Kącik Ujeżdżenia

a ja pytam raz jeszcze - kogo spotkam w sobotę w Bajardówku? 🙂 Voltowicze zgłaszajcie się 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 czerwca 2010 23:17
Ja będę 😎
Ja wrócę jeszcze do publikacji zdjęć.
Każdy z nas ma prawo robić zdjęcia zawodnikom w czasie startów i je pokazywać publicznie.
Nie mamy prawa tego robić bez zgody zawodnika jeśli na tym zarabiamy kaskę.
Nie mamy prawa powielać, rozpowszechniać drukować kalendarzy, produkować kubków w celach zarobkowych bez zgody zawodnika.

Zawody jeździeckie SĄ imprezą publiczną

Cytat
W myśl art. 81 ust. 2. u.p.a.p.p. zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych;
2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Jak sam napisałeś - sportowcy są osobami, do których ma zastosowanie ten przepis, możesz zatem rozpowszechniać ich wizerunki, jeśli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nich wskazanych wyżej funkcji (w trakcie meczu). Podstawę rozpowszechniania zdjęć sportowców może stanowić również pkt 2 cytowanego przepisu, stanowiący o rozpowszechnianiu wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Taką imprezą są zawody sportowe, mecze. Masz zatem prawo rozpowszechniać zdjęcia sportowców Rozpowszechnianie to może polegać na ich publikacji na stronie www.
Należy jednak zwrócić uwagę, że prawo rozpowszechniania wizerunku nie jest nieograniczone. Mimo że przepis tego wyraźnie nie stanowi, w orzecznictwie przyjmuje się, że wykorzystanie takiego wizerunku powinno być związane z przedstawianiem (relacjonowaniem) wykonywania przez portretowanego funkcji zawodowych, społecznych lub politycznych. Jego rozpowszechnianie może zatem być dokonywane wyłącznie w celach dokumentacyjnych, informacyjnych (reporterskich), ewentualnie związanych z nauczaniem, wyjaśnianiem lub analizą krytyczną Nieuprawnione jest natomiast wykorzystywanie bez zgody portretowanego jego wizerunku np. na pocztówkach, w kalendarzach czy w działalności reklamowej.

Powyższe oznacza, że zasadniczo nikt nie może zabronić Ci publikacji zdjęć z imprez sportowych, jeśli jest to publikacja w wyżej wskazanym dozwolonym celu.

Inaczej należy ocenić sprzedaż zdjęć osobom prywatnym. Jest to analogiczna, moim zdaniem, sytuacja do wykorzystywania czyjegoś wizerunku bez jego zgody w celach komercyjnych - na pocztówkach, w kalendarzach, działalności reklamowej. Oferowane na Twojej stronie zdjęcia (widzę, że usunąłeś już tę możliwość) niczym nie różnią się od plakatów, pocztówek ze sportowcami. Na takie rozpowszechnianie więc wizerunków sportowców musisz uzyskać ich odrębną zgodę.
Anaa ja też będę 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 czerwca 2010 00:53
A ktoś się wybiera na CDI-W do Sopoćkowa?
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 czerwca 2010 01:20
przypadkiem znalazłam w necie relację z tegorocznego Radzionkowa, nie wiem czy już ktoś wrzucał tutaj ten link, na wszelki wypadek podrzucam 😉 http://sport.tvp.pl/inne/pozostale/jezdziectwo/wideo/miedzynarodowe-zawody-w-ujezdzeniu-radzionkow/1736750
Ja się wybieram do Sopotu 🙂
W Sopocie będę ja 🙂
Jak się uda to chcę obejrzeć wszystkie konkursy
Anaa, my też się stawimy.
Mam tak blisko, że pewnie też się zjawie, o ile egzaminy pozwolą😉
💃
A kto na konsultację z Kyrą?
szemrana, a co jeśli płaci Ci taki dajmy na to Świat Koni za zrobienie fotoreportażu? Też źle?

Koniczka, seriooo? 😀
paa, ewuś, super 😉

na konsultacje na 99,9% 😀
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 czerwca 2010 14:18
my w bajardo jedziemy CC 😅
a na konsultacje z kyra?.... hmmm... chyba sie wybiore 😉
a na konsultacje z kyra?.... hmmm... chyba sie wybiore 😉
a będą tam dla Ciebie miejsca? Bo wiesz, słyszałam, że fuul 😎 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 czerwca 2010 14:20
buduja gamonie kolejna stajnie, wiec jakas budka dla lostaczka sie znajdzie.... 😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 czerwca 2010 15:02
Anaa, wiem, że to szok, ale naprawdę będę 😎 Nie wiem tylko w jakiej roli będę występować 😉
Rudzia   Dwie Złośnice:)
08 czerwca 2010 18:15
Zapraszam do nowej galerii zdjęć :

[url=http://fotokonie.smugmug.com/Sports/MDC-2010-KJ-Aromer-05062010/12456508_t5Gqx#892055891_9JojX]http://fotokonie.smugmug.com/Sports/MDC-2010-KJ-Aromer-05062010/12456508_t5Gqx#892055891_9JojX[/url]

foty z Aromeru z 5.06.2010r 🙂
rozumiem ze w klinice z Kyrą będą brac udzial wybrańcy, a nie jak z Zagersem- chętni?
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 czerwca 2010 18:47
rozumiem ze w klinice z Kyrą będą brac udzial wybrańcy, a nie jak z Zagersem- chętni?

nie do konca prawde piszesz.  w klinice z zagersem brali udzial chetni i w klinice z Kyra na koniach tez beda brali udzial chetni.  mozna tez powiedziec, ze w klinikach z zagersem i klinice z kyra beda brali udzial wybrani, bo miejsc jest mniej niz chetnych 😉  Kyra na klinike dla publicznosci, w sobote, chce miec konkretna stawke koni pod wzgledem wieku i zaawansowania, co jest chyba zrozumiale, bo chce pokazac prace na roznym poziomie, pokazac jak inna jest praca, w niedziele dajemy szanse znacznie wiekszej ilosci koni.  PZJ prosil o zarezerwowanie kilku miejsc na ktore chce miec wplyw, ale pracujemy razem.

ja mam nadzieje, ze w sobote organizacyjnie uda mi sie tak wszystko zorganizowac, aby moc jak najwiecej czasu spedzic patrzac jak trenuje, bo pamietam uczucie jak siedzialam u niej na hali sluchajac co mowila do ludzi, ktorych uczyla i przezywalam to bardzo, uczylam sie, staralam jak najwiecej zapamietac, patrzec jak to dziala na konie.  a Kyra niesamowicie tlumaczy.

i to tyle.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 czerwca 2010 21:24
Łaaał!
Poważnie zaniepokoiłam się oznajmieniem ograniczoności ilości biletów dla widzów :/
Chyba 3 x dziennie będę wizytować centurionową stronkę...
Pytanie czy 3 razy wystarczą???
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 czerwca 2010 22:06
lostak, przyjmujesz już może rezerwacje na bilety? 😉
Myślę, że skrzynka odbiorcza PW Lostak już pęka w szwach 😉 Wielkie brawa za pomysł i realizację kolejnych konsultacji!
Machina ruszyła 😁 Teraz to trzeba wykupić cały nakład biletów i zabawić się, nomen omen, w konika 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 czerwca 2010 22:53
dajcie mi kilka dni, obiecuję, że nie zabraknie dla voltowiczów, obiecuje, obiecuje, obiecuję 🙇.  jeszcze siedzę i piszę kolejne agendy, informacje, kosztorysy.

ale mam usmiech dookola glowy.

quanta, jak ci zazdroszcze, ze bylas w stajni 😉
lostak,  😀iabeł: byłam, jeździłam obydwa, gapiłam się w lustra, odrabiałam łopatki, a potem uprawiałam taniec z pantoflem po hali 😉
Jurek zaliczył focha na gołębia, ale Kucyk był świetny  😀iabeł: Bycie w stajni to jest zdecydowanie to. I tarta była truskawkowa, Przemek rozdawał  😀

Żeby nie było OT Rudzia, bardzo fajne fotki 🙂 Będę miała do Ciebie prośbę na PW.

W ogóle jak pogoda będzie fajna, to może też się bujnę do Bajardówka w weekend, ale ino towarzysko 😉
Pisz, pisz Lostaku, i rezerwację notuj od razu😉
Anaa, jak długo Romek będzie jechać do Bajardo? Ze 4 godziny wcześniej wyjechać wystarczy? Tak pytam, bo do Aro dotarliśmy o 18:20, start zaś był 19:13 😁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 czerwca 2010 08:18
Lostak - super super super!!

a czy planujecie może - albo no nie wiem jakaś firma specjalistyczna - zrobienie filmu z tej kliniki - znaczy takiego odpłatnego oczywiście coś na kształt np. takiego filmu który do tej pory jest na rynku  z kliniki z  Anky w UK w 2002? Nie wiem czy oglądałaś tenże film - ale właśnie on został nakręcony na hali jak Ankuy szkoliła ludzi i też wsiadała na konie o różnym poziomie.



Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 czerwca 2010 08:41
paa, powinno wystarczyć 😉 Jeśli komuś do szczęścia ta informacja potrzebna to czworobok ma być na białym placu.

quantanamera, wpadnij koniecznie!
Rudzia, dzięki za foty, są super 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 czerwca 2010 14:27
lostak koniecznie napisz dokładne szczegóły jak będziesz mogła! Tak w ogóle to 👍 Masz babo głowę do interesów 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się