Kącik Ujeżdżenia

Bez przesady. Za czasów mojego OOM trzeciego dnia jechaliśmy stare N2, w którym było wiele bardzo trudnych elementów. Były pośrednie bezpośrednio z łopatek, krótkie ciągi, zatrzymanie z galopu, trudne kontrgalopy. Wtedy nikt nie narzekał i czekaliśmy na ten program. Nie rozumiem co nie pasuje wam w D.
I jakie jest meritum wypowiedzi?

Faktem wciąż pozostaje że dobry koń dla juniora czy dziecka nie musi być koniem wybitnym ruchowo,tylko poprawnym równym i grzecznym.Jeśli chcesz,to apeluj o zmianę programów D na łatwiejsze czy coś,nikt inny się nie oburza.

rtk,wam? Bo mnie one nie oburzają  😁 Jeśli dziecko chce jeździć powiedzmy P,to niech jedzie na regionalne mistrzostwa.Wyżej,ma programy D.
Ja też się nie burzę. Ubiegły rok był o tyle nietypowy , że nowe programy weszły w lutym a OOM zaczęły się w maju (eliminacje). Co do tego czy koń o przeciętnym ruch może odegrać rolę w OOM??? to zależy od determinacji rodziców a konkretnie ile koni są w stanie wynająć ze stajni ujeżdżeniowych klasy C i w górę Mniej więcej tak to dział w Europie tyle ze konie takie trafiają do dzieci na dłużnej niż jedne zawody.
Zmienie temat na chwilke. Czy ktos korzystal z noclegu podczas zawodow na terenie Aromeru?
Zmienie temat na chwilke. Czy ktos korzystal z noclegu podczas zawodow na terenie Aromeru?

Tak.
Szybkie pytanko mam, bo nie jestem na czasie, jakie konkursy można jechać kłusem anglezowanym? Wszystkie L, wybrane czy jak to jest? Czy eliminacje do MPMK 4ro latków też?
L,MPMK 4 latków i wszędzie tam gdzie w programie jest wyszczególnione np. wydłużenie kroku w kłusie anglezowanym (wtedy tylko wskazane elementy w anglezowanym)
Dujardin nie będzie w Göteborgu - Eddie też wypada. Meh.  🤔
mtl   I M Equestrian
17 marca 2016 13:06
Dujardin nie będzie w Göteborgu - Eddie też wypada. Meh.  🤔


Szkoda... Naszczęście Charlotte ma kilka fajnych młodziaków więc oby któryś był w stanie zastąpić BB i Utiego 😍

Więcej info: http://www.horseandhound.co.uk/news/breaking-charlotte-dujardin-will-not-defend-world-cup-title-529765?utm_campaign=hh-16-03-2016-16-03-2016&utm_medium=email&utm_source=newsletter
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 marca 2016 13:25
Zmienie temat na chwilke. Czy ktos korzystal z noclegu podczas zawodow na terenie Aromeru?


Jasnowata jedziesz z młodym? Jest szansa, że będziemy Was dopingować z mężem- szczególnie, że on jest bardzo ciekawy 'juniorowego' brata, a ja jadę pomagać trenerce.
kto jutro w Aro? Ja wystawiam 5 koni od jutra.
[quote author=Jasnowata link=topic=11.msg2513148#msg2513148 date=1457996720]
Zmienie temat na chwilke. Czy ktos korzystal z noclegu podczas zawodow na terenie Aromeru?


Jasnowata jedziesz z młodym? Jest szansa, że będziemy Was dopingować z mężem- szczególnie, że on jest bardzo ciekawy 'juniorowego' brata, a ja jadę pomagać trenerce.
[/quote]

Tak, jade z Maciejem na trzy dni :-) pierwsze takie duze zawody, mam nadzieje, ze sie nie spalimy, bo jestesmy w tym mistrzami ;-) I dziadek Jasny tez startuje w sob i nd, pod swoim nowym jezdzcem. Do zobaczenia!
Może ktoś jeszcze nie wie - Beata Stremler jedzie na finał Pucharu Świata w Goteborgu !  😅


edit. Gothenburg na Goteborg  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 marca 2016 21:58
Może ktoś jeszcze nie wie - Beata Stremler jedzie na finał Pucharu Świata w Gothenburg'u !  😅


O fajnie 🙂 Z racji tego że największe tuzy ujeżdżenia nie jadą na ten Puchar w Goteborgu, to Beata może się na finał załapie

(po polsku nazwa miasta brzmi Goteborg i odmienia się normalnie, bez apostrofów - w Goteborgu)
ElaPe Też po cichu liczę na finał.
Dzięki za poprawienie mnie, już zmieniam  😉
Wiadomo już coś o transmisji z Pucharu Świata w Goteborgu? Będzie gdzieś w telewizji lub internecie?  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 marca 2016 18:27
Kto będzie na HPP?  🏇
Zgłosiło się tyle koni, że będziemy tłuc po nocach 😁 nieoficjalnie to 128 koni 😜
lostak   raagaguję tylko na Domi
20 marca 2016 18:54
[quote author=Taka zwykła link=topic=11.msg2515805#msg2515805 date=1458476779]
Wiadomo już coś o transmisji z Pucharu Świata w Goteborgu? Będzie gdzieś w telewizji lub internecie?  😉
[/quote] bedzie w TVP sport bezpośrednia transmisja w niedziele z finału. Chyba zaczynamy o 14.50. Potwierdzę🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 marca 2016 18:54
Nasza juniorka ma jechać, miałam jechać jako support team, ale niestety nie dam rady 🙁 a gdzie są listy zgłoszonych?
edit: Lostak, będziesz komentować?  🙂 szkoda że nie mam TVP Sport, można oglądać gdzieś online?

[/quote] bedzie w TVP sport bezpośrednia transmisja w niedziele z finału. Chyba zaczynamy o 14.50. Potwierdzę🙂
[/quote]
Dziękuję.  🙇 🙇
Strucelka, ja! I cały nasz team 😉 Wiesz może kiedy będą wstępne listy zgłoszonych par?
ja będę,ale treningowo.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
20 marca 2016 19:59
Facella, Olson listy zgłoszonych będą pewnie pod koniec tego tygodnia albo na początku przyszłego. Spytam szefostwo 😉

Niestety ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszonych koni nie odbędzie się runda L 🙁 więc ja niestety nie startuję z Młodym, ale będziemy pewnie rzeźbić na zewnętrzym placu gdzieś w międzyczasie 🙂

edit: DressageLife to tak jak ja 😉
Wybieram sie do aachen na zawody w lipcu. Czy ktos moze mi podpowiedziec z bywalcow jakie miejsca wybrac przy zakupie biletow? Pierwszy rzad bedzie ok czy lepiej wziac cos wyzej zeby miec dobra widocznosc :kwiatek:
??
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 marca 2016 00:46
Nasza juniorka ma jechać, miałam jechać jako support team, ale niestety nie dam rady 🙁 a gdzie są listy zgłoszonych?
edit: Lostak, będziesz komentować?  🙂 szkoda że nie mam TVP Sport, można oglądać gdzieś online?
  bede, to chyba juz tak na stałe, wiec nie macie wyjścia, musicie sie przyzwyczaić.😉
lostak, przyzwyczaimy się z przyjemnością 😉.
My się pojawimy w Michałowicach  😅
Tak przy okazji mam jedno miejsce w przyczepie we własnym transporcie, więc koszta paliwa na pół. Wyjazd oczywiście z Warszawy. Ktoś chętny?
"Na stronie FEI opublikowano informację dotyczącą unieważnienia wyników konkursu Grand Prix Special rozegranego podczas zawodów CDI3* w Lier, które odbyły się na początku marca.
Zawyżone wyniki ukraińskiej zawodniczki Inny Logutenkovej zaniepokoiły także Polski Związek Jeździecki, który złożył zażalenie.
Dzisiaj ogłoszono decyzję komisji ujeżdżenia FEI - unieważnione zostają podejrzanie wysokie oceny sędziów i nie będą się one wliczały w punktację kwalifikującą na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Jak powiedziała Sekretarz Generalny FEI, Sabrina Ibáñez, "to był wyraźny przykład nacjonalistycznego sędziowania i FEI traktuje to bardzo poważnie".
Po dokładnym przeliczeniu punktacji olimpijskiej dla grupy C okaże się czy nasza zawodniczka, Beata Stremler, będzie mogła pojechać do Rio."
Fantastyczna wiadomść, czyli jednak fair play się liczy 🙂

wpadam z pytaniem, zastanawiałam sie który wątek, ale na żółtodziobów chyba za wysoko, na rekreantów też. chociaż.. 😉

http://www.horsetalk.co.nz/2013/09/04/stretching-neck-fairytale-reality/ jeżeli dobrze zrozumiałam to rozciąganie koni do dołu w jeździe na kontakcie jest taka samą pracą jak praca w ustawieniu, nie rozciągają się w ten sposób mięśnie grzbietu, a rozluźnia się tylko mięśnie szyi?
haha no dopiero zobaczymy jak przelicza czy Fair Play sie bedzie liczyc 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się