Kącik Ujeżdżenia

no nie wiem czy Gruby Grom zmieści się w tych 6 ciasnych zakrętach 😉 😀
Trudne strasznie te Nki teraz beda. Mialam w tym roku sprobowac jechac N, ale z 8 metrowymi woltami to w ogole probowac nie bede. Ciezkie to przejscie z P do N. Do tej pory 8 metorwe wolty byly przeciez dopiero w C! Biedne beda te konie przechodzace z P do N. Jaki to ma miec sens szkoleniowy???

edit. Juz widze, ze 8 metrowe byly w N, ale byl tez mily i prosty program N1, a teraz nie ma 🙁
W P dodali teraz zwykłe zmiany nogi, więc tam też nie jest tak różowo...
Tak, wlasnie widze. Tylko jak to bedzie, te programy, ktore sa do tej pory zostaja i zmieniaja siete, ktore sa zaznaczone? Bo w ogole na swiecie podobno dazy sie do wzrostu trudnosci w programach, jednak nie wydaje mi sie zeby to bylo sluszne u nas. Przy poziomie naszego ujezdzenia to raczej nie bedzie zachecac ludzi do tej dyscypliny. Nowe Ptki sa na poziomie dotychczasowych konkursow N. Dobrze, ze Lek nie tkneli. Nie wiem, czy zwrociliscie uwage, ze wiekszosc nowych programow P i N to sa programy dla kucy, nie dla duzych koni...
To ciekawe, bo z kolei mam wrazenie, ze C są ciut łatwiejsze.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
05 marca 2009 13:09
Ja nie wiem co to za różnica. Każdy jedzie ten konkurs, do którego jest przygotowany.
W ostatnich programach było jak dla mnie niezbyt dobrze, bo Nki (oprócz N10,N2 i N3) wogole nie różniły się prawie od P.
Roznica zadna, po prostu zamiast N pojade P, bo do tego bede z koniem gotowa 🙂. Tak sobie marudze po prostu. Pozatym znam ludzi, ktorzy nie beda do tych eNek gotowi, a pojada je bo przejechanie P to bedzie potwarz 🙂.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
05 marca 2009 15:32
No właśnie też mam takie wrażenie, że niektórzy chcą jeźdźić tylko wyżej mimo, że nie są do tego gotowi, bo przecież pojechanie niższej klasy to jakiś "obciach".. :-)

Dobrze, że nie wszyscy:-))
Moje zdanie jest takie, że koń w N-ce powienien być na tyle dobrze wyszkolony, żeby iśc dość  wysoko ustawiony, robić płynne przejścia, kłusy dodane juz na jakimś lepszym poziomie, ciągi i łopatki w małym paluszku wolta 10 m, też.
więc jeżeli w nowych programach jest wolta 8 m, to sa dwa wyjścia,...albo olać ten element 😉 albo poprostu spróbować go wykonać, na treningach można przecież wszystko wypracować a na czworoboku zrobisz 8m jajo i dostaniesz 6, a jak zrobisz tą 8m wolteciut za duzo i dobijesz do koła 10m,to też dostaniesz 6.
Myśle,że nie ma co dramatyzować. Nigdy nie wyjdzie coś nam na 100 % i jeżeli problem zawodnika i konia to tylko 8 metrowa wolta to nie ma sie czym przejmować...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 marca 2009 22:52
Zgadzam się z Petit. Większość starych eNek to śmiech na sali, a nie klasa N. Wystarczy sobie zajrzeć do takiego programu jak np N7.
Ciesze się, żę chociaż raz ktoś mnie popiera w moim toku rozumowania i szkolenia konia  😁
oti   Everybody lies...
07 marca 2009 16:49
ma ktoś jakieś wieści z Aro? jak poszło Koniczce i Petit? 🙂
Z tego co widziałam w wynikach Petit w jednym konkursie pierwsza, w drugim trzecia.
Koniczka 1 i 2 miejsce.
Jestem ;D
Zadowolona z konia i przejazdów. Prócz mega stresa juz w stajni to przejazdy okej. Amadeusz nie chciał wyjść boksu,korków nie dał sobie zapleść (zawsze stoi grzecznie jak baranek z przymknietymi oczkami), do samochodu też nie chciał wejść i sobie stanął na trapie i miał nas w nosie. A podczas podróży samochód chodził w takt kłusa.Dzisiaj Amuś kategorycznie odmówił wyjazdu na zawody.Dodam , że obraził się na wszystkie smakołyki-marchewki,buraczki,jabłuszka a nawet cukier. Dopiero jak dojechaliśmy do Aro to sie uspokoił . ufff....

Masakra z boksami, każdy wstawiłkonia tam gdzie mu pasowalo, mimo, że wisiała kartka z rozmieszczeniem koni które przyjechały na czas zawodów.

Przeraża mnie chamstwo, niska kultura i idiotyczne odzywki zawodników. Obużeni że zwraca im się uwagę, ze czworobok objeżdża osoba która ma zaraz start, a nie dwie kolejne osoby.
Po zawodach chciałam Amka wstawić do jego boksu,ale zajęła go pewna zawodniczka,więc zwróciłam jej uwagę,żeby zabrała konia. Na co usłyszałam, że boks trzeba było sobie podpisać (co z tego że w i przed boksem były moje rzecz), a także że jak mi nie pasuje to żebym nie przyjeżdżała i wiele innych rzeczy,których nie będępisać bo było by dużo niecenzuralnych silów.

Aaa... i jeszcze dodam jedno... co mnie dzisiaj dobiło- Co za skończony palant wziął moje arkusze ocenami sędziów? Po co to komuś?Będzie siedział w domku i studiował oceny i zachwycał się trafnymi uwagami sędziów? Czy po prostu ta osoba jest nienormalna? 🤔wirek:
kujka   new better life mode: on
07 marca 2009 19:08
Petit., to ogolnie mialas swietny dzien widze... ale gratuluje miejsc. wiesz ile mialas %?
kpik   kpik bo kpi?
07 marca 2009 19:12
wow petit jakaś abstrakcja!
ale gratuluje 🙂
Z tego co pamiętam  👿 P1 cos koło 63,a w P4 61-> noty poszczególnych sędziów 61%, 56%,66%, nie wiem który sędzia co oglądał,widziałam program na kamerze,wyglądało to moim zdaniem na 63-64 % i tak też czułam konia...
No ale niestety nie dowiem się jakie miałam uwagi, dlaczego była taka rozbierzność...  🤔wirek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 marca 2009 19:30
Petit gratulacje 🙂

Aaa... i jeszcze dodam jedno... co mnie dzisiaj dobiło- Co za skończony palant wziął moje arkusze ocenami sędziów? Po co to komuś?Będzie siedział w domku i studiował oceny i zachwycał się trafnymi uwagami sędziów? Czy po prostu ta osoba jest nienormalna? 🤔wirek:

a może sie TYLKO pomylił?? skad wiesz  🙄


Przeraża mnie chamstwo, niska kultura i idiotyczne odzywki zawodników. Obużeni że zwraca im się uwagę, ze czworobok objeżdża osoba która ma zaraz start, a nie dwie kolejne osoby.
Po zawodach chciałam Amka wstawić do jego boksu,ale jego boks zajęła pewna zawodniczka,więc zwróciłam jej uwagę,żeby zabrała konia na co usłyszałam, że boks trzeba było sobie boks podpisać (co z tego że w i przed boksem były moje rzecz), że jak mi nie pasuje to żebym nie przyjeżdżała i wiele innych rzeczy,których nie będępisać bo było by dużo niecenzuralnych silów.

to przykre co piszesz. ale chyba mnie juz nie dziwi - obserwując zachowania zawodników i ich trenerów na zawodach skokowych i ujezdzeniowych, powoli dochodze do wniosku, ze niestety jednak niezwykle wielu ludzi startujących ujeżdzenie wybrało tę dyscypline, bo są zbyt tepi na jeżdżenie skoków.

dzisiaj mam szczególne gratulacje dla osób JAK ZWYKLE parkujacych na zakazie parkowania, dla PANIUSI (zawodniczki dzisiejszych zawodów!!!), która zaparkowała we wjeździe na zewnętrzny czworobok, oraz dla wszystkich "szuraczy" przechodzacych zwirową scieżką wzdłuż tego czworoboku - gratuluje pomyślunku... tak, wasze szuranie naprawdę płoszy konie 🙄 i to są koniarze...?

co mnie cieszy - nie zauważyłam dzisiaj pakowania koni w najbardziej debilnych miejscach 😀  za to widziałam duuuzo przyczep na parkingu i na placu za stajniami. Jednak się da 😉 Super 😀





KONICZKA WIELKIE GRATULACJE!!!
a Grom wygladał dzisiaj po prostu bosko  😍
Tak,ktoś sie na pewno pomylił, wziął 6 arkuszy mojego konia z dwóch różnych konkursów. Jakiś dziwny zbieg okoliczności ;-/
Karty nie były na kupkach uporządkowane klasami tylko sobie wszystkie razem leżały, więc żeby znaleźć swoją to trzeba było przejżeć wszystkie. Ktoś miał  bardzo lepkie ręce skoro przykleiło mu się dodatkowe 10 kartek i tego nie zauważył  :ke 🤔wirek:

C3 nie oglądałam do końca, ale do przejazdu Jorka, prowadziła G.Jaworska na Winstonie- nie zrobiła dwóch zmian, to chyba takie największe błędy,potem E.Iwaszkiewicz na Sheridanie, Jork się spłoszył przy sędziach- przejazd bardzo mi sie podobał i gratuluje formowiczce  😅, Witax wykonał wszystkie elementy,ładny płynny przejazd,ale noty mnie zdziwiły, poniżej 60% lub ledwo ponad  🤔
caroline   siwek złotogrzywek :)
07 marca 2009 19:36
Tak,ktoś sie na pewno pomylił, wziął 6 arkuszy mojego konia z dwóch różnych konkursów. Jakiś dziwny zbieg okoliczności ;-/
Uważam, że ktoś zrobił to umyślnie.

no tak, wszystkie-wszystkie arkusze to juz rzeczywiscie troche inaczej brzmi 😉
wspolczuje.
Caroline, ja współczuje osobie która je wzięła i chyba w ten sposób się dowartościowała? Bo przyznasz że nie jest to normalne zachowanie,  🤔wirek:

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 marca 2009 19:54
Pan Kuc dzisiaj miał straszny motorek w zadku w związku z tym przejazdy były trochę chaotyczne, z zwłaszcza ten pierwszy 😉 No ale tak nam się dni przed zawodami ułożyły, że mu się niespecjalnie dziwię. No ale jestem zadowolona, że udało mi się dzicz opanować i przejechać czworoboki na w miare poprawnym poziomie, zwłaszcza że obydwie Nki, które były rozgrywane to bardzo ciężkie programy ze względu na to, że są zaprojektowane dla kucy.

A w Aro jak zwykle baardzo miła atomosfera i dobra organizacja - aż miło się startuje. Szkoda tylko, że nagrody marne 😉
Zapomniałam napisać o P.Agacie Milnerowicz która jechała GP na Buńczuku...oby jak najwięcej takich przejazdów... Gratulacje.

A to Amadeusz

A u nas w stajni były dzisiaj zawody. Poleciałam od razu rano o ósmej ( 🤔wirek🙂 zobaczyć przejazdy. Bo wyższe konkursy są zawsze wcześniej, bo nie ma widzów  🤔wirek: Przyleciałam więc na ósmą na początek N ki (po tutejszemu L-ki). Patrzę... patrzę... a oni jadą zupełnie inną N-kę. Inną niż tę z przed roku i inną niż w nowych programach  🤔wirek: Już nie zdążyłam się pytać, bo o 11.00 musiałam jechać. Ciekawe co tam sobie Niemcy wymyślili odmiennego? ...  🤔
Petit,
absolutnie i niepodwazalnie zakochalam sie dzis w Twoim Rudym... 😍
Przekaże Amkowi, że ma cichą wielbicielkę  💘
dobra, to na nastepnych zawodach juz nie bede taka cicha .. 😎
oti   Everybody lies...
07 marca 2009 20:31
Koniczka, Petit - gratulacje!
Koniczka, ile % zrobiłaś?
ma ktoś jakieś zdjęcia??  🙂
ja strasznie żałuję, że nie udało nam się wystartować, ale niestety wypadła nam przykra niespodzianka i musiałam odwołać start..  🙁
Koniczko Gratuluje! I Tobie Bejbe, i Synowi!  😅 😅 😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 marca 2009 22:02
W N1 (czyli de facto stare N2) 55,965% (moim zdaniem trochę za niski wynik, ale wiadomo jak jest 😉 ). W N2 (stare N3) 59,815% (mogli już dać te 0,2% wyżej to bym miała oczko do klasy sportowej 👿 )

Dzięki za gratki, teraz tylko czekam na zdjęcia od Anyy bo z tego co widziałam to śliczne wyszły.  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się