Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Ratina Z skoro chcesz jeździć rajdy długodystansowe to chyba lepiej od razu zapisać się do KJ Champion Łódź,  😉


leonek no niby tak,ale ogólnie nie do końca dobrze jest ,że 8/10 startujących jest z jednego klubu  😉
FirstLight może nie jedynym kryterium jest cena,ale jak mam się zrzeszać za 300zł rocznie w jakimś mniejszym klubie to za troszkę mniej mam Salio, a za 360 zł mam BPK w mazowieckim gdzie obecnie mieszkam (mimo,iż cały czas liczę na powrót do Łodzi 😉 ), wiec nijak się to nie kalkuluje...Składka klubu do OZJ to 900zł rocznie, więc troszkę dziwi taka opłata.Ok, wiem ,że zawiera ubezpieczenie,natomiast ubezpieczenie kosztuje ok 70zł na stronie PZJ, więc dalej nijak się to nie kalkuluje.
FirstLight  w jakimś mniejszym klubie [/quote]

ale to chyba nie piszesz o horseprofi ???
FirstLight  w jakimś mniejszym klubie

ale to chyba nie piszesz o horseprofi ???
[/quote]

Magda - co Ty Słońce z tym Horseprofi? Ceny mają z kosmosu, już ten wątek przerabialiśmy tutaj 😀 Czy to taki wielki i profi klub? No może i obecnie niemały, Tomek we władzach zasiada. Ale nie przesadzajmy... Chyba Golden Dream jest nieporównywalnie bardziej profi 🙂 TKJ Garbówek też z resztą. Co to znaczy tak w ogóle "duży/ mały" klub?  Jeśli chodzi tylko start w zawodach to po co przepłacać?
Ratina Z skoro chcesz jeździć rajdy długodystansowe to chyba lepiej od razu zapisać się do KJ Champion Łódź,  😉


Do nich nie można się "zapisać", nie przyjmują ludzi z zewnątrz.
milenka podoba mi sie wsparcie jakie ten klub udziela swoim członkom, pomoc w wielu kwestiach. Sa medialni, rozwojowi. No i osobiście lubie samego pana prezesa  🤣
FirstLight - aaaa, chyba, że tak. To ok 😀 Zwracam honor!  :kwiatek:
Bardzo dziękuję za podpowiedzi,na pewno skorzystam  🙂

FirstLight nie chciałam nikogo urazić,ale dla mnie duży klub to : 1. klub z tradycjami sportowymi, 2.klub z mega dobrymi końmi sportowymi:np.: Salio Gajewniki 3. klub którego zawodnicy startują nie tylko w obrębie województwa 4.klub który ma mega infrastrukturę i co najmniej 40 koni z czego połowa jest w intensywnym treningu sportowym i to takim na poziomie P i wyżej... Bardzo cieszę się ,że w województwie powstały kluby , które wspomagają zawodników i starają się prężnie działać niemniej jednak endurace to nie skoki ( nie jezdzi się z koniem na zawody co 2 tyg 🙂 ) zazwyczaj koń startuje 3-4 razy w roku,więc wolałabym aby opłata była troszkę niższa, ale bardzo dziękuję za chęć pomocy  :kwiatek:
4.klub który ma mega infrastrukturę i co najmniej 40 koni


Wtrącę swoje 5 groszy 😉. Akurat horseprofi jest klubem, który zrzesza jeźdźców z różnych stajni, nie mają swojego ośrodka i infrastruktury. Co moim zdaniem nie czyni ich w żadnym stopniu klubem gorszym od tych, które swoje 'siedziby' mają 😉
Hej, orientuje się ktoś czy w Łodzi, Zgierzu lub Strykowie (z przynajmniej dobrym dojazdem komunikacją miejską) jest jakaś stajnia przyjmująca do pracy w zamian za jazdy?
W ogłoszeniach nic nie wypatrzyłam, a może ktoś stąd zasłyszał coś w znajomych stajniach.
popytaj w Oleńce. Swego czasu osoby, które tam pomagały szykować konie na jazdę oraz pomagały przy oprowadzankach miały jazdy. Ale musiały się wykazać sumiennością i autentyczną pomocą przez cały dzień.
Nie wiem czy dalej to funkcjonuje.
Czy ktoś z forumowiczów może cos powiedzieć o stajni Kaskada? I gdzie dokładnie sie mieści? :kwiatek:
Park wzniesień łódzkich. Wczoraj rozmawiałam z właścicielem, dość konkretnie się wypowiadał o swojej stajni, na pewno ma wiedzę. A to, że po dwóch godzinach jeszcze dodatkowo do mnie zadzwonił bo coś mu się przypomniało a propos mojego problemu świadczy o zaangażowaniu. Dla mnie jak na pierwszy wywiad, stajnia na plus.  Muszę pojechać i obczaić.
A możesz napisać mniej wiecej w jakim miejscu?
Na zdjeciach wyglada ona bardzo przyjemnie 🙂
Szczerze ci powiem, ze nie wiem. Poprosilam o konkretny adres, to uslyszalam, ze jak juz sie zdecyduje przyjechac, mam zadzwonić i dostane konkretny adres. Nie drążyłam tematu bo tak naprawdę pochłonęła mnie rozmowa na temat cushinga itd. Musze sie tam wybrać, tylko z czasem mam problem.


P.s. przepraszam za brak polskich luter czasem, ale tel mi wariuje.
Rozumiem, podejrzewam, że to tak dla bezpieczeństwa z tym adresem 😉
Dzięki niemniej za informacje!
Szukam luźno czegoś po północnej stronie Łodzi, przy Zgierzu, z możliwością dojazdu Busem lub tramwajem... Może ktoś wie o jakiejś stajni, o której jeszcze nie słyszałam?
Hej drodzy Łodzianie 🙂 mam kolejną prośbę. Podpowiedzcie mi proszę jakąś stajnie w okolicach Zgierza ( najlepiej kole Ciosen) (P.S. KJ Champion znam i nie o tą stajnię mi chodzi)
Moje wymagania:
-KARMIENIE : bezapelacyjnie musi być wszystko na 200% : stałe pory posiłków(3x dziennie najlepiej)+ podawanie suplementów według zaleceń właściciela , siano na padokach i w boksie minimum 4 razy dziennie
- koniecznie padokowanie ( najchętniej łąka, ale mniejsze padoki też przeżyje)
- konie wyprowadzane w ręku
- czystość w boksach ( najlepiej sprzątanie codziennie)
- warunki do jazdy : tereny najważniejsze ,hala nie musi być ale jak będzie to fajnie
agulaj79, Milla - to chyba stajnia Kasi i Patryka z You&Your Horse. Głowy nie dam, ale gdzieś mi coś świta, że mnie zapraszali chyba kiedyś do polubienia fp. Widzę, że bardzo stawiają na kameralność, więc pewnie dlatego taka tajemnica z adresem i w sumie niczego złego w tym nie widzę, a nawet czasem to fajna opcja 🙂
Dlatego rozumiem to podejście, sporo osób nie wystawia tablic informacyjnych, dokladnych adresów itd aby nie korcic potencjalne osoby z glupimi zamiarami.
Na pewno rozmowa wywarla na mnie mega dobre wrażenie
Naszło mnie na zabawienie się w detektywa, szukam kogoś z/lub okolic Ostrowa Wielkopolskiego lub tajemniczej miejscowości/części/dzielnicy Jędrasy (google mi podpowiada nazwę Leliwa)?  👀 Ciekawość mnie wzięła skąd ten mój osioł przywędrował czy to jakaś stadnina, hodowla czy coś za stodołą. 😉 Może być na PW jeśli ktoś ma ochotę mi pomóc 🙂
Ostrów to raczej wątek Wielkopolski.
Aaa ok to nie wiedziałam, że taki mamy- pójdę tam. 🙂
Mam trochę skomplikowane pytanie. Próbuję się zorientować w cenach i warunkach w stajniach w łódzkim. Jaka cena za jakie warunki. Czy są stajnie oferujące samą stajnie i padoki bez ujeżdzalni i w jakim przedziale cenowym? I jakie ceny w stajniach z ujeżdzalnią, a nawet halą.  Nie piszę, żadnej pracy, nie robię wywiadu, żeby stworzyć konkurencję.

Drugie pytanie: mam emerytkę z Cuschingiem, czyli trawiaste padoki odpadają. Owies odpada, więc karmienie własną paszą, codzienne padokowanie - czy są takie stajnie w naszym rejonie?

Edit: jak nie tu to proszę o odp na pw chociaż
Mam trochę skomplikowane pytanie. Próbuję się zorientować w cenach i warunkach w stajniach w łódzkim. Jaka cena za jakie warunki. Czy są stajnie oferujące samą stajnie i padoki bez ujeżdzalni i w jakim przedziale cenowym? I jakie ceny w stajniach z ujeżdzalnią, a nawet halą.  Nie piszę, żadnej pracy, nie robię wywiadu, żeby stworzyć konkurencję.

Drugie pytanie: mam emerytkę z Cuschingiem, czyli trawiaste padoki odpadają. Owies odpada, więc karmienie własną paszą, codzienne padokowanie - czy są takie stajnie w naszym rejonie?

Edit: jak nie tu to proszę o odp na pw chociaż


Jeśli chodzi o wschodnią cześć pod Łodzią to mogę polecić Stajnia Borowa (padoki bez trawy, ujeżdżalnia,mała hala namiotowa), stajnia Bukowiec (ujeżdżalnia, padoki ale w sezonie z trawą) - ceny ok. 650 zł ale to musisz się sama dowiedzieć. Na Beskidzkiej (koło schroniska na Marmurowej) jest fajna stajnia, cena podobna. Końska Zagroda (Wardzyń) - padoki są ale nie wiem jak z trawą w sezonie, może być, że będzie ... Cena podobna. Dalej Stajnia w Bukowie (duża hala, padoki chyba bez trawy) cena ciut wyższa. Stajnia Bartodziej pod Bogusławicami - tu polecam z całego serca, lepszej opieki ze świeca szukać 🙂 Cena tez ok. 650. Padoki, kryty lonżownik. Arabika? padoki na pewno, przy tej ilości koni watpię w trawę ale na pewno FirstLight Ci powie więcej 🙂 Mam znajomych u Sabeli, też zadowoleni a ceny chyba niższe. To tak na szybko z tych stajni , które znam.
U Sabeli? Nie slyszalam. Jakis link?


Edit: znalazłam
Konie w Arabice do przedwczoraj na super trawie, sypnelo sniegiem i niestety juz zimowy padok z pasnikami i sianem.
A wie ktoś może czy w woj.łódzkim są stajnie pensjonatowe wolnowybiegowe? Tak przez ciekawość.
Moja akurat trawy nie moze (cusching).
Podpinam sie pod stajnie wolnowybiegowe
agulaj79 a poza Łodzią bierzesz pod uwagę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się