Kącik Ujeżdżenia

czy jest jakaś strona internetowa gdzie spisane są wszystkie konkursy w Europie, te największe international na 2012?
Fantazja, eurodressage chyba jest najlepszym źródłem w tej dziedzinie 😉
lostak   raagaguję tylko na Domi
05 czerwca 2012 15:42
Albo kalendarz na stronie FEI🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 czerwca 2012 18:11
Ja, jeśli znajdzie się towarzystwo do samochodu, oczywiście jako widz 🙂
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
05 czerwca 2012 21:14
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 czerwca 2012 21:20
Go for it girl! 🏇 😅
Tu się szykują przyjemne zawody 🙂 http://www.wmzj.waw.pl/2012/20120616_ZRA_GoldenHorse.pdf
lostak, no przecież że tak, dzięki  :kwiatek:
croopie, dzięki  :kwiatek:
Nie wiem gdzie wrzucić, więc wrzucę tutaj,skoro o Kasi Milczarek ;-)
http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/06/06/dzeko-wins-2012-prietzen-bundeschampionate-qualifier
Petit., super news! 🏇


więcej wkrótce.
jak wrażenia po Ostrowie?
o właśnie, też jestem bardzo ciekawa
lostak   raagaguję tylko na Domi
11 czerwca 2012 10:34
na zawodach nawet Quanta sie pojawiła, na razie i mam nadzieje, ze to po raz ostatni, TYLKO w roli obserwatora. 😉
Ja byłam, ja byłam 😀
Dwie pary, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie - naprawdę świetne jeździectwo!
Gabriela Jaworska-Mazur i Zimba. Fantastycznie, równo prowadzony koń, robiący niesamowite wrażenie, z perfekcyjnie siedzącą amazonką - ogromne WOW! 😜
Anna Łukasik i Ganda. Ten koń, stojący w boksie, jest nic nie wart. Cieniutka, tycia szyjeczka, wyraźnie łękowaty grzbiet, normalnie jakbym widziała karykaturę (sic!) mojego Skwarka z eskalacją chyba wszystkich jego wad budowy. Ale pod siodłem, na czworoboku... Nie do uwierzenia. Koń obszerny i równy koń, świetnie wykonywane elementy, efektowny i lekki ruch, i przy tym wszystkim jeździec, który czuł i wiedział co robi. 👍

Miłym akcentem były bardzo przyjemne przejazdy Przemka Kozanowskiego w GP.

Niemiłym - brak samokrytyki, trenerów, albo trzeźwego spojrzenia na siebie części par... Nie powinny albo w ogóle wybierać się na zawody, albo jechać program odpowiadający faktycznemu stopniowi wyszkolenia konia. Jak się nie ma konia na kontakcie, a zamiast ciągów jeździ po prostu przekątne, to pakowanie się w Św. Jurka jest no comment. Chociaż sędziowanie było nader szczodre i punktowo chyba na całych zawodach nie było złych przejazdów 😀iabeł:

Żałuję, że mnie ominęły młode konie, miałam kilka "znajomych" młodzików, które bym chętnie obejrzała, ale niestety były w czwartkowych i piątkowych konkursach.
Ania i Ganda (muszę zgodzić się z Quantą, niepozorne to zwierzątko całkiem, ale jak ruszyły dziewczyny to oczu oderwać nie mogłam, Ganda baletnica 🙂 )


Wiktoria
Quanta, dzięki za podzielenie się wrażeniami :kwiatek:

MMVG piękne zdjęcia! Masz może jeszcze jakieś?
Mam, mam.
Wczoraj już nie dałam rady wszystkiego ogarnąć, więc na razie 'teaser'.
Potem wrzucę na picassę czy gdzieś album i dam znać 🙂
I i II miejsce w rundzie C: Contendor ( Contendro I x Compliment ) i Brentino ( Insider x Lord Alexander ):



o kurcze, Contendor jaki przypakowany, nie do poznania! nie widzialam go dokladnie rok czasu🙂
MMVG, ale fajna galeria 😀

BTW, na youtube jest filmik z Anią Łukasik i Gandą:
Galeria nie moja jakby co jeszcze 😉 mojego autorstwa sa foty ktore wkleilam i fotki Doktryny w watku zdjecia naszych koni - wstawila Tulipan.
kolejna przykra informacja z ujezdzeniowego swiata.

8. czerwca padl podstawowy kon hiszpanskiego jezdzca Jordi Domingo - 15 letni Prestige(KWPN).
Poki co, nie znane sa dokladne przyczyny, wiadomo jednak, ze na kilka dni przed smiercia zanotowano niepokojace objawy ze strony neurologicznej konia.

Para ta w hiszpanskim rankingu zajmowala pierwsze miejsce wyprzedzajac tym samym Juana Manuela Muñoza z Fuego. Byli trzonem hiszpanskiej ekipy olimpijskiej.

http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/06/08/jordi-domingos-prestige-passed-away
[[a]]http://www.topiberian.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4907%3Aadios-a-prestige-murio-el-gran-caballo-de-jordi-domingo-ihasta-siempre&catid=74%3Aactualidad-internacional-&Itemid=819&lang=es[[a]]
Zmiana kierunku
kłusem roboczym z
oddaniem i zebraniem
wodzy w X na jednej
długosci konia.

Regularnosc kroków,
rytm i równowaga i w
trakcie jazdy do przodu
do kontaktu.

Powiedzcie mi, czy na dlugosci tych 3-4 krokow kon ma pokazac ze zostaje w ustawieniu, czy to ma byc szybka akcja zucia z reki?
ja bym stawiała na zostanie w ustawieniu, kiedyś było takie coś w starych Nkach, tyle, że w galopie.

A ta Ganda fajna kobyła 🙂
No wlasnie tez takie cos pamietam, ale sto lat nie jezdzilam Ptek.... i teraz mam cos takiego, na zyciue z reki bez sensu... chyba ze trzeba pokazac ze kon pojdzie za wodza, za wedzidlem czyli troche sie obnizy...
[quote author=karolina_ link=topic=11.msg1427363#msg1427363 date=1339449478]
ja bym stawiała na zostanie w ustawieniu, kiedyś było takie coś w starych Nkach, tyle, że w galopie.

A ta Ganda fajna kobyła 🙂
[/quote]

W Nce było to na kole i było wyraźnie zaznaczone że ma to być wodza wewnętrzna. I miało pokazać, że koń nie uwalony na wodzy, że zostanie w ustawieniu. A tu jakoś dziwnie, dwie wodze oddać?
Repka- to w nowym N, a w starym kiedyś trzeba było oddać dwie wodze na kole i właśnie koń miał zostać w ustawieniu. Nie pamiętam co to był za program, nie wiem czy nie N1, bo coś świta że to się pierwszego dnia jechało.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się