Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

No oczywiscie jak sie wprowadze to pewnie xD
Adres nowej miejscowosci podam ale chyba z tego woj juz nie bedzie nikomu po drodze xD
Ale my ciekawi jestesmy tego jak aktualna stajenka sie trzyma. Tak te swoje okragle paczusie reklamujesz ze az sie chce oko nacieszyc!
No mi tez, jak wroce to naciesze 😀
Ale jeszcze musze posiedziez to 7h :p

A co do lodzkiego jakies zjazdy, zawody w najblizszych 2 msc w tym uspionym sezonie?
Powiedzcie mi, czy w Gajewnikach są prowadzone jakieś treningi na ich koniach? Np jakbym chciała się podszkolić, a nie chcę tam swojego konia wstawiać? O tym samym myślałam odnośnie stajni w Janowicach bo mam blisko, a wypadałoby swój dosiad w końcu poprawić po tylu latach jazdy bez nadzoru.
seiteki   "Always remember don't make bunny cry"
31 stycznia 2014 10:25
Agulaj, jak była tam Dagmara z Diabłem to coś sie działo takiego.
Jakieś treningi skokowe i rekreacja, a teraz jak Diabeł się przeprowadził do Tyszków to nie mam pojecia.
Po prostu zadzwoń 😉

Edit: nienawidzę literówek!!
Powoli zaczynam się rozglądać, by może na wiosnę coś zacząć się ruszać. Akurat córa będzie większa i mąż bez problemu się nią zajmie, a i ja będę miała więcej czasu.

Pomyślałam też o Esencji żeby tam pojechała parę razy i zobaczyła jak to jest prowadzić pensjonat, treningi, coś spróbowała tam się pouczyć.

Ja pierdziu zamarzła mi woda w domu, noszenie wody zwierzętom zabija wszelką chęć do życia!
Agulaj, a zabierzesz gapowicza po drodze  ;D ?
Pytanie czy będę miała po drodze.
Ale pisząc serio nie masz tam gdzieś w okolicach pensjonatów, szkółek co by się otrzaskać trochę z tym tematem?
Ale Michal Lemanski chyba w Gajewnikach  zostal..tylko nie wiem czy jakies jazdy prowadzi....
A o Janowicach nic się nie orientujecie? Mam rzut beretem do Janowic, ale zima mnie strasznie rozleniwiła i nie chce mi sie tak jechać.
W okolicach mojej miejscowosci to jest pare takich eyyy jak to nazwac przywatnych hodowli? handlarzow? i to bardziej konie rzezne... A co leprze niemcy...
Chociaz jest taka jedna ale to PW 🙂
Grudę pokrył śnieg w większości Pl więc konie bez problemu i zagrożenia kontuzją mogą łazić/biegać po padokach.

Kurczę u nas na padokach przynajmniej 1/2 terenu jest pokryta lodem (zamarznięte kałuże) i na tym lodzie kilka centymetrów śniegu. Wczoraj zabrałam tam konia na spacer w ręku- masakra.... Koń ślizgał się co krok (chociaż szedł ostrożnie) i co chwilę pękał mu pod kopytami lód...
To chyba nie są bezpieczne warunki na wypuszczanie koni...
MagBan93   Hennowata rudość :]
31 stycznia 2014 17:49
Czy mamy w Łodzi/ łódzkim jakiegoś speca od poszerzania łęku siodeł i ew. drobnych przeróbek?
takie mini ogłoszenie.

potrzebuję fotografa. w Łodzi. zdjęcia nie końskie, chodzi o pomieszczenia i ciut na dworze, żadnych portretów czy coś w ten deseń. jakiś koński fotograf może by dał radę i miał ochotę na małą fuchę?
Isabelle polecam Maćka Dudka- robi reklamówki, konie też i jest na prawdę dobry i niedrogi🙂
Agulaj a co chcesz dokładnie wiedzieć? ja trzymam swoje konie w stajni w janowicach i jestem bardzo zadowolona, konie dobrze  wyglądają, jak warunki pozwalają wychodzą na padok, mamy hale, kryty lonżownik, dużą ujeżdżalnię, czworobok, wyjazd ze stajni prosto do lasu , dobrych trenerów, pani Galina od ujeżdżenia, pan Misza od skoków
Equi warunki jakie tam są to ja wiem. Mam blisko, ale konia nie chcę tam wstawiać. Interesuje mnie czy jest możliwość nauki na ich koniach. Tzn tak jak ja bym chciała poprawić swój dosiad. Czyli w moim przypadku od podstaw już bo wieki całe nie jeździłam pod nadzorem. Czy ew ktoś ze stajni takie usługi świadczy niekoniecznie otwarcie, że tak powiem. Nie zagmatwałam tego za bardzo?
A nie dasz rady na swoim dojezdzac? 2 pieczenie bys upiekla bo i kon by sie czegos nauczyl...
Mój koń sto i w Róży troszkę ponad 20 km lasem od Janowic więc nie dam rady. Ja mieszkam niedaleko, ale jakoś nie mam kiedy tam wpaść i popytać. Zresztą chciałam tu zapytać, żeby wiedzieć z czym i do kogo iść.
To ja sie juz chyba ciut pogubilam...Myslalam ze konia zabralas do siebie z Rozy bo napisalas ze masz strajnie i rzut beretem do Janowic... ❓
Mam rzut beretem do Janowic, mam stajnię, ale Rewia w Róży stoi z różnych przyczyn, o których zbyt długo by pisać. Boksy mam i czekają na konie hotelowe, ale złamanego tel w sprawie nie ma  😕
Aaaa to takie kung-fu!   🤣
Szkoda...masz rozsadne podejscie ..moze cos sie wiosna ruszy..ja tez w zimowy letarg zapadlam......
Dziękuję za komplement. Staram się wypośrodkować zawsze. Czekam cierpliwie aż ktoś się zgłosi. No może znajdą się w końcu chętni na pastwiska z emerytami czy coś w tym stylu.
kermit   Horses horses everywhere ..
04 lutego 2014 20:21
Agulaj - podjedź i zapytaj bo to bardzo indywidualna sprawa  😉
cześć dziewczyny,
odskoczę trochę od tematu.
Minęło trochę czasu od ostatniego tarnikowania. Jestem umówiona na piątek z doktorem Buczyńskim ale zapomniałam zapytać o koszty.
Ile teraz mniej więcej biorą weterynarze za tarnikowanie? 🙂
Z piec dyszek trzebaw kieszeni miec  spokojnie ;P
Co wet to cena takze trudno powiedziec.
I zalezy czy bedzie glupiego jaksia stosowal czy na zywca. Zalezy ile weznie od dojazdu 🙂
ok 150 zł, dziewczyny pisały w wątku o własnej stani

od razu wam mówię, żeby zignorowac posty PFK, bo to kolejne wcielenie Esencji, co tak się zna, że aż wcale 🤔
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
05 lutego 2014 14:38
jezuu, znowu?  :/
nooo, znowu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się