Kącik Ujeżdżenia

BlueHorse, to akurat ma metal w środku. A propos, nigdzie nie znalazłam info, że wędzidło ma być  z metalu, tylko "z metalu lub twardego tworzywa, może być pokryte gumą lub lateksem."
Zaczęłam panikować 😉 Mam nadzieję, ze cyrków nie będzie 😉
Tak samo jak z gumowymi wodzami... Ktoś z dresażystów spotkał się w ogóle z oburzeniem bądź jakimś przepisem dotyczącego zakazu ich używania na czworoboku?
Koleżanka juz pytała ale jestem ciekawa bo kiedyś ktoś nam zwrócił uwagę i chyba znikąd tego sobie nie wymyślił, ze nie można?
BlueHorse, ja to też słyszałam, od "starych" zawodników. Może kiedyś był taki przepis? Teraz nic takiego nie ma w przepisach.
Inna sprawa, że ja mam wrażenie, że część to mity powtarzane z "pokolenia na pokolenie" - bo przecież w ujeżdżeniu to NIC nie można 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2014 21:52
o wodzach to ja nic nie widzę w przepisach czyli można
Ale mit krąży z tego co widzę 😉
A jakbym wystąpiła w granatowym czapraku to by mnie chyba zjedli żywcem 😀
Z lenistwa już nawet owijek nie targam łatwiej mi ochraniacze wyczyścić :P

Ach to ujeżdżenie 😉
Ale się wkręciłam od sezonu zimowego na maxa korzystam póki mam konia eNeczki już znam na pamięć 😉 Może da rade jeszcze kiedyś C pocisnąć 😉
BlueHorse, ciśnij! Dacie radę i w C 🙂
mtl   I M Equestrian
06 lipca 2014 17:14
Czy wybiera sie ktos na Festival of Dressage w Hartpury (W. Brytania)
CDI3*, CPEDI3*, Premier League i 'the Shearwater Young Dressage Horse Championship'
Bedzie Carl Hester i inni mniej lub bardziej znani zawodnicy  😉

http://equineevents.hartpury.ac.uk/dressage/home.html
kogo PZJ wystawił na ME MJ i Juniorów w Arezzo?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 lipca 2014 20:28
Julia Moczak, Marcelina Wojsz, Klaudia Parys
Wanda Adamowska, Jan Gawecki

chyba taki skład
No właśnie odniosłam wrażenie,że tylko po jednym z każdej kategorii
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
06 lipca 2014 22:36
Jedzie trójka z każdej kategorii na 100%. W tym dwie dziewczyny z 'naszej' ekipy. Wanda Adamowska (MJ) i Klara Jędrzejczyk (J). Po za tym na pewno Janek, resztę nazwisk też gdzieś miałam, ale że mam słabą pamięć do takich rzeczy to w tej chwili na pewno wam nie podam. Możliwe, że to nazwiska podane przez sei, + na pewno Klara.

Pewnie będę miała info na bieżąco, obiecuję dawać znać!
Czy ktoś z okolic Warszawy byłby tak miły i mógłby pożyczyć mi na jedną jazdę siodło Venus K :kwiatek:? Będę super wdzięczna z pomoc 🙂 Oczywiście wróci wyczyszczone z paczką cukierków dla koni 😉
vissenna   Turecki niewolnik
09 lipca 2014 14:52
Tak sobie oglądam Arezzo i jak na razie Polska się nie popisała.
Marcelina Wojsz na znanym stąd Repaly'u tylko 62,108%

i oceny: http://eventcontent.hippoonline.de/protokoll.php?AktEvent=922&evtname=01&knr=56&lang=DEU&style=hippo

Nie rozumiem po co PZJ puszcza tam takie pary. Dosiad i to straszne "dziubanie" ostrogami to nie najlepsza reklama dla naszego młodego jeździectwa...
Mnie to nie denerwuje,dużo jeźdźców dziobie nogami,Rath na Totilasie też.Koń jest super,ale 62 to odpowiednia ocena,bo widać że trzeba poprawić kontakt (nie jeździ się na munsztuku z wiszącą munsztukową,bo o ile u nas zostanie to olane,to za naszą cywilizowaną zachodnią granicą to oznaka kłopotu z kontaktem) i zad nie jest szybki i nie pełni funkcji motoru.I za to,oraz zgięcia lecą punkty.
Ale myślę że z biegiem czasu się poprawią,chętny do pracy i ruszający się koń to już bardzo dobre podstawy do dalszego rozwoju.
09 lipca 2014 17:00
dobrze, że pojechali. przecież wiadomo było, że nie po złoto. nie od razu. doświadczenie trzeba zdobywać.
przejazd mi się nie podoba, dosiad też, ale to nie wyklucza progresu tej pary w przyszłości.
myślę, że wszystkim naszym taki wyjazd wyjdzie in plus 🙂 trzymam kciuki.
Ja jako laik spytam się czemu właściwie służy te ciągłe dziubanie ostrogami? Ani to konia nie wyczula na pomoce, raczej tylko tępi.
09 lipca 2014 18:06
brawo Jan Gawecki! przejazd na 66.053%. aktualnie 13 miejsce konkursu. w najgorszym razie będzie 14.
nie wiem na co liczył zawodnik, ale być w połowie stawki, uważam za dobry wynik (jako laik) 😉

edit: link do ocen
lostak   raagaguję tylko na Domi
09 lipca 2014 18:50
brawo Jan Gawecki! przejazd na 66.053%. aktualnie 13 miejsce konkursu. w najgorszym razie będzie 14.
nie wiem na co liczył zawodnik, ale być w połowie stawki, uważam za dobry wynik (jako laik) 😉

edit: link do ocen.       
.  Jeszcze 32 jeźdźców w konkursie...😉
09 lipca 2014 18:53
mowie o dniu dzisiejszym
vissenna Również jestem tego zdania. Rozumiem że nogi też pracuję podczas jazdy , ale oglądając ten przejazd nie mogłam się skupić na niczym innym tak mi te dziubiące nogi przeszkadzały...
Nie rozumiem po co PZJ puszcza tam takie pary. Dosiad i to straszne "dziubanie" ostrogami to nie najlepsza reklama dla naszego młodego jeździectwa...

A gdzie mają zdobywać doświadczenie? Na placu za stodołą? Nie każdy ma super elastyczny dosiad w ujeżdżeniu od urodzenia i nie każdy ma świetne oko w skokach od małego. Mamy przed sobą młodych jeźdźców, którzy dopiero nabierają szlifów. X koni jeszcze ,,podziubią'' ostrogami i poszarpią po pysku, aż w końcu nauczą się dobrze siedzieć. 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 lipca 2014 14:15
Bez przesady z tym dziubaniem czy nie takim dosiadem. Mi się podobało. I fakt, nie każdy jest od urodzenia dosiadowym E. Galem.
rybka   Różowe okulary..
10 lipca 2014 14:43
A jak poszło Wandzie Adamowskiej na Siwej ?
Wanda Adamowska 63, 053 %

Wyniki młodych jeźdźców można śledzić online 😀 http://eventcontent.hippoonline.de/922/922online1DEU.htm?style=hippo

Wszystkie konkursy 😉 http://eventcontent.hippoonline.de/922/922zeitplanDEU.htm?style=hippo
Czy gdzieś w przepisach jest powiedziane jaki ma być odstęp pomiędzy dwoma końmi zawodnika w tym samym konkursie ?
Będę wdzięczna za link do odpowiedniego miejsca w przepisach  :kwiatek:
Strasznie tych przepisów dużo ...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 lipca 2014 18:14
fabapi, z przepisów:
Artykuł 425 - LOSOWANIE KOLEJNOŚCI STARTÓW
2. Konkursy indywidualne. Losowanie kolejności startu w konkursach
indywidualnych powinno być przeprowadzone z uwzględnieniem
narodowości. Jeżeli zawodnik w danym konkursie startuje na więcej
aniżeli jednym koniu, kolejność startu powinna być dopasowana w taki
sposób, ażeby pomiędzy dwoma jego końmi był odstęp minimum jednej
godziny. Jeśli liczba uczestników jest zbyt mała, aby zapewnić
wymagany odstęp, zawodnik może zdecydować o kolejności startu
swoich koni.
A jak to zrobić na zawodach regionalnych ? Jak jest 6 koni w konkursie
Miałam taką sytuację- 2 konie, a w konkursie już nie pamiętam ile, ale coś z 6 właśnie albo i mniej. Poszli na rękę i rozbili konkurs na 2 części.
fabapi, u na jak tak było to pozwoliliśmy na pojedynczy przejazd wcześniej między konkursami albo jako pierwszy danego dnia
proszę

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się