Kącik Ujeżdżenia

Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2016 18:17
Gdzie szukać wyników z Gostaru? Na zawodykonne.com, cheval-tech.pl ani ŚK nie ma 🙁
Facella, dressage24.pl albo dressage.pl 😉 Najlepiej profile na fb - swoją drogą to najczęściej aktualizowane ujeżdżeniowe stronki w Polsce.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2016 21:05
Olson, dzięki, już mi znajoma podesłała 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
28 kwietnia 2016 13:58
vissenna mogłabym prosić o przybliżenie sprawy  😡 nie wszystko mogłam wydedukować jako że kuleje ten mój angielski
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 kwietnia 2016 15:54
Uthopia jest sprzedawany na aukcji komorniczej za długi właścicieli.

Uthopia zostanie wystawiony na aukcji bez ceny rezerwowej w zwiazku z ogloszeniem bankructwa przez jego wspolwlascicieli.
vissenna   Turecki niewolnik
28 kwietnia 2016 18:33
Podobno Hester próbuje pozyskać inwestorów/sponsorów, którzy pozwolą mu konia wykupić i postawić u siebie w stajni...
Czy to prawda że można startować w nausznikach?
xxagaxx, tak
Mam prośbę. Czy mogłabym prosić o podanie numeru telefonu do Pani Zofii Górskiej ? Tu lub ma pw.  :kwiatek:
RioBrawo, pw 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
23 maja 2016 21:12
Tak sobie z nudów weszłam na końskie ogłoszenia i widzę coś takiego na sprzedaż:
"Koń gotowy na CC"


Ja się pytam GDZIE gotowy?  🤔

A może ja jestem dziwna i nie ma w tym ogłoszeniu nic sensacyjnego? Pomóżcie i się wypowiedzcie, bo serio zastanawiam się czy zwariowałam ja czy ogłoszeniodawca...  👀
vissenna, widziałam też tą masakrę i mam wrażenie, że ktoś zrobił sobie żarty  😁
Piaffy od bata dość ciekawe..
kłusy i zmiany też niczego sobie  🏇

Jedzie ktoś z Was do Żółwina w tę sobotę ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 maja 2016 22:45
Bez przesady z tą masakrą.

Koń widać ładny wizualnie, super ruch ma,  i wyszkolony jest być może do CC (piruety bardzo fajne), zmiany co 4 są, co 3 nie pokazano, kłusy wyciągnięte też super. Poprzednio był iny filmik i były pokazane bardzo niezłe ciągi w kłusach i galopach. No ale robienie na treningu elementów to jedno a przejazd programu na zadowalający % to drugie. 
ElaPe, ten koń nie jest w stanie się nawet poprawnie skrócić w galopie.
kłusy fajne ? Jeśli chodzi o przednie łapy, to macha fajnie. Zadnie działają oddzielnie.
O piafach nie będę litościwie wspominać
vissenna   Turecki niewolnik
23 maja 2016 22:52
No właśnie też uważam, że cały galop u tego konia jest "do roboty" od podstaw, bo brak tu rytmu, zaburzona jest nawet poprawna mechanika galopu... Dlatego też zapytałam tutaj, czy mnie oczy mylą, czy faktycznie jest tutaj coś "nie tak".
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 maja 2016 22:56
kłusy fajne ? Jeśli chodzi o przednie łapy, to macha fajnie. Zadnie działają oddzielnie.
O piafach nie będę litościwie wspominać


piaffy w CC nie występują. A że pokazuje pierwsze próby piafu to nie widzę w tym nic tragicznego.

Ja w galopie ani w kłusach nic nie widzę zaburzonego, wręcz przeciwnie: fajne elastyczne chody z dodaniami w rytmie. W kłusie wyciągniętym przekracza gdzieś 3 kopyta (3:23) i nic nie działa oddzielnie co widać na zatrzymanych klatkach.
ElaPe, to co ta amazonka prezentuje nie ma nic wspólnego z ujeżdżeniem. Koń zganaszowany, ale zad nie pracujący. Wszystko robi na hurrrra, zero jakiejkolwiek pracy ujeżdżeniowej. Spójrz na dosiad jeźdźca i jego dziwne ruchy, masakra. Koń zajeżdżony fatalnie, masa roboty żeby odpracować te złe nawyki. To nie jest nawet słabe C niestety. 🙁
Tak chyba wyglada maglowanie elementow bez solidnych podstaw 😉

Galop jest czterotaktowy, kon jest krzywy, jezdziec nie siedzi w rownowadze.
Dla mnie to nie jest przyjemny obrazek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2016 23:05
Koń ma 14 lat. Odrobienie podstaw w tym wieku byłoby bez sensu. Za dużo czasu trzeba by na to poświęcić i zabrakłoby go na starty w rzeczonym CC. A raczej nie po to kupuje się konia "gotowego na CC", żeby go sobie od podstaw korygować. Koń jest ładny, nie przeczę, może nawet ma potencjał, ale widać, że długo był źle jeżdżony i w tym wieku to już krecha...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 maja 2016 23:06
Galop jest prawidłowy 3-taktowy. Kłus prawidłowy. Koń mi się podoba. Dla mnnie przyjemny obrazek.

W załączeniu klatka z filmiku z kłusa wyciągniętego: wszystko razem skoordynowane a nie jak wcześniej wspomniano że zad i przód oddzielnie
ElaPe co to za argument, przeciez wiesz ze wycinanie klatek z kilkuminutowego filmu nie ma sensu 😀 chyba sie za duzo tych swoich naturalsow naogladalas I ci sie granicatolerancji przesunela :P
Facella, jak dla mnie nigdy nie jest za pozno zeby zaczac prawidlowo jezdzic. A juz na pewno nie powinno sie stawiac przed koniem nieadekwatnych zadan.
ElaPe
naprawdę nie widzisz, że ten koń nie dokracza w kłusach ?
Warto obejrzć ten film w zwolnionym tempie

edit.
Gdyby sprzedajaca napisała, że koń robi elementy CC pewnie nikt by sie nie czepiał.
Koń gotowy do CC to już inna bajka.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 maja 2016 23:18
Tak chyba wyglada maglowanie elementow bez solidnych podstaw 😉

Galop jest czterotaktowy, kon jest krzywy, jezdziec nie siedzi w rownowadze.
Dla mnie to nie jest przyjemny obrazek.


to poniżej to jest galop 4 taktowy. Porównaj to teraz z omawianym koniem który wg ciebie własnie ma taki galop.



ElaPe co to za argument, przeciez wiesz ze wycinanie klatek z kilkuminutowego filmu nie ma sensu duży uśmiech chyba sie za duzo tych swoich naturalsow naogladalas I ci sie granicatolerancji przesunela :P

no tak to jest poważny argument, że skoro niby samych naturalsów widzę to stąd moje zawyżone oceny 😂. Poza tym ty masz do dyspozycji ten sam filmik i oceniasza jak oceniasz,  a moja ocena tego samego filmiku nie ma sensu wg ciebie bo to tylko kilka minut filmiku.

Jeździec mistrzem świata nie jest ale też nie widzę niczego tragicznego.

ElaPe
naprawdę nie widzisz, że ten koń nie dokracza w kłusach ?
Warto obejrzć ten film w zwolnionym tempie


Przekracza ok 3 kopyta w kłusie wyciągniętym
Na filmie wstawionym przez vissennę najbardziej podoba mi się kłus wyciągnięty - bo dziewczyna wreszcie przestaje trzymać konia za pysk i pozwala mu po prostu iść. Cała reszta to jazda na ręce, więc i nie dziwota, że grzbiet i zad nie pracują.
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 maja 2016 23:28
kajpo, oczywiście, że trzeba korygować błędy. Ale rozmawiamy tu o kwestii "gotowego do CC" 14-letniego konia. Trochę lipa, żeby po zakupie takowego przepracowywać wszystko od zera. Moim zdaniem łatwiej nauczyć niż oduczyć i nauczyć na nowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się