Kącik Ujeżdżenia

Czy ktoś wie, czy będzie dostępna transmisja z Göteborg?  :kwiatek:
Milla, w niedziele 14.55 finały na TVP Sport
A jakiś livestream? Poza FEI TV.  😵
Ktoś potrafi mi powiedzieć skąd tak duże różnice w wyniku? Sędzia 1- 73,2%, sędzia 5- 66,5%?
bo to ujeżdżenie, u nas w kraju potrafi być i 10 albo 12 procent.
Że u nas w kraju to się przekonałam na własnej skórze, łącznie z sytuacją przy dekoracji: SG do zawodniczki która zajęła pierwsze miejsce-" no i jak, ładnego konika dla Ciebie wybrałam? " 🍴
Myślałam po prostu ze finał PŚ to jest miejsce a profesjonalizm  😉
ewik, wg ocen na żywo, było jakoś tak, że np. za skopany pierwszy piaff jeden sędzia słusznie dał 4, a reszta była wyrozumiała. Była różnica w ocenie ciągów w kłusie, tu nie wiem, chyba niesymetryczne podnoszenie nóg. Różnie można było ocenić zatrzymanie/cofanie.
Ogólnie, jak zauważyłam, sędziowanie w Geteborgu jest surowe, i jakoś tak wygląda - jedni sędziowie zdecydowanie surowi, inni czasem łagodniejsi, gdy coś im się zdecydowanie podoba. Ale ogólnie w porównaniu z innymi zawodami spokojnie można dodać % do wyniku. Czyli ogólny wynik jest ok, zważywszy, że wystąpiły 2 poważne błędy. Tam było trudno o 72%. Większość ocen pojawiała się zgodnie 6.5,7.
Dziękuję Halo za wyjaśnienie 🙂

Mam teraz pytanie z innej beczki- się z młodą na kucu (młodzik) szykujemy  tym roku do zawodów ogólnopolskich i szukam info nt zawodów dla jej kategorii.
Znalazłam na PZJ( http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Konkurs_organizacja_MP-A_2016.pdf i http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Konkurs_organizacja_HPP-A_2016.pdf) propozycje na zorganizowanie HPP i MP i tam nie ma nic o kat młodzik. Czy to oznacza, ze w tym roku nie robią nic dla młodzików? Czy może to będzie jeszcze gdzie indziej? I jeśli w tym roku zrobią, to gdzie poszukać jaka w tym roku będzie kwalifikacja (w zeszłym roku była programem L4, ale wtedy jeszcze kuc był za młody i nie mogliśmy się kwalifikować). Czy może być tak, że będzie ten sam program co w zeszłym roku?
Pozdrawiam!
W tamtym roku wyglądało to w ten sposób, ze kat młodzik była rozgrywa razem z Pucharem Polski oraz Mistrzostwami Polski kucy (puchar w klasie P, mistrzostwa w N). Co do poszczególnych konkursów, w tamtym roku było to L-6 R, L4 i L5 czyli kur. Mogą zajść jakieś drobne zmiany, lecz wydaje mi się, ze wszystko musi rozgrywać się na poziomie klasy L.
A co do konkursow klasyfikacyjnych to wydaje mi sie, ze jest to wlasnie L4, ale w przepisach ciezko jest cokolwiek na ten temat znalezc.
Gdzie wyniki z hpp?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 kwietnia 2016 20:10
Danke,  właśnie namierzylam
Kiedyś to albo sk albo Volta i było.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 kwietnia 2016 11:58
Będzie relacja z HPP na ŚK?
Facella, tak, ze 3 godziny temu rozstawili się Panowie i nagrywają 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 kwietnia 2016 18:19
Zależało mi na juniorach 🙁 szkoda. Niestety później nie mogłam oglądać.
Facella, transmisja była i tak od MJ. Nie wiem jak jutro.
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 kwietnia 2016 19:33
Jutro podobno całość, ale jeszcze nie wiem, czy się młoda zakwalifikowała...
Kogo spotkam dziś u Szarych? będę od finalu Seniorów
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 kwietnia 2016 12:39
Młodej zabrakło 0,15% do finału  😕 Trawińska wygrywa juniorów, moim zdaniem fantastyczny dzisiaj przejazd Chenaro (ostatecznie 6.), druga Haber, trzecia Wojtkowska.
Epikea, ja siedzę sobie tutaj od czwartku 😉
Czy przepisy ujeżdżeniowe mówią coś odnośnie rollkuru?
Tak,mówią.FEI stanowi że możesz rozprężać się w rollkurze 10 minut (albo 15,nie jestem pewna)

Tylko błagam,nie rozpoczynajmy tutaj dyskusji na temat słuszności bądź nie tej metody.
mtl   I M Equestrian
08 kwietnia 2016 11:48
Jakby ktos mial ochote, live stream z zimowych mistrzostw w UK: http://bdchampionships.com/winter/live_stream.php

Wieczorem beda pokazy i 'lepsze' konkursy  🙂
Kogo z Wrocławia i okolic możecie mi polecić do treningów przygotowujących mnie i 4latka do mpmk? :kwiatek:
P. Justyna Dysarz niestety nie ma czasu, więc odpada, a ja nie siedzę w tej dyscyplinie, więc nie mam bladego pojęcia, kto inny mógłby to być 😵
Może pan Jarosław Poręba tylko nie wiem czy dojeżdża.
Znajome do niego jeździły z końmi na konsultacje, efekty były widoczne od razu  😉
Edit... dziewczyny w chrząstawie mają co miesięczne konsultacje I ujeżdżeniowe może ich popytaj.
Szafirka, młode konie świetnie robi i pokazuje Olka Matkiewicz, ale czy znajdzie czas...
Możesz spytać też Klaudię Skrzyniarz  - swego czasu sporo młodych koni przepuściła przez swoje ręce (i tyłek) - co jest wielą zaletą, to to, że ona młode konie lubi i ma świetne do nich podejście.
Dzięki wielkie  :kwiatek:
Myślałam jeszcze o p. Małgorzacie Morsztyn, ale nr tel podany na jej stronie jest nieaktualny..
Zależy mi bardzo na tym, żeby i mnie i młodego prowadzić takim "lekkim" ujeżdżeniem, bo docelowo będzie chodził skoki. Nie wiem, czy wiecie co mam na myśli - niektórzy trenerzy/zawodnicy, których gdzieś tam kiedyś tam oglądałam jeżdżą ciężko, siłowo, a konie sprawiają wrażenie jakby mnóstwo nadmiernego wysiłku sprawiała im praca ujeżdżeniowa - tego bym nie chciała 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 kwietnia 2016 13:35
Frans, trener już nie dojeżdża.
Szafirka zapraszamy do nas 🙂 jest gdzie konia postawić. Plus trener jeździ skoki i ujeżdżenie, więc będzie wiedział, o co chodzi 😉 i na nie jeździ siłowo. Ostatnio objeżdżam taką jedną świeżynkę, sama przyjemność.
Z ujezdzeniowcow we Wro poza Klaudia i Ola ktore juz były wspomniane jest jeszcze Natalia Badura i Zosia Basinska
A ja mam takie pytanie: jak rozpatrywane jest przez sędziów spłoszenie się konia w trakcie przejazdu? Jako pomyłka = 2 pkt. karne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się