Ogon

secretary, a nie ma u was upałów ostatnio? Może się spocił między pośladkami i go tam swędzi
mindgame, Teraz mamy ochłodzenie akurat, jak było 30+ i stały na dworze to się w nocy nie tarł. Derka egzemowa dała rade, ogon nienaruszony.
Secretary, mój przeokrutnie się wycierał, był odrobaczony, mimo wnikliwego, kilkukrotnego przeglądania ogona, nie znalazłam tam oznak żadnego życia.... Ale...pomogło spryskanie grzywy i ogona preparatem na wszoły. Problem póki co znikł, a wet zaleciła jeszcze psikanie rzepu higienizatorem dla koni. Odpukać, od miesiąca się nie wyciera...
November Rain, co to jest higienizator dla koni?
Perlica, nie wiem, czy nie dostanę bana, jak wrzucę link… odsyłam zatem do wujka google. Też nie znałam wcześniej tego produktu.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 lipca 2022 17:02
Myślę, że z powodzeniem można zastosować też zwykłe EM-y (efektywne mikroorganizmy) . Ten higienizator to w zasadzie to samu plus olejek i wyciąg z ziół.
November Rain, ee serio? Nie możesz napisać, że to probiotyk do psikania po prostu?
Perlica, wygooglałam to i postawiłam obok marchewkowego bata 😉
November Rain, Jezu czemu bana ????
Sprawdziłam już, jest z EM. Nie wiedziałam że to się tak nazywa , spoko pomysł.
Laski, ja nie ogarniam tych ostatnich zmian na forum, nie wiem, czy można linki, czy nie można. Nie zagłębiłam się w skład, kupiłam, psikam, nie wyciera. Może jakoś pomaga, może po prostu zadziałał ten preparat na wszoły 🤷
Gillian   four letter word
08 lipca 2022 20:34
Można 😉
Kupiłam różowego cdm zamiast fioletowego i.... kurde, jest lepszy 😱 Jestem w szoku normalnie, utrzymuje się dłużej i chyba bardziej odżywia. Tak, czy tak, polecanko mocno.
keirashara, czekaj czyli którego? bo ja dziś jakiegoś kupiłam, ale nie pamietam jakiego
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 lipca 2022 21:03
keirashara, różowy jest top! Na ślązaku trzyma mi się co najmniej 4 dni 😉 aż się wodze ślizgają
Ej sprawdziłam i mam różowy. Jutro użyję.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 lipca 2022 22:53
Perlica, Fioletowy to jest nabłyszczacz bardziej, różowy to odżywka.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 lipca 2022 09:22
To ja jeszcze wrócę do tej Absorbiny czarnej. Pryskam, jak pisałam codziennie od jakiegoś czas i w tej chwili jestem w stanie potwierdzić, że mi ogon ładnie odrasta w miejscach gdzie wcześniej koń je wytarł. Nie ma nowych śladów tarć, także zakładam że w naszym wypadku powodem wycierania były owady.
Dobra , odżywka CDM różowa jest spoko, chyba lepsza od sheena, bo wydaje mi się że utrzymuje się dłużej.

Co używacie do pielęgnacji samego rzepa? w sensie jego skóry? oliwkę? są jakieś preparaty?
Nie moge już edytować.
Po różoym CDM kobyła mniej wyciera ogon, bo efekt utrzymuje się dłużej. Nie mniej na obrzeżach ogona robią się dredziki i wtedy zaczyna wycierać. Nie psikam codziennie , tylko co 2-3 dzień.
Odgruzowałam dziś konie, to się pochwalę 🙃
WhatsApp Image 2022-08-01 at 19.26.43.jpg WhatsApp Image 2022-08-01 at 19.26.43.jpg
WhatsApp Image 2022-08-01 at 19.40.00.jpg WhatsApp Image 2022-08-01 at 19.40.00.jpg
WhatsApp Image 2022-08-01 at 19.25.45 (1).jpg WhatsApp Image 2022-08-01 at 19.25.45 (1).jpg
rox, fiu, fiu! Jak pięknie od góry rośnie!
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 sierpnia 2022 20:15
rox, a jaka dupeczka 😁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 sierpnia 2022 07:45
rox, Uuu jaka kita! Zazdro! My mamy marne włosie niestety, nad czym wiecznie ubolewam.
Pati2012, fakt, dupeczke to ma.. od pierwszego dnia wszyscy mówili, że probówki pomylone i jest po aqh 😅

Ładny ten ogonek ma, zawsze mam satysfakcję jak dorowadzam go do ładu.
Co polecacie nawilżającego na rzep ogonowy? Mój koń od jakiegoś czasu sobie wyciera, miał łupież (już praktycznie nie ma), ale zauważyłam, że ma strasznie suchy ten rzep, nawet od spodu. Koń stoi cały dzień na dworze i to za pewne tez nie pomaga :<
Kayraa, mtg
Perlica, dziękuję no chyba się skusze na to.. W necie jest jeszcze wersja plus czy faktycznie to różnica tylko w zapachu? Lepiej plus czy zwykły czy w sumie bez różnicy?
Kayraa, nie wiem, bo plusa nie ma nikt u nas w stajni.
C&D&M Killitch - czy ma ktoś do sprzedania jakąś odlewkę? Wszystko to, co odrosło poszło się kochać - ogon znowu łysy, ze strupami 😭
November Rain, spróbuj umyć ogon szamponem nizoral. Pierwszy raz od 5 lat udało mi się utrzymać cały ogon od wczesnej wiosny do dzisiaj, tfu tfu. Na początku myłam co 5-6 dni teraz raz na 3-4 tyg. U mnie zdziałał cuda a wypróbowałam wszystko, łącznie ze sterydami, maściami na zamówienie, wcierkami wszelakimi
haruś, Dzięki, mam w pace, może czas do niego wrócić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się