Kącik Ujeżdżenia

KJ Aromer zaprasza w dniu 26 stycznia 2013 do Naszego Ośrodka Jeździeckiego w Józefinie na trening pod hasłem "CZWOROBOK OTWARTY".
Przybyli jeźdźcy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i doskonalić technikę podczas wykonywanych programów ujeżdżeniowych na udostępnionym czworoboku w przybliżonych warunkach startowych (muzyka, stoliki sędziowskie, reklamy) .
Planowane rozpoczęcie godz. 9.00 rozpoczynamy programami, które są rozgrywane na małym czworoboku 20x40 np. brązowa odznaka > programy kucowe dalej duży czworobok L>P>N>C>CC itd
Każdy uczestnik w zgłoszeniu podaje nazwę programu , który chce wykonać.
Zawodnicy będą oceniani przez zaproszonego sędziego z opisem przejazdu.
Godziny rozpoczęcia poszczególnych konkursów będą opublikowane w piątek po zamknięciu terminu zgłoszeń - szczegóły w piątek wieczorem.

„Czworobok Otwarty” jest to forma treningu, podczas której w przeciwieństwie do oficjalnych zawodów uczestnicy mogą poprawiać błędy w swoich przejazdach.
Obowiązuje minimum prawidłowy strój treningowy.
Dla koni uczestniczących w treningu udostępnione będą boksy w stajni murowanej.

OSTATECZNY TERMIN ZGŁOSZEŃ – czwartek (24.01.) do godz. 20
ZGŁOSZENIA:
jan.ratajczak@interia.pl telefon 602 648711
W zgłoszeniu proszę podać:
1. Imię i Nazwisko zawodnika -
2. Nazwę konia -
3. Nazwę programu np. ( P4, lub na odznakę brązową , C4 itd.)
Koszty udziału
- 100 zł konie przyjezdne razem z boksem (para)
- 30 zł dla koni pensjonatowych


Bardzo fajny pomysł ze strony Aromeru ! Koszty nieduże, wymagania nieduże, super !
Fajny, na ominięcie przepisów 😉

Ktoś się wybiera?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 stycznia 2013 15:51
Aromer już wcześniej organizował takie otwarte czworoboki oraz parkury otwarte - gdzie każdy może przyjechać i poczuć się jak na zawodach 😉
ElaPe, ale nie były takie tanie no i nowością jest "uczestnicy mogą poprawiać błędy w swoich przejazdach."
Bardzo fajne !
Aż szkoda, że nie mam konia w Aro teraz 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 stycznia 2013 16:01
"uczestnicy mogą poprawiać błędy w swoich przejazdach."

no tak to nowość. Ciekawe jak to będzie wyglądało, to poprawianie.
ElaPe, też jestem ciekawa 🙂 Ale bardzo mi się ten pomysł podoba 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 stycznia 2013 16:10
no, pomysł interesujący.
Może moja klacz pokona fobię czworobokową 😉
DressageLife, najwyższa pora ! 🙂 Tym razem bez urozmaicenia o dodatkowe (acz, TRUDNIEJSZE!) elementy 😉
a kiedy będą kolejne czworoboki treningowe w aromerze?
DanceOfDevotion, ciężko stwierdzić... Może przed HPP jeszcze coś zrobią. Generalnie dużo zależy od tych zawodów 😉
Wielkie podziękowania dla KJ Aromer za organizacje tak fajnej formy treningu, jaką były czworoboki otwarte 🙂 Pomysł jest świetny, organizacja jak zwykle na wysokim poziomie, zawodnicy bardzo zadowoleni. Dla zainteresowanych- następna edycja 9 lutego  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 stycznia 2013 14:36
szerek: a jak konkretnie wyglądało to:

"uczestnicy mogą poprawiać błędy w swoich przejazdach."

czy chodziło może o to że każdy zawodnik dostaje po przejeździe arkusz ocen z komentarzami sędziego czy tez o coś innego?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 17:28
[quote author=xxmalinaxx link=topic=11.msg1650468#msg1650468 date=1358198468]
DressageLife, tulipan ja też nie wiem, CO robią - zamykają się z końmi na hali i po kilku jazdach koń zaczyna robić mierne pasaże, po kolejnych kilku - bardzo dobre, po kolejnych - piruety w galopie, itd... Nie obchodzi mnie to za bardzo, bo to nie moja szkoła, ale nie jestem tego zwolennikiem.
Może przejaskrawiam - dni im nie mierzę. Słyszałam po prostu, że tak to działa w tym konkretnym miejscu, a mówiły to całkiem wiarygodne osoby.



Ale nie widomo jakie konie idą w taki trening. Po pierwsze, to Niemcy dysponują końmi od x pokoleń hodowanymi pod kątem ujeżdzeniam wiec zarówno ich budowa i predyspozycje znacznie ułatwiają zastosowanie takieog treningu na skróty. Po drugie ja myślę, że jednak nie idze tam koń surowym czy słaby L-kowicz. A koń np. na poziomie solidnego N, powinien daź sobie spokojnie radę z takimi elementami już.
I to trzeba spojrzeć właśnie przez przymat niemieckicch realiów, bo w Polsce co drugi koń (wliczając te sporotwe) nie jest gotowy na noszenie jeźdźca wogóle, a co dopiero robienia elementów jakichkolwiek.
[/quote]

Tutaj wcale si€ nie zgodze...siedze w niemczech chociazby teraz, w stajni w ktorej stoi moj kon jest wielu zawodnikow, bledy dosiadu ja jako taki ujezdzeniowy laik moglabym wielkim sportowca poprawiac, konie?o dziwo zachwycaja sie ruchem mojego konia, a nie ruchem swoich koni i uwazaja, ze konie z polski sa super i jak beda kupowac to najchetniej w polsce. Nie generalizuje, moze akurat trafilam w takie miejsce. Poza tym po pol roku moj kon wyglada tak samo, a chodzi na tym samym poziomie, a nawet gorzej...wiec nie ma co sugerowac sie w duzej mierze wpisami nie popartymi doswiadczeniem
To nie wiem gdzie trafiłaś...Serio.
"po pol roku moj kon wyglada tak samo, a chodzi na tym samym poziomie, a nawet gorzej...wiec nie ma co sugerowac sie w duzej mierze wpisami nie popartymi doswiadczeniem"

Nic z tego nie zrozumiałam.
incognito, my tu piszemy o stajniach sportowych, handlowych...
incognito to co pisze rtk + o czyich wpisach nie popartych doświadczeniem mówisz ?
Incognito, to że twój kon mieszka w niemieciej stajni, nie dodaje mu to z automatu upgreadu. Tam tak samo jest rekreacja. która sięuczy, która klepie tyłki w siodle, są dziewczynki, które koffaja roszowe koniczki, itd. Widdziałaś jedną stajnię, a wydaje ci się że całe Niemcy tak wyglądaja?
ElaPe, jeżeli jakiś element nie wyszedł (koń nie odpowiedział, został popełniony błąd), była możliwość zawrócenia i poprawienia.
Można było rówież coś w programie zmienić- np. anglezować w kłusach wyciągniętych.
.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 stycznia 2013 18:00
ElaPe, jeżeli jakiś element nie wyszedł (koń nie odpowiedział, został popełniony błąd), była możliwość zawrócenia i poprawienia.
Można było rówież coś w programie zmienić- np. anglezować w kłusach wyciągniętych.


aha, rozumiem dzięki za wyjaśnienie.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 18:17
Jakbyscie czytaly dokladnie to byscie wiedzialy, ze wlasnie w Niemczech jestem stad brak polskich znakow, a wiem, ze te teksty o zrozumieniu lub nie tekstu wlasnie do tego pija, bardzo mi przykro, ale nie bede kopiowala z jakiejs strony polskich znakow, a jak ktos chce przeczytac to przeczyta. Ja tez mowie o stajni sportowej, gdzie sa treningi sportowe, ujezdzeniowe,skokowe, a nie o stajni rekreacyjnej. Rekreacja jest na koniach rekreacyjnych. Moj kon jest koniem prywatnym jezdzi na nim moja siostrzenica i procz niej jedna dziewczyna bioraca udzial w zawodach. Chodzi z koniem na  indywidualne treningi, a kon zostal na tym samym etapie...W srode wieczorem ma miec trening z jakas rzekomo dobra trenerka, z wielka checia przyjze sie tej jezdzie.
Sa kretacze oczywiscie jak wszedzie. Poza tym nie napisalam do nikogo personalnie, ze pisze bez poparcia doswiadczeniem, a ze nie nalezy sie w duzej mierze sugerowac wpisami, gdzie ma miejsce wyrazenie subiektywnej opinii nie popartej doswiadczeniem, a to jednak roznica😉
Poza tym nie wiem skad zalozenie, ze widzialam jedna stajnie napisalam o obecnej stajni, gdzie jest kon, a nie ze jedna widzialam, wiec nie wiem skad taki wniosek.
Jak ja oddałam konia w dzierżawę mniej doświadczonej amazonce, która od konia się uczyła, a nie jego uczyła, to pomimo bardzo dobrych trenerów, z którymi jeździła, koń nie rozwinął się. Moim zdaniem tutaj nie ma porównania między "oddaniem konia w trening dobremu jeźdźcowi" a użyczenia konia siostrzenicy do jazdy (nawet z trenerami). 🙂

Z tym, że to nie było w Niemczech, a w Polsce, ale myślę, że porównywalny przykład.
incognito - rekreacja odbywa się nie tylko na koniach rekreacyjnych. Jest jeszcze rekreacja w wydaniu mały sport. Co nie znaczy, że ten mały sport to sport wyczynowy / zawodowy o jakim piszemy. Wszyscy, którzy wypowiadali się na ten temat pisali o własnym doświadczeniu. Nie wiem skąd te subiektywne opinie, jeśli to luźna dygresja to ok. Nie śledzę Twojej historii, więc nie wiem jakiego masz konia. Skoro zawodowcy ze stajni sportowej w Niemczech zachwycają się jego ruchem to musi być nie mniej niż bardzo dobry (ten ruch).
Nie chodziło o polskie znaki,a sens wypowiedzi.

"Wygląda tak samo"? A miały mu rogi wyrosnąć? Na pewnym etapie muskulatura konia przestaje się spektakularnie zmieniać,więc jeśli to 4,5,6,7 latek to można zmian oczekiwać,ale np. przy nauce na poziomie C do CC to już nie ma tak że nagle ma szyję czy dupę 3 razy większą.

Nie będę się tutaj zagłębiać w pytania jakie macie problemy treningowe,ale  są trenerzy i partacze w każdym zakątku świata, Niemcy nie są wyjątkiem.Ale ogólnie sytuacja jeździecka za granicą jest o niebo lepsza.Poza tym, niektóre konie uczą się bardzo długo,inne krócej,a inne zatrzymują się na jakimś etapie i wyżej nigdy nie pójdą,a ja mam wrażenie że jesteś głęboko rozczarowana treningiem tego konia,bo oczekiwałaś że skoro to Niemcolandia,to nastąpi błyskawiczny postęp-a może po prostu temu koniowi metoda nie pasuje?Pamiętaj że są różne sposoby treningu, może to co działa na inne konie tam,nie działa na Twojego.
A ja tam wiem jedno - trochę znajomych miałam, co pojechali do stajni różnych na zachód - niemcy, holandia. Skokowych i ujeżdżeniowych. Jeźdźcy na średnim poziomie. Wszyscy, którzy tam pojechali mocno poprawili się jeździecko. Bardzo mocno. Zarówno dosiad jak i technika jazdy - bez porównania. Więc jakoś sobie nie wyobrażam tej stajni, gdzie zawodnicy jeżdżą tak, że ktoś na poziomie rekreacyjnym może ich poprawiać. Albo te błędy dosiadu nie takimi znowu błędami są... Czasem warto popatrzeć, czy coś, co odbiega od książkowego dosiadu idealnego jest na pewno błędem...

Zresztą miałam okazję być na regionalnych zawodach ujeżdżeniowych w Niemczech. Miałam okazję oglądać sporo przejazdów na mniej więcej naszym poziomie L do CC. I jakoś niespecjalnie widziałam jakieś koszmarki dosiadowe jakie mam okazję czasem nawet w CS widzieć u nas 😉

Ciągle mówimy o tym koniu? I Niemcy porównują go do koni chodzących w SPORCIE a nie w rekreacji?
.
http://www.photoblog.pl/curiousbutterfly/132777685
to ten kon o ktorym mowa  😉

incognito
Nie wiem czyms chcialas sie podzielic, ale chyba nie ten temat. Dziewczyny rozmawialy o zupelnie innych koniach i zupelnie innym treningu.
Rekreacja jest wszedze w miare podobna.
Arimona dziękuję. Uzupełniłam moją wizję już wystarczająco  🙄 Niestety nadal nie do końca rozumiem co miał wnieść do dyskusji post incognito.

Arimona,to w takim razie widzę że miałam zupełnie inny obraz...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się