Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Kahlan brawo za zdolności wywiadowcze  🙂  Po googlowej mapie wyglądało, że cienko tam z podokami, tylko ogrodzona piaskownica przed halą 🙁 ale myślałem ,że może fotki stare. No i  boksy z kratami,  ukiszony koń może wbić nogę między szczeliny z nadmiaru energii.
wiesz, na zdjęciu wyszły ładnie, chociaż trawa liiiichutka (ciekawe jeszcze z jakiego okresu roku zdjęcie)

IT:

ZDJĘCIA USUNIĘTE NA ŻYCZENIE OSOBY, KTÓRA JE WYKONAŁA. W CELU ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ OŚRODKA ZAPRASZA NA PROFIL NA FACEBOOKU
i dzięki. 😉 akurat trafiłam na dostępność osoby, która ogłoszenie opublikowała. 🙂 drzwi do boksów wprawiły mnie w osłupienie... jedyna nadzieja, że przerwy między prętami są bardzo wąskie. ale i tak... strach. 🙁

Alicja za bardzo nie pomogę, bo... po prostu mam jednego kowala i nikogo innego nie znam jeżeli chodzi o kontakt tel. 🙁
Nie wyobrażam sobie, abym wstawiła konia do pensjonatu gdzie nie będzie padokowany. Dla mnie to całkowicie dyskwalifikuje to miejsce i żadne tłumaczenie właściciela tego nie zmieni. Drzwi z prętów to dramat. Czasem, marzy mi się wyprowadzka z przydomówki do miejsca z halą, lepszymi terenami, ale jednak to wygodne byłoby dla mnie. Strach pomyśleć jakie rodeo byłoby po takim areszcie boksowym. U mnie kobity 😉 3/4 dnia spędzają na dworze.
Kahlan niestety szczebelki nie są wcale blisko siebie. Terenu mają tam bardzo dużo, może wygradzają pastuchem. Może...  Co do trawy, to fotka z bardzo wczesnej wiosny, drzewa dopiero zaczynają puszczać pąki. No ale co z tego skoro, konie wychodzą na chwilę.
Jagoda Moje zimą 6-20 się wietrzą , wiosna-jesień całodobowo stajnia otwarta 🙂 ale jak napisała Kahlan są i takie pensjonaty gdzie jest prawie  😉 idealnie.  Tylko zazwyczaj miejsc tam nie ma  🙁
U mnie latem zamykam około 20- tej, stajnia angielska, więc góra zostaje otwarta, w tym roku do połowy listopada. Zimą zamykam moje panie ok 17- tej, bo stoją już przy wejściu i domagają się wpuszczenia 😉
jednym słowem totalnie rozmijają się z potrzebami i bezpieczeństwem koni, co dla właściciela konia jest sprawą priorytetową przy wyborze pensjonatu.

czyli strzał w kolano.

mój stoi obecnie od 7 do 14 na zewnątrz. widzę, że nie narzeka. ale, od razu skorzystam. ma ktoś z Was piłkę Jolly Ball lub jakąkolwiek inną zabawkę w tym typie? ja chwilowo nie posiadam NIC, a zanim kupię to chętnie bym najpierw sprawdziła, czy ten futrzak w ogóle odnajdzie w sobie odrobinę dziecka. 😀
. Zimą zamykam moje panie ok 17- tej, bo stoją już przy wejściu i domagają się wpuszczenia 😉


Może mają coś z xx i o piątej herbatkę piją  😉
Kahlan ja nie mam, moje dla zabawy obgryzają gałęzie 🙂 kiedyś pożyczyłem taką zabawkę, totalnie olały moje starania.
mój xx w takim razie nie ma nic z xx'a, bo o 17 nawet tej herbatki nie popija, no! :P

no właśnie tego samego się obawiam, a nie mam ochoty wywalać 250 zł w błoto. 😀 najpierw chcę zobaczyć, czy chłopak będzie miał frajdę. :P bo on dla zabawy... stoi z nosem w sianokiszonce. 😀
Ja swoje wywalam na dwór teraz ok 9.00, wracają do stajni ok 17.00.
Latem od 8.00 do 22.00 na dworze. W duże upały wyłażę z łóżka o 4.00, konie fru na trawsko (sama idę do łóżka jeszcze pospać), potem 9.00 do stajni gdzie nie ma much i jest chłodniej, na trawę i padoki znów po 16.00. Jeszcze się nie odważyłam pozostawić koni na noc na łące. Na padoku gdy mamy jakieś ognisko i się kręcimy w nocy po terenie, owszem.
Jakby co, zapraszam. Wolne boksy, hala (!). Blisko niegdyś wspomnianego Bukowa koło Ujazdu.

Popatrzyłam na te prętowe brameczki do boksów... Moje dwie by albo przeskakiwały je regularnie, albo wisiały w poprzek. nie bardzo przemyślana sprawa...

asio a gdzie to tak pięknie? z której strony tomaszowa? Po edycji cofam pytanie 🙂  czyli do 30km od granic miasta w stronę tomaszowa, czwarta znana mi stajnia z halą..... proszę proszę  jaki wysyp 🙂
Koniku 123  od strony N jak najbardziej, a na W od Ujazdu, na E od Wolborza ;-). Już wiesz wszystko.
Koniku 123  od strony N jak najbardziej, a na W od Ujazdu, na E od Wolborza ;-). Już wiesz wszystko.

Raczej bliżej Wolborza 😉 ❓  to już faktycznie wiem wszystko 🙂
Kahlan ja piłkę na nudę na padoku polecam. Młody arabek mojego chłopaka oszalał z radości do tego stopnia, że po paru minutach trzeba mu ją zabrać, tak intensywnie się bawi. Tylko my nie mamy tej 'końskiej' a zwykłą ludzką do ćwiczeń ( w Biedronce za 34zł 😀)
Kejsa, mój się nie nudzi tylko non stop JE. A chciałabym, żeby jednak trochę się poruszał. 😉
ale taka piłka właśnie jak jolly ball czy z uchwytami?
jak znosi ataki konia, trwała jest?
My mielismy taką piłkę z Rossmanna (do gimnastyki, za jakieś 30 zł), nawet flakowata była dla koni atrakcyjna i trwałaby długo gdyby nie ząbki wesołego pieska 🍴, który ją raz miał w paszczy i flak na amen.
.
To zadzwoń. Na pewno odbiorą. 🙂
Jakie stajnie w łódzkim polecacie? (pensjonat). Chodzi mi o miejsce gdzie konie są padokowane, stajnia jest zadbana i fajna przyjemna atmosfera.
Jakie stajnie w łódzkim polecacie? (pensjonat). Chodzi mi o miejsce gdzie konie są padokowane, stajnia jest zadbana i fajna przyjemna atmosfera.

Takie info rozchodzą sie wśród znajomych, by obcy nie popsuli atmosfery 😉
Konik , a to obcy zawsze psują atmosferę ? I nigdy nie wnoszą nic w zamian🙂?
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
05 stycznia 2015 00:06
Kochani, pomóżcie 🙂
Planuję przeprowadzkę pod Łódź- BEŁCHATÓW, jaką stajnię polecacie? lub jaką odradzacie? Chodzi mi typowo o skokowe treningi. Czy jest jakaś dobra stajnia w normalnej odległości? max. 30 km ?
dominoxs Często, dają, wnoszą.....  ale nie poprawia się dobrego  😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
05 stycznia 2015 07:48
vanisek wydaje mi się, że w odległości do 30 km od Bełchatowa jest tam Stadnina Koni Malutkie- prowadzą jazdy, ale jak z treningami typowo skokowymi- nie mam pojęcia. Nawet halę mają 😉
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
05 stycznia 2015 18:09
malinowaa
Dziękuję bardzo 🙂 Jak zrobi się cieplej to będę musiała pojeździć zobaczyć 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 stycznia 2015 18:37
Ja bym w Malutkich na jazdę sportową nie liczyła. Konie skokowo mało doświadczone. Widziałam tam niejedną jazdę i mnie się nie podobało. Częste roszady instruktorów.
Wiadomo, że każdemu podoba się co innego. Trzeba sprawdzić samemu.
Maestrowa łódzkie spore jest, a ja/my mamy małą stałą ekipę, mamy kameralnie bardzo, rodzinne i halę niewielką (jak kameralnie to wystarczy) więc jakby co, priv, a ktoś miły powiększyłby grono już istniejących... Zawsze można przyjechać, zobaczyć, zdecydować. A i treningi sportowe (ujeżdżenie) możliwe.
witajcie 🙂 chciałam się dowiedzieć gdzie w łódzkich stajniach jest prowadzona hipoterapia? poza stajnią na chocianowicach. Potrzebuję przeprowadzić badanie do pracy mgr w formie ankiety. Od razu też drugie moje pytanie czy Wy mieliście styczność z hipoterpią, konkretnie chodzi mi o dzieci. niedługo umieszczę ankietę na stronie internetowej i chcę się zorientować czy byłby ktoś chętny tutaj do wypełnienia jej. Temat mojej pracy to "wpływ hipoterapii na stan emocjonalny dzieci niepełnosprawnych".
Pozdrawiam 🙂
mowa tylko o stajniach w Łodzi, czy w woj. łódzkim również może być?
oraz styczność hipoterapii w jakiej formie? asystującego? rodziny leczonego? prowadzącego hipoterapię?
tak do 20 km w obrębie łodzi oraz w niej samej. a styczność jako opiekun dziecka lub rodzic, ponieważ do tych osób jest skierowana ankieta 😉
Bronka, Poszukaj raczej na innych forach- rehabilitacji dzieci, małych dzieci, wczesnej interwencji lub zajedź do osrodków zajmujących się niepełnosprawnymi, stowarzyszeń, fundacji itp. Przecież chodzi Ci o opiekunów, rodziców. Myślę, ze tutaj raczej znajdziesz prowadzących zajęcia, ewentualnie wolontariuszy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się