Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Kochani pomóżcie
za* bali mi 3 siodła i 2 ogłowia
stubben siegfried mf special czarno brązowe, z czarnymi puśliskami i popręgiem dawmag skóra(czarny) puśliskami tattini tymi płaskimi i strzemonami sprenger z tymi gumami po bokach
stubben siegfried mf specjal czarne bez blaszki z tylu starsze z takim samym osprzetem -strzemiona stubben
stubben awalon z 3 przystulami<!>
czarne,ujezdzeniowe
dwa oglowia jedno otto  cos tam drugie no name z amuletem na gorze
jest wiele niejasnych i bardzo jasnych rzeczy, jutro znow widzimy sie z policja...
Można spytać co jest jasne a co niejasne? czy na razie nie bardzo? jak d tego w ogóle doszło??
moj prawnik na razie nie kazal za duzo mowic
jest duuuuzo zbiegow okolicznosci a policja dziala  tak sobie jutro uderzamy wyzej...
To jest przerażające 😲 Szkoda słów na to.... W sumie to nie wiadomo jak już się zabezpieczać przed czymś takim 😤

Życzę powodzenia w poszukiwaniu własnego sprzętu! Mam nadzieję, że uda się znaleźć złodzieja.
podeslijcie info pliss gdzie sie da,ja mam takiego dola, ze szok...jeszcze nie splacilam avalona
Mogę sobie tylko wyobrazić.... Jedyne co pozostaje to chyba uzbroić się w cierpliwość.  Jutro będę w stajni i na pewno u nas temat kradzieży obgadamy.
Cżęściowa specyfikacja skradzionego sprzętu:

  1. Siodło Prestige Silver Star rocznik 2008 rozm. 17", rozstaw łęku 32, nr seryjny 5SUI731 + strzemiona i puśliska Prestige, popręg Passier i poduszka pod siodło EA Mattes futerko w kolorze naturalnym podszycie czarne, rozm. VS  - zdjęcie w galerii prestige1
  2. siodło stubben siegrfried 2 rozm17.5 kolor czarny brazowe poduszki – zdjęcie w galerii siegfried
  3. ogłowie stubben rozm3 kolor czarny
  4. wędzidło stubben 2razy łamane 12,5
  5. zel pod siodlo veredus brazowy
  6. ogłowie solibel czarne rozm3
  7. hackamore czarne skorzane
  8. napiersnik z gumami czarno niebieski
  9. popręg czarny 120 hkm
  10. derka polarowa błękitna w brązowe romby
  11. siodło DAW - MAG GRAND PRIX wersja SUPER, rozmiar 17,5 ", kolor czarny, rozstaw L, zamki sprenger
  12. siodło stubben siegfried mf specjal czarne bez blaszki z tylu, starsze z osprzetem -strzemiona stubben z wkładkami metalowymi, czarny skórzany popręg DAW MAG, puśliska czarne,  rozmiar 17, kolor czarny
  13. siodło stubben siegfried mf special czarno brązowe, z czarnymi puśliskami i popręgiem dawmag skóra(czarny) puśliskami tattini tymi płaskimi i strzemionami sprenger z gumami po bokach – fot w galerii mf special
  14. siodło uj. stubben avalon z 3 przystułami, popręg krótki neoprenowy York
  15. podkładka magnetyczna pod siodło Torpol  obszycie lekko brązowe naturalne
  16. ogłowie otto z wędzidłem oliwka pusta, rozmiar 12,5, wodze parciane, kolor czarny
  17. ogłowie no name, wędzidło oliwka podwójnie łamane rozmiar 12,5 z łącznikiem mosiężnym,
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 lutego 2011 10:24
współczuję bardzo kradzieży. nic tylko łapy poucinać. rozpowszechniłam info jak tylko mogłam...

a z przyjemniejszych akcentów:
11, 12 oraz 14 lutego wyprzedaż w sklepie jeździeckim GNL w Łodzi! Na wszystko oprócz pasz będzie -20 %  😀
CeraŁ   dużo dużo zmian..
10 lutego 2011 10:29
a ja mimo że nie jestem z Łodzi i z okolic chciałam się zapytać o Łódzki Szlak Konny.. Ostatnio weszłam na stronę tego 'projektu' oglądałam film i pierwsze wrażenie - super ! Czy ten szlak jest normalnie do użytku i czy na prawdę jest tak fajnie jak pokazane jest na stronie Szlaku? Chcemy się tam ze znajomymi wybrać na kilka dni na rajd i nie wiem czy warto  😉
przy takich zabezpieczeniach siodlarni i alarmie w stajni to jak policja nie złapie złodzieja to juz kompletnie strace wiare w nasze organy ścigania!!!


Co do szlaku konnego,to własni w tym problem ze ja na tym szlaku mieszkam i nic nie wiem, sama chce sie wybrac na taki rajd, ale chyba skończy sie na pojechaniu w teren! kolejny absurd.

sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 lutego 2011 11:02
widzialam kiedys mapke. ale ze szlak ma swoja strone to nie mialam pojecia 😉 a czesc terenow na szlaku kojarze.
Widziałam tą stronę jakiś czas temu i w ankiecie było pytanie o ulubioną dyscyplinę sportu jeździeckiego i jedną z odpowiedzi do wyboru było popularne ujeżdżanie 🙇

Pamiętam, że nawet napisałam do admina strony, żeby poprawili ten błąd  😎
Ja mam obok stajni kawałek tego szlaku, ale cóż.. poza tabliczką różnicy nie widzę, drogi zarośnięte, w ogóle nie przystosowane dla koni, kawał po ruchliwej asfaltowej drodze, żeby dojechać do zabytkowego kościoła, pod który i tak podjechać blisko nie można..grunt to szczytna nazwa😉

A z innej bajki, to w niedzielę w Manufakturze ma być pokaz 'umiejętności' jeździeckich straży konnej, heh zważywszy, że podchodzili kilkakrotnie do brązowej odznaki to ciekawe co pokażą..
o ktorej ?  😉
Ja też nie chcę wyjść na marudę, ale mnie ten szlak jakoś nie rusza... przecież nie zapakuję konia do trailera żeby specjalnie pojeździć na szlaku. A las i to bardzo przyzwoity do terenów mam zaraz obok stajni.
może nie chodzi o sam szlak, ale o atmosfere, zabawe i jakąś być może nową tradycje, ale wiem jak wygląda częsc szlaku u mnie, kilka lat temu droga łąkowa była zaorana, choc jest publiczną, wpadłam z kobyłą w bagno.... 😕 wiec nie wiem jak to by wyglądalo jakby przyjechał ktos wiele kilometrow a potem sie okazuje ze dalej nie pojedzie bo nie ma drogi, innej tez nie ma...
no chyba ze drogą wojewódzka...ale tą to ja sie boje nawet pieszo chodzic...
a co do tej strony szlaku, to dopiero niewypał. kazdy osrodek na szlaku ma utworzana swoja podstrone, na podstawie informacji zebranych kilka lat temu oraz zdjec, na stronie jest taki formularz z informacjami o stajni, i tam sa takie historie ze sie smialam jak czytalam o swojej stajni, pomijam ze mam hipodrom, to w dodatku mam tez gniotownik, a z tym gniotownikiem to pewnie bylo tak ze zamiast zapytac mnie czy go mam to zapytano jakim owsem karmie, karmilam gniecionym, ale gniotlam u znajomego:P
i  zabardzo nie podoba mi sie taka wizytówka mojej stajni.
ooo wyprzedaż w gnl na bank coś kupie😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 lutego 2011 20:08
dziewczyny podeślijcie stronkę szlaku, ja sierota znaleźć nie mogę  :kwiatek: mózg mi się chyba od sesji lasuje...  😂

myślę że tak jak wszystko tak i szlak wymaga 'ogarnięcia'. sprawdzenia co jak wygląda. czy wszystko jest bezpieczne itd. ale jak to w łódzkim - nie liczby na zbyt wiele 😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
10 lutego 2011 21:16
bo na stronie, szczególnie na tym filmiku pokazane jest to praktycznie jak z bajki  😁
Sei, tutaj masz stronę http://www.wsiodle.lodz.pl/pl-def/cms/ widzę, że zmienili ujeżdżanie na ujeżdżenie 🤣

Ja tam bym wolała żeby w Łodzi zadbali o drogi asfaltowe przede wszystkim. Jeżdżę konno od około 13 lat i na szlaku konnym nie byłam jeszcze ani razu 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 lutego 2011 21:44
szlak konny powstał stosunkowo niedawno 😉

no cóż. ja bym z chęcią skorzystała z tego szlaku żeby się wybrać na jakiś rajd, na przykład 3 dniowy. tylko zdaje mi się że nie wszystkie środki na trasie 'tak o' przyjmą konia na noc 😉 co do samych zabytków czy terenów. filmik znowu aż tak nie przekłamuje 😉
teoretycznie te osrodki na szlaku opisane na mapie czy stronie powinny przyjac, ale no wiadomo, wezmą za to kasę, i gorzej moze byc z miejscem noclegowym dla jeźdźców.
npewno trzeba to z tymi osrodkami uzgodnic.
a tak wogóle z innej beczki wie ktos co sie dzieje ze stajnia smolis czy jeszcze istnieje jest tam hotel?????? bo w sumie troche szkoda jako jedni z nielicznych robili zawody🙁 w ujezdzeniu 
ani nic nie wiadomo  wiem że sporo osób opuściło to miejsce chociaż bardzo szkoda taka piekna stajnia🙁
a tak niewiele mamy ich w Łodzi 😕
wogóle to powiem wam szczerze że chce wiosne i zacząć normalnie jezdzić....eh
kermit   Horses horses everywhere ..
11 lutego 2011 15:38
I co Karla odzyskałaś sprzęt ? to był akt zemsty czy co ?
sprzet jest caly i zdrowy jutro wezme w ramiona moje kochane siodla i oglowia😉
na razie mam otwarte oczy i buzie ze zdumienia i czekam na reakcje policji i jakies wytlumaczenie tego wszystkiego
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 lutego 2011 15:54
Karla🙂,  😲 znalazły się w jakiś magiczny sposób?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 lutego 2011 15:56
Super, że się sprzęt znalazł. Kurczę, szybko zadziałali 😅
kermit   Horses horses everywhere ..
11 lutego 2011 16:04
Sprzęt został podobno podrzucony nie daleko miejsca zbrodni..stąd moje sugestie, że to jakaś zemsta czy cos ?
Ważne, że jest.
to nie policja zadzialala... no ale w pon bede znac wiecej szczegolow
ooo rany, ciekawe, ciekawe...
Mi się wydaje, żę po prostu się ktoś "spietrał".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się