patent (?) na poprawę dosiadu (?)

BaŚ
widzisz na filmiku buntującego się na sposób jazdy konia?
[quote author=gacek 🙂 link=topic=10904.msg709721#msg709721 date=1284750452]
No tak ale problem jest w momencie gdy zakładam ostrogi bo po lewej stronie ( tylko na tym koniu) robie mu malutką dziurke a po prawej ma wyślurany slad 10 cm, tylko raczej te slady sa od galopu, tyle ze u niego kazdy krok trzeba wyjechac jak tylko sie na troszke rozluznie to kon gasnie i przechodzi do kłusa 🙁
[/quote]

To jakiś horror! Jak można jeździć konno i robić mu dziury ostrogami!
A może wystarczyłoby poprawić dosiad biorąc kilka treningów dosiadu naturalnego (wg Sally Swift). Znam jednego świetnego trenera, który uczy jak nikt inny.
Bardzo lubie jak ludzie wszystko czytają 😤 napisałam ze jak tylko to zauważyłam to je zdjełam i wiecej ich nie uzywałam, poza tym jeżdze w ostrogach na innych koniach i tam jest wszystko ok wiec problem jest w naszej parze i w tym ze sie na nim zakleszczam a poza tym to niestety nie każdy mieszka w warszawie i moze sobie pozwolic na treningi z trenerami, jakby ktos był w pobliżu to ja bardzo chetnie ale niestety mieszkam w zadupiu jeździeckim w którym o trenera w promieniu 100km bardzo trudno a o dobrego trenera to już nie ma co mazyć a wątpie zeby ktos poświecił cały dzień i przyjechal do mnie na trening, poza tym mało nawet było by na coś takiego stać.
Gacek, a gdzie jest to "zadupie jezdzieckie"? moze ktos jednak moze Ci pomoc, samemu czlowiek czasem kompletnie sie zapetla...
Okolice wiecborka, ludzie musieli by dojeżdzac po ok 100km  😵
Hmm... To rzeczywiscie kawalek i od Warszawy i Poznania... Bylam poltora tygodnia temu na klinice z Kyra w Centurionie. Kyra bardzo pieknie pokazala jak reagowac powinien kon na pomoce. Co prawda pokazywala na koniach w wysokim sporcie, ale nie ma to w tym momencie znaczenia. Po krotce: koniowi nie pomagamy, on pracuje sam wedlug naszych wskazowek. (Twoja ciagla praca lydkami jest duzym bledem). Dajesz koniowatemu lekki sygnal lydka do ruchu naprzod. Zaczac nalezaloby ze stoj do stepa. Kompletnie luzna wodza. Jesli nie ma reakcji, nastepna pomoc jest baaardzo silna- odstawienie lydek i ile natura sily dala-przylozenie-koniowaty ruszy- pochwalic. Kiedy juz kon idzie i sam z wlasnej woli zwalnia, lub sie zatrzymuje -juz nie pomagamy mu lekka lydka, ale baaardzo silna pomoca-odstawienie lydki I mocne przylozenie+bat. Po jakims czasie - znacznie szybciej niz myslisz-kon reagowac bedzie na leciutka lydeczke, a jesli sie nawet zagapi, to zapewniam Cie, ze wystarczy wowczas, ze lydki tylko odstawisz mocno-juz nie bedziesz musiala ich przykladac, reakcja bedze natychmiastowa. Analogicznie z klusem i galopem. Ale zacznij prace z wyzszymi chodami, kiedy kon juz zrozumie zasade w nizszych. Duzo spokoju, cierpliwosci i KONSEKWENCJI. Powodzenia! 
Arimona sama zainteresowana przyznaje" "problem jest w naszej parze i w tym ze sie na nim zakleszczam",
więc błagam, nie pisz, jak nie wiesz, o czym piszesz...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 września 2010 21:46
Kyra bardzo pieknie pokazala jak reagowac powinien kon na pomoce. Co prawda pokazywala na koniach w wysokim sporcie, ale nie ma to w tym momencie znaczenia.


Tu jest przykład 🙂
Więcbork ? Ten niedaleko Bydgoszczy ? 🙂  bardzo często tam bywam.
Jeśli to ten to śmiało moge polecić p. Pacynskiego
[quote author=BaŚ link=topic=10904.msg712813#msg712813 date=1285014935]
Arimona sama zainteresowana przyznaje" "problem jest w naszej parze i w tym ze sie na nim zakleszczam",
więc błagam, nie pisz, jak nie wiesz, o czym piszesz...
[/quote]

ktora czesc tego posta jest odpowiedzia na moje pytanie? 

powtarzam pytanie:
BaŚ
widzisz na filmiku buntującego się na sposób jazdy konia?


Arimona jeśli dla Ciebie bunt to musi być wspinanie się czy wierzganie to gratuluję kompetencji do komentowania mojego pierwszego postu w tym temacie.
W temacie dosiadu polecam jeszcze książki Sally Swift - Harmonia Jeźdźca i konia. Dosiad naturalny.
Wydano 2 części. Mimo, że na pierwszy rzut oka przedstawione tam koncepcje są dziwaczne ale gdy w praktyce zastosujemy się do podanych tam rad okazuje się, że wszystko działa. Sprawdziłam i nadal tak trenuję. Polecam.
[quote author=BaŚ link=topic=10904.msg712884#msg712884 date=1285025054]
Arimona jeśli dla Ciebie bunt to musi być wspinanie się czy wierzganie to gratuluję kompetencji do komentowania mojego pierwszego postu w tym temacie.
[/quote]

Ja widze konia który nie rozumie co to jest prawidłowe reagowanie na łydkę.
Tak naprawde teraz nie wiadomo co bylo pierwsze kura (koń nie idący do przodu i nie reagujący na lydki) czy jajko (zaciśnięty dosiad).
Po tym jak obejrzałam inne filmiki dziewczyny na innych koniach, to śmiem twierdzić ze raczej kura byla najpierw i słowo bunt nie pasuje tu w żadnym stopniu.
Ew. nieporozumienie pomiedzy koniem,a jezdziecem i tyle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się