jak siwieją konie (foty)

hehe ale by byly jajca , dowiedzialam sie od wlasciciela ze w rodzinie ma srokacze , wiec moze jak ja zazrebie srokaczem wyjdzie cos kolorowego  😀
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 marca 2010 13:24
Zrebak może byc srokaty jak minimum jeden z jego rodziców jest tej masci. Oczywiście zdarzają się "ukryte" srokacze (np. konie z bardzo dużymi odmianami na nogach - co oczywiscie nie oznacza, że kazdy koń z dużymi odmianami jest srokaczem  😉 )
tak takie tez bardzo mi sie podobaja , te ukryte 🙂 fajnie , zobaczymy z czasem 🙂
Severus   Sink your teeth into my FLESH
11 marca 2010 07:29
Koń, na którym uczyłam się podstaw był prawie-ukrytym srokaczem (na skarym) - miał baardzo wysokie odmiany na wszystkich nogach, łysinę i jedno białe pasemko w grzywie. (jak znajde zdjecie to wstawie  😉 )
m.indira   508... kucyków
11 marca 2010 12:05
mój znajomy ma karą klacz(zapomniałam napisać), zapisaną jako siwa, od siwej tarantowatej matki(tarant lamparci-4 kare kropki na zadzie) i po siwym mocno przebijającym ojcu, w wieku 2 lat miała połowę ogona siwego i białe włoski na całym ciele, może nie w ilości zastraszającej, lecz widać je było gołym okiem, teraz kobyła ma lat 12 i zero siwizny poza odmianami , które wiadomo i wcześniej miała...
Severus   Sink your teeth into my FLESH
12 marca 2010 07:01
m.indira - prawdopodobnie kobyłka jest tarantem, nie siwkiem
no i wreszcie mam jakieś wcześniejsze zdjęcia kucyka:

3,5 roku:



5 lat:



6 lat:

A znacie jakiś sposób na odwrócenie procesu siwienia? Albo przynajmniej zatrzymania...





Bardzo proszę milczeniem pominąć nachrapnik  😡
jestemzlasu, alez ona ma skarpetki  💘
mój uskutecznia sposób, który moze nie zatrzymuje procesu siwienia, ale powoduje zmianę maści na gniadą.
codzienne tarzanie w błocie w okresie zimowym... 😂
No właśnie skarpety są rewelacyjne i może by się przynajmniej nogi dało czarne zatrzymać... Pal sześć łysinę. Niestety nie mam zdjęć jak była młodsza i czarna  😜
Severus   Sink your teeth into my FLESH
15 marca 2010 12:02
jestemzlasu - niestety to chyba niemożliwe  😉 Szkoda, bo ciemne siwki z czarnymi nogami, grzywą i ogonem to jedyne, jakie mi się podobają
zoja ale twojemu zajefajnie w irokezie ! 😉
Raija, dziękujemy  :kwiatek: też mi się zawsze podobał, ale wszyscy tak powtarzali, że be, żeby wrócić do normalnej więc w końcu mnie przekonali i próbujemy się zrobić "na loczek"  🤣
Moja smoczyca z kolei przeszła przemianę od gniadego do siwego:
w wieku ok. 3,5

i pięć lat później
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 marca 2010 23:30
adriena, Co jak co, ale to pierwszy siwiejący koń, na którego punkcie oszalałam! Maść ma obłędna! 😍
Notarialna
Koń adrieny robi wrażenie nie tylko na zdjęciach. Dopiero na żywo widać jej dostojność i urode strasznie kobiecą... 🙂  😍
Bischa   TAFC Polska :)
05 kwietnia 2010 16:20
Ma przecudne jabłka  😀
Na zdjęciu poniżej klacz 10 letnia (!)Stoi u nas. Latem jabłka ma ciemniejsze. Sadzę że wiele z Was chciałoby żeby siwienie zatrzymało sie na tym etapie :p Ja na pewno tak - ale mój element przestępczy pewnie będzie biały (czyt. żólty :P)


http://s182.photobucket.com/albums/x220/mtc55/Zimnokrwiste/Siwe/?action=view&current=Hoskazima.jpg

Mój ogierek w wieku około 2 miesiecy:

http://s182.photobucket.com/albums/x220/mtc55/Zimnokrwiste/Siwe/?action=view&current=Hido2miechy.jpg

5miesięcy

http://s182.photobucket.com/albums/x220/mtc55/Zimnokrwiste/Siwe/?action=view&current=Hido5miechw.jpg

9miesięcy

http://s182.photobucket.com/albums/x220/mtc55/Zimnokrwiste/Siwe/?action=view&current=Hido9miechw.jpg

Konie powinny siwieć od głowy - czyli pierwsze oznaki siwienia pojawiają sie na czole lub nad oczami. Młody siwieje jednocześnie od głowy i od lewej tylnej nogi (tej bez odmiany) jednocześnie :P Oboje rodzice są maści siwej. Podejrzewam ze szybko będzie biały - choć jeszcze nadzieja pozostaje :P

Jakoś nie mogę przekonać kompa do wstawienia zdjęć w tresć odpowiedzi wiec będą w odpowiedniej kolejności pod nią  :/  😡
deborah   koń by się uśmiał...
06 kwietnia 2010 09:40
adriena, pierwszy raz widze konia u którego w wieku 3,5 roku nie widac zadnych oznak siwienia

w szoku jestem, ze to ten sam koń!
Deborah przyjrzyj się ogonowi, tylko tam widać oznaki, że coś może być na rzeczy z siwieniem w przyszłości.
Pursat   Абсолют чистой крови
04 czerwca 2010 17:51
Siwiejący z jeleniego:

2007:


2009:


teraz:


zdjęcia: equestrian.ru & Z.Makujewa
Pursat obłędny ! 😜

ja uwielbiam jabłuszka i hreczki  🏇
A ja myslałam, że siwieja tylko z karusów. A że z gniadych  😲 Nie powiem, zdziwiłam się. 🤣
Cariotka   płomienna pasja
04 czerwca 2010 18:31
mój siwy arabek 13 letni zaczyna mieć czarne plamki 🤔 i jakieś czarne włoski na zadzie 🤔 mam ktoś pomysł co to jest 🙇
mój siwy arabek 13 letni zaczyna mieć czarne plamki 🤔 i jakieś czarne włoski na zadzie 🤔 mam ktoś pomysł co to jest 🙇

hreczka..?
Cariotka   płomienna pasja
04 czerwca 2010 20:42
na hreczkę to nie wygląda. Plamki są duże nawet...a czarne włoski na zadzie...są bardzo czarne🙂
hehe mój nie wie już czy ma siwieć czy nie wiem co robić... kupiłam go jako sympatycznego szpaczka z jabłuszkami, a po zimie mam szpakowato-jabłkowito-siwo-hreczkowatego deresza  😵 dłuuugo byłyśmy z koleżanką przekonane, że po prostu jest na tyłku niemiłosiernie uwalony, więc jak tylko trafiłyśmy na ciepły dzień wykąpałyśmy dziada... a on dalej ze zrudziałym tyłkiem. chwilę później trafiła mu się druga kąpiel, to samo. próbowałam pumeksem, szamponem, mydłem, chusteczkami dla dzieci... koń "brudny", w końcu zrobiłyśmy "test" i wyrwałyśmy mu kilka włosów z tyłka. część siwa, a część ruda, tak całkowicie, a nie że brudna  🤔wirek: najgorsze, że wygląda to jakby się porządnie w nocy uświnił... na zawody będziemy jeździć z tabliczką na plecach - "on NIE jest brudny, tylko ma taką kretyńską maść!"  😁
Nigna   Warto mieć marzenia...
06 czerwca 2010 20:24
Wiec ... :
siwa kilka dni :

Kilka miesięcy

Na zawodach jako (chyba !) 4latka

troche strasza

jesień 2008

Lato 2008

Zima 2009

Teraz

Kto by poznał ; d ?
Z tym że oprócz procesu siwienia I Hreczkowania Nigeria przechodzi też procesz "rudzienia"
zimą i "odrudziania" latem ; p  (czyt :jak koń sie wytarza i nie można wykąpać to zaczyna sie odbarwiać ; )

Cariotka Siwemu koniowi który ma tendencje do hreczki ZAWSZE odrastają czarne włosy. Wiec możliwe że coś go kopnęło,ugryzlo, skóre muzdarło i odrosły czarne ; ) Siwa też tak ma
MissTake może mu zniknie ; ) Siwa po zimie jest czasem tak odbarwiona że trzeba dobrych 3 tyg żeby wróciła do przyzwoitej maści ; )
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
06 czerwca 2010 20:55
Nigna bardzo się zmienił i to nie tylko pod względem masci :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
06 czerwca 2010 21:16
ale on nie ma tylko czarnych plamek...rosną mu normalne pojedyncze czarne włosy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się