Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Na retkini dobry pomysl, bo nic wartosciowego z tej strony lodzi nie ma.

Gdzie znajde wyniki z dzisiejszego lkjtu?
A od strony Retkini, lotniska jest cos z kucykami na dzieciowe oprowadzanki???
nie bardzo wiem w któym miejscu mogło by powstac cos nowego z jednej strony lotnisko jest z drugiej fabryka dalej oczyszczalnia...,chyba ze trochę jeszcze dalej za Retkinią...ale to w stronę Konstantynowa? Czy za Lublinkiem pod Pabianice?Wiki jest przy lotnisku,na Chocianowickiej jakas stajnia,no i niezbyt pozytywne Smulsko.
witam
czy gdzieś w Łodzi będzie możliwość krótkiego przeszkolenia jeździeckiego, a potem wypożyczenia konia, przewiezienie go w odpowiednie miejsce? chodzi mi zorganizowanie czegoś w stylu "książe na białym konie", aby odzyskać dziewczynę. ktoś coś wie?
z góry dziękuję za pomoc
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
21 września 2015 12:45
mati1266 jeśli nawet znajdziesz kogoś ta tyle mało rozsądnego kto użyczy Ci konia (w co wątpię) to ta impreza szarpnie Cię porządnie po kieszeni ;]

Wracając do tematu stajni w okolicach retkini- w obrębie Portu Łódź chyba nie ma żadnej stajni a tereny całkiem ciekawe...
sądzę, że na taką "okazję", to spokojnie można konia przewiezc i ktoś może go przeprowadzić pod "jezdzcem" z bukietem róż pod blok wybranki. Przecież nie trzeba mieć wybitnego przeszkolenia, żeby przejechac się na koniu jak na oprowadzankach. Ale szarpnąć - na pewno szarpnie po kieszeni, nie bedzie to tanie. Sądzę, że jest to na tyle niecodzienna usługa, że najlepiej podzwonić po stajniach i popytać, bo regularnie w ofercie to zadna takiego novum pewnie nie ma.

Co do Centaura, to ja słyszałam o przenosinach do kompletnie innego rejonu, więc póki faktycznie nie zobaczę - uznaję każdą potencjalną lokalizację za plotę.
W obrebie portu ciekawe tereny??
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
21 września 2015 23:13
No za portem w stronę Pabianic. Moja znajoma ma tam przydomową prywatną stajnie i jest gdzie pojeździć.
Racjonalna , stałam w stajni w Ksawerowie (2 km za portem) I NIE MA CIEKAWYCH terenów !! wszystko odcięte obwodnicą , ulice , domy , i ludzie biegający z widłami ,że idziesz ulicą , NEVER  😤
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
23 września 2015 13:27
No to chyba mam nieaktualne info 🙁
Nie wiem czy jest jakieś dogodne miejsce jeszcze na stajnie w Łodzi, najlepiej by było gdyby miała w mirę dobry dojazd transportem publicznym no i nie powinna być zbyt daleko od miasta, bo wydaje mi się, że mało komu chce się gdzieś daleko pod miasto jeździć...
No właśnie lokalizację to ma ten  Centaur idealną . Ciekawe  , czy ktoś to wykorzysta....
Na terenie starych wyscigow mieliby w miare miejsce. 😉 ale tam trzeba by bylo stawiac wszystko od zera.
teren wyścigów jest państwowy,ziemia kosztuje sporo,i jest właśnie rozszprzedawana pod domki z tego co mi wiadomo 😉
zreszta tam jest problem z wycinką drzew zgody nie dostali developerzy i projekt osiedla sie nie powiódł.
A no to kicha. 😉 pozostają okolice GOSi.  😁
Moze na Kaliskim,albo w atlas arenie  😀 😀
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
24 września 2015 09:37
Czemu tak daleko od centrum ;D? może lepiej plac Wolności  🤣
Ale spekulacje... 😀
Poczekajcie a się wszystko wyklaruje.
Co do lokalizacji Centaura oj... wygrana w totka by się przydała. Właśnie teraz!
A z mojej strony zapraszam obserwatorów na 3dniowy kurs z Moniką Damec ( 09,10,11 . 10) który odbędzie się właśnie u nas :-).
Piotrków, Łódź, Tomaszów, nawet Bełchatów... i z Warszawy też ktoś ma być tak więc co do uczestnictwa zapraszam.
Konia mogę też użyczyć na czas kursu.

PRV gdyby ktoś coś. :kwiatek:
Czy byliby chętni na towarzyskie ujeżdżeniowe w okolicach Zgierza pod koniec października? Organizatorzy chcieli wiedzieć czy będzie zainteresowanie zanim cokolwiek ogłoszą. W planach byłaby L i P, ale jakby ktoś chciał Nkę pojechac, to też dajcie znać, może się wciśnie  🙂
🏇 my! eLki 🙂 Ale koleżanka ze stajni jeśli już to N by jechała 🙂


Czy byliby chętni na towarzyskie ujeżdżeniowe w okolicach Zgierza pod koniec października? Organizatorzy chcieli wiedzieć czy będzie zainteresowanie zanim cokolwiek ogłoszą. W planach byłaby L i P, ale jakby ktoś chciał Nkę pojechac, to też dajcie znać, może się wciśnie  🙂
jakby ktoś chciał zerknąć na galerię z ostatnich zawodów w tym sezonie w Salio 😉

klik
Łodzianie!
Gdzie w pobliżu Zgierskiej, lub na trasie z Łodzi do Golden Dream'u znajdę jakiś fajny sklep jeździecki? Wybieram się do GNL'a, ale trochę mi tam nie po drodze i chciałabym w razie potrzeby mieć coś ogarniętego bliżej 😉
Weiderowa masz jeszcze  Hippoland

HIPPOLAND to stacjonarny sklep jeździecki, mieszczący się w Łodzi, przy ulicy Pojezierskiej 2, który spełnia wszelkie marzenia najbardziej wymagających jeźdźców. Dla osób spoza Łodzi otworzyliśmy internetowy sklep jeździecki  www.hippoland.com.pl Oferta w obu sklepach jest identyczna.


Na Pojezierskiej (gdziekolwiek to jest)  😁
Weiderowa,  na zgierskiej był Equitom, ale chyba już nie ma? Hippoland jest na pojezierskiej, blisko zgierskiej. na skrzyżowaniu Pojezierska/Zgierska trzeba skręcić w lewo (jadąc od centrum) i zaraz po lewej stronie, schowany we wnęce. niedaleko jest Rossmann i rządek sklepików, trzeba przejść za nimi jakby "od tyłu". Bardzo blisko skrzyżowania.
Dzięki  :kwiatek:
Wyczaiłam przez okno zaraz po mojej przeprowadzce Equitom na przeciwko mnie, ale w dniu kiedy go zauważyłam, jak tylko się tam przeszłam, zastałam kartkę, że się przenieśli   😵
Weiderowa , to zależy czego szukasz , bo Hippoland jest nieźle wyposazony , ale Eskadrona czy Euro-Stara tam chyba nie znajdziesz ... takie rzeczy to tylko w  GNLu , zła wiadomość jest taka ,ze się GNL wynosi za tydzien czy dwa z Lipowej gdzies w niebyt ,  na Brukową ( masakra ,  skąd pomysł takiej bzdurnej lokalizacji dla sklepu detalicznego 🙁 )
Jest tez nowy sklep , na Legionów , jadąc w stronę Retkini między Cmentarną i Artyleryjską po prawej stronie na parterze nowych bloków  . Nawet ciekawe rzeczy mają  , ale wybrane marki  ( moze to ten Equitom 😉
Jest jeszcze Jaszym na Legionów.
Equitom to chyba był na Nowomiejskiej, a GNL przenosi się ze względu na znaczne powiększenie powierzchni. Zapewne w innej lokalizacji nie byłoby mozliwości na aż takie szaleństwo 🙂
Katasia, Equtom masę lat temu był na nowomiejskiej, przeniósł się na zgierską a teraz... gdzieś indziej jeszcze 😉

Brukowa to dość fajne miejsce, jest gdzie zaparkować, nie trzeba się pchać aż tak w centrum. Od kiedy będzie tam działał?
Ulala, to ja pamiętam jeszcze jak był na Nowomiejskiej, ale faktycznie to mogło byc daaawno 😉

Ile potrwaja przenosiny, to nikt nie wie. Plan dziewczyny mają abitny. Z tego co słyszałam nieśmiało szykuja się na początek miesiąca - akurat Ja tez uważam, że lokalizacja nie jest zła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się