama głowa tym razem:
Arabiasty zaraz po kupnie:

I ten sam pan teraz 😉 (zarośnięty, bo zima :P)
A jaka różnica czasu 🙂? Pięknie wysiwiał no i wygląda jak inny koń 😀
3,5 roku 😉 Ale i tak bardzo wolno siwieje.
Chociaz jak dla mnie tak juz może zostac. Martwiłam sie jak wyglądał tak jak na pierwszej fotce :P myślałam, ze nigdy nie wysiwieje.
m.indira   508... kucyków
02 stycznia 2009 16:14
Makdiara oo 2003
styczeń 2005

jesień 2008
Wow, te zmiany sa niesamowite, az wstydz sie przyznac, ale nie wiedzialam, ze zrebaki nie rodza sie siwe!
Skad wogole wiadomo, ze taki gniady albo kary zrebaczek wyrosnie na snieznobialego konia? I co to jest ta hraczka?  👀

No nie moge wyjsc z podziwu na te zmiany kolorow!
delta   Truth begins in lies.
03 stycznia 2009 15:22
Freddie zwykle jak źrebak ma kilka miesięcy to wokół pyska i oczu widać pojedyncze siwe włosy, a jak jeszcze ma w rodowodzie coś siwego to tym bardziej właściciel czujnie szuka oznak siwości. Zastanawia mnie czy trafi się kiedyś koń który miał w paszporcie/rodowodzie wpisaną maść podstawową po czym okazało się, że jest siwy. Mój np. w paszporcie ma gniadosrokaty, a w rzeczywistości na zimę jest karosrokaty a w lato tylko w okolicy słabizn pojawia się skarogniadość  🙄

odnoście hreczki pisała już Sierra:
Malutkie brązowe plamki (sierści), pojawiające się wraz postępującym siwieniem konia.

Z wyglądu to troszkę przypomina ludzkie piegi na skórze 😉
Jej, w takich momentach przykro mi, że nie mam swojej Siwej od źrebaka.
Zmiany sierści Waszych koni - niesamowite.

Zdjęcie z roku 2007
(pomińmy fakt, że czaprak jest w kosmosie, a siodło na łopatkach...)



Zdjęcie z roku 2008

niesamowite 🙂 dzieki
Pursat   Абсолют чистой крови
03 stycznia 2009 15:44
a jak jeszcze ma w rodowodzie coś siwego to tym bardziej właściciel czujnie szuka oznak siwości.

Żeby wystąpiła maść siwa, jeden z rodziców MUSI być siwy. Jeżeli rodzi się siwe źrebię (tzn. na początku jest maści zasadniczej, a siwieje oczywiście później) z nie-siwych rodziców, to albo rodzice są źle opisani, albo mają lewe dokumenty.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
03 stycznia 2009 15:56
W&W - masz rację, że z tego powodu siwki są najciekawsze 🙂

bronta, Laguna, KuCuNiO,, Alice - niesamowite zmiany u tych Waszych siwków 🙂 Normalnie nie te same konie  😲

Osobiście zawsze chciałam mieć siwka, ale takiego jabłkowitego - takiego jak wstawiony przez W&W na 9 zdjęciu albo ten wstawiony przez Quante na pierwszym i żeby pozostał taki na zawsze  😜
świetnie się patrzy na te metamorfozy siwków...🙂 Zawsze mnie to fascynowało🙂
Chociaż ja uwielbiam takie typowo białe siwki....
Klacz wlkp rocznik 1996.

a) 2001 r.

b) 2002 r.

c) 2003 r.

d) 2004 r.

e) 2005 r.

f) 2006 r.

g) 2007 r.

sosi   szczypior szczypior...
03 stycznia 2009 17:12
oj tak, najładniejsze są gdy mają mnóóóstwo duzych i ciemnych jabłuszek
Kirus jak sie urodził był kasztankiem, niestety nie mam tych zdjęć zeskanowanych...
a w załącznikach zdjęcia jak miał:
ok 5 lat
9lat
11 lat (grudzien 2008)
Bischa   TAFC Polska :)
05 stycznia 2009 14:10
[quote author=Pursat]
Żeby wystąpiła maść siwa, jeden z rodziców MUSI być siwy. Jeżeli rodzi się siwe źrebię (tzn. na początku jest maści zasadniczej, a siwieje oczywiście później) z nie-siwych rodziców, to albo rodzice są źle opisani, albo mają lewe dokumenty.
[/quote]

Niekoniecznie  😉 W "mojej" wyścigowej stajni była klacz Karioka - siwa , rodzice oboje gniadzi , maść odziedziczyła po dziadku - były robione badania genetyczne , także raczej nie ma mowy o pomyłce  😉
Ja z przerażeniem patrzę na Bischofa , jak on się zmienia  🤔 Jezu nie znoszę wręcz mlecznobiałych koni - w sensie , że kompletnie mi się nie podobają  😉 A on jaśnieje w zastraszającym tempie  😕 I totalny brak oznak , że dostanie hreczki  🙁
2004 lub 2005
[img]http://
Torwar 2006
[img]http://lh5.ggpht.com/_XSPFzHYneus/RlSc-foDZMI/AAAAAAAACxg/ezVfPI81NDs/Nikon2+1652.JPG[/img]
Warka 2007
[img]http://lh4.ggpht.com/_XSPFzHYneus/RqZTpXPEkVI/AAAAAAAAFRQ/kJ8IAvLPoXg/Obraz+611.JPG[/img]
Torwar 2008
[img]http://farm4.static.flickr.com/3162/2803049294_11f439a0da.jpg?v=0[/img]

Nogi już ma dużo jaśniejsze niż rok temu  🙁

Pozdrawiam 🙂
Bischa dla mnie Bischof z hreczką to byłby koniec świata i koniec jednego z najpiękniejszych parkurowych koni  😉
Bogom dzięki jest po prostu siwy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się