Kącik Ujeżdżenia

.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 19:16
Moj kon nie mial problemow z otyloscia i nie jest kucem, wiec chyba konie pomylilas😉 a w ruchu rowniez go na zywo ani nawet na filmie nie widzialas wiec tym bardziej Twoja teoria raczej jest watpliwa

Natomiast odnosnie reszty postow to owszem rozczarowalam sie, bo nie ukrywam wiele czasu poswiecilam na nauczenie siebie i konia w miare poprawnej wspolpracy droga samouk w duzej mierze, aby kon cos umial, a oddajac go do Niemiec, gdzie pierwotnie zalozenie bylo, ze z kon bedzie w profesjonalnym treningu liczylam po przyjezdzie-kon jest w Niemczech od wrzesnia, ze jak przyjade teraz to kon nabierze miesni-nie, urosniecia rogow nie oczekiwalam 😉 bedzie chodzil poprawnie ustawiony na pomoce, w rownowadze, bedzie zachowany rytm, plynnosc ruchow itd wlasciwie podstawy no i elementy ujezdzeniowe dopracowane, badz jakies bardziej zaawansowe wdrozone, a tu kon sztywny zestresowany, wrecz regres, miesni zero,nawet masy nie nabral-to generalnie rowniez mnie zastanawia...tym bardziej nie moge sie doczekac treningu jego niemieckiej amazonki, moze ja jestem zbyt cienka i konia swojego teraz nie ogarniam 😀iabeł:

A moj post mial na celu wskazanie wlasnie tego, ze to ze niemcy to nie znaczy, ze to jakies cuda wianki komsos jezdziecki, czyli to na co pozniej rowniez zostala zwrocona wasza uwaga...
incognito, Ja trochę wyżej wkleiłam film z twoim koniem...
icognito przyznaj się po prostu, że wyszłaś przed szereg i pomyliłaś pojęcia. Wątpliwa to jest Twoja teoria jak się okazało.
.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 19:31
Jaka urocza zawisc przez ciebie przemawia🙂 ciekawe czym spowodowana
chcesz mi udowodnic cos a chyba sama nie wiesz co
nie napisalam ze kon ma ruch wybitny ale tez nie ze ruch jest zly
a ze osoby teoretycznie kompetentne w stajni sportowej w niemczech
wznosily zachwyt nad jego ruchem takze nie wiem skad ta twoja spinka
nadwaga? doprawdy nie wiem co to ma do tematu😉 chyba nie masz sie do czego przyczepic
i szukasz zwady
rasa?rowniez nie wiem co ma piernik do wiatraka
toczymy rozmowe nt moich spostrzezen ze stajni
a nie nt tego jakiej rasy jest moj kon i czy ma nadwage
takze naprawde wez sie wyluzuj
z fbl tez nie trafilas🙂 to jeden z dni po przyjezdzie konia
do niemiec takze sory ale osmieszasz sie troche

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 stycznia 2013 19:32
ale że co, że z fiordka nie powstał w wyniku treningu w Niemczech Totilas? O to się rozchodzi i takie są główne zarzuty Inco?
Może napisz dosadnie ile koń ma wzrostu i jakiej jest rasy i już.
W poprzednim poście, którejś z dziewczyn widzę po prostu grubasa, z wysoka osoba na grzbiecie - ze stopy wystają poza konia. Sugeruje to ze ma ok 150cm.
.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 19:44
Bardziej to, ze niemieckie i to co w Niemczech takze w kwestii jezdziectwa nie zawsze znaczy lepsze nawet, gdy z zalozenia takie mialo lub powinno byc i ze nie nalezy generalizowac o czym sama sie przekonalam i taki byl sens i cel mojego postu czego np Vanilka nie jest w stanie ogarnac i porusza wedlug mnie kwestie nie ostotne jak to ze x czasu temu moj kon byl gruby  i ze nie jest holsztynem a mieszanka fiorda itp

Dodo- a i owszem kon cos ponad 150cm a na tym zdjeciu ja na nim i owszem kon byl wtedy gruby
ale jak juz napisalam wyzej wedlug mnie to nie ma nic do rzeczy czy kon byl gruby czy jest maly czy duzy i jakiej rasy bo chociazby kn galopady maly prymityw jak to okreslila vanilka ujezdzeniowo chodzil calkiem niezle z tego co pamietam podobnie jak kon bodajze jasnowatej i inne male prymitywy-nie bede pisala po nickach, gdyz nie chce palnac gafy, wiec jak sie konia oddaje w trening nawet 'takiego' to jak widac po koniach osob przeze mnie wspomnianych cos mozna wiecej z nimi zrobic i na to liczylam wlasnie dlatego, ze stereotypowo niemieckie stajnie maja autorytet i tamtejsi szkoleniowcy, a jak sie okazalo nie zawsze jest tak super i ciagle o tym pisze biorac pod uwage przyklad swojej osoby czego jak widac niektorzy nie sa w stanie zrozumiec

vanilka-a gdzie pisalam o gp?pisalam o progresie w treningu
i nie widze jakos niezgodnosci w tym co zacytowalas
JA  nie powiedzialam ze kon ma wedlug mnie ruch wybitny a ze wedlug osob z owej stajni tak
jest i ze wiele osob zachwyca sie konmi z polski takze proba ukazania zaprzeczania samemu sobie tez srednia
Tak, tylko ze dziewczyny mowily o SPORCIE. wysokim sporcie, do ktorego konie specjalnie sie hoduje.
wiec mowiac delikatnie - twoj przyklad pasuje jak kwiatek do kozucha.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 19:46
A ja tam wiem jedno - trochę znajomych miałam, co pojechali do stajni różnych na zachód - niemcy, holandia. Skokowych i ujeżdżeniowych. Jeźdźcy na średnim poziomie. Wszyscy, którzy tam pojechali mocno poprawili się jeździecko. Bardzo mocno. Zarówno dosiad jak i technika jazdy - bez porównania. Więc jakoś sobie nie wyobrażam tej stajni, gdzie zawodnicy jeżdżą tak, że ktoś na poziomie rekreacyjnym może ich poprawiać. Albo te błędy dosiadu nie takimi znowu błędami są... Czasem warto popatrzeć, czy coś, co odbiega od książkowego dosiadu idealnego jest na pewno błędem...

Zresztą miałam okazję być na regionalnych zawodach ujeżdżeniowych w Niemczech. Miałam okazję oglądać sporo przejazdów na mniej więcej naszym poziomie L do CC. I jakoś niespecjalnie widziałam jakieś koszmarki dosiadowe jakie mam okazję czasem nawet w CS widzieć u nas 😉

Ciągle mówimy o tym koniu? I Niemcy porównują go do koni chodzących w SPORCIE a nie w rekreacji?



to nie jest moj kon...
a ze osoby teoretycznie kompetentne w stajni sportowej w niemczech
wznosily zachwyt nad jego ruchem


Teoretycznie kompetentne osoby w teoretycznie sportowej stajni. Wszystko jasne, również zachwyt nad ruchem. Szkoda, że nie napisałaś od razu, byłoby prościej.

Nasza dyskusja nie była na temat tego, że wszystko co niemieckie jest lepsze. Kompletnie nie zrozumiałaś bo przykład Twojego konia nie pasuje do tematu rozmowy  🙄

Moj kon nie mial problemow z otyloscia i nie jest kucem, wiec chyba konie pomylilas😉 a w ruchu rowniez go na zywo ani nawet na filmie nie widzialas wiec tym bardziej Twoja teoria raczej jest watpliwa


Znalazłam na Twoim blogu ofertę do dzierżawy - na której piszesz, ze koń ma 154 cm wzrostu.
Czyli nie kuc, ale chyba mały koń - żaden gigant zatem.

Co do problemów z otyłością - być może to rasa pogrubiana - i to co widzę nie jest nadwagą, ale stanem normalnym.
Na fotach z Twojego bloga koń jest lekko pogrubiany - chyba ze takie ujęcia.

Edit; już odpisalaś
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 stycznia 2013 19:48
dobra, chyba rozumiem sens wypowiedzi Inco. Że nie wszystko złoto co się świeci i nawet w Niemczech trzeba poszukać  żeby znaleźć właściwego trenera.
Fakt, wkleiłam nie ten link, tu poprawka:

.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
27 stycznia 2013 20:08
dobra, chyba rozumiem sens wypowiedzi Inco. Że nie wszystko złoto co się świeci i nawet w Niemczech trzeba poszukać  żeby znaleźć właściwego trenera.


Ot meritum🙂
Incognito, to że koń stoi teoretycznie w sportowej stajni, i chodzi pod okiem z założenia dobrego trenera, nie oznacza, że dziewczynka na nim trenująca ma umiejętności na takim poziomie, żeby koń podniósł swoje umiejętności. Wręcz wielce prawdopodobna moze być sytuacja, że będzie regres, bo osoba na nim siedząca nie umie się zastosowac do poleceń trenera.
Mowa w dyskusji wcześniej odnosiła się do szkolenia konia o predyspozycjach sportowych przez profesjonalnego jeźdźca. Twój przypadek nijak się ma do dyskusji.
pytanie - czy podczas halowego pucharu polski w ujeżdżeniu można jechać normalnie zawody jako regionalki? będąc zarejestrowanym w WMZJ np.? czy to niemożliwe? wie ktoś może?
jeżeli są przewidziane regionalne to tak.
Wiecie może, czy pani Małgorzata Morsztyn prowadzi zwykłe treningi, a jeżeli tak, to jaka jest ich cena i czy dojeżdża do innych stajni?  👀
Co to są zwykłe treningi? Jeśli przyjedziesz do niej z koniem, to doba człowiek + koń kosztuje 250zł.
Czy na co dzień dojeżdża nie wiem, ale zdarza jej się prowadzić treningi wyjazdowe.
Chodziło o trening a nie szkolenie 🙂 Dzięki.
I ja też o treningu napisałam.
Wiem, odpowiadałam na pytanie co miała na myśli pisząc "normalny trening". Dziś mam małe probemy z wysłowieniem się, ale otrzymałam satysfakcjonującą mnie odpowiedź 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 lutego 2013 18:54
super! 🙂
Świetny filmik, oglądając nie da się przestać uśmiechać  😀
Mam nadzieję, że nie zrobię za dużego OT - zapytanie grzecznościowe  😉

Czy ktoś re-voltowiczów zna lub ma kontakt do trenera ujeżdżeniowego, który dojeżdża w okolicach Warszawy?
Koń senior, poziom klasy P/N.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się