Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
11 maja 2017 22:33
Do Kęblin można dojechać busem ze Zgierza (Zgierz-Głowno), przystanek kawałeczek od stajni. Jeździłam 6  lat temu i było bezproblemowo. Nie wiem jak jest tam teraz bo zmienił się właściciel, ale wtedy było fajnie. Do Campoverde dojeżdża autobus miejski, przystanek pod samą stajnią.


Czy w tamte rejony nadal jeżdżą jakieś busy? Nie mogę znaleźć żadnego połączenia. Pomocy! 🙇
Filiptrenuje   Matka ambitnego młodego jeźdźca
12 maja 2017 05:19
hej, odpaliłam pierwszy z linków na tej stronie i są połączenia z Łodzi do Głowna. Pewnie, któryś z tych busów jeździ przez Zgierz. Może to pomoże:
https://www.glowno.pl/340,pks-i-bus.html
malinowaa, najlepiej, żebyś napisała bezpośrednio do Reni lub Sebastiana lub na ich profilu na facebooku to Ci podadzą konkrety, czy coś jeździ. Ja przez cały rok stacjonowania tam nie widziałam ani jednego busa, ale też jeździłam w takich godzinach, że może się z nimi po prostu rozmijałam. 😉
Busy przez Kębliny jeżdżą - ze Zgierza na Głowno. Jednak z tego co pamiętam, dosć "skąpo".
O ile poniższe rozkłady są aktualne to wygląda to tak:
http://pu.i.wp.pl/k,NjM1MTE1MTgsNDU0ODYxMDI=,f,KBielski_do_Glowna.pdf
Ostatni powrotny z Kęblin - 18.30 🙂
Pytanie - czy nadal ten bus jeździ...


Szukam pilnie pensjonatu dla dwóch koni. Najlepiej jak najbliżej Kutna, dobrze jakby był dojazd jakimś busikiem albo autobusem.
Czy jest jakaś stajnia dla początkującej 9-latki w okolicach Pabiance, Rzgów (poza Kajtusiem bo już znamy)?
a Ranczo w Dolinie? pierwsza moja myśl, nie wiem jak z jakością prowadzonych tam jazd.
Stajnia Grot https://www.facebook.com/stajniagrot/


o, tam już nie jest tylko pensjonat? 🙂
Jazdy też są. Można z własnym koniem (my tak robiłyśmy, bo jesteśmy po sąsiedzku) albo na ich koniach.
Firma PBA Horse's Transport poszukuje kierowców.
Wszelkie informacje pod numerem 535-360-318
Halo, Halo !! - Pabianice, Rzgów, Tuszyn, Łódź i okolice  👀

Ma ktoś z Was w stajni "czystego" konika polskiego ?
Potrzebuję zrobić kilka zdjęć do pracy dyplomowej.
Orientuje się ktoś co się dzieje w stajni Vertus? Słyszałam, że otworzyli się na pensjonariuszy, a warunki mają niesamowite.
Ogłaszają się na fb, cena hotelu 1500zł/mies
Hejka - mamy jeszcze 2, góra 3 wolne miejsca na konsultacje kopytowe + werkowanie z Magdą Mamczarz, forumową Wiwianą 🙂 Gdyby ktos coś to terminy popołudniowe 12.06. (poniedziałek) i proszę i kontakt : animilenka@gmail.com, 501 230 590. Asia Jasińska - koordynator trasy 🙂
[CIACH] - masz od tego wątek transportowy.
8 lipca zapraszamy  🏇
[[a]]https://www.facebook.com/events/485085898508480/?acontext=%7B%22ref%22%3A%22108%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D[[a]]
Zna ktoś dobrego przewoźnika, który wozi konie do Anglii?  😀
Mam konia z problemami z drogami oddechowymi i .... dwie diagnozy. Podobno jest dobra wetka, ma stajnie/hotel w Karkosach, ma na imię Natalia (chyba). Czy ktoś ma jakiś namiar do Niej? Będę wdzięczna za każdą informację.
Pytanie orientacyjne:
czy byłby ktoś chętny na spotkanie/szkolenie z p. Ruberszem w okolicach Pabianic?
czego to szkolenie miało by dotyczyć ?
Kwestia ilości osób i "życzeń" co byście chcieli. To jest tylko rzucona myśl dla rozeznania.
Witam,
Czy jest tu może ktoś kto jest zrzeszony w KJ Zbyszko?? Mam kilka pytań na priv 🙂
Hejooo!
Kto jest z Pabianic łapka w górę!
Kurczę co idę na spacer z psem do lasu koło ul. Rydzyńskiej to widzę ślady kopyt. Wiem, że okoliczni mieszkańcy mają konie ale głównie w gospodarstwie. Czy jest gdzieś w okolicy stajnia gdzie jest rekreacja/treningi i jeżdżą właśnie tędy? Błagam, mój tyłek błaga o siodło 😀
suzy00

zapomnij w tych terenach sie stajnie pokończyły
Łojezu...
Ło matko Naciau, a ty musisz być taka sceptyczna??

suzy00, w okolicach Pabianic masz stajnie pasikonik (Górka Pabianicka). W Ksawerowie przy drodze widziałam jakąś stajnię. Kawałek dalej za Pabianicami w Kierunku Sieradza jest stajnia w Ślądkowicach. Nie wiem czy ta w Ldzaniu jeszcze funkcjonuje. No i Huta Janowska, tam jest KJ Janowice.
Ale okolica o którą pyta Suzy niestety nie ma tu żadnej stajni usługowej. Są osoby prywatne.
Ja polecam Różę.
W Ksawerowie przy trasie jest też osoba prywatna. Podobno uczy, ale nic więcej nie wiem. Ldzań i Ślądkowice nadal funkcjonują - ale nadal to dalej niż Róża. No nic tylko tam jechać 🙂
Kahlan ,bo znam teren i wiem co jest aktualnie  😉

ksawerów kolo łódzkiej - koleś z WKKW
ksawerów kościoł- ksiądz i rekreacja

a te tereny tam ,to może ktoś sie z Róży przejechał , dalej są westowcy , a tak to tylko prywatni/rolnicy

Ldzań żyje , Janowice tez
Z Róży za daleko i nie chce nam się w tą stronę jeździć. To raczej taka dziewczyna z Ksawerowa, ma swoje dwa konie (nie widać jej z trasy).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się